Jump to content

Meizu MX5


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εάν κάποιος μεταβεί από κινέζικη έκδοση στην καινούργια global (με την πρώτη μέθοδο που αναφέρει εδώ: https://meizufans.eu/forum/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizu), και μετά θέλει να επιστρέψει στην Α έκδοση είναι εύκολο; Κατεβάζεις απλά το update.zip και το εγκαθιστάς μέσω του recovery της meizu;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εάν κάποιος μεταβεί από κινέζικη έκδοση στην καινούργια global (με την πρώτη μέθοδο που αναφέρει εδώ: https://meizufans.eu/forum/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizu), και μετά θέλει να επιστρέψει στην Α έκδοση είναι εύκολο; Κατεβάζεις απλά το update.zip και το εγκαθιστάς μέσω του recovery της meizu;;

Ευχαριστώ

Εάν από G θες να πας Α απλά την κατεβάζεις πατάς επάνω της και κάνεις install με clear data

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!

Ενδιαφερομαι για αγορα.

Συγνωμη, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση η οποια μπορει να εχει απαντηθει πριν. Ειναι καλυτερο να το παρω με global ή official?

 

Ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!

Ενδιαφερομαι για αγορα.

Συγνωμη, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση η οποια μπορει να εχει απαντηθει πριν. Ειναι καλυτερο να το παρω με global ή official?

 

Ευχαριστω πολυ!!

Αν δεν σε ενδιαφέρει γ ελληνική γλώσσα στα μενού καλύτερα την Α η οποία περνάει και πρωτη τις αναβαθμίσεις.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε ενδιαφέρει γ ελληνική γλώσσα στα μενού καλύτερα την Α η οποία περνάει και πρωτη τις αναβαθμίσεις.

 

Για όσους θέλουν Ελληνικά, η Α δε γινεται να Ελληνικοποιηθεί με το Morelacale? Το λέω αυτό για να κρατήσουν το αβαντάζ των αναβαθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν Ελληνικά, η Α δε γινεται να Ελληνικοποιηθεί με το Morelacale? Το λέω αυτό για να κρατήσουν το αβαντάζ των αναβαθμίσεων.

Ίσως και να γίνεται αλλά προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ γιατί όλες τις συσκευές μου στα αγγλικά τις έχω.

Ακόμα και η μετάφραση της global της πλάκας είναι.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέος κάτοχος και δηλώνω πολύ ευχαριστημένος. Καμιά εφαρμογή πέρα από το titanium pro (δεν είναι δωρεάν) για να κάνουμε freeze τις αχρείαστες εφαρμογές και να είναι δωρεάν έχετε δοκιμάσει;
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την τελευταία 5.1.4.0Α ΑΛΛΑ το έκανα με clear data και τωρα έχω θέμα με τα google services. Κατέβασα κλασικά το installer από το μαμά store αλλά δεν ήταν ίδιο με εκείνο που είχα πρωτοκατεβασει όταν έστησα πρώτη φορά το κινητό. Πέρασα play κανονικά έβαλα το account μου το πήρε κανονικά, συγχρονισε τα πάντα, επαφές κτλ.. Το πρόβλημα είναι ότι δεν μου κατεβάζει καμία εφαρμογή. Μου πετάει error και να προσπαθήσω αργότερα αν μόλις έβαλα το account στη συσκευή. Έχουν περάσει 2 ώρες και ακόμα τζιφος. Καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την τελευταία 5.1.4.0Α ΑΛΛΑ το έκανα με clear data και τωρα έχω θέμα με τα google services. Κατέβασα κλασικά το installer από το μαμά store αλλά δεν ήταν ίδιο με εκείνο που είχα πρωτοκατεβασει όταν έστησα πρώτη φορά το κινητό. Πέρασα play κανονικά έβαλα το account μου το πήρε κανονικά, συγχρονισε τα πάντα, επαφές κτλ.. Το πρόβλημα είναι ότι δεν μου κατεβάζει καμία εφαρμογή. Μου πετάει error και να προσπαθήσω αργότερα αν μόλις έβαλα το account στη συσκευή. Έχουν περάσει 2 ώρες και ακόμα τζιφος. Καμία ιδέα?

https://meizufans.eu/f-a-q/

 

Μπες εδώ στο faq που λέει και δοκίμασε από εκεί να κατεβάσεις το installer...

Δεν την έχω περάσει ακόμα να ψαχτω.

Το ίδιο πρόβλημα έχει και ο κολλητός με m2 note και ψάχνεται..

Ενώ με τις beta δεν είχε κανένα πρόβλημα.

Edited by puzzle21

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

https://meizufans.eu/f-a-q/

 

Μπες εδώ στο faq που λέει και δοκίμασε από εκεί να κατεβάσεις το installer...

Δεν την έχω περάσει ακόμα να ψαχτω.

Το ίδιο πρόβλημα έχει και ο κολλητός με m2 note και ψάχνεται..

Ενώ με τις beta δεν είχε κανένα πρόβλημα.

Τελικά έπαιξα με τα permissions και έστρωσε. Μπήκα και τα ενεργοποίησα όλα ένα ένα (ότι είχε να κάνει με google services) και τώρα όλα κομπλέ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα οποιος αντιμετωπιζει καποιο ερορ η δεν μπορει να κατεβασει απο playstore μετα απο καποιο update..μπανει στης ρυθμθσεις ,ολες η εφαρμογες κ κανει clear data, clear cache ..σε οτι εχει σχεση με την google.....:D

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σχετική με την Κάμερα στο MX 5

 

στο manual mode υπάρχει τρόπος αν πειράξω το iso να ρυθμιστούν αυτόματα οι άλλες ρυθμίσεις και ταυτόγχρονα να έχω και σωστή προεπισκοπηση; όπως στο Lumia 640 ????

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέος κάτοχος και δηλώνω πολύ ευχαριστημένος. Καμιά εφαρμογή πέρα από το titanium pro (δεν είναι δωρεάν) για να κάνουμε freeze τις αχρείαστες εφαρμογές και να είναι δωρεάν έχετε δοκιμάσει;

 

Υπαρχει το link2sd το κατεβαζεις απο playstore

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όσοι περάσατε τη τελευταία έκδοση μήπως έχετε πρόβλημα με Viber? Εκεί που γράφεις κολλάει και μετά κλείνει η εφαρμογή...

Το έχω και εγώ και ο φίλος μου με m2 note

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος γιατι δεν κανει εγκατασταση στα θεματα και βγαζει fail to authidicated.

 

Θα κανεις login in στο λογαριασμο σου απο τις ρυθμισεις και μετα θα πας στα θεματα και θα κανεις κι εκει login in περιμενεις λιγακι και ειναι κομπλε.εγω αυτο εκανα μετα απο καθε αναβαθμιση, αν δεν λειτουργει επανελαβε το

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες όσοι περάσατε τη τελευταία έκδοση μήπως έχετε πρόβλημα με Viber? Εκεί που γράφεις κολλάει και μετά κλείνει η εφαρμογή...

Το έχω και εγώ και ο φίλος μου με m2 note

 

Εχθες ηρθε στα χερια μου, πριν ειχα το m2 note που ηταν λιγο αργο για τα δικα μου δεδομενα, λοιπον σαν πρωτη μερα εφαγε ενα κολημα το viber κι εκει που παινευομουν δαγκωθηκα

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειμαι υπερβολικος η οχι,αλλα με τις παρακατω εφαρμογες να τρεχουν(facebook, messegere, instagram, viber) ισως μια με δυο ακομη η μνημη ραμ που μενει ελευθερη ειναι γυρω στα 500-600 mb.πηγαινω στην εφαρμογη ασφαλεια καθαριζω με τον επιταχυντη παω στα 1.3 gb περιπου, μετα απο λιγη ωρα ξανα πεφτει στα 500-600.εχω ρυθμιση να μενουν ανοιχτες συγκεκριμενες εφαρμογες και ποιες να κλεινουν.τα λατρεψα τα meizu για αυτο και αναβαθμιστικα απο m2 note στο mx5, πριν απο τα meizu ειχα το jiayu s3 2gb ram-16 rom με 1.7ghz επεξεργαστης 8πυρηνο,το κινητο πετουσε και παντα ειχα ελευθερα τα 800-900mb απο τα 2gb rom που ειχε με πολλες περισσοτερες εφαρμογες να τρεχουν
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω να πηγαίνω σύντομα μάλλον στην 5.1.3.0 που δεν είχα κανενα πρόβλημα..

Και η 5.1.4.0 νερό πάει αλλά έχω πρόβλημα με τα notification και έχω κάνει τα πάντα

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...