Jump to content

Meizu MX5


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κοιταξα λιγο εχθες εχει την τελευταια I flume και μου φανηκε πολυ απλο και ευχρηστο. Ποσο καλυτερο μπορει να ειναι το 5? Το μονο που λειπει και εχει το 5 ειναι το κλεισημο εφαρμογων μεσω παραθυρων. (Πως κλεινουν εδω χειροκινητα?) καμερα μονο βραδυ την δοκιμασα μετρια εως λιγο καλη. Καμια σχεση με το 808 .θα δω και μερα. Γρηγορο κατεβασα 16 εφαρμογες και εγκατασταση αμεση χωρις κολληματα.πως σερνω και διαγραφω την ωρα πεκινου αραγε????? Μολις βαλω και τις σιμ θα επανελθω.ααα και η οθονη πολυ καληηη μου αρεσει που δεν εχει αυτη την fake φωτεινοτητα των αλλων

Δεν είναι μόνο το κλείσιμο εφαρμογών αλλά λολιποπ αλλά και οι ειδοποιήσεις στη lockscreen με τις οποίες μπορείς άμεσα να απαντήσεις να διαγράψεις η να δεις κάποια ειδοποίηση.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τραγικό όντως και δεν πιστεύω οτι είναι δύσκολο με μια αναβάθμιση να το κάνει η εταιρεία αφού το έχουν. Τώρα τι γίνεται απλα πατάς το κεντρικό και είσαι οκ? Και πως βγαινεις απο σελίδες αφού εχεις μπει σε καμια 10 με το Σμαρτ τατσ???
Link to comment
Share on other sites

Τραγικό όντως και δεν πιστεύω οτι είναι δύσκολο με μια αναβάθμιση να το κάνει η εταιρεία αφού το έχουν. Τώρα τι γίνεται απλα πατάς το κεντρικό και είσαι οκ? Και πως βγαινεις απο σελίδες αφού εχεις μπει σε καμια 10 με το Σμαρτ τατσ???

Αυτό που σου λέω είναι με τη 5 όλα αυτά έχουν φτιάξει...

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και χρονια πολλα.. Μπορει καποιος να κανει καμια επιδειξει την καμερα??? ευκαιρια ειναι μιας και εχουμε χριστουγεννα :P

Με ενδιαφερει πολυ το κινητο αλλα θελω πολυ καλη καμερα...

Link to comment
Share on other sites

Εχει ακουσει κανεις για την 5 σε international? Εστω και σαν υποθεση..

Τι την θες; Όχι δεν υπάρχει ούτε σαν υπόθεση.

Αν δεν έχεις θέμα ότι χρειάζεται ως γλώσσα τα ελληνικά δεν υπάρχει κανένας επιπλέον λογος.

Περνά την 5.1.1.1 Α και θα είσαι μια χαρά .

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλα. το δικο μου ειχε την Α και μολις το πηρα περασα την Ι...τωρα πως μπορω να παω στην τελευταια Α αφου λετε οτι ειναι καλυτερο με αυτην; πρεπει να τα διαγράψω όλα; και τι γίνεται με playstore kai google λογαριασμους; γιατι οσο το ειχα στην Α δεν υπηρχε κανενα απο τα 2
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλα. το δικο μου ειχε την Α και μολις το πηρα περασα την Ι...τωρα πως μπορω να παω στην τελευταια Α αφου λετε οτι ειναι καλυτερο με αυτην; πρεπει να τα διαγράψω όλα; και τι γίνεται με playstore kai google λογαριασμους; γιατι οσο το ειχα στην Α δεν υπηρχε κανενα απο τα 2

Κατεβάζεις την 5.1.1.1 Α και την περνάς , ίσως καλύτερα με clear data. Μετα θα μπεις στο κινεζικό store θα γράψεις installer και θα κατεβάσεις play store. Από εκεί και πέρα κατεβάζεις ότι θες ..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Μου παν στο meizufans οτι υα βγει global 5 που θα εχει και τα ελληνικα.απλα πρεπει να περιμενουμε λιγο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες και Χρονια Πολλα!

Σκεφτομαι να το παρω απο εδω http://www.vickmall.com/meizu-mx5-helio-x10-turbo-4g-lte-octa-core-2-2ghz-flyme-4-5-3gb-16gb-android-5-0-smartphone-5-5-inch-screen.html

 

σε λευκο-χρυσο,απο οτι διαβαζω το κινητο ειναι σουπερ..Τι πρεπει να τους ζητησω για να μην πληρωσω τελωνειο;Με paypal μπορω να το παραγγειλω;(αν θελει καποιος και πουλαει το δικο του ας μου στειλει πμ).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες και Χρονια Πολλα!

Σκεφτομαι να το παρω απο εδω http://www.vickmall.com/meizu-mx5-helio-x10-turbo-4g-lte-octa-core-2-2ghz-flyme-4-5-3gb-16gb-android-5-0-smartphone-5-5-inch-screen.html

 

σε λευκο-χρυσο,απο οτι διαβαζω το κινητο ειναι σουπερ..Τι πρεπει να τους ζητησω για να μην πληρωσω τελωνειο;Με paypal μπορω να το παραγγειλω;(αν θελει καποιος και πουλαει το δικο του ας μου στειλει πμ).

Πληρώνουμε μόνο με PayPal σε όλες μας τις αγορές για ασφάλεια και επιλέγουμε απλό ταχυδρομείο και όχι εταιρείες courier για να αποφεύγουμε τελωνεία..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μπήκα απο το μενού εκεί που λέει αναβάθμιση και κατέβασα το επόμενο flyme απο αυτό που έχω..είναι το 4.5.4.1i και φτανω στο σημείο της επανεκκίνησης μετα το download και με ρωτάει clear data ή απλα upgrate system αλλά ειτε επιλεξω και τα δύο ειτε επιλεξω μονο system upgrate κανει επανεκκίνηση το κινητό αλλά δεν αλλάζει τίποτα απολύτως..και όταν πάω στην κατασταση του κινητού μου γράφει οτι έχω την παλιά εκδοση ακόμα..τι κάνω λάθος? Τώρα έχω την 4.5.2.7i και πήγα να βάλω την 4.5.4.1i
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μπήκα απο το μενού εκεί που λέει αναβάθμιση και κατέβασα το επόμενο flyme απο αυτό που έχω..είναι το 4.5.4.1i και φτανω στο σημείο της επανεκκίνησης μετα το download και με ρωτάει clear data ή απλα upgrate system αλλά ειτε επιλεξω και τα δύο ειτε επιλεξω μονο system upgrate κανει επανεκκίνηση το κινητό αλλά δεν αλλάζει τίποτα απολύτως..και όταν πάω στην κατασταση του κινητού μου γράφει οτι έχω την παλιά εκδοση ακόμα..τι κάνω λάθος? Τώρα έχω την 4.5.2.7i και πήγα να βάλω την 4.5.4.1i

Από που έχεις αγοράσει το κινητό; Είναι γνήσιο international ή το έχεις αγοράσει από Κίνα και στην έχουν περάσει αυτοί;

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Από που έχεις αγοράσει το κινητό; Είναι γνήσιο international ή το έχεις αγοράσει από Κίνα και στην έχουν περάσει αυτοί;

το έχω αγοράσει από Κίνα από το site vickmall.com ..τι μπορώ να κάνω τώρα για να το αναβαθμίσω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Είμαι με την έκδοση 5.1.1.1Α μπορώ να βάλω την 4.5.4.1i χωρίς πρόβλημα ? Ρωτάω λίγο του ότι θα είναι υποβάθμιση.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Είμαι με την έκδοση 5.1.1.1Α μπορώ να βάλω την 4.5.4.1i χωρίς πρόβλημα ? Ρωτάω λίγο του ότι θα είναι υποβάθμιση.

Για να πας σε i πρέπει να ακολουθήσεις μια συγκεκριμένη διαδικασία..

Για ποιο λόγο να πας πίσω όμως;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το έχω αγοράσει από Κίνα από το site vickmall.com ..τι μπορώ να κάνω τώρα για να το αναβαθμίσω?

Τότε φιλέ δεν μπορείς να πάρεις επίσημα update..μπορείς να αναβαθμίσεις την i μόνο με συγκεκριμένη διαδικασία..

Αλλιώς αν δεν θες ελληνικά κατεβάζεις την τελευταία Α 5.1.1.1 και την περνάς με clear data. Μόνο με τις Α μπορείς να παίρνεις αυτόματα update αλλά θα χάσεις την ελληνική γλώσσα.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Για να πας σε i πρέπει να ακολουθήσεις μια συγκεκριμένη διαδικασία..

Για ποιο λόγο να πας πίσω όμως;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τότε φιλέ δεν μπορείς να πάρεις επίσημα update..μπορείς να αναβαθμίσεις την i μόνο με συγκεκριμένη διαδικασία..

Αλλιώς αν δεν θες ελληνικά κατεβάζεις την τελευταία Α 5.1.1.1 και την περνάς με clear data. Μόνο με τις Α μπορείς να παίρνεις αυτόματα update αλλά θα χάσεις την ελληνική γλώσσα.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση !

Για τα Ελληνικά θέλω να βάλω την i, ακολουθώ τη METHOD 2: INSTALLATION THROUGH THE TERMINAL από εδώ >> https://meizufans.eu/forum/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizu σωστά ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση !

Για τα Ελληνικά θέλω να βάλω την i, ακολουθώ τη METHOD 2: INSTALLATION THROUGH THE TERMINAL από εδώ >> https://meizufans.eu/forum/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizu σωστά ?

Μόνο έτσι μπορείς να πηγαίνεις στις i

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θέλω να περασω την 5.1.1.1Α άνω έχω 4.5.2.7i ..μπορεί να μου στείλει κάποιος το link? Το κατεβαζω και παταω απλα εγκατασταση? Και δεύτερον θέλω να την περάσω με clear data αλλά θέλω να κρατήσω backup.. πάω εκεί που λέει ρυθμίσεις,πληροφορίες τηλεφώνου, αποθηκευτικός χώρος, αντίγραφο ασφαλείας τηλεφώνου..κάνω την αναβάθμιση και ξαναβρισκω τα αρχεία μου απο εκεί παλι και τα ξαναπεναω? Δε χάνετε το backup μετα την αναβάθμιση..?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θέλω να περασω την 5.1.1.1Α άνω έχω 4.5.2.7i ..μπορεί να μου στείλει κάποιος το link? Το κατεβαζω και παταω απλα εγκατασταση? Και δεύτερον θέλω να την περάσω με clear data αλλά θέλω να κρατήσω backup.. πάω εκεί που λέει ρυθμίσεις,πληροφορίες τηλεφώνου, αποθηκευτικός χώρος, αντίγραφο ασφαλείας τηλεφώνου..κάνω την αναβάθμιση και ξαναβρισκω τα αρχεία μου απο εκεί παλι και τα ξαναπεναω? Δε χάνετε το backup μετα την αναβάθμιση..?

https://meizufans.eu/forum/topic/3538/flyme-os-5-1-1-1-stable-mx5

 

Κατεβάζεις και πατας install με clear data.

Δεν σβήνει ότι έχεις αποθηκευμένο το clear data μόνο τις εφαρμογές.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά τελικά κατέβασα απο το meizufans την 4.5.4.1i και την 5.1.1.1Α αλλά δεν μπαίνει καμία απο τις δυο. Το κινητό κανει restard κανονικά με clear data αλλά όταν ανοίγει το κινητό έχει κανονικά την παλια 4.5.2.7i και χωρίς να έχει αλλάξει κατι..μήπως πρέπει να κατεβασω κάποια flyme 4.5 A και μετα να δοκιμασω την 5.1.1.1Α ? Μπορει καποιος να με βοηθησει?Το κινητό το πηρα από την Κίνα απο το vickmall.com
Link to comment
Share on other sites

Μόνο έτσι μπορείς να πηγαίνεις στις i

Τελικα καταφερα να βαλω την i με αλλαγη id, χωρις να αλλαξω id δεν την περναγε με εντολες σε terminal και επεφτα σε bootloop

Οποτε, αλλαγη id > κατεβαζουε την i σε μορφη update.zip στο τηλεφωνο μας > μετα απο το meizu recovery κανουμε update και clear

Ευχαριστω και παλι :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά τελικά κατέβασα απο το meizufans την 4.5.4.1i και την 5.1.1.1Α αλλά δεν μπαίνει καμία απο τις δυο. Το κινητό κανει restard κανονικά με clear data αλλά όταν ανοίγει το κινητό έχει κανονικά την παλια 4.5.2.7i και χωρίς να έχει αλλάξει κατι..μήπως πρέπει να κατεβασω κάποια flyme 4.5 A και μετα να δοκιμασω την 5.1.1.1Α ? Μπορει καποιος να με βοηθησει?Το κινητό το πηρα από την Κίνα απο το vickmall.com
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...