Jump to content

Honor 7


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω ποιο θα προτεινατε για αγορα Honor 7 ή το Huawei P 8??

 

Φιλε dimtz γιατι του προτεινεις το p8???

Οι διαφορες φιλε μου του p8 με το honor 7 ειναι οτι σχεδον σε ολα τα specifications το honor 7 ειναι καλυτερο απο το p8, και το p8 εχει 1,5 φορες την τιμη του honor 7. Το μονο θετικο που μπορω να σκεφτω για το p8 ειναι οτι αυτο πουλιετε στην ελλαδα και αρα θα διευκολυνθεις οσο αφορα ανταλλακτικα, εγγυηση κτλ...

chipakia γιατι εγινε πιο γρηγορο με root? του εβαλες αλλη ρομ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 711
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σας ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις.... Ρωτησα στη σελιδα της Huawei στο FB και μου ειπαν τελος του μηνα αρχες Δεκεμβρη θα ερθει Ελλαδα το Honor 7. Δεν με ενδιαφερει να ειναι δικαρτο θελω να ειναι ωραιο εξωτερικα και να εχει καλη καμερα. Eπισης μ αρεσει πολυ που το Honor 7 σε σχεση με το Ρ 8 εχει fingerprint reader. Απο ομορφια ποιο λετε? Το Ρ 8 το εχω δειι απο κοντα το εχει φιλος μου...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να προσθεσω κατι ακομα απο θεμα τιμης οταν ερθει και Honor 7 απο Skroutz πιστευω θα παιζουν στην ιδια με το Ρ 8..

Link to comment
Share on other sites

Φιλε dimtz γιατι του προτεινεις το p8???

Οι διαφορες φιλε μου του p8 με το honor 7 ειναι οτι σχεδον σε ολα τα specifications το honor 7 ειναι καλυτερο απο το p8, και το p8 εχει 1,5 φορες την τιμη του honor 7. Το μονο θετικο που μπορω να σκεφτω για το p8 ειναι οτι αυτο πουλιετε στην ελλαδα και αρα θα διευκολυνθεις οσο αφορα ανταλλακτικα, εγγυηση κτλ...

chipakia γιατι εγινε πιο γρηγορο με root? του εβαλες αλλη ρομ?

 

Γιατι το p8 ειναι πιο ολοκληρωμενο κινητο ,εχει μια δυνατοτητα παραπανω απο το honor 7 ,αυτην ειναι το NFC , η τιμη του p8 στην ελλαδα ειναι τα 350 ευρω ,ενω το honor 7 το λιγοτερο που μπορεις να το παρεις ειναι στην καλυτερη 300 απ εξω,οταν υπαρχει τοσο μικρη διαφορα επιλεγεις το p8 ,ασε που το βρισκεις ημερων στα 300 , αν το κινητο εχεις σκοπο να το κρατησεις 2 χρονια πας για p8 ασυζητητι

Link to comment
Share on other sites

H μπαταρία στο P8 είναι στα 2680mAh ενώ στο P7 3100mAh.

 

επειδη ειχα και το honor 6 που εχει και αυτο καπου 3000 μου κρατουσε το ιδιο οσο ειχα το p8 ,ουτε λιγοτερο ουτε περισσοτερο

και να ειχε εγω δε το καταλαβα

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Ακούω για το NFC το οποίο και έχει το P8

Το θέμα δεν είναι αυτό αλλά κατά πόσο το χρειάζεται κάποιος(εγώ προσωπικά όχι)

Φωτογραφίες ενώ τραβάς βίντεο παίρνει κανονικά

Κάτω αριστερά και ενώ τραβάς βίντεο έχει το εικονίδιο της φωτογραφικής όπου το πατάς και παίρνεις φωτογραφίες οι οποίες αποθηκεύονται πρώτα εκείνες και μετά το βίντεο,άρα όταν πας στην συλλογή θα είναι πριν το βίντεο

 

Σε ότι αφορά το κινητό είναι πάρα πολύ καλό συγκριτικά με το samsung Grand 2 duos που είχα

είναι πιο στιβαρό,καλύτερη ποιότητα υλικών και πολύ σημαντικό για εμένα,έχει πολύ δυνατή μπαταρία,πολύ πιο γρήγορο internet και πιάνει εκεί που το samsung δεν έπιανε

Edited by Kyriakox
Link to comment
Share on other sites

το αν δε σου χρειαζεται αυτην την στιγμη το NFC δε σημαινει οτι δε θα σου χρειαστει αυριο , τεσπα ,δε το κατηγορω το κινητο σας (ηθελα να το παρω και εγω,το ακυρωσα τελευταια στιγμη και απ οτι φαινεται καλα εκανα) ,απλα σε αυτη την τιμη που εχει τωρα το p8 ειναι μονοδρομος ,μιλαμε παντα αντικειμενικα
Link to comment
Share on other sites

Και να το κατηγορείς δεν υπάρχει πρόβλημά αφού εδώ είμαστε για να ανταλλάσσουμε απόψεις και να μαθαίνουμε

όντως πιθανόν να το χρειαστώ αργότερα αλλά με τον ρυθμό που τρέχει η τεχνολογία τον κινητών πάνω από 1-2 χρόνια δεν μένει κινητό συνήθως

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έβαλα άλλη ρομ, αλλά σαν να έλυσα τον γόρδιο δεσμό μου φαίνεται...πάει σφαίρα.......

Τα παιχνίδια και οι πονηρές εφαρμογές παίζουν κανονικά....ρολόι σας λέω!

Υ.Γ. Ευχαριστώ για τις ρυθμίσεις της φωτογραφικής.... ναι τις είδα....και πάλι ευχαριστώ φίλε!

Πρόβλημα με αυτόματη εστίαση κατά την εγγραφή βίντεο, έχετε την ίδια εντύπωση??

........

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sika524.android.quickshortcut&hl=de

Αυτή η εφαρμογή μας δίνει στο ΗΟNOR 7 κυρίως τα παρακάτω:

 

* quick access to the build in step counter * -> search for:

com.android.settings.CalculatorSettingsActivity

 

* quick access to the build in unit test menu * -> search for:

com.huawei.mmifunction.MMIFuntionTest

 

* quick access to loudspeeker-balance * -> search for:

com.android.settings/com.android.settings.VolumeBalancePreferencesDialo gActifity

 

* quick access to 2nd SIM symbol * -> serach for:

com.android.settings/com.android.settings.SignalIconStyle

 

* quick access to ringer volume preferences -> search for:

com.android.settings.RingerVolumePreferencesDialog Activity

 

* quick access to data usage manager -> search for:

$DatausageSummaryActivity

 

*quick access to notification settings. -> search for

com.android.settings.Settings$NotificationSettings Activity

 

*quick access to a-gps setup -> search for

com.android.setting.AGPSSettings

 

* quick access to app user stats -> search for

com.android.settings.UsageStatsActivity

 

* quick access to energy saver settings -> search for

com.android.settings.Settings$BatterySaverSettingA ctivity

 

* quick access to time zone selection -> seracg for

com.android.settings.TimeSchemeChooseActivity

 

* quick access to data roaming on/off -> serach for

com.android.phone.DataRoamingSettings

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις θα περιμενω να τον φερουν Ελλαδα και το Honor 7 να δω και κανενα ελληνικο Hands-on και να δω και τη συσκευη απο κοντα...
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσα να πω πως ναι είχε ενα θεμα με την εστίαση στο βίντεο,γιαυτό και κάθε φορά πατούσα πάνω στο πρόσωπο και εστίαζε πιο γρήγορα

τώρα αρχή είναι για να δούμε τι θα φτιάξουν στην πορεία

Το Σαββάτο που θα πάω στο γήπεδο θα σας τραβήξω μερικές φωτογραφίες και βίντεο να δείτε

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις θα περιμενω να τον φερουν Ελλαδα και το Honor 7 να δω και κανενα ελληνικο Hands-on και να δω και τη συσκευη απο κοντα...

 

Περισσότερες πιθανότητες έχεις να πάρει σύνταξη, άμα περιμένεις από επίσημα χέρια.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

Έχουμε αναβάθμιση του play store για να δεχθούμε το Μ!

....

Βλέπω κάποια κατανάλωση μπαταρίας... είναι από τα apk μου ή την Β140?

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να χρησιμοποιησουμε τα NFC εδω στην ελλαδα θα εχουμε αλλαξει και 3 κινητα :P .

Παντως προσωπικα το p8 με απογοητευσε σε σχεση με το τι περιμενα αλλα και τους προκατοχους του (p7, p6). Διπλασιασαν την τιμη του (οταν βγηκε) χωρις καμια αισθητη βελτιωση.

chipakia εξακολουθεις δηλαδη να εχεις b140 αλλα root?

Link to comment
Share on other sites

Ναι όπως τα λες alex!

Τώρα ψάχνω τον ασφαλή τρόπο της επιστροφής.... έτσι για να τον έχω στα υπόψη!!!!!!

..............

Upgrade/Update Huawei Honor 7 to 6.0 Marshmallow????????????

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις να επιστρεψεις στην αρχικη μορφη ωστε να μην χασεις την εγγυηση? Ή την εγγυηση την εχασες με το root?

Το αρθρο που εβαλες ηταν πριν 5 μερες και λεει το αντεγραψε απο xda.

1) στο xda δεν εχει κατι τετοιο

2) εαν ειχε εδω και 5 μερες τοτε θα γινοταν χαμος και θα το γνωριζαμε

Αρα δεν ξερω για την αξιοπιστια του!

Επισης ειναι custom rom νομιζω (επομενως απαιτει root)

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα εγγύησης λένε:

1) Αν ανοίξεις το bootloader χάνεις την εγγύηση

2) Αν ανοίξεις το boot δεν χάνεις την εγγύηση γιατί μπορείς να το ξανακλείσεις, και όλα μέλι γάλα! Μετρητή δεν έχουν!

3) Με root χάνεις την εγγύηση

4) Με unroot, πέρασμα το stock recovery και κλείδωμα του boot έχεις πάλι εγγύηση!

Συνεπώς όλα είναι σχετικά......τι θες σ' αυτήν την ζωή!!

Η δική μου γνώμη λέει ότι δεν χρειάζομαι καμία εγγύηση απαξ και η συσκευή λειτούργησε καλά την 1η εβδομάδα χρήσης της, αρκεί να μην κάνω καμιά μακακία στην συνέχεια με τα root και ξεroot!

 

Y.G. H rom είναι μούφα ε?? Το ψιλιάστηκα .... και είπα να δω τι λένε και άλλοι.....αλλά έλα μου ντε που δεν βρήκα άλλους!!! Όπως έκανες και εσύ!!! Μετά είπα να το βάλω εδώ να το δει ο ROMANOS μπας και μας δώσει καμιά ιδέα....ας περιμένουμε...

Μπορεί εκείνος να κατορθώσει να την κατεβάσει (εγώ δεν μπόρεσα) και .....να έχουμε κάτι καλό!!! Μπορεί....

.....

Στα δύσκολα παιχνίδια δεν κολώνει με τίποτα... τώρα με τα καινούργια γραφικά που θα έχει το νέο 950/άρι τσιπάκι.....απλά θα ξεσκίζει!!!!

Πάντως ο ήχος του τα σπάει ...Εχουμε το dts από την μάνα ή εγώ το έβαλα ή αναβάθμιση έκανα???

Κατέβασα και πέρασα και τα APK τα κινέζικα...¨εχω 4-5 "play store"!!!!!!!

Πέρασα όλες τις ροοτ εφαρμογές...και φτάνω κοντά στις 500!!! Περιμένω την 64/άρα κάρτα για να επαναλάβω την πετυχημένη διαδικασία με το δίκαρτη κάρτα + SD ταυτόχρονα! Βρήκα μια ωραία εφαρμογή...που κάνεις ότι θέλει στα δίκαρτα κινητά!

Δεν θα έπαιρνα ποτέ μου κινητό κάτω απ' αυτό (σε υπολογιστική ισχύ)! Καταραμένη φτώχεια! Μας τα τρώνε άλλοι τώρα με τους φόρους.....

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω βγάζει μάτι ότι το site είναι fake. Αμα ψάχνεται leaked beta roms ψάξτε στο κινέζικο forum της Huawei.

 

Και λίγο προσοχή με τα links άμα δεν έχουμε δοκιμάσει κάτι ή δεν είναι από έμπιστη πηγή γιατί μπορεί κάποιος να την πατήσει

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα......αμα είναι για το καλό της κοινωνίας.......!!!!!

Υ.Γ. Βρήκα ένα live wallp όλα τα λεφτά (χμχμ "Κρ@Χ" γι αυτό δεν το βάζω εδώ)! Ακόμη τίποτα από θήκες...λέτε να μου κρυώσει το κινητό??/

..

Υ.Γ. Βρείτε κι αυτό με το red στους XDA... αλλάζει όμορφα το κινητό!

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

Πλέον υπάρχουν πολλές εφαρμογές τρίτων για το Android που μειώνουν τη θερμοκρασία χρώματος της οθόνης από το τυπικό λευκό-γαλάζιο χρώμα σε ένα κοκκινωπό, πολύ πιο ανεκτό για το βράδυ. Η Google έχει επίσης καθιερώσει μια χρήσιμη «Νυχτερινή λειτουργία» στο Android 6.0 Marhsmallow που μετατρέπει σε σκοτεινό το background αντί για λευκό, αλλά δυστυχώς δεν φιλτράρει το μπλε φως που προκαλεί τα προβλήματα ύπνου.

Η εξάλειψη του μπλε από μια οθόνη τη νύχτα είναι μια άκρως σημαντική διαδικασία, που παράγει την ορμόνη του ύπνου, μελατονίνη..................άντε βάλτε τώρα κανένα προστατευτικό οθόνης για το μπλε φως και αφήστε τα temp....

Πηγή:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=426514

 

εδώ είναι αυτό που ψάχνεις..

http://forum.xda-developers.com/honor-7/themes-apps/theme-neoredblack-emui3-1-t3238176

 

Tweet from HonorEU

Υ.Γ.

Έρχεται................ Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Ομολογώ ότι έχω εκπλαγεί από το επίπεδο γνώσεων των περισσοτέρων μελών. Έχω να μάθω πολλά από εσάς.

Κάτοχος εδώ και 2 χρόνια ενός Thl W200S, αγορά μέσω Minideal, αρκετά ευχαριστημένος με τις δυνατότητές του, δυστυχώς έπεσα θύμα κλοπής (μου άνοιξαν στο Τροκαντερό το αμάξι και το είχα ξεχάσει μέσα...:ninja:). Επιχειρηματίας γαρ, αποφάσισα να αγοράσω, μετά από έρευνα μηνών, ένα Huawei Honor7 64GB. από το Aliexpress. Αφού δεν παίζουν πιστωτικές ή άλλες τραπεζικές λύσεις λόγω cc, ενημερώθηκα από Western Union ότι μπορώ να στείλω χρήματα για την αγορά του κινητού στον καταστηματάρχη στην Κίνα, ως φυσικό πρόσωπο. Το έχω βρεί στα 429€. Αν έχετε κάποια γνώμη να με συμβουλεύσετε, θα την διαβάσω προσεκτικά.

Καλώς σας βρήκα.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Ομολογώ ότι έχω εκπλαγεί από το επίπεδο γνώσεων των περισσοτέρων μελών. Έχω να μάθω πολλά από εσάς.

Κάτοχος εδώ και 2 χρόνια ενός Thl W200S, αγορά μέσω Minideal, αρκετά ευχαριστημένος με τις δυνατότητές του, δυστυχώς έπεσα θύμα κλοπής (μου άνοιξαν στο Τροκαντερό το αμάξι και το είχα ξεχάσει μέσα...:ninja:). Επιχειρηματίας γαρ, αποφάσισα να αγοράσω, μετά από έρευνα μηνών, ένα Huawei Honor7 64GB. από το Aliexpress. Αφού δεν παίζουν πιστωτικές ή άλλες τραπεζικές λύσεις λόγω cc, ενημερώθηκα από Western Union ότι μπορώ να στείλω χρήματα για την αγορά του κινητού στον καταστηματάρχη στην Κίνα, ως φυσικό πρόσωπο. Το έχω βρεί στα 429€. Αν έχετε κάποια γνώμη να με συμβουλεύσετε, θα την διαβάσω προσεκτικά.

Καλώς σας βρήκα.:)

 

ΟΧΙ από Aliexpress, όχι με Western Union.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Ομολογώ ότι έχω εκπλαγεί από το επίπεδο γνώσεων των περισσοτέρων μελών. Έχω να μάθω πολλά από εσάς.

Κάτοχος εδώ και 2 χρόνια ενός Thl W200S, αγορά μέσω Minideal, αρκετά ευχαριστημένος με τις δυνατότητές του, δυστυχώς έπεσα θύμα κλοπής (μου άνοιξαν στο Τροκαντερό το αμάξι και το είχα ξεχάσει μέσα...:ninja:). Επιχειρηματίας γαρ, αποφάσισα να αγοράσω, μετά από έρευνα μηνών, ένα Huawei Honor7 64GB. από το Aliexpress. Αφού δεν παίζουν πιστωτικές ή άλλες τραπεζικές λύσεις λόγω cc, ενημερώθηκα από Western Union ότι μπορώ να στείλω χρήματα για την αγορά του κινητού στον καταστηματάρχη στην Κίνα, ως φυσικό πρόσωπο. Το έχω βρεί στα 429€. Αν έχετε κάποια γνώμη να με συμβουλεύσετε, θα την διαβάσω προσεκτικά.

Καλώς σας βρήκα.:)

 

 

Γιατι να παρεις το κινεζικο και οχι το Ευρωπαικο?

Επισης γιατι 64 και οχι το 16 αφου έχει sdcard?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...