Jump to content

Honor 7


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ είναι αλήθεια για το όμορφο τηλεφωνάκι μας!!!!!

...και για το πόσο δυνατό ή φτηνό είναι σύμφωνα με την υπολογιστική του ισχύ!

Κάτω της μέσης κατηγορίας που έλεγα...και είναι και πολύ ακριβό!

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=2&hl=el&prev=search&rurl=translate.google.com&sl=ru&u=http://www.phonearena.com/news/Snapdragon-820-vs-A9-vs-Exynos-8890-vs-Helio-X20-benchmark-chart-scores-one-for-Apple_id75717&usg=ALkJrhgipPwZPDQ6JL29LafwK_X6VihkSQ

και

http://www.digitallife.gr/arm-parousiazi-ton-mikroskopiko-cortex-a35-opios-ine-idanikos-gia-chrisi-wearables-75861

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 711
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μαλιστα, μαλλον το ιδιο email εχω και εγω, αριθμος παραγγελιας κλπ κλπ, εγω που πληρωσα με καρτα λες να μου τα τραβηξουν αυτοματα για τα μεταφορικα;

εσυ γιατι ζητησες την ακυρωση πριν σου αναφερουν τα μεταφορικα;

 

Γιατί μου είχε εξηγήσει πόσα θα είναι και αμέσως μετά μου έστειλε και το αίτημα. Πριν 5 λεπτά αποφάσισα να το ακυρώσω ότι και να γίνει...εκνευρίστηκα με την κοροϊδία! :)

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το ακύρωσα και εγώ , στο honor 8 τώρα και αν

 

Εσύ γιατί? :blink:

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Εσύ γιατί? :blink:

Γιατί μπαίνω στο site να δω την παραγγελία ,μια μου βγάζει την τιμή χωρίς την έκπτωση μια με την έκπτωση, σήμερα από το πρωί μου το έχει χωρίς , ε μου την έδωσε και πάτησα την ακύρωση, ήταν της στιγμής

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την στιγμή που επιβεβαιώθηκε δεν είχα την δυνατότητα να ακυρώσω έτσι...άρα εσένα δεν την είχαν φτάσει στο ίδιο σημείο με μένα! Δεν πειράζει, πήρα καλύτερο!! :lol::lol::lol:
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την στιγμή που επιβεβαιώθηκε δεν είχα την δυνατότητα να ακυρώσω έτσι...άρα εσένα δεν την είχαν φτάσει στο ίδιο σημείο με μένα! Δεν πειράζει, πήρα καλύτερο!! :lol::lol::lol:

Τι πήρες ;

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fpt.marco.notificationmonitor

.......

Στην Κίνα επίσημα η Huawei πουλάει το δικό μας ακριβώς κινητό στα 282 ευρώ + 10 ευρώ για τα ακουστικά = 292 Ε!

Bazaar στις 17/11.... δείτε εδώ! http://sale.vmall.com/honor.html?cid=5445

μετατρέψτε τις τιμές μ' αυτό http://www.convertworld.com/el/

....

Τον ίδιο φορτιστή που έχουμε εμείς έχει και το 6/αράκι της!

Μόνο ο 9V/2A quick charge είναι κατά 70% γρηγορότερος από τον δικό μας! Κόστος 10 ευρώ!

Με την αγορά του γρήγορου φορτιστή, κερδίζει κανείς με τις φορτίσεις την αγορά του? Δηλαδή συμφέρει?

http://sale.vmall.com/honor.html?cid=5445

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

Πως έγινε αυτό (πρωτοφανές)?? Εγώ το έβαλα αμέσως και δεν έχω κανένα πρόβλημα... για δες κάτι στο XDA (αν δεν υπάρχει κάτι, τότε ανέβασε το πρόβλημα εκεί!) και να θυμάσαι 6 μήνες εγγύηση για την μπαταρία σου!

Αν δω κάτι σχετικό θα σου το πω!

 

Αυτό είναι το update από 121 sσε 130!

mega:///#!l55HwBaR!z1kBZDDtV9tRkVOhif65hmZCwbMG_BixR3SVVQ5DYXk

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τα βρήκα,

όλα είναι εδώ..... http://www.modaco.com/forums/topic/375942-roms-honor-7-stock-rom-images-updates-121115-b140/#comment-2268480

 

Αυτό σου κάνει?? Τι έγινε βρήκες λύση?? Πως έγινε?

Solution:

Look into fastboot....some versions does not work as it should somehow...

If you "accidentally" wipe the system....perhaps that was the solution for me as i could not change anything before?

Download full B100....extract these files below using huawei extractor and place them in the same directory as fastboot.

Do these steps.

fastboot flash boot boot.img

fastboot flash cache cache.img

fastboot flash recovery recovery.img

fastboot flash system system.img

fastboot flash userdata userdata.img

 

Now the system is back and running again. With B100 version.

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα μόλις παραπάνω είναι εάν θέλεις να επιστρέψεις σε έκδοση προγενέστερη ή ακόμη καλύτερα στην αρχική!

Την νέα Β140 την περνάς με μεγάλη ευκολία...Δεν ήθελε κανένα wipe!

Τώρα σε ποιό σημείο είσαι και τι κάνεις λέγε...μήπως και...

Link to comment
Share on other sites

Παντως ευχαριστω για τη βοηθεια!

Βασικα ενω το βραδυ μου ετρωγε 3-4% η και πιο λιγο, τωρα μου τρωει περισσοτερο απο 7%. Ισως οφειλεται στο οτι εγκαταστησα το nova launcher δεν ξερω..

Προς το παρων παραμενω στην 140 μεχρι να βρω μια λυση αλλιως θα κανω αυτο που μου εστειλες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

....ψάχνοντας κανείς βρίσκει τις κρυφές εφαρμογές του HONOR 7! Κάνει και για τα δυο 6/αράκια!

Μπορείτε να μετρήσετε τα βήματά σας (ποδόμετρο!) χωρίς να φοράτε κανένα βραχιόλι!

Υ.Γ. ..... Πολύ ωραίο το Βeta Apk! Άλλα κόλπα!

Βάλατε κανένα recorder? Τι γνώμη έχετε?

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

Σε ισπανικό forum! Νo root!

είναι απλό και έχει πλάκα..έχεις το τηλ. στην τσέπη..περπατάς και μετρά τα βήματα που κάνεις....καλή γυμναστική!

 

Οδηγίες...

για να ενεργοποιήσετε αυτές τις κρυφές ρυθμίσεις σε αυτό και άλλα τηλέφωνα Honor. Το εγχειρίδιο βασίζεται στην Honor 7, το οποίο μπορεί να εφαρμοστεί χωρίς προβλήματα. Σε αυτήν την περίπτωση να ενεργοποιήσετε το βηματόμετρο, η οποία μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να μετρήσει τα βήματα που κάνετε με το τηλέφωνο χωρίς να χρειάζεται να στηριχθεί σε οποιοδήποτε άλλο gadget (βραχιόλι, ρολόι κλπ ...) Θα ήθελα να συστήσω να μην αγγίξετε άλλες προσαρμογές οι οποίες δεν ξέρω τι κάνει, γιατί μπορεί να ενεργοποιήσει κρυφές ενέργειες που εκτελούνται και, στη συνέχεια, δεν ξέρω πώς να σταματήσει. αρχίσετε: 1. Εμείς κατεβάσετε την εφαρμογή από το Google Play Launcher Δραστηριότητα ( https://play.google.com/store/apps/d...tivitylauncher) 2. Μετά τη λήψη ανοίξτε το και επιλέξτε Εμφάνιση όλων των δραστηριοτήτων 3. Επιδιώκουμε την εφαρμογή Ρυθμίσεις και να αναπτύξετε 4. Τώρα κοιτάξτε στο εσωτερικό Ρυθμίσεις Ρυθμίσεις επιλογή: com.android.settings.CalculatorSettingsActivity 5. διατηρηθεί κάτω από το Option και κάντε κλικ στο Create Shortcut 6. Έχουμε δημιουργήσει τη συντόμευση στην επιφάνεια εργασίας, ανοίξτε το και ενεργοποιήστε το βηματόμετρο.

Σας δείχνω τα βήματα. Αφήνω ένα βίντεο όπου δείχνει πολύ καλά τη χρήση του.

 

Υ.Γ. Έχουν βρεθεί πολλές και ενδιαφέρουσες επιλογές στο παραπάνω πρόγραμμα που είναι:

Χρήση των δεδομένων: το τυπικό πρόγραμμα προβολής δεδομένων που έρχεται κρυμμένα σε EMUI εικονίδιο σήματος στυλ: για να εμφανίσετε ή να αποκρύψετε τη δεύτερη sim (χρήσιμο αν χρησιμοποιείτε μια κάρτα SIM και δεν θέλω το σύμβολο της δεύτερης) εμφανίζει ακουστικά Ευφυής Έλεγχος: Μπορούν να προστεθούν λειτουργίες και τα κουμπιά των ακουστικών Και υπάρχουν πολλά περισσότερα ......αλλά πρέπει να ξέρετε.....

Δεν ξέρω πως ανεβάζουν φωτό εδώ μέσα για να σας δείξω και τι άλλα ωραία κάνει στο τηλεφωνάκι μας.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ROMANOS

Μπορείς να μας γράψεις στα ελληνικά και να το βάλεις στην πρώτη σελίδα πως μπορούμε να κάνουμε root και unroot την συσκευή μας??

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα η πλάκα είναι ότι χθες δόθηκε σε έκδοση dev στο 6/αράκι η εφαρμογή ΥΓΕΙΑ (είναι η εφαρμογή της Huawei)!

Κατεβάστε την από εδώ και με το βηματόμετρο που σας έδωσα δείτε τι φανταστικά πράγματα κρύβει-κάνει......και που θα πάμε ως κοινωνία με τα τηλ. μας!

https://www.dropbox.com/s/9dqlk7sp18rw5w7/Huawei_HealthPlatform.1.0.29.apk?dl=0

Μην με ρωτάτε άλλα γιατί δικηγόρος είμαι και όχι πληροφορικάριος!!!!!!!!!!!!!!!

Αλλά ξέρετε...η τρέλα αν δεν πάει στα βουνά....ή κάνω αυτό που δεν μ' αφησαν οι γονείς μου να κάνω!!!!!!!!!!

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

 

[/color]ROMANOS

Μπορείς να μας γράψεις στα ελληνικά και να το βάλεις στην πρώτη σελίδα πως μπορούμε να κάνουμε root και unroot την συσκευή μας??

 

Όχι δεν μπορώ. Θα πρέπει να τα γράψετε εσείς και να επικοινωνήσετε με κάποιον mod να τα προσθέσει στην πρώτη σελίδα.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ok.! ευχαριστώ για την απάντηση!

Πάει θα μείνουμε τυφλοί!

΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄

...και όταν με το καλό θάρθει.....κάνουμε αυτό?

 

Υ.Γ. Η εφαρμογή υγεία ασφαλώς και λειτουργεί....πλήρως!

 

Τις επόμενες ωρες - μέρες έρχονται...

εγκατάσταση όλων των εφαρμογών και παιχνιδιών (κρυφών ή μη) της Huawei με την εφαρμογή της!

Τouchplus χωρίς το κρυσταλάκι-ζελατίνα temp γίνεται???? χαχαχα! Τι βρίσκει κανείς!!!

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

Κάνει κι άλλα ωραία το τηλ......

Υ.Γ. Η πρώτη μου εμεπειρία με την φωτογραφική ήταν σκέτη κατάθλιψη! Δεν βγάζει φωτό την ώρα που τραβάς βίντεο??

Καλή συνέχεια σε όλους...μέσα εδώ!

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω ποιο θα προτεινατε για αγορα Honor 7 ή το Huawei P 8??

 

p8 φυσικα, εκτος και αν θελεις δικαρτο

Link to comment
Share on other sites

Ναι έκανα και root σήμερα.... με την μία και το τηλ. πετάει! Έτσι ναι, είναι τηλέφωνο! Πάει σφαίρα..........σε όλα του!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πρέπει να σας την γράψω κάποια στιγμή την διαδικασία γιατί αν προσπαθήσετε να βγάλετε άκρη απ' αλλού χαθήκατε ......

Υ.Γ. Δεν το έκανα στο 6/αράκι ποτέ! Κοντεύω να μάθω κινέζικα! χαχα!

荣耀7 M版本(Android6.0)友好用户招募征集

http://www.forgadgets.gr/editorials/item/204-9-logoi-gia-na-kanete-root-stin-android-syskevi-sas

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...