Jump to content

Honor 7


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μου ηρθε email για να παραγγειλω το honor 7 σε κανα δυο μερες απο vmall μαζι με vcode με κερδος 50 ευρω ,για πειτε μου τι πρεπει να κανω; μπορω να κανω αυτην την παραγγελια απο το γερμανικο η γαλλικο vmall ας πουμε; θα δεχτει κανονικα το vcode;

με το που πατησω αγορα και βαλω την καρτα θα φανει αμεσως οτι την δεχτηκε η πρεπει να περασει αρκετη ωρα;

επισης τι πρεπει να κανω για να το στειλουν Ελλαδα; (αν περασει η πληρωμη)

τελος , καρτες χρεωστικες, τις δεχεται;; εχω σκοπο να δοκιμασω 3-4 καρτες

 

Ρωταω απο τωρα για να ειμαι ετοιμος :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 711
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλή τύχη με τις πιστωτικές...

1) Τίποτα παραπάνω απ' ότι κάνεις στις αγορές σου!

2) Ναι!

3) Ναι!

4)Όχι αμέσως η Γιούρομπανκ παίρνει και έγκριση στο τέλος για να ολοκληρωθεί η αγορά!

5) Να συμπληρώσεις την πόλη σου και δίπλα την λέξη Greece, ας είναι από κάτω η χώρα αγοράς !

6) Μόνο κάρτες όχι PP! Καλή τύχη.....κι αν σου κάτσει παίξε και κανένα λόττο έχει τζακ ποτ!

Υ.Γ. Το άσπρο είναι μοδάτο και περί ορέξεως....!

Link to comment
Share on other sites

καλή τύχη με τις πιστωτικές...

1) Τίποτα παραπάνω απ' ότι κάνεις στις αγορές σου!

2) Ναι!

3) Ναι!

4)Όχι αμέσως η Γιούρομπανκ παίρνει και έγκριση στο τέλος για να ολοκληρωθεί η αγορά!

5) Να συμπληρώσεις την πόλη σου και δίπλα την λέξη Greece, ας είναι από κάτω η χώρα αγοράς !

6) Μόνο κάρτες όχι PP! Καλή τύχη.....κι αν σου κάτσει παίξε και κανένα λόττο έχει τζακ ποτ!

Υ.Γ. Το άσπρο είναι μοδάτο και περί ορέξεως....!

 

ωραιος φιλε, ευχαριστω ,βλεπω να παιρνω δυο ,ενα μαυρο και ενα ασπρο ,το p8 εφυγε σημερα ,τωρα βλεπω να στελνω και το htc :p , για να δουμε , σε σας περασε με την μια η πληρωμη σωστα; ,αν δεν περασει θα μου δεινει το δικαιωμα να βαλω αλλη καρτα; αλλα που να ξερετε αφου δεν σας ετυχε

Βαζω διπλα απο την πολη μου και την χωρα και δεν κανω κατι αλλο; θα το δεχτουνε αυτο; ετσι κανατε εσεις; καλο μου ακουγεται :D

Link to comment
Share on other sites

ωραιος φιλε, ευχαριστω ,βλεπω να παιρνω δυο ,ενα μαυρο και ενα ασπρο ,το p8 εφυγε σημερα ,τωρα βλεπω να στελνω και το htc :p , για να δουμε , σε σας περασε με την μια η πληρωμη σωστα; ,αν δεν περασει θα μου δεινει το δικαιωμα να βαλω αλλη καρτα; αλλα που να ξερετε αφου δεν σας ετυχε

Βαζω διπλα απο την πολη μου και την χωρα και δεν κανω κατι αλλο; θα το δεχτουνε αυτο; ετσι κανατε εσεις; καλο μου ακουγεται :D

Λέω και εγώ για το Β2! 100 ευρώ?? ϊσως είναι ακριβό!

Λοιπόν!

Τα pp τα έβαλα δυο φορές και δεν τα πήρε.. ξαναέκανα στην στιγμή με κάρτα και αμέσως έγινε!

Την κάρτα θα σου την πάρει σίγουρα γιατί η πληρωμή γίνεται διαμέσου expansys που έχουν λογαριασμό και Ελλάδα! Άρα να ετοιμάζεσαι σίγουρα!

2) Ναί κάνεις και κάτι άλλο! Πίνεις καφέ και ετοιμάζεσαι ψυχολογικά "να πηδήξεις" σε άλλη εποχή!

Αλλά μην φαντάζεσαι και τίποτα σπουδαία πράγματα! Μετά παραγγέλνεις θήκη και temp και είσαι αρχηγός-Κουμπαρούδι!

Link to comment
Share on other sites

Λέω και εγώ για το Β2! 100 ευρώ?? ϊσως είναι ακριβό!

Λοιπόν!

Τα pp τα έβαλα δυο φορές και δεν τα πήρε.. ξαναέκανα στην στιγμή με κάρτα και αμέσως έγινε!

Την κάρτα θα σου την πάρει σίγουρα γιατί η πληρωμή γίνεται διαμέσου expansys που έχουν λογαριασμό και Ελλάδα! Άρα να ετοιμάζεσαι σίγουρα!

2) Ναί κάνεις και κάτι άλλο! Πίνεις καφέ και ετοιμάζεσαι ψυχολογικά "να πηδήξεις" σε άλλη εποχή!

Αλλά μην φαντάζεσαι και τίποτα σπουδαία πράγματα! Μετά παραγγέλνεις θήκη και temp και είσαι αρχηγός-Κουμπαρούδι!

 

χαχαχαχα ,αντε ωραια , ειμαστε και μακρια ,θα σε κερνουσα καφεδακι

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό

Είναι πολύ όμορφο και γενικά εύχρηστο

έχει καλό ηχείο και σε ομιλία έκανα enable το Εικονική κλήση HD και είδα διαφορά προς το καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, όσοι παραγγείλατε από vmall.eu, με ποιο κούριερ το στείλανε; Και ο αριθμός εντοπισμού που αναφέρεται;
Link to comment
Share on other sites

Με DHL (express Αθήνα 2 μέρες ή και άλλες πόλεις 3-8 μέρες) σου το στέλνουν δωρεάν αυτοί γιατί είναι αγορά πάνω από 99 ευρώ. Επίσης το COURIER σου στέλνει το ή τα tracΚ numbers! Δεν κάνετε τίποτα και φτάνει μόνο του στην διεύθυνση που δώσατε...προσοχή λοιπόν εκεί! Να δώστε σωστά την διεύθυνσή σας!

Καλό βράδυ!

 

Υ.Γ. Πήρα 2η θήκη πλαστική την κίτρινη αυτή: http://www.ebay.com/itm/251774638994?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

και κάρτα sd αυτή: http://www.ebay.com/itm/251774638994?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Σύνολο αγοράς τηλεφώνου + accessories = 350 ευρώ! Στην υγειά σας ρε παιδά...

@ Σιγά σιγά θα μαζευτούμε όλοι στην Αθήνα με συνάντηση για να πούμε τις εμπειρίες του 7/αράκι μας με καφέ!

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

Εεεεεεεε Ναι! Ευχαριστώ για άλλη μια φορά...

Μερικές εφαρμογές π.χ. τύπου FιF@ 15 μου βγάζει μήνυμα η εφαρμογή δεν έχει αγοραστεί.... Κουφό!!!!! Στο 6/αράκι γιατί παίζει κανονικά?

Όσες δεν έχουν ανάλυση FHD δεν παίζουν (λογικό) ενώ στο 6/αράκι κατεβάζεις την ανάλυση και πάνε σφαίρα!

Το Pop Corn σταμάτησε οριστικά ε??? Κρίμα....

Alex να πάρω ένα το ίδιο για την μικρή μου κόρη ή κανένα άλλο κινέζικο φτηνό και καλό και εάν ξέρεις κανένα.....πες το!

Το κολπάκι μου με την κάρτα αργότερα....Το τσιπάκι το καθάρισα ωραία και εύκολα ....

 

chipakia πετυχε το φορματ ή δεν το εκανες?

Δυστυχως δεν ξερω τι παιζει με τις FHD δεν δοκιμασα!

Το pop corn θα ανεβει ξανα με αλλο ονομα!

Για την κορη σου τι θα ελεγες για το νεο LeTv Le1s? τουμπανο για την τιμη του!

Link to comment
Share on other sites

Κατά ένα μεγάλο ποσοστό ναι επανήλθε με το φορμάτ!

Πιστεύω ότι φταίει η έκδοση 5.0.1! Τα ίδια γινόταν και στο 6/αράκι και όταν μας ήρθε η 5.1.1 το τηλέφωνο άρχισε να ξαναπετάει!

Μετά νομίζω ότι επειδή είναι ευρωπαικό και δη από την Αγγλία...το έχουν κατακλειδώσει και φαίνεται ότι είναι σφιγμένο!

Ξέρεις η ευρώπη έξω και δη οι άγγλοι δεν θέλουν παιχνιδάκια και σαπάκια... θέλουν σταθερότητα στα τηλ. και εάν πρέπει να κάνει μια δουλειά αυτή να την κάνει σωστά! Άσε που για αυτούς με τα λεφτά που παίρνουν κάθε μήνα τα πνευματικά δικαιώματα είναι απαράβατος όρος! ......και σκέφτομαι που πας ρε καραμήτρο!!!!!!!!!!

Ακόμη πιστεύω ότι το τηλέφωνό μας δεν έχει τον αέρα που θα έπρεπε...... συμπεριφέρεται σαν το 6/αράκι! Οπότε οι άλλοι που έχουν το 6/αράκι γιατί να αλλάξουν συσκευή?

Μεγάλο εμπόδιο είναι αυτό ή 2 νανο ή 1 νανο και μια SD ουσιαστικά γίνεται μονόκαρτο! Φάουλ!

4 ώρες skype με βίντεο καλά είναι? + σερφάρισμα FB + bluetooth ταυτόχρονα!

Υ.Γ. Θα το ρουτάρω όταν πάρουμε το 5.11.1 αν το πάρουμε και δεν πάμε κατ' ευθείαν στο 6.0! Τα παιχνίδια τώρα εγκαθίστανται αλλά δεν τρέχουν...τα απαγορεύουν με κόφτη!

Το δικό σας WIFI τρώει αυτόματες επανακινήσεις ή έκανα καμιά ρύθμιση?

 

 

Αν θέλετε να γίνει πιό γρήγορο σας λέω ένα τρυκ!

Ελπίζω να έχετε εμφανίσει το Επιλογές για προγραμμ. με τα 7 χτυπήματα αν ναι τότε πάτε στο υπομενού και στα:

1) Κλίμακα...

2) Κλίμακα...

3)Animator... και δώστε τιμές σε όλα 0,5 αντί για 1 που θα δείτε... έτσι το τηλ. σας γίνεται ακόμη πιό γρήγορο.

Οι μικρότερες τιμές το κάνουν πιό γρήγορο οι μεγαλύτερες πιό αργό!

Καλό βράδυ!

 

Υ.Γ. 210 ευρώ το βρήκα in stock να το κτυπήσω και ας μην έχει την 800/άρα συχνότητα? Λίγο μεγάλο το μέγεθος 5.5!

Ευχαριστώ!

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

Chipakias χαίρομαι που λες τα πράγματα με το όνομά τους, μας βοηθάς πολύ το ν αποφασίσουμε για την αγορά της συσκευής ,απ ότι βλέπω προσωπικά για μένα δεν αξίζει η αγορά του , είχα το honor 6 και έχω μια ιδέα περί τίνος προκειτε,με κάποιο update ίσως να λυθούν τα προβλήματα που αναφέρεις , τεσπα ο χρόνος θα δείξει
Link to comment
Share on other sites

Antutu benchmark 64 bit v. 5.7.1

Test

1) HONOR PLK-L01 ........ 49794 με οθόνη Full HD!

2) Asus Zenfone 2 ....

3) Samsung galaxy note 4 ..... με πολύ μικρές διαφορές!

 

 

Υ.Γ. Πήρα αυτό τελικά: Elephone Vowney 64bit MTK6795 Octa Core 2K Screen RAM 4GB 32GB Android Smart Phone NFC http://www.elephonestore.com/elephone-vowney-2k-screen-ram-4gb-phone-nfc.html

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Έχουμε [PLK-L01] Honor 7 OTA Update b140

 

Δωράκι....

http://www.willmyphonework.net/

 

..και να θυμάστε όσοι ενδιαφέρονται για αγορά της συσκευής!

Έχει full-phone encryption

 

 

Υ.Γ. Έκανα το τηλέφωνο από locked σε PHONE unlocked !

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

Το Honor 7 δεν είναι locked. Root θες να πεις;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπήκα στο bootloader μου έγραφε PHONE locked! (με το fastboot minimal... και τον κωδικό ξεκλειδώματος που είχα πάρει)!

Έκανα την διαδικασία και τώρα μου έγραψε PHONE unlocked!

Μετά θα πάω για ρούτ ή όταν θα θελήσω......

Πήρα συγχαρητήρια (χαχαχα) και τώρα αν θέλω φλασάρω το CWM recovery ή το TWRP...

 

Υ.Γ. Τρέχουν σαν νεράκι όλες οι εφαρμογές - παιχνίδια κ.λ.π. αυτό ήθελε! Yes και πάλι Yes!

θα πρέπει να το κάνετε όλοι... νομίζω, αν θέλετε η συσκευή σας να πετάει πραγματικά... και να μην είναι κουμπωμένη-πνιγμένη!

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπήκα στο bootloader μου έγραφε PHONE locked! (με το fastboot minimal... και τον κωδικό ξεκλειδώματος που είχα πάρει)!

Έκανα την διαδικασία και ώρα μου έγραψε PHONE unlocked!

Μετά θα πάω για ρούτ ή όταν θα θελήσω......

Πήρα συγχαρητήρια και τώρα αν θέλω φλασάρω το CWM recovery ή το TWRP...

 

Υ.Γ. Τρέχουν σαν νεράκι όλες οι εφαρμογές - παιχνίδια κ.λ.π. αυτό ήθελε! Yes και πάλι Yes!

θα πρέπει να το κάνετε όλοι... νομίζω, αν θέλετε η συσκευή σας να πετάει πραγματικά... και να μην είναι κουμπωμένη-πνιγμένη!

 

Άρα ξεκλείδωσες bootloader. Προσοχή, ξεκλειδώνοντας τον bootloader χάνετε την εγγύηση, δεν ξέρω άμα η Huawei έχει κάποιο μετρητή που να βλέπει άμα έχει ξεκλειδωθεί ο bootloader σαν το KNOX της Samsung, πιστεύω πως δεν έχει. Απλά πριν το στείλετε πίσω για την όποια εγγύηση ξανακλειδώστε τον bootloader.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα το θυμάμαι!

...και όπως είπα και πριν λίγες μέρες όταν μία συσκευή δεν έχει πρόβλημα τις 3 πρώτες μέρες εεε τότε δεν θα έχει ποτέ μα ποτέ !

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως γίνεται για να μπουν στην πρώτη σελίδα ο Romanos τα ξέρει καλύτερα αυτά! Γιατί: "Οσα ξέρει ο νοικοκύρης δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος"!

Τώρα....

Για να πάρετε το κλειδί κάντε αυτό που σας είπα πριν λίγες μέρες ...και μετά την διαδικασία από το βήμα 11 !

Μην κάνετε την διαδικασία από το βήμα 1 γιατί δεν θα βγάλετε άκρη!

http://androidmtk.com/unlock-bootloader-of-huawei-honor-7

Όσα προγράμματα σας ζητάει και δεν θα έχετε ή δεν τα έχει ο οδηγός, θα τα βρείτε στο google!

Υ.Γ. Δεν έχει μετρητή όπως τα Sams, αλλά και εάν είχε θα έφτιαχναν ένα προγρμματάκι APK όπως το έχουμε και στα Sams! Triangle.....k.l.p.!

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

Στο κοντινό μέλλον ίσως χρειαστούμε και αυτήν την γνωστή διαδικασία...

Αν η συσκευή σας δεν είναι root, μπορείτε να κατεβάσετε την έκδοση rom κατάλληλο για τη συσκευή σας.

1-Αντιγράψτε το φάκελο update στον dload στην στην εσωτερική μνήμη ή στην κάρτα SD. (αν υπηρχε παλιός dload.ota διαγράψτε τον και φτιάξτε έναν νέο με την ονομασία dload)

2 Μετάβαση στη ρύθμιση App:. τη ρύθμιση όλων> Updater> Μενού> Τοπικές ενημερώσεις

3- H συσκευή σας θα κάνει επανεκκίνηση και την ενημέρωση.

4-Απολαύστε

 

Υ.Γ. Στο FB γράψτε Huawei Dev και ........

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως γίνεται για να μπουν στην πρώτη σελίδα ο Romanos τα ξέρει καλύτερα αυτά! Γιατί: "Οσα ξέρει ο νοικοκύρης δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος"!

Τώρα....

Για να πάρετε το κλειδί κάντε αυτό που σας είπα πριν λίγες μέρες ...και μετά την διαδικασία από το βήμα 11 !

Μην κάνετε την διαδικασία από το βήμα 1 γιατί δεν θα βγάλετε άκρη!

http://androidmtk.com/unlock-bootloader-of-huawei-honor-7

Όσα προγράμματα σας ζητάει και δεν θα έχετε ή δεν τα έχει ο οδηγός, θα τα βρείτε στο google!

Υ.Γ. Δεν έχει μετρητή όπως τα Sams, αλλά και εάν είχε θα έφτιαχναν ένα προγρμματάκι APK όπως το έχουμε και στα Sams! Triangle.....k.l.p.!

συγνώμη αλλά τον κωδικό δεν στον έστειλε η huawei?άρα αν θέλει μπορεί να σου πει δεν σε καλύπτω αφού ξεκλείδωσες τον bootloader

Link to comment
Share on other sites

chipakia πολυ ωραιο το Vowney! Το περιμενα απο το καλοκαιρι για να το παρω, αλλα τελικα με επεισε το honor 7 επειδη φοβηθηκα την Elephone. Οταν το παρεις πες μας εντυπωσεις
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...