Jump to content

Honor 7


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι φιλε το ξερω, παει πεταξε το πουλακι, μια ερωτηση, το πλαισιο του ειναι αλουμινιο ?

 

είναι όλο αλουμίνιο εκτός απο τις δυο λωρίδες στο πίσω μέρος πάνω/κάτω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 711
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1000 τηλέφωνα μόνο για σήμερα μέχρι τις 18:00GTM και στα 300+ ευρώ με όλες τις συχνότητες LTE της Ελλάδος

εδώ http://www.mvideo.ru/

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

1000 τηλέφωνα μόνο για σήμερα μέχρι τις 18:00GTM και στα 300+ ευρώ με όλες τις συχνότητες LTE της Ελλάδος

εδώ http://www.mvideo.ru/

 

που να βγαλουμε ακρη με τους ρωσους, θα περιμενουμε τους ευρωπαιους

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς πότε θα ξανά είναι διαθέσιμη ή συσκευή στο vmall.eu ;
Link to comment
Share on other sites

Προδιαγραφές Huawei Honor 7

 

Η οθόνη: 5,2 '', TFT-IPS, 1920x1080, 423 ppi

Επεξεργαστής: 935 οκτώ Hisilicon Kirin, μέχρι 2.2 GHz

Επιταχυντής γραφικών: Μάλι-T628 MP4

Λειτουργικό Σύστημα: Android 5.0.2 + EMUI 3.1

RAM: 3 GB

Εσωτερική μνήμη: 16 GB

Υποστήριξη κάρτας μνήμης: microSDXC έως 128 GB

Επικοινωνίες: GSM 850/900/1800/1900 MHz || || UMTS 850/900/1900/2100 MHz LTE 1, 3, 6, 7, 8, 20

SIM: Nano-SIM + Nano-SIM

Ασύρματες διεπαφές: Wi-Fi 802.11 ac / a / b / g / n (2,4 / 5 GHz), Bluetooth 4.1 BLE, FM ραδιόφωνο

Πλοήγηση: GPS, GLONASS, Beidou

Κάμερες: Αρχική - 20 M (φλας, αυτόματη εστίαση), μπροστά - 8 megapixel (φλας)

Αισθητήρες: φωτισμός, εγγύτητα, την κατεύθυνση, δακτυλικών αποτυπωμάτων, επιταχυνσιόμετρο, πυξίδα, γυροσκόπιο

Μπαταρία: 3100 mAh μη αφαιρούμενο

Διαστάσεις: mm 143,2x71,9x8,5

Βάρος: 157 γραμμάρια

 

Πηγή: 4pda.ru

Από μετάφραση . . . λένε. . .

Σήμερα θα ξεκινήσει επίσημες πωλήσεις της Huawei Honor 7 στη Ρωσία. Κατά την πρώτη εβδομάδα μετά την ανακοίνωση του smartphone στην Κίνα, το προ-παραγγείλει περισσότερα από 9 εκατομμύρια άνθρωποι. Τέτοια hype γύρω από την είδηση ​​ήρθε με υστεροβουλία. Στο εύρος τιμών της από 7 Honor είναι απλά κανένας ανταγωνισμός. Σε ένα μοναδικό all-μεταλλικό περίβλημα δεν είναι, ή δεν είναι ένα scanner δακτυλικών αποτυπωμάτων, ή η υποστήριξη των δύο κάρτες SIM - ο κατάλογος μπορεί να είναι μακρά. Οι μηχανικοί της Huawei δεν άλλαξε - κυριολεκτικά περπάτησε μέσα από τη λίστα των εμβληματικών χαρακτηριστικά και εισάγονται προς τιμήν 7 ό, τι είναι δυνατόν, και ακόμη περισσότερο.

 

Το smartphone θα είναι διαθέσιμο στο επίσημο ηλεκτρονικό κατάστημα της Huawei. Αυτό θα κρατήσει μια ελκυστική τιμή, και δωρεάν παράδοση σε όλη την Ρωσία θα κάνει την αγορά ακόμη πιο κερδοφόρα. Όλοι οι πελάτες θα λάβουν εγγυήσεις υπηρεσίας και την ικανότητα να τα κέντρα εξυπηρέτησης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

"Πρέπει να πω, η ποιότητα δεν υποφέρει»: μια κορυφαία συνέντευξη του διευθυντή της Huawei

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=el&prev=search&rurl=translate.google.gr&sl=ru&u=http://4pda.ru/2015/09/23/247327/&usg=ALkJrhisTOq2Xoxg7IyMvq7sbUo-XPdqNw

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ενδιαφέρει και εμάς τους έλληνες με τις δικές μας LTE συχνότητες .. .

Ένα είναι το Honor 7!!

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ενδιαφέρει και εμάς τους έλληνες με τις δικές μας LTE συχνότητες .. .

 

ναι αλλα δε γραφεις το μοντελο που ενδιαφερει εμας εδω ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

το μοντέλο δεν το γράφω επίτηδες για να μην προλάβεις (από τα 1000 που θα διαθέσουν σήμερα) το αγοράσεις συνονόματε. . . χαχα (πλάκα κάνω)
Link to comment
Share on other sites

το μοντέλο δεν το γράφω επίτηδες για να μην προλάβεις (από τα 1000 που θα διαθέσουν σήμερα) το αγοράσεις συνονόματε. . . χαχα (πλάκα κάνω)

 

:lol: αντε καλα ,εχω εργαλειο καλο ,δεν εχω σκοπο να το αλλαξω μην αγχωνεσαι :p ,στο θεμα μας τωρα δε βαζουν ποιο μοντελο ειναι που θα επρεπε, μαλλον ουτε αυτοι ξερουν ,σιγουρα θα υπαρχουν 2-3 εκδοσεις honor 7 , υπομονη λοιπον και μη βιαζεστε για την αγορα του :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντα η Honor βγάζει 3 μοντέλα (ανάλογα με τις συχνότητες LTE) GEM-...01 το δικό μας, ..02 αμερικάνικο και το ...03 το δικό τους!

Μέχρι τώρα δεν πήρε το μάτι μου κάπου που να αναφέρεται το ακριβές νούμερο του μοντέλου. .

Πάμε ανάλογα με τις συχνότητες. . . και κυρίως την Β20, όπως μας είπαν!!!!

Υ.Γ. Αν κρίνω από τις φωτό που ανέβασαν εδώ μάπα το καρπούζι για άλλη μια φορά στην φωτογραφική τους παρ'a την αύξηση των pixels!!!

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Αν κρίνω από τις φωτό που ανέβασαν εδώ μάπα το καρπούζι για άλλη μια φορά στην φωτογραφική τους παρ'a την αύξηση των pixels!!!

 

Στην αρχή δεν ήμουν ενθουσιασμένος για την κάμερα και ακόμα δεν είμαι αλλά όχι επειδή δεν έχει καλή ποιότητα, αλλά επειδή φαίνεται καθαρά πως την κρατάει πίσω το software (π.χ. HDR mode, night mode, έλλειψη manual mode). Αλλά μετά απο αρκετή χρήση μπορώ να πω ότι είμαι αισιόδοξος. Ακόμα και όπως είναι τώρα δεν νομίζω αυτή τη στιγμή να υπάρχει κινητό που να προσφέρει κάτι καλύτερο σε φωτογραφική. Η λεπτομέρεια σε καλό φωτισμό είναι άψογη, χώρις artifacts και περιττή συμπίεση χρωμάτων, τα χρώματα είναι άψογα και η ταχύτητα είναι άριστη. Φυσικά χάνει στο σκοτάδι αλλά αν ξέρεις από φωτογραφία δε θα περίμενες θαύματα. Επίσης ο θόρυβος που εμφανίζεται είναι πολύ οργανικός και πολύ όμοιος με φιλμ, προσωπική προτίμηση φυσικά αλλά εμένα μου αρέσει. Και είναι κυρίως luma noise, πολύ εύκολο να διορθωθεί στο Photoshop χωρίς να χάνεις λεπτομέρεια.

 

Δεν ξέρω με τι συγκρίνεις και τι περίμενες από μια κάμερα κινητού, αλλά το hardware που έχει (ΙΜΧ230) είναι ότι καλύτερο αυτή τη στιγμή και με σωστή υποστήριξη μόνο καλύτερο μπορεί να γίνει. Ειδικά αν ενσωματωθεί το API του lollipop και οι εφαρμογές αρχίσουν να υποστηρίζουν manual controls και raw format. Και η δυνατότητα για quick snapshot ενώ το κινητό είναι κλειδωμένο ανοίγει άλλους ορίζοντες για candid photos που πραγματικά είναι πολύ καλές.

 

Αυτά από κάποιον που έχει τη φωτογραφία σαν hobby και δεν συγκρίνει μόνο με κάμερες κινητών. Πλέον σε πολλές περιπτώσεις νιώθω άνετα να έχω μόνο το κινητό μαζί μου αντικαθιστώντας της APS-C κάμερα μου γνωρίζοντας ό,τι οι φώτο που θα τραβήξω θα είναι πολύ αξιόλογες και όχι άχρηστες όπως με τα περισσότερα κινητά.

 

Πάντα φιλικά και πάντα προσωπική μου άποψη, δεν προσπαθώ να σου αλλάξω γνώμη, απλά δίνω μια άλλη άποψη για τους φίλους που διαβάζουν και αναρωτιούνται.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και να έχεις δίκαιο, μπορεί και όχι, και λόγω της αισιοδοξίας σου τα βλέπεις έτσι. . . αλλά κατά βάθος εμείς οι απλοί καταναλωτές, θέλουμε άλλα πράγματα από τους βαθιά εραστές των φωτό! Πολλές φορές δεν βλέπουμε αυτές (μικρολεπτομέριες) που βλέπετε εσείς... και εν κατακλείδι δεν τις αναζητούμε κιόλας όσο εσείς...Αναζητούμε περισσότερο την απλότητα και την αμεσότητα της εμφάνισης μιας πολύ καλής φωτό!!!!

Οι κάμερες κινητών έχουν φτάσει σε αξιοζήλευτο σημείο σε σχέση με τις περισσότερες επαγγελματικές που κυκλοφορούν και πιστεύω ότι η φωτογραφική μηχανή ως αξεσσουάρ χρηστικό τηλεφώνου θα τείνει να εξαφανίσει τις πειρσσότερες δήθεν επαγγελματικές στο προσεχές διάστημα. . .

Το μάτι μου λέει ότι οι φωτό που ανέβηκαν εδώ δεν βγήκαν από μια καλή φωτο γραφική μηχανή παρά τις τεχνικές επιδόσεις του τηλεφώνου .. . Πιστεύω ότι η HONOR έχει πρόβλημα με τις φωτογραφικές της μηχανές...παράπονα υπήρχαν να θυμίσω και στο 6/αράκι της, αλλά εκεί το κάπιαμε!!! Εδώ όμως γιοκ! Εμείς την κάναμε την HONOR international με το ζόρι!!!!

Θα συνεχίσω να γράφω εδώ παρ' όλου που δεν πρόκειται να το αγοράσω!!

Καλές φωτό λοιπόν εραστή των φωτό με μηχανή το HONOR 7!!!!! Αφού αν δεν παινέψεις το σπίτι σου θα πέσει....

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

Το μάτι μου λέει ότι οι φωτό που ανέβηκαν εδώ δεν βγήκαν από μια καλή φωτο γραφική μηχανή παρά τις τεχνικές επιδόσεις του τηλεφώνου .. .

...

Θα συνεχίσω να γράφω εδώ παρ' όλου που δεν πρόκειται να το αγοράσω!!

Καλές φωτό λοιπόν εραστή των φωτό με μηχανή το HONOR 7!!!!! Αφού αν δεν παινέψεις το σπίτι σου θα πέσει....

 

Οφθαλμίατρος για την περίπτωση σου λοιπόν... Και δεν θα έκανα αυτό ή κανένα άλλο σχόλιο αν δεν είχες κλείσει το μήνυμα σου με τον παραπάνω τρόπο. Δεν θέλω να παινέψω κανένα σπίτι, τί νομίζεις ότι έχω μετοχές στην Huawei; Έχω ένα σωρό ακόμα τηλέφωνα τα οποία θα μπορούσα να παινεύω. Αυτή η ειρωνία ορισμένων ρε παιδί μου και το ότι πρέπει να έχουν την τελευταία κουβέντα σε όλα, ακόμα και αν πετάνε κοτσάνες (αναφορά στο υπόλοιπο μήνυμα σου αν δεν το κατάλαβες...) Κάποιοι δεν καταλαβαίνουν την έννοια του forum σε αυτή τη χώρα...

 

Καλύτερα να μην συνεχίσεις να γράφεις αφού δε θα το αγοράσεις. Όσοι διαβάζουν αυτό το topic δεν ενδιαφέρονται για υποθέσεις, αλλά εμπειρίες από άτομα που ξέρουν και έχουν το τηλέφωνο στα χέρια τους... Γίνε χρήσιμος λοιπόν με το να μην σπαταλάς το χρόνο αυτών που ενδιαφέρονται για αντικειμενικές απαντήσεις σχετικά με το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

johnny ποιο honor εχεις ? απο που το πηρες αν επιτρεπετε? την 800 συχνοτητα την εχει στο 4G ? απο μπαταρια πως τα παει?
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλε κανείς με την πρώτη φουρνιά; Υπάρχει κανένα πρόβλημα στο software επειδή δε το στέλνουν επίσημα στην Ελλάδα; Πως το παραγγειλατε; με κάρτα,τράπεζα,paypal; Το έχετε στα χέρια σας τώρα;
Link to comment
Share on other sites

http://translate.google.gr/translate?hl=el&sl=ru&u=http://4pda.ru/&prev=search και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε!

7 Honor - ένα ισχυρό σύγχρονο smartphone σε ένα μεταλλικό κουτί με αναγνώστη δακτυλικών αποτυπωμάτων. Αλλά δεν είναι πολύτιμη χαρακτηριστικά, καθώς και το γεγονός ότι ζητούν μια ασυνήθιστα λογικός προς το παρόν τα χρήματα. Η σύγκριση με τους άμεσους ανταγωνιστές είναι ειλικρινής ντάμπινγκ. Ένα «αλλά»: το smartphone πωλείται σε μικρές ποσότητες, κυρίως, μέσα από το επίσημο ηλεκτρονικό κατάστημα.

 

Με την ευκαιρία, σύμφωνα με την πρώτη τέτοια παρτίδα του κατασκευαστή των 1.000 μονάδων που πωλούνται σε μόλις 10 λεπτά. Και δεν υπάρχει λόγος να πιστεύουμε ότι μια τέτοια κατάσταση να ξανασυμβεί. Αν ενδιαφέρεστε για το νέο προϊόν, μην χάσετε την επόμενη "παράθυρο" για να αγοράσει αύριο, 1 Οκτωβρίου και ώρα 11.00 (GMT).

 

Editorial 4PDA ήδη δοκιμαστεί το νέο προϊόν και τη δοκιμή σε 20-megapixel κύρια κάμερα και τον έλεγχο μέσω αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων χειρονομίες. Η πρότυπη δοκιμασία για την απόδοση και αυτονομία δεν μένουν έξω.

 

Το smartphone είναι εύκολο να αντιμετωπίσει και να παρακολουθείτε βίντεο σε HD-και το FHD-ποιότητας. Αυτό είναι αλήθεια για online ταινίες, και αυτά που είναι στη μνήμη. Όλα τα παιχνίδια του νέου κιτ δοκιμών (Doodle Jump DC Super Heroes, θεό της φωτιάς, το World of Tanks, Lara Croft: Relic Run) ικανοποιημένος με τις υψηλές ρυθμίσεις γραφικών, παρουσίασε καλές επιδόσεις και καμία επιβράδυνση. Εδώ είναι ακριβώς ένα Lara Croft κατά την αρχική εκκίνηση smartphone παραπαίει αρκετές φορές και σκέφτηκα για μεγάλο χρονικό διάστημα, αλλά στο παιχνίδι του τέτοια γεγονότα δεν συμβαίνουν.

 

...χρήση, να αποφορτίσει την μπαταρία πολύ φειδώ. Για να βοηθήσει σε αυτή τη μονάδα, μπορείτε χρησιμοποιώντας το εργαλείο που απαγορεύει την εκκίνηση ορισμένων εφαρμογών. Σε κατάσταση αναμονής, εφτά ώρες η χρέωση μειώθηκε μόνο κατά 2%, δηλαδή Smartphone μπορεί να "κοιμηθεί" μέχρι 14 ημέρες με μία μόνο φόρτιση. Με συνεχή προβολή βίντεο Full HD σε πλήρη φωτεινότητα της οθόνης το smartphone είναι σε θέση να διαρκέσει 8 ώρες. Σε μια ώρα, όταν το παιχνίδι σε λειτουργία Wi-Fi σύνδεση στο φωτεινότητα υψηλότερη από ό, τι ο μέσος όρος δαπάνησε περίπου 20% χρέωση.

 

http://sale.huawei.ru/

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιώ εδώ και μια βδομάδα.. Το κινητό παραείναι τούμπανο για την τιμή του!!! Το κατατάσσω στα high-end κινητά των 700 ευρώ. Ακόμη να βρω κάποιο μειονέκτημα και αν βρω θα το αναφέρω. Αλλά μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος με την αγορά...
Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιώ εδώ και μια βδομάδα.. Το κινητό παραείναι τούμπανο για την τιμή του!!! Το κατατάσσω στα high-end κινητά των 700 ευρώ. Ακόμη να βρω κάποιο μειονέκτημα και αν βρω θα το αναφέρω. Αλλά μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος με την αγορά...

Alex απο που έκανες την αγορα; ποιό μοντέλο έχεις; πόσο το πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το honor 6 πως σας κάθεται στο χέρι ( η ερώτηση αγορά αυτούς που είχαν και τα δύο )

Το μεγαλύτερο μέγεθος του 7 δυσκολεύει αρκετά την χρήση με το ένα χέρι σε σχέση με το έξι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...