Jump to content

Honor 7


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ τα έκανα όλα τα παραπάνω με fr! Μου ήρθε ο κωδικός για αγορά με 4-5 email αλλά δεν προχώρησα παρακάτω γιατί δεν μπορούμε να κάνουμε αγορές με πιστωτικές κάρτες! Ούτε τσατ ούτε φατ! Μου ζήτησαν επιβεβαίωση της διεύθυνσης γιατί τους είπα ότι δεν είμαι κάτοικος Γαλλίας αλλά Ελλάδας αλλά ακόμη τους τα στέλνω. Πάντως μου είπαν ότι είναι και διαθέσιμο το τηλ. για άμεση αποστολή! Έχω ακόμη θέμα με την LTE 800-900, αν και είμαι στην Voda!

Έβαλα στο μάτι το honor X2! και εκεί ανα΄φερουν την LTE 800!!! Λίγο παράξενο αλλά μπορεί νάναι κι έτσι! Π¨αντως χθες αγόρασα και το s6 το απλό με 430Ε τελική. Έχει τα πάντα! Θα μου άρεσε και το Νοτε 5 αλλά και εκείνο έχει πρόβλημα με την συχνότητα 800, για την international έκδοση μιλάω! Μόνο το μικρό κάνει θαύματα! Τέλος!

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 711
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα, εκανα και εγω ακυρωση το honor 7 και κατεληξα στο P8 , μου αρεσε το honor 7 αλλα με αυτα που ακουσα το απέρριψα
Link to comment
Share on other sites

Πόσο το βρήκες αν επιτρέπετε?? Sar???

εγώ πήρα και το HONOr X2 και θα είμαι πρώτος στην ελλάδα! Σκέφτηκα παππούς που είμαι θα θέλω μεγαλύτερη οθόνη, εξάλλου όταν πήρα το ΝΟΤΕ 1 (και που θα έχω πάντα κοντά μου.. με 5.1.1 custom rom!) πάντα με κορόιδευαν για το μέγεθος! Εκεί που είσαι ήμουν και που είμαι θάρθεις.......ά ρε Αντύπα ρίχτα!!!!!!!!!!

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

Πόσο το βρήκες αν επιτρέπετε?? Sar???

εγώ πήρα και το HONOr X2 και θα είμαι πρώτος στην ελλάδα! Σκέφτηκα παππούς που είμαι θα θέλω μεγαλύτερη οθόνη, εξάλλου όταν πήρα το ΝΟΤΕ 1 (και που θα έχω πάντα κοντά μου.. με 5.1.1 custom rom!) πάντα με κορόιδευαν για το μέγεθος! Εκεί που είσαι ήμουν και που είμαι θάρθρεις.......ά ρε Αντύπα ρίχτα!!!!!!!!!!

 

500 απο εδω (και εξω πανω κατω τα ιδια εβγαινε) , τωρα για το sar δε ξερω, στο κεφαλι λεει 0.45 και στους γοφους 1.70 , τι σημαινουν ολα αυτα? αντε στο κεφαλι καταλαβαινω, στους γοφους? πότε? οταν παιζω παιχνιδια??? γνωριζεις?? τωρα αυτο που πηρες φιλε τεραστιο ειναι :lol:,σαν να εχεις tablet, μονο η μπαταρια του μ αρεσει :)

Link to comment
Share on other sites

όχι είναι συμμαζεμένο...το μέτρησα από δω το είδα απο κει...και έρχεται! Μας κόλλησε η μαμημένη με τα honor!!! Α κ τ ι ν ο β ο λ ι α φίλε! Δεν την βλέπουμε αλλά την τρώμε! ¨ερχεται και το μοντεμάκι 5Hz χαμός και μου έμειναν και λεφτά! Με τις υγείες και να το χαίρεσαι....το τηλ. σου! Γιατί δεν πήρες ένα s6 χρυσό?? 430! Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε, επισης..................που το βρισκεις το s6 τετοια τιμη? ολες οι ηλεκρικες συσκευες ακτινοβολια εχουν ας μη το ψαχνουμε καλυτερα
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε, επισης..................που το βρισκεις το s6 τετοια τιμη? ολες οι ηλεκρικες συσκευες ακτινοβολια εχουν ας μη το ψαχνουμε καλυτερα

ebay και μάλιστα ήρθε από Κύπρο!

Ακύρωσε γρήγορα την αγορά σου και πάρε αυτό......κινητάρα!

http://shop.gizchina.com/zuk/zuk-z1-cm-international-version-3gb-ram-64gb-rom-white-510.html?search_query=zuk&results=1&cate=

Φοράω την ίδια ρομ στο ΝΟΤΕ 1! Ουάου και πρώτοι στην Μ και άσε τους άλλους να ψάχνονται!!!!!!!

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εκανα και εγω ακυρωση το honor 7 και κατεληξα στο P8 , μου αρεσε το honor 7 αλλα με αυτα που ακουσα το απέρριψα

Τι ακριβώς άκουσες;

Το p8 το βρίσκω πολύ κακή επιλογή σε σχέση με το 7 λόγω μπαταρίας , τιμής φλας στην μπροστινή κάμερα κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς άκουσες;

Το p8 το βρίσκω πολύ κακή επιλογή σε σχέση με το 7 λόγω μπαταρίας , τιμής φλας στην μπροστινή κάμερα κτλ.

 

δεν εχει NFC και δε δουλευει το 4G σε ολες τις συχνοτητες, επισης το ειχα παραγγειλει λιγο ακριβα απο Κινα, ενω αναφερουν τα παιδια πως θα ερθει και Ευρωπη με πολυ χαμηλοτερη τιμη, την μπαταρια του p8 δεν την λες και ασχημη, τωρα φλας στην μπροστα καμερα δεν νομιζω να ειναι λογος επιλογης κινητου, τωρα για την τιμη του p8 θα συμφωνησω ,ειναι τσιμπημενη ,100 ευρω κατω θα επρεπε να εχει , τωρα για το sar μετα απο λιγο ψαξιμο δε με προβληματιζει, αν μιλας με το p8 ολη την μερα συνεχομενα ειναι σαν να εισαι 20 δευτερα καλοκαιρι την ημερα εκτεθειμενος στον ηλιο ,σιγα το πραμα

Link to comment
Share on other sites

ebay και μάλιστα ήρθε από Κύπρο!

Ακύρωσε γρήγορα την αγορά σου και πάρε αυτό......κινητάρα!

http://shop.gizchina.com/zuk/zuk-z1-cm-international-version-3gb-ram-64gb-rom-white-510.html?search_query=zuk&results=1&cate=

Φοράω την ίδια ρομ στο ΝΟΤΕ 1! Ουάου και πρώτοι στην Μ και άσε τους άλλους να ψάχνονται!!!!!!!

 

ενταξει ,μη τα ισοπεδωνουμε και ολα

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να βρήκα την λύση των συχνοτήτων LTE στο honor 7!!!!

Δείτε τι έμαθα με την παραγγελία του ΗΟΝΟΡ Χ2! Υπάρχουν διαφορετικές εκδόσεις (model) των συσκευών οι οποίες υποστηρίζουν διαφορετικές συχνότητες LTE! Εσείς αρκεί να ζητήσετε την κατάλληλη έκδοση για Ελλάδα που θα έχει τις Β1 Β3, Β7, Β20! Καλή σας επιτυχία...ο ίδιο έκανα και γω με την συσκευή μου!

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να βρήκα την λύση των συχνοτήτων LTE στο honor 7!!!!

Δείτε τι έμαθα με την παραγγελία του ΗΟΝΟΡ Χ2! Υπάρχουν διαφορετικές εκδόσεις (model) των συσκευών οι οποίες υποστηρίζουν διαφορετικές συχνότητες LTE! Εσείς αρκεί να ζητήσετε την κατάλληλη έκδοση για Ελλάδα που θα έχει τις Β1 Β3, Β7, Β20! Καλή σας επιτυχία...ο ίδιο έκανα και γω με την συσκευή μου!

 

πως μπορουμε να το παρουμε το 7αρι απο ευρωπη? θελει ενα ο αδερφος μου...................................... απο που το πηρες το XONOP2?

Link to comment
Share on other sites

Δείτε εδώ τι γίνεται για να καταλάβετε:

HONOR X2

Model: GEM-701L

GSM: band 2/3/5/8

UMTS: band 1/2/5/8

LTE-TDD: band 38/40

LTE-FDD: band 1/3/7/20

Wi-Fi: 2.4 GHz/5GHz

 

Model: GEM-702L

GSM: band 2/3/5/8

UMTS: band 1/2/5/8

TD-SCDMA: band 34/39

LTE-TDD: band 38/39/40/41

LTE-FDD: band 1/3/7/8/28

Wi-Fi: 2.4 GHz/5GHz

 

Model: GEM-703L

GSM: band 2/3/5/8

UMTS: band 1/2/5/8

TD-SCDMA: band 34/39

LTE-TDD: band 38/39/40/41

LTE-FDD: band 1/3/7

Wi-Fi: 2.4 GHz/5GHz

Το ίδιο γίνεται και με το 7/άρι...

Μπες σε ένα οποιοδήποτε site της Ευρώπης από τα εννιά που λένε...κάνε εγγραφή με τα στοιχεία σου και εκεί που λέει για χώρα μην βάζεις τίποτα! Θα σου στείλουν αυτοί email με τον αριθμό παραγγελίας και θα σου ζητάνε να τους στείλεις λογαριασμό της ΔΕη με τα στοιχεία σου για επιβεβαίωση της διεύθυνσης σου. και αυτό είναι όλο!

Link to comment
Share on other sites

Δείτε εδώ τι γίνεται για να καταλάβετε:

HONOR X2

Model: GEM-701L

GSM: band 2/3/5/8

UMTS: band 1/2/5/8

LTE-TDD: band 38/40

LTE-FDD: band 1/3/7/20

Wi-Fi: 2.4 GHz/5GHz

 

Model: GEM-702L

GSM: band 2/3/5/8

UMTS: band 1/2/5/8

TD-SCDMA: band 34/39

LTE-TDD: band 38/39/40/41

LTE-FDD: band 1/3/7/8/28

Wi-Fi: 2.4 GHz/5GHz

 

Model: GEM-703L

GSM: band 2/3/5/8

UMTS: band 1/2/5/8

TD-SCDMA: band 34/39

LTE-TDD: band 38/39/40/41

LTE-FDD: band 1/3/7

Wi-Fi: 2.4 GHz/5GHz

Το ίδιο γίνεται και με το 7/άρι...

Μπες σε ένα οποιοδήποτε site της Ευρώπης από τα εννιά που λένε...κάνε εγγραφή με τα στοιχεία σου και εκεί που λέει για χώρα μην βάζεις τίποτα! Θα σου στείλουν αυτοί email με τον αριθμό παραγγελίας και θα σου ζητάνε να τους στείλεις λογαριασμό της ΔΕη με τα στοιχεία σου για επιβεβαίωση της διεύθυνσης σου. και αυτό είναι όλο!

απο ποια εννια φιλε? επισης ειχε εναν κωδικο για 50 ευρω ποιο κατω ισχυει? για δωσε τα φωτα σου :p

Link to comment
Share on other sites

χρωμα gray ,ηθελα να ειναι ο προσοψη μπροστα μαυρη, για το LTE δεν εχω αποψη, απλα και το honor 6 που δεν ειχε την 800 δεν ειχα θεμα με το 4G

 

σύμφωνα πάντως με το ευρωπαϊκό site της Huawei το 6 έχει 800αρες συχνότητες

http://www.hihonor.com/en/pages/support#?view=specs

 

Στην Ελλάδα οι 800άρες μόλις ελευθερώθηκαν και υπάρχουν θέματα παρεμβολών με την digea, οπότε δεν θα γίνει και το τάχυστο rollout, γιαυτό και οι πάροχοι στην Ελλάδα παίζουν στα 1800 και 2600, απλά σε 800 και 900 θα έχουν καλύτερη κάλυψη σήματος, οπότε σίγουρα θα κινηθούν και προς τα εκεί... υπάρχουν σχετικές πληροφορίες στα thread των εταιριών.

Link to comment
Share on other sites

σύμφωνα πάντως με το ευρωπαϊκό site της Huawei το 6 έχει 800αρες συχνότητες

http://www.hihonor.com/en/pages/support#?view=specs

 

Στην Ελλάδα οι 800άρες μόλις ελευθερώθηκαν και υπάρχουν θέματα παρεμβολών με την digea, οπότε δεν θα γίνει και το τάχυστο rollout, γιαυτό και οι πάροχοι στην Ελλάδα παίζουν στα 1800 και 2600, απλά σε 800 και 900 θα έχουν καλύτερη κάλυψη σήματος, οπότε σίγουρα θα κινηθούν και προς τα εκεί... υπάρχουν σχετικές πληροφορίες στα thread των εταιριών.

 

αυτό μάλλον είναι το ευρωπαϊκό μονοκαρτο honor 6,o dimtz έχει το δικαρτο που δεν έχει την 800αρα

Link to comment
Share on other sites

μπερδεμα πολυ παιδια, ναι το dual sim L02 ειχα , εστειλα μηνυμα στο vickmall αλλα και στο νημα vickmall εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=379453&page=81 ποστ 1207 στο myphone αλλα απαντηση δε πηρα οσο αφορα αν το honor 7 εχει την συχνοτητα 800 ,απ οτι φαίνεται ουτε αυτοι γνωριζουν
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως εχω το μονοκαρτο 6 και στην Θεσσαλονίκη με wind δεν είδα ακόμα 4g ( όχι πως μου λείπει )

Τώρα όσο αφορά το nfc είναι σίγουρο πως δεν παίζει σε κάποια έκδοση του 7;

Και στο 6 υπήρχε η Ευρωπαϊκή έκδοση που δεν είχε , άλλα οι δικαρτες εκδόσεις με τα 32gb είχαν nfc

Link to comment
Share on other sites

αυτο που βλεπω εγω στην εκδοση honor 7 με 32g ειναι οτι υπαρχει NFC αλλα δεν εκπαιμπει στις σωστες συχνοτητες LTE οσο αφορα στην Ελλαδα παρα μονο στην Κινα - Αμερικη , ισως να κανω λαθος , αλλα δε βλεπω κατι εγω
Link to comment
Share on other sites

¨οποιος δεν πήγε κίνα, ιαπωνία κ.λ.π. συναφείς χώρες δεν γνωρίζει πως σκέφτονται εκεί οι άνθρωποι και περιμένει να αντιδράσουν όπως αντιδρούν οι άνθρωποι κατά τον δυτικό πολιτισμό! Αμ δε!

Π.χ. Τους ρωτάς να δουν το μοντέλο και σκέφτονται "μια ώρα" το μοντέλο??? Στοχάζονται για το μοντέλο τηλ, τι είναι αυτό, που θα το βρουν, κ.λ.π. και μετά σου απαντούν απορημένοι ή αόριστα ή κάτι που ήδη γνωρίζεις , ενώ λογικά θα περίμενες μια έξυπνη απάντηση ή κάτι πιό προχωρημένο μετά από τόση ώρα σκέψης....εδώ γελάμε μόνο!

Αυτό το λέω γιατί αν περιμένεις να πάρεις σύντομη απάντηση, είσαι γελασμένος! Αλλά και όταν πάρεις απάντηση τότε θα σου πούνε κάτι πολύ γνωστό σε σένα!

Η honor βγάζει και μοντέλα τηλ. με τις δικές μας συχνότητες αλλά που είναι αυτά οέο?? Πχ. βρήκα το τηλ. με τις ίδιες συχνότητες τις δικές μας άκουσον άκουσον στο Πακιστάν!!!! Είναι δύσκολα να βρεις τα τηλ. με τις δικές μας συχνότητες, αλλά και όταν τα βρεις σου στοιχίζουν και διπλάσια χρήματα! Ούτε και εγώ μπόρεσα να βρω το HONOr X2 με τις συχνότητες του μοντέλου 601L!!! κοινώς βράσε όριζα! Αν το δει κανείς ας με φωνάξει εδώ μέσα!!!

Edited by inactiveaccount30112015
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι φιλε οτι δεν απαντουν , και δεν απαντουν γιατι πολυ απλα δε ξερουν, τοσο δυσκολο ηταν δηλαδη να παρω μια απαντηση ? εκανα την ερωτηση εδω αλλα και στο vickmall αλλα δε συγκινηθηκε κανεις να δωσει εστω μια διπλωματική απαντηση
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι πως κινέζοι που απαντάνε δεν έχουν σοβαρή τεχνικη πληροφόρηση και ο μονος λόγος που απαντάνε είναι γιατί τυχαίνει να γνωρίζουν αγγλικά και δυστυχώς κάποιοι από αυτούς πολύ κακά αγγλικά που κάνει την συνεννόηση ακόμα πιο δύσκολη.
Link to comment
Share on other sites

ok τελικα μου απαντησαν , http://www.vickmall.com/huawei-honor-7-4g-lte-hisilicon-kirin-935-octa-core-3gb-64gb-1920x1080p-20mp-camera-5-2-inch-screen-android-5-0-smartphone.html , εχει μονο την Β1/Β3 και απ οτι βλεπω το διόρθωσαν στο site τους Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Τέλος με το Ηonor 7, καλώς όρισες Ηonor Χ2! HUAWEI πάντα! Έρχεται.....μαζί με όλα αξεσουάρ του θήκες temp...αλλά δεν ξέρω πως ανοίγουν νέα σελίδα εδώ στο myphone...γουστάρω τρελά! Αν με διαβάζει κανείς παρακαλώ να βοηθήσει....
Link to comment
Share on other sites

Τέλος με το Ηonor 7, καλώς όρισες Ηonor Χ2! HUAWEI πάντα! Έρχεται.....μαζί με όλα αξεσουάρ του θήκες temp...αλλά δεν ξέρω πως ανοίγουν νέα σελίδα εδώ στο myphone...γουστάρω τρελά! Αν με διαβάζει κανείς παρακαλώ να βοηθήσει....

 

καλοριζικο φιλε, αντε ανοιξε θεμα εδω http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=167 και πες μας εντυπωσεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...