Jump to content

[Clone] Lenovo S90c


euzin500
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα

 

Αγόρασα το παραπάνω κινητό από το Alie http://www.aliexpress.com/item/Original-Lenovo-S930-T-mobile-phone-Smartphone-Octa-Core-2G-RAM-16G-ROM-5-0-IPS/32308095084.html δουλεύει μια χαρά άλλα έχει ένα θέμα με το χώρο αποθήκευσης των εφαρμογών, ενώ έχει rom 32gb καθαρά περίπου 28gb δεν με αφήνει να εγκαταστήσω εφαρμογές πέραν του 1gb δλδ αυτές που έχει προεγκατεστημένες & κάποιες άλλες που θέλω εγώ, μου βγάζει μνμ ότι δεν έχει χώρο ενώ μπορώ να αποθηκεύσω κανονικά φωτογραφίες βίντεο κλπ πιστεύετε ότι φταίει η Rom που έχει περασμένη?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν υπαρχει μοντελο της lenovo με τετοια ονομασια... https://forums.lenovo.com/t5/K-S-and-Vibe-Series/IMPORTANT-List-of-fake-replica-Lenovo-phones/td-p/1736253/page/13

 

που σημαινει οτι αγορασες ενα No-name κινητο που απλα γραφει lenovo πανω του. Προφανως δεν εχει 32gb μνημη πραγματικα, εχει πολυ λιγοτερα(4-8 θα μαντευα)....

 

Κοινως, την πατησες απο τους απατεωνες που κρυβονται δυστυχως στο aliexpress.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλημερα σε ολους...!!!

Εχω αγοράσει αυτό το κινητο απο china , με τα χαρακτηριστικα του να λενε για 32Gb Rom...!!! Το παράδοξο είναι οτι προσπαθώντας να περασω καποια προγράματα σε κάποια φάση μου βγάζει οτι δεν υπάρχει αρκετός χώρος.......και παγώνω..!!!

Πως είναι δυνατον με 32Gb Rom...???? Μπαίνοντας στις ρυθμίσεις βλέπω οτι στην ενότητα "Αποθηκευτικός χώρος" δείχνει οτι έχει 32Gb (με 28,7Gb ελεύθερα ) , οταν ομως το συνδέω στο PC δείχνει ως αποθηκευτικό 5 Gb.....!!!

Τωρα δεν μπορώ να καταλάβω αν πιαστικα "Κώτσος" και με κάποιο τρικ δείχνουν ψευτικα GB στον απποθηκευτικό ή αν υπαρχει κάποιο κλείδωμα που πρεπει να διορθώσω....!!!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους απαντήσουν.....!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...