Jump to content

Αγαπημένες παλιές παιδικές σειρές


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κλασικό!!!Που χάθηκαν αυτά τα παιδιά???Ειδικά η Καρολίνα...
Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

ΞΕΡΕΙ κανεις που μπορω να βρω τα επεισοδια απο sportbilly?

 

 

edit:

βρηκα μονο 7 επεισοδια...αυτα ειναι ολα?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

στα κυανολευκα δεν ειμαι μελος...

7 επεισοδια πρεπει να ειναι,απλα θελω να το σιγουρεψω

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

[VHS RIP] [sport Billy7].avi 130.86 MB (137,216,000 Bytes)

[VHS RIP] [sport Billy8].avi 130.57 MB (136,908,800 Bytes)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Γεια σας! Διάβασα ολόκληρο το thread με πολλή προσοχή και έτσι αποφάσισα να γραφτώ. Η δικιά μου αγαπημένη παιδική σειρά ήταν η "Λαγουδένια Πολιτεία". Μήπως έχει κανείς έστω κι ένα μεταγλωττισμένο επεισόδιο;; Το ψάχνω πολύ, αλλά δεν έχω καταφέρει να βρώ τίποτα ακόμα... :cry::cry::cry: Στο ψάξιμο για τα επεισόδια έχω βρει ένα κάρο άλλες παιδικές σειρές και ταινίες, αλλά Λαγουδένια πολιτεία πουθενά...:cry: Οπότε, αν μπορεί κανείς να με βοηθήσει θα του είμαι ευγνώμων...:O
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Διάβασα ολόκληρο το thread με πολλή προσοχή και έτσι αποφάσισα να γραφτώ. Η δικιά μου αγαπημένη παιδική σειρά ήταν η "Λαγουδένια Πολιτεία". Μήπως έχει κανείς έστω κι ένα μεταγλωττισμένο επεισόδιο;; Το ψάχνω πολύ, αλλά δεν έχω καταφέρει να βρώ τίποτα ακόμα... :cry::cry::cry: Στο ψάξιμο για τα επεισόδια έχω βρει ένα κάρο άλλες παιδικές σειρές και ταινίες, αλλά Λαγουδένια πολιτεία πουθενά...:cry: Οπότε, αν μπορεί κανείς να με βοηθήσει θα του είμαι ευγνώμων...:O

 

Δες λιγο εδω..

http://b2r.gr/vb/showthread.php?p=105366

 

και εδω..

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=1290&page=2

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδιά ξέρει κανείς που θα βρούμε κανένα επεισόδιο από τη σειρά ''Η ΑΛΕΠΟΥ ΚΙ Ο ΜΠΟΥΦΟΣ''???Τουλάχιστον να βρούμε το τραγούδι των τίτλων....Ξέρει κανείς τπτ???
Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

με την Τζοβάνα Φραγκούλη!! πού το θυμήθηκες...

 

 

Το ψάχνω καιρό...Ας ανεβάσει κανείς κανένα επεισόδιο....Τουλάχιστον τους τίτλους αρχής....''Μη φοβηθείς δεν ειμαι ούφο ή μήπως σου θυμίζω κάνα μπούφο...?

Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dragonball Z 4EVER

Και ενα παιδικο που επαιζε στο STAR νομιζω το ελεγαν Ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΑΙΝΙΑ ΤΟΥ HOLLYWOOD!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

η κάντυ-κάντυ, η φρουτοπία

και το ουράνιο τόξο όπως ήταν τότε(όσοι είστε περίπου 22-30 χρ καταλαβαίνετε τι εννοώ!ήταν πού δημοφιλή τότε στα παιδάκια!

Link to comment
Share on other sites

1. Φρουτοπία

2. ένα κουτί παραμύθια (Φα δίεση ο Φιόγκος και ο Ρούχλας είναι ΛΑ, ο Σεβαστιανός Διηγείται στην γραμμή του Σι και στο Μι τραγουδάει παραμύθια η Μελιά)

3. Στρουμφάκια (με τις παλιές καλές φωνές)

4. Thundercats

5. Woody the Woodpekker

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.. Υπήρχε μια σειρά (όχι cartoon) η οποία παίζοταν στην ΕΤ1 ή στη ΝΕΤ πριν από καμιά 15αριά χρόνια με πρωταγωνιστές μια παρέα παιδιών τα οποία έψαχναν ένα θησαυρό...Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι ο θησαυρός είχε σχέση με κάτι παλιούς Κοζάκους κ ότι τα παιδιά ψάχνανε γι'αυτόν σε κάτι σπηλιές ή κάνοντας καταδύσεις. Επίσης ένα από τα παιδιά είχε μια cross μηχανή..Ελπίζω να ήμουν κατατοπιστικός..Η σειρά πρέπει να ήταν ρώσικη ή τσέχικη ή κάτι τέτοιο....Θυμάται κανείς? Την ψάχνω απεγνωσμένα!!
Link to comment
Share on other sites

to kouti me ta paramuthia ennoeis sto 2...apo ta agapimena mou kai mena :)

 

Αχ..πολλες αναμνησεις απο αυτην την σειρα...:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αχ..πολλες αναμνησεις απο αυτην την σειρα...:O

 

δεν μπορείς να φανταστείς πώς ζηλευα την πιτσιρίκα με τα γυαλάκια (Παρασκευή νομίζω την έλεγαν) ήθελα να είμαι στην θέση της

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορείς να φανταστείς πώς ζηλευα την πιτσιρίκα με τα γυαλάκια (Παρασκευή νομίζω την έλεγαν) ήθελα να είμαι στην θέση της

 

xaxaxax τωρα που το λες ναι...ηταν τυχερη η ατιμη:p

Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παιδια ψαχνω 2 παιδικα απο παλια το εδειχνε στο Junior's TV. θα κανω μια περιγραφη αλλα αν θυμαται καποιος κατι ας κανει ενα reply. Το ενα ηταν με ενα παιδι που εμπαινε σε ενα ρομποτ και πολεμουσε στο διαστημα και καθως πηγαινε στο ρομποτ ενας παππους μιλουσε απο πισω σε κατι σκαλες. Και στο τελος σχεδον καθε επεισοδιου ηταν σε μια παιδικη χαρα με ενα κοριτσι αν θυμαμαι καλα. Αυτο ειναι το ενα. Το αλλο ειναι παλι με κατι ρομποτ μεσα στο οποια εμπαιναν τα μυαλα(αυτο δεν ακουστηκε καλα :P) μεσω ενος αλλου μικρου ρομποτ. Το story ηταν οτι καποια στιγμη ο πλανητης 8α καταστρεφοταν και το ρομποτακι το μικρο αποθηκευσε τα μυαλα των 2 species και μετα τα μετεφερε σε κατι ρομποτ. Επισης ελεγε το ιδιο πραγμα σε ολους οταν τους ελεγε κατι κατοπιν εορτης. "Μα δεν με ρωτησατε".Αλλο στοιχειο για αυτο το καρτουν ειναι οτι ενα απο τα ρομποτ τα μεγαλα που ειχε το μυαλο καπου ηταν σαν χταποδι. Αυτα. Αν καποιος τα θυμαται ας γραψει τα ονοματα τους. Thnx εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω το όνομα μιας παλιάς σειράς που είχε φυτά τα οποία μεταμορφώνονταν σε οχήματα αν το θυμάται κανείς ας απαντήσει. Thanks!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...