Jump to content

Σύγκριση ΟΤΕ-Κοσμοτε vs Vodafon.


Theodore41
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποια γνώμη για συμβόλαια Βόνταφον,σε σύγκριση με Κοσμοτέ;Αυτό,γιατί προσπαθώ να καταλάβω τι γίνεται ,τόσο σε χρηματα,(μιας και μου φουσκώσανε μια αύξηση 12€,χωρίς να μου το πουν,όταν ανανέωσα το συμβόλαιο πριν από μερικές ημέρες),όσο όμως και σε ποιότητα και αξιοπιστία,αν περάσω στη Βόνταφον από ΟΤΕ- Κοσμοτέ.

Αν κάποιος λοιπόν,έχει εμπειρία και από τις δύο εταιρίες,ας γράψει κάτι.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Οι δικιά μου εμπειρία με ΟΤΕ που είχα στο σταθερό ήταν ότι πέρα από το πόσο γρήγορα σε ενεργοποιεί, δεν προσφέρει κάτι παραπάνω από τον ανταγωνισμό. Σε ότι αφορά την κινητή τώρα, είχα Vodafone εδώ και 3 χρόνια (πιο παλιά είχα κοσμοτέ για πάνω από 10χρόνια). Αποφάσισα λοιπόν να δοκιμάσω κι εγώ το 4G το οποίο όλοι λέγανε ότι είναι απίστευτα γρήγορο και έτσι ξαναήρθα στην Cosmote. Τα συμπεράσματά μου ήταν πολύ πικρά, καθώς δεν είχα σήμα σε πάρα πολλά σημεία μέσα στην Αθήνα όπου με τη vodafone είχα σήμα ακόμα και 3G/4G, υπάρχει αρκετό πρόβλημα στην cosmote όταν μιλάς και είσαι στο αυτοκίνητο, μου ήρθαν μερικά μηνύματα ότι είχα χαμένες κλήσεις κλπ. Στα θετικά τώρα, το 4G πραγματικά πετάει. είναι τουλάχιστον 2-3 φορές πιο γρήγορο από τη Vodafone και πιο εκτεταμένο σε κάλυψη. Επίσης, η Cosmote κερδίζει σε αρκετές περιοχές εκτός Αθηνών, όπου έχει 3G ενώ η Vodafone έχει μόνο 2G. Μη φανταστείς για επαρχιακές πόλεις κλπ, μιλάμε για σημεία τέρμα Θεού σε κάτι βουνά/χαράδρες/ραχούλες κλπ.

 

Για να συνοψίσω:

 

Cosmote:

+Ταχύτητα και κάλυψη 4G

-Πολύ ασθενές σήμα μέσα στην Αθήνα

-Κακή ποιότητα ομιλίας και πολλά κοψίματα όταν μιλάς εν κινήσει

-Αδυναμία παροχής 3ημερούς συνομιλίας (είναι κάτι που χρησιμοποιώ συχνά)

 

Vodafone:

+Πολύ ποιοτικό σήμα, χωρίς σπασίματα/κοψίματα κλπ

+Πολύ πολύ καλύτερη κάλυψη στην Αθήνα

-Όχι τόσο εκτεταμένο δίκτυο σε επαρχία, έχει σχεδόν παντού 3G αλλά υπάρχουν πολλά μέρη όπου πιάνει 2G. Βέβαια, δεν πρόκειται να μείνεις χωρίς τηλέφωνο κάπου

-Πιο χαμηλές ταχύτητες από την cosmote, αλλά χωρίς να είναι απαγορευτικές για να κάνεις τη δουλειά σου.

 

 

Μετά και από αυτά, ξαναγύρισα στην Vodafone και δε με βλέπω να φεύγω...

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Οι δικιά μου εμπειρία με ΟΤΕ που είχα στο σταθερό ήταν ότι πέρα από το πόσο γρήγορα σε ενεργοποιεί, δεν προσφέρει κάτι παραπάνω από τον ανταγωνισμό. Σε ότι αφορά την κινητή τώρα, είχα Vodafone εδώ και 3 χρόνια (πιο παλιά είχα κοσμοτέ για πάνω από 10χρόνια). Αποφάσισα λοιπόν να δοκιμάσω κι εγώ το 4G το οποίο όλοι λέγανε ότι είναι απίστευτα γρήγορο και έτσι ξαναήρθα στην Cosmote. Τα συμπεράσματά μου ήταν πολύ πικρά, καθώς δεν είχα σήμα σε πάρα πολλά σημεία μέσα στην Αθήνα όπου με τη vodafone είχα σήμα ακόμα και 3G/4G, υπάρχει αρκετό πρόβλημα στην cosmote όταν μιλάς και είσαι στο αυτοκίνητο, μου ήρθαν μερικά μηνύματα ότι είχα χαμένες κλήσεις κλπ. Στα θετικά τώρα, το 4G πραγματικά πετάει. είναι τουλάχιστον 2-3 φορές πιο γρήγορο από τη Vodafone και πιο εκτεταμένο σε κάλυψη. Επίσης, η Cosmote κερδίζει σε αρκετές περιοχές εκτός Αθηνών, όπου έχει 3G ενώ η Vodafone έχει μόνο 2G. Μη φανταστείς για επαρχιακές πόλεις κλπ, μιλάμε για σημεία τέρμα Θεού σε κάτι βουνά/χαράδρες/ραχούλες κλπ.

 

Για να συνοψίσω:

 

Cosmote:

+Ταχύτητα και κάλυψη 4G

-Πολύ ασθενές σήμα μέσα στην Αθήνα

-Κακή ποιότητα ομιλίας και πολλά κοψίματα όταν μιλάς εν κινήσει

-Αδυναμία παροχής 3ημερούς συνομιλίας (είναι κάτι που χρησιμοποιώ συχνά)

 

Vodafone:

+Πολύ ποιοτικό σήμα, χωρίς σπασίματα/κοψίματα κλπ

+Πολύ πολύ καλύτερη κάλυψη στην Αθήνα

-Όχι τόσο εκτεταμένο δίκτυο σε επαρχία, έχει σχεδόν παντού 3G αλλά υπάρχουν πολλά μέρη όπου πιάνει 2G. Βέβαια, δεν πρόκειται να μείνεις χωρίς τηλέφωνο κάπου

-Πιο χαμηλές ταχύτητες από την cosmote, αλλά χωρίς να είναι απαγορευτικές για να κάνεις τη δουλειά σου.

 

 

Μετά και από αυτά, ξαναγύρισα στην Vodafone και δε με βλέπω να φεύγω...

Σ'ευχαριστώ πολύ.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Οι δικιά μου εμπειρία με ΟΤΕ που είχα στο σταθερό ήταν ότι πέρα από το πόσο γρήγορα σε ενεργοποιεί, δεν προσφέρει κάτι παραπάνω από τον ανταγωνισμό. Σε ότι αφορά την κινητή τώρα, είχα Vodafone εδώ και 3 χρόνια (πιο παλιά είχα κοσμοτέ για πάνω από 10χρόνια). Αποφάσισα λοιπόν να δοκιμάσω κι εγώ το 4G το οποίο όλοι λέγανε ότι είναι απίστευτα γρήγορο και έτσι ξαναήρθα στην Cosmote. Τα συμπεράσματά μου ήταν πολύ πικρά, καθώς δεν είχα σήμα σε πάρα πολλά σημεία μέσα στην Αθήνα όπου με τη vodafone είχα σήμα ακόμα και 3G/4G, υπάρχει αρκετό πρόβλημα στην cosmote όταν μιλάς και είσαι στο αυτοκίνητο, μου ήρθαν μερικά μηνύματα ότι είχα χαμένες κλήσεις κλπ. Στα θετικά τώρα, το 4G πραγματικά πετάει. είναι τουλάχιστον 2-3 φορές πιο γρήγορο από τη Vodafone και πιο εκτεταμένο σε κάλυψη. Επίσης, η Cosmote κερδίζει σε αρκετές περιοχές εκτός Αθηνών, όπου έχει 3G ενώ η Vodafone έχει μόνο 2G. Μη φανταστείς για επαρχιακές πόλεις κλπ, μιλάμε για σημεία τέρμα Θεού σε κάτι βουνά/χαράδρες/ραχούλες κλπ.

 

Για να συνοψίσω:

 

Cosmote:

+Ταχύτητα και κάλυψη 4G

-Πολύ ασθενές σήμα μέσα στην Αθήνα

-Κακή ποιότητα ομιλίας και πολλά κοψίματα όταν μιλάς εν κινήσει

-Αδυναμία παροχής 3ημερούς συνομιλίας (είναι κάτι που χρησιμοποιώ συχνά)

 

Vodafone:

+Πολύ ποιοτικό σήμα, χωρίς σπασίματα/κοψίματα κλπ

+Πολύ πολύ καλύτερη κάλυψη στην Αθήνα

-Όχι τόσο εκτεταμένο δίκτυο σε επαρχία, έχει σχεδόν παντού 3G αλλά υπάρχουν πολλά μέρη όπου πιάνει 2G. Βέβαια, δεν πρόκειται να μείνεις χωρίς τηλέφωνο κάπου

-Πιο χαμηλές ταχύτητες από την cosmote, αλλά χωρίς να είναι απαγορευτικές για να κάνεις τη δουλειά σου.

 

 

Μετά και από αυτά, ξαναγύρισα στην Vodafone και δε με βλέπω να φεύγω...

Εγω πηγα απο Wind F2G σε What's Up.Με Cosmote ειχα 3G στις περιοχες που κινουμαι στην Θεσσαλονικη(Χαριλαου,Τουμπα,Κεντρο,Αγια Τριαδα).Κλησεις εβγαζα κανονικα.Τα data δουλευαν οκ οσο τα χρειαζομουν και με αρκετα καλες ταχυτητες σε 3G. Επισης επειδη πηγαινω συχνα στο χωριο μου(Ημαθια) ειχα 3G παντου ενω η Wind ειχε μονο Gprs.Εχω αναφερει για το 3G σε Αλεξανδρεια και στα γειτονικα χωρια για Cosmote και Wind.Ακομα δεν μου εφαγε τα 0, υπολοιπο που ειχα για daily internet επειδη εμπαινα στο 0.facebook,κατι που με την Wind δυστυχως το ειχα παθει.Ενα αρνητικο που εχω να παραθεσω ηταν οτι οσο ημουν στο F2G μπορουσα αρκετα ευκολα και γρηγορα να κανω ανανεωσεις και να βαζω τα πακετα που ηθελα μεσω του myf2g+τα μη τοσο καλα πακετα οπου ειναι η μερα με την νυχτα.Παντως απο σημα ειναι πιο καλο κατα την γνωμη μου και πιο σταθερο απο Vodafone και Wind.

Στο 3G εχει φοβερη ποιοτητα κλησης.Ακομα ειχα στο υπογειο της οικοδομης μου σημα,ενω η Wind δεν ειχε+οτι δεν επεφτε το 3G στο ισογειο και εκανε εναλλαγη σε Edge οταν εμπαινα μεσα.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

11 χρόνια πελάτης Cosmote - ΟΤΕ πήγα σε Vodafone - HOL. Σταθερό τηλέφωνο ίδια ποιότητα με ΟΤΕ και μάλιστα με περισσότερες παροχές μιας και στον ΟΤΕ είχα 4άρι ίντερνετ ενω τώρα 24άρι όπως επίσης και στις κλήσεις προς κινητά. 30 λεπτά στον ΟΤΕ 300 λεπτά στην HOL. Στο κινητό όμως όσον αφορά το ίντενετ είναι μερα με τη νύχτα. Η Cosmote μακραν μπροστά απο τη Vodafone. Επειδή κινούμαι καθημερινά και είμαι στο δρόμο η Cosmote γαζώνει με 3G και 4G ΠΑΝΤΟΥ. Η Vodafone πολλές φορές δείχνει gprs ή EDGE. Φυσικά τη δουλειά σου την κάνεις αλλά θέλει υπομονή. Στην τηλεφωνία ωστόσο ούτε στη Vodafone έχω θέμα. Λέω λοιπόν πως λόγω τιμής είμαι Vodafone. 55.6 ευρώ το μήνα για RED 1 και HOL Double Play με 24άρι, απεριόριστα σταθερά και 300 λεπτά κινητά. Πριν Cosmote 45 plus και ΟΤΕ Double Play Economy με 4άρι, οπως είπα και πριν, ίντερνετ και μισή ώρα κινητά ήθελα περίπου 73,5 ευρώ/μήνα + 4 ευρώ το δίμηνο για αναγνώριση κλήσεων [αν είναι δυνατόν]. Πιστεύω πάντως κοίτα το πιο συμφέρον γιατί είναι τουλάχιστον κοροιδια να πληρώνουμε ένα σωρο λεφτά για μπλα μπλα.Το τιμιότερο πρόγραμμα το έχει τώρα η Wind που με 50ευρώ στο triple play σου δίνει κυριολεκτικά τα πάντα με τα ελλατώματα της και αυτή πάντως. Ευχομαι να βοήθησα. Edited by vanjel
Link to comment
Share on other sites

11 χρόνια πελάτης Cosmote - ΟΤΕ πήγα σε Vodafone - HOL. Σταθερό τηλέφωνο ίδια ποιότητα με ΟΤΕ και μάλιστα με περισσότερες παροχές μιας και στον ΟΤΕ είχα 4άρι ίντερνετ ενω τώρα 24άρι όπως επίσης και στις κλήσεις προς κινητά. 30 λεπτά στον ΟΤΕ 300 λεπτά στην HOL. Στο κινητό όμως όσον αφορά το ίντενετ είναι μερα με τη νύχτα. Η Cosmote μακραν μπροστά απο τη Vodafone. Επειδή κινούμαι καθημερινά και είμαι στο δρόμο η Cosmote γαζώνει με 3G και 4G ΠΑΝΤΟΥ. Η Vodafone πολλές φορές δείχνει gprs ή EDGE. Φυσικά τη δουλειά σου την κάνεις αλλά θέλει υπομονή. Στην τηλεφωνία ωστόσο ούτε στη Vodafone έχω θέμα. Λέω λοιπόν πως λόγω τιμής είμαι Vodafone. 55.6 ευρώ το μήνα για RED 1 και HOL Double Play με 24άρι, απεριόριστα σταθερά και 300 λεπτά κινητά. Πριν Cosmote 45 plus και ΟΤΕ Double Play Economy με 4άρι, οπως είπα και πριν, ίντερνετ και μισή ώρα κινητά ήθελα περίπου 73,5 ευρώ/μήνα + 4 ευρώ το δίμηνο για αναγνώριση κλήσεων [αν είναι δυνατόν]. Πιστεύω πάντως κοίτα το πιο συμφέρον γιατί είναι τουλάχιστον κοροιδια να πληρώνουμε ένα σωρο λεφτά για μπλα μπλα.Το τιμιότερο πρόγραμμα το έχει τώρα η Wind που με 50ευρώ στο triple play σου δίνει κυριολεκτικά τα πάντα με τα ελλατώματα της και αυτή πάντως. Ευχομαι να βοήθησα.

Μην συγκρινεις Wind...επαρχια αμα βλεπεις 3G με Voda,θα χεις Gprs ή στην καλυτερη Edge με Wind.Το βλεπω στο χωριο μου.Η Vodafone θα φτασει την Cosmote σιγα σιγα,αυτο ειναι σιγουρο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Να συνοψισω κ εγω τις εμπειριες μου με τα "υπεροχα" δυκτια μας:

 

C-OTE Whats up

+ Χρονος ομιλιας σε αλλα whats up (αν κ πετσοκομμενος σε σχεση με την αρχη)

+ Σημα παντου

- Υπερχρεωσεις σε θεμα ιντερνετ

- Αδειασμα της καρτας χωρις προειδοποιητικο μηνυμα (ερχοταν αφου σου αδειαζε την καρτα)

- Αθλια εξυπηρετηση πελατων.

 

C-OTE Internet on the go 10GB

 

- Σε κεντρικη οδο της Κομοτηνης το σημα το εψαχνα με μεγεθυντικο φακο. Σε πολυ λιγα σημεια το σημα ηταν HSPA ενω τις περισσοτερες φορες το σημα ηταν Edge κ στην καλυτερη GPRS. Διακοπη στο 6μηνο.

 

WIND Καρτοσυμβολαιο 25

 

+ Το προγραμμα μου ηταν 1500' σε Wind/Q κ 200' σε ολα τα υπολοιπα

- Το τελευταιο τριμηνο προ της διακοπης μου,η κληση επεφτε στο λεπτο.

- Εξυπηρετηση πελατων οχι κ η καλυτερη

- Διαπιστωσα χρεωσεις κλησεων τον μηνα Φεβρουαριο,ενω την καρτα sim την ειχα σπασει αρχες Ιανουαριου!

- Αθλιο δυκτιο για 3G...το παραδεχονται κ οι ιδιοι στα τοπικα καταστηματα!

 

Vodafone CU

 

+ Σημα παντου κ σταθερες κλησεις

+ Με καθε ανανεωση καρτας εχω 500ΜΒ (+το 1GB που εχω στο προγραμμα μου)

+ On line bonus κ προσφορες πολυ πιο δελεαστικες απο τους καρμοιρηδες της c-ote (ακου 60ΜΒ δωρο....χαχαχα)

+ 3G ακαταπαυστο σχεδον παντου.

- Αυτο το ημερησιο οριο ορθης πολιτικης χρησης να μην ειχαν κ ολα θα ηταν υπεροχα (φανταστειτε τι χρηση του κανω).

 

Vodafone Mobile broandband (με καρτα)

 

Με 20€ για 15 μερες μπορω να πω οτι γι'αυτα που θελω να βλεπω (οχι βιντεο) στο λαπτοπ,οταν ειμαι εκτος,μου φτανουν κ μου περισσευουν! Αλλα θα μπορουσαν να ειχαν κ καμια προσφορα....πχ με 20€ την ανανεωση 500ΜΒ δωρο ας πουμε. Το σημα πολυ ικανοποιητικο για την περιοχη που το χρησιμοποιω.

 

Η ερευνες σηματος διεξαγονταν στις περιοχες μεταξυ Καβαλας-Κομοτηνης.

VODAFONE CU (Huawei Ascend 7)

Triple Play FORTHNET (Σταθερο-Ιντερνετ-NOVA start pack)

Link to comment
Share on other sites

Να συνοψισω κ εγω τις εμπειριες μου με τα "υπεροχα" δυκτια μας:

 

C-OTE Whats up

+ Χρονος ομιλιας σε αλλα whats up (αν κ πετσοκομμενος σε σχεση με την αρχη)

+ Σημα παντου

- Υπερχρεωσεις σε θεμα ιντερνετ

- Αδειασμα της καρτας χωρις προειδοποιητικο μηνυμα (ερχοταν αφου σου αδειαζε την καρτα)

- Αθλια εξυπηρετηση πελατων.

 

C-OTE Internet on the go 10GB

 

- Σε κεντρικη οδο της Κομοτηνης το σημα το εψαχνα με μεγεθυντικο φακο. Σε πολυ λιγα σημεια το σημα ηταν HSPA ενω τις περισσοτερες φορες το σημα ηταν Edge κ στην καλυτερη GPRS. Διακοπη στο 6μηνο.

 

WIND Καρτοσυμβολαιο 25

 

+ Το προγραμμα μου ηταν 1500' σε Wind/Q κ 200' σε ολα τα υπολοιπα

- Το τελευταιο τριμηνο προ της διακοπης μου,η κληση επεφτε στο λεπτο.

- Εξυπηρετηση πελατων οχι κ η καλυτερη

- Διαπιστωσα χρεωσεις κλησεων τον μηνα Φεβρουαριο,ενω την καρτα sim την ειχα σπασει αρχες Ιανουαριου!

- Αθλιο δυκτιο για 3G...το παραδεχονται κ οι ιδιοι στα τοπικα καταστηματα!

 

Vodafone CU

 

+ Σημα παντου κ σταθερες κλησεις

+ Με καθε ανανεωση καρτας εχω 500ΜΒ (+το 1GB που εχω στο προγραμμα μου)

+ On line bonus κ προσφορες πολυ πιο δελεαστικες απο τους καρμοιρηδες της c-ote (ακου 60ΜΒ δωρο....χαχαχα)

+ 3G ακαταπαυστο σχεδον παντου.

- Αυτο το ημερησιο οριο ορθης πολιτικης χρησης να μην ειχαν κ ολα θα ηταν υπεροχα (φανταστειτε τι χρηση του κανω).

 

Vodafone Mobile broandband (με καρτα)

 

Με 20€ για 15 μερες μπορω να πω οτι γι'αυτα που θελω να βλεπω (οχι βιντεο) στο λαπτοπ,οταν ειμαι εκτος,μου φτανουν κ μου περισσευουν! Αλλα θα μπορουσαν να ειχαν κ καμια προσφορα....πχ με 20€ την ανανεωση 500ΜΒ δωρο ας πουμε. Το σημα πολυ ικανοποιητικο για την περιοχη που το χρησιμοποιω.

 

Η ερευνες σηματος διεξαγονταν στις περιοχες μεταξυ Καβαλας-Κομοτηνης.

 

Η Cosmote σε ακριτικες περιοχες δεν νομιζω να ειναι τοσο καλη.

Εγω ημουν με Q πριν 2 μηνες εκδρομη στην Καστορια.Γυρισαμε Δισπηλιο,Καστορια,Πρεσπες και φτασαμε εως τον Αγ.Αχιλλειο και τους Ψαραδες.Καμια αλλαγη σε Αλβανικο Δικτυο αν και φαινονταν οτι ειχαν σημα(Eagle και αλλο ενα που δεν θυμαμαι το ονομα).Το 3G αρκετα ικανοποιητικο,χωρις μεταπτωσεις.Ενω σε μη ακριτικες περιοχες η Wind (π.χ. Ημαθια) πολλα χωρια ανατολικα της Βεροιας εχουν Gprs.3G εχει η Βεροια,η Κολουρα,η Αλεξανδρεια και το Πλατυ ενω η Cosmote εχει 3G παντου και στη Βεροια εχει ακομα και 4G.Παντως η Cosmote εχει μακραν την καλυτερη καλυψη αλλα οι τιμες φαρμακι.Παντως η Vodafone αναβαθμιζεται και αυτη

ωστε να φτασει την Cosmote. Η Wind μονο για φτηνες κλησεις και sms ειναι.Για Internet δεν ειναι και πολυ αξιοπιστη,ειδικα επαρχια χαλι μαυρο και κοιτας να βρεις σημεια για να δεις κανα 3G ή στην καλυτερη Edge.Η εξυπερετηση οτι να ναι κυριολεκτικα...

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια λοιπόν αν δε λυπάσαι τα 12 ευρώ ή θέλεις αξιόπιστο ίντερνετ παντού μένεις Cosmote. Άλλωστε ότι πληρώνεις παίρνεις.:)
Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια λοιπόν αν δε λυπάσαι τα 12 ευρώ ή θέλεις αξιόπιστο ίντερνετ παντού μένεις Cosmote. Άλλωστε ότι πληρώνεις παίρνεις.:)

Ακριβως,αλλα η Cosmote δεν αξιζει εκτος αμα κινεισαι σε περιεργα μερη(σε βουνα,

ακριτικες περιοχες ή σε υπογεια).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πάντως επειδή αναφέρθηκε νωρίτερα ότι η cosmote υστερεί σε πιοότητα ομιλίας εγώ έχω να πώ ότι με το hd voice σε 2G & 3G μιλάω εκπληκτικά με το 5s που το υποστηρίζει!

Επίσης σε internet & 4G έχει φύγει πολύ μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...