Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με ανοιχτά wifi και δεδομένα κινητού με B564 απο Πολωνία μέσω της αρχικής B560 και ΟΤΑ αναβάθμισης η διάρκεια της μπαταρίας ειναι 40 ώρες περίπου.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος να μου πει τι σημαίνει λειτουργία Glove που έχει το κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος να μου πει τι σημαίνει λειτουργία Glove που έχει το κινητό;

Το touch γίνεται πιο ευαίσθητο για να χρησιμοποιείς την συσκευή με γάντια.

Link to comment
Share on other sites

Με ανοιχτά wifi και δεδομένα κινητού με B564 απο Πολωνία μέσω της αρχικής B560 και ΟΤΑ αναβάθμισης η διάρκεια της μπαταρίας ειναι 40 ώρες περίπου.

Άρχοντας. "Απενεργοποιημένο" κρατάει τόσο το δικό μου.

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ τη γνώμη μου. Κατέβασα την αναβάθμιση από το hi care, την 564. Λοιπόν, το τηλέφωνο, αν εξαιρέσεις το γεγονός ότι αφαίρεσαν κάποια εργαλεία, πετάει. Εφαρμογές που με πέταγαν τώρα τρέχουν νεράκι. Με την 170 αν έπαιζα λίγη ώρα π.χ. με το Google earth και ειδικά αν έκανα street view με πέταγε πάντα μετά σ από μερικά δευτερόλεπτα. Τώρα τίποτα. Όσο για το οπτικό κομμάτι και επειδή και το μάτι θέλει το μερίδιο του θεωρώ πως είναι από τα ομορφότερα περιβάλλοντα που έχω δει. Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου ρε παιδια με 560 Πωλονικη και 564 OTA το κινητο πεταει.το εχω ξανηαγραψει.Να χτες αποφασησα να σβυσω τις κλησεις,που γραφει ενας φιλος πιο πανω οτι του κολλαει.τιποτα.παει σφαιρα παντου.στη 560 εκανα hard reset.Molis πηρα τη 564 ΟΤΑ δε εκανα τιποτα και μπαταρια στα καλυτερα της.Παιδια τσεκαρετε ποσες προσαττευμενες εφαρμογες εχετε και φτιαχτε λιγο τους αχρηστους συχρονισμους...

Vasilispas συμφωνω στα 149 € δεν υπαρχει το τηλ

Αφου καμια φορα το ψαχνω στη τσεπη και λεω αφου δεν υπαρχει τι ψαχνεις?

δεν εχει κανει κιχ και μου εφυγε και μια φορα απο τη μηχανη .οκ με 1η ειμουν σκασε με τη μουρη κατω και δεν επαθε τιποτα..

ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά από την B550 !!

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω ότι οσοι λενε ότι με την 564 πεταει, το ειχαν φορτωσει πολύ το τηλεφωνο με τις παλιες εκδοσεις και με την επαναφορά που εκαναν το ελαφρυναν και γι αυτό βλεπουν τωρα ότι "πεταει". Το λεω αυτό, γιατι εγω που δεν το δουλευω ποτε φορτωμενο, συγχρονισμοι off, ελάχιστες εφαρμογες και τα δεδομενα (sim ή wifi) τα ανοιγω μονο όταν θελω να δω κατι, μια-δυο φορες την ημερα δηλαδή για κανενα 5λεπτο, βλεπω ότι το τηλεφωνο εχει χασει πολύ. Ενώ ηταν σφαιρα παντου και απροβληματιστο, τωρα είναι σαφως πιο αργο. Ενώ το κινητο με περιμενε, τωρα το περιμενω εγω. Πχ, ακομα και το ρολοι όταν πατας κανει καποια δεκατα για να ανοιξει ενώ ανοιγε σφαιρα. Ακομα και η διαχειρηση εργασιων (τετραγωνο εικονιδιο στο μενου κατω) λαγκαρει ψιλοκολλαει και μαλιστα καποιες φορες ενώ προσπαθεις να κανεις ολισθηση ανοιγει εφαρμογή. Και γενικα παρατηρω μια μειωση της ποιοτητας αποκρισης και "αντίληψης" του tοuch του, όχι μονο στο task manager.

 

Από μπαταρια, με την λιγη χρηση που κανω, μου κρατουσε 6-10 μερες αναλογα ποσο το πειραζα, τωρα το βλεπω περιπου στα ιδια, πιθανον να χειροτερεψε ελαχιστα:

1. Παρατηρησα ότι με συνδεδεμενο wifi την ωρα που δουλευεις το τηλεφωνο είναι πιο ενεργοβορο από ότι ηταν.

2. Μαλιστα παρατηρησα 2 φορες ότι η μπαταρια από το 30 μεχρι το 15 αδειαζει χωρις να κανεις τιποτα απολυτως. Ενώ χανω 1-2 % σε 6-10 ωρες, μου πηγε από 25->16 σε 15-20 λεπτα με κλειστα όλα, data, οθονη. Την άλλη μερα με κλειστα data και μονο οθονη να ψαχνω τις εφαρμογες μου, εχανε (από το 22->18%) 1% σε 30 δευτερόλεπτα, κατι που το εχω δει μονο σε κινεζοταμπλετ των 30 ευρω.

 

Ξαναλεω το βασικοτερο για μενα είναι ότι "σκοτωσαν" το VOICE_CALL, απαραδεκτη κινηση της HUAWEI, μεγαλο ξενερωμα τα βηματα πισω. Σε αναγκαζει εμμεσα να αλλαξεις κινητο (ή να κανεις downgrade στο 5.01), ενώ ησουν πλήρως ευχαριστημένος και λειτουργικοτατας.

Link to comment
Share on other sites

6-10 μέρες, πως το κατάφερες αυτό,;;;; Αν δεν το δουλεύεις συνεχώς στα άκρα με όλα ανοιχτά, data, Wi-Fi, email, όλοι οι συγχρονισμοί, δεν μπορείς να έχεις ολοκληρωμένη άποψη. Έχασε σε κάποια σημεία αλλά κέρδισε σε αλλά. Τώρα τι θεωρεί κάποιος ποιο σημαντικό είναι υποκειμενικό. Κάποιος θεωρεί ποιο σημαντικό αν αργεί κάποια κλάσματα σε σχέση με πριν να ανοίξει μια εφαρμογή, πράγμα που δεν το έχω παρατηρήσει, και για άλλους ότι εφαρμογές που προηγουμένως κρέμαγαν και σε πετούσαν, τωρ τρέχουν νερό.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου ρε παιδια με 560 Πωλονικη και 564 OTA το κινητο πεταει.το εχω ξανηαγραψει.Να χτες αποφασησα να σβυσω τις κλησεις,που γραφει ενας φιλος πιο πανω οτι του κολλαει.τιποτα.παει σφαιρα παντου.στη 560 εκανα hard reset.Molis πηρα τη 564 ΟΤΑ δε εκανα τιποτα και μπαταρια στα καλυτερα της.Παιδια τσεκαρετε ποσες προσαττευμενες εφαρμογες εχετε και φτιαχτε λιγο τους αχρηστους συχρονισμους...

Vasilispas συμφωνω στα 149 € δεν υπαρχει το τηλ

Αφου καμια φορα το ψαχνω στη τσεπη και λεω αφου δεν υπαρχει τι ψαχνεις?

δεν εχει κανει κιχ και μου εφυγε και μια φορα απο τη μηχανη .οκ με 1η ειμουν σκασε με τη μουρη κατω και δεν επαθε τιποτα..

Καλημερα Τerrorzone....εχω να τραβηξω βιντεο κ φωτο με τον ΠΑΣ ΕΥΡΩΠΗ ΦΕΤΟΣ.....::)

Link to comment
Share on other sites

Μ' αρέσει που γράφετε πως σας κρατάει η μπαταρία 6-10 μέρες, πράμα που γίνεται αν το έχεις 20-24 ώρες το 24ωρο στην ultra μπαταρία, και μετά κάνετε και παράπονα πως δεν σας κρατάει. Άβυσσος...
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου ρε παιδια με 560 Πωλονικη και 564 OTA το κινητο πεταει.το εχω ξανηαγραψει.Να χτες αποφασησα να σβυσω τις κλησεις,που γραφει ενας φιλος πιο πανω οτι του κολλαει.τιποτα.παει σφαιρα παντου.στη 560 εκανα hard reset.Molis πηρα τη 564 ΟΤΑ δε εκανα τιποτα και μπαταρια στα καλυτερα της.Παιδια τσεκαρετε ποσες προσαττευμενες εφαρμογες εχετε και φτιαχτε λιγο τους αχρηστους συχρονισμους...

Vasilispas συμφωνω στα 149 € δεν υπαρχει το τηλ

Αφου καμια φορα το ψαχνω στη τσεπη και λεω αφου δεν υπαρχει τι ψαχνεις?

δεν εχει κανει κιχ και μου εφυγε και μια φορα απο τη μηχανη .οκ με 1η ειμουν σκασε με τη μουρη κατω και δεν επαθε τιποτα..

 

Και εμενα με την ιδια διαδικασια στις αναβαθμισεις οπως ο φιλος στην 564 θεωρω οτι το τηλεφωνο δουλευει καλυτερα απο οτι με την 170.Επισης συμφωνω με τους υπολοιπους ( που λενε για καποιες λειτουργιες που εχουν αφαιρεθει) οτι θα ηταν καλυτερα να υπηρχαν και στην εκδοση αυτη αλλα δυστυχως δεν γινεται να τα εχουμε ολα απο οτι φαινεται.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ή δυνατότητα όλοι οι φάκελοι και οι εφαρμογές να τακτοποιηθούν αλφαβητικά κι αν ναι πώς; b564 έχω

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ή δυνατότητα όλοι οι φάκελοι και οι εφαρμογές να τακτοποιηθούν αλφαβητικά κι αν ναι πώς; b564 έχω

Ευχαριστώ.

Προφανώς τακτοποιώντας τα εικονίδια και τους φακέλους με το να τα κρατάς πατημένα και να τα μεταφέρεις όπου θες. Δε νομίζω ότι υπάρχει άλλος τρόπος.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς τακτοποιώντας τα εικονίδια και τους φακέλους με το να τα κρατάς πατημένα και να τα μεταφέρεις όπου θες. Δε νομίζω ότι υπάρχει άλλος τρόπος.

 

Και κάθε φορά που προσθετεις μιά πρέπει να τις κινείς όλες; Δε μοιάζει λογικό. Πρέπει να υπάρχει άλλος τρόπος.

Link to comment
Share on other sites

Και κάθε φορά που προσθετεις μιά πρέπει να τις κινείς όλες; Δε μοιάζει λογικό. Πρέπει να υπάρχει άλλος τρόπος.

 

Δεν τις μετακινείς όλες, τη σέρνεις οπου θες. Πας και τη βάζεις ενδιάμεσα απ'οπου θες.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Και κάθε φορά που προσθετεις μιά πρέπει να τις κινείς όλες; Δε μοιάζει λογικό. Πρέπει να υπάρχει άλλος τρόπος.

 

Δεν τις μετακινείς όλες, τη σέρνεις οπου θες. Πας και τη βάζεις ενδιάμεσα απ'οπου θες.

Ακριβώς αυτό που λέει ο vastegial_74. Γιατί δεν δοκιμάζεις μόνος σου να μετακινήσεις τα ήδη υπάρχοντα για να να δεις πως λειτουργεί; Περίμενα ότι ήδη θα το είχες καταλάβει, είναι απλούστατο.

Link to comment
Share on other sites

6-10 μέρες, πως το κατάφερες αυτό,;;;;

 

Γραφω το πώς στο μηνυμα μου. Με 2 ωρες οθονη περιπου βγαζει 10ημερο η 5.01, με 3.5-4 ωρες 5-6 ημερες. Στην κανονικη λειτουργια, ποτέ δεν το εχω βαλει στην ultra.

 

Κατά τα αλλα σαφως και είναι υποκειμενικα όλα, σε σχεση με τι χρηση κανει ο καθενας στο "χ" κινητο, τις απαιτησεις του και το γουστο του. Αλλιως θα υπηρχε μονο 1 κινητο στην αγορα. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μ' αρέσει που γράφετε πως σας κρατάει η μπαταρία 6-10 μέρες, πράμα που γίνεται αν το έχεις 20-24 ώρες το 24ωρο στην ultra μπαταρία, και μετά κάνετε και παράπονα πως δεν σας κρατάει. Άβυσσος...

 

Διαβασε καλυτερα πριν σχολιασεις. Το κανεις συνεχως όπως εχω δει και τις προηγούμενες μερες σε απαντησεις σου σε αλλους. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γραφω το πώς στο μηνυμα μου. Με 2 ωρες οθονη περιπου βγαζει 10ημερο η 5.01, με 3.5-4 ωρες 5-6 ημερες. Στην κανονικη λειτουργια, ποτέ δεν το εχω βαλει στην ultra.

 

Κατά τα αλλα σαφως και είναι υποκειμενικα όλα, σε σχεση με τι χρηση κανει ο καθενας στο "χ" κινητο, τις απαιτησεις του και το γουστο του. Αλλιως θα υπηρχε μονο 1 κινητο στην αγορα. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Διαβασε καλυτερα πριν σχολιασεις. Το κανεις συνεχως όπως εχω δει και τις προηγούμενες μερες σε απαντησεις σου σε αλλους. :rolleyes:

 

Διάβασα πολύ καλά τι γράφεις και λέω ότι είναι αδύνατο αυτό που λες διότι όταν έχω ανάλογους χρόνους οθόνης πάλι οι έξι μέρες δεν βγαίνουν με τίποτα. Και μάλιστα όταν δεν το χρησιμοποιώ το βάζω σε ultra. Δυο μέρες άνετα βγάζω έτσι. Οπότε ν' αφήνεις στην άκρη τις σπόντες και την υποβάθμιση του συνομιλητή σου όταν άλλοι έχουν διαφορετική εμπειρία από τη δική σου.

Link to comment
Share on other sites

Γραφω το πώς στο μηνυμα μου. Με 2 ωρες οθονη περιπου βγαζει 10ημερο η 5.01, με 3.5-4 ωρες 5-6 ημερες. Στην κανονικη λειτουργια, ποτέ δεν το εχω βαλει στην ultra.

 

Κατά τα αλλα σαφως και είναι υποκειμενικα όλα, σε σχεση με τι χρηση κανει ο καθενας στο "χ" κινητο, τις απαιτησεις του και το γουστο του. Αλλιως θα υπηρχε μονο 1 κινητο στην αγορα. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Διαβασε καλυτερα πριν σχολιασεις. Το κανεις συνεχως όπως εχω δει και τις προηγούμενες μερες σε απαντησεις σου σε αλλους. :rolleyes:

 

Χαλαρωστε ολοι....το κινητο με Β564 εχει 25% καλυτερη μπαταρια...και απο Β550 κ απο Β181 δηλ 5.1.1 vodafone που ειχα.κ χρηση ακριβως η ιδια. Προφανως φταιει οτι εγινε clean install στη B550

Link to comment
Share on other sites

με 3.5-4 ωρες 5-6 ημερες. Στην κανονικη λειτουργια, ποτέ δεν το εχω βαλει στην ultra.

Συμφωνω με Vangeli.

 

Δεν υπαρχει περιπτωση να βγαζεις 4 ωρες SOT σε 6 μερες.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ,προφανώς κάτι πείραμα στις ρυθμίσεις & m essenger δεν βγάζει ειδοποιησεις ,ακόμα και όταν έχω ανοιχτό το εικονίδιο συνομιλητή ,αν δεν πατήσω πάνω του ,δεν θα μου έρθει ειδοποίηση για το μήνυμα..Στις ρυθμίσεις του μσν τσεκαρα ,έιναι ενεργοποιημένη ,έκανα και reinstall ,όμως το πρόβλημα παραμένει..Άρα ή ρύθμιση είναι από το. Αδνροιδ μεσα.. μήπως κάποιος μπορεί να μου δώσεις τα φώτα του; Επίσης απενεργοποίησα κατά λάθος & τον αυτόματο συγχρονισμό & δεν βρίσκω το μενού για να το ξανά ενεργοποίησωω ...ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Δεν τις μετακινείς όλες, τη σέρνεις οπου θες. Πας και τη βάζεις ενδιάμεσα απ'οπου θες.

 

Όταν είναι γεμάτες οι οθόνες, χρειάζονται μετακίνηση όλες οι εφαρμογές όταν πας να μετακινήσεις μία καινούρια που εβαλες.

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο για τον αυτόματο συγχρονισμό ,το βρήκα..

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Και με τα πάντα κλειστά, και όταν λέμε τα πάντα εννοούμε τα πάντα mail, internet, όλες οι εφαρμογές να κλείνουν, συγχρονισμό μονο χειροκίνητα, κλειστό GPS...κτλ μου κάνουν εντύπωση τόσες μέρες.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...