Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρώτα βάζεις την Β560, έχει αναφερθεί δεκάδες φορές η διαδικασία μερικές σελίδες πιο πίσω με τα λινκ και με τα όλα, και μετά έρχεται ΟΤΑ η Β564 που απλά είναι ένα firmware.

 

Απλά βήματα ξανά και ξανά

 

1. Παίρνεις μπακάπ όλα σου τα δεδομένα.

2. Κατεβάζεις την Β560.

3. Ξεζιπάρεις τον φάκελο dload (τον ίδιο τον φάκελο, όχι το περιεχόμενό του!) στην sdcard που θα χρησιμοποιήσεις. Προσοχή, το εκτελέσιμο αρχείο πρέπει να έχει την ονομασία UPDATE.APP κι όχι άλλη.

4. Πηγαίνεις να κάνεις την τοπική ενημέρωση. Αν δυσκολευτείς, πατάς στο τηλέφωνο *#*#2846579#*#* κι επιλέγεις από το μενού το τέταρτο.

5. Άραξε, θα γίνουν όλα μόνα τους στη συνέχεια.

6. Μετά ακολούθησε τις οδηγίες για να ξαναστήσεις από την αρχή τη συσκευή με τα δεδομένα που έκανες μπακάπ.

 

Ελπίζω να τα θυμάμαι όλα σωστά και δεν ξέχασα κάτι.

το εκανα οπως το λες και συ αλλα μου λεει invalid και μου λεει να κανω reboot
Link to comment
Share on other sites

παταω να μου ανοιξει το αρχειο update.app και μου λεει οτι δε μπορει να το ανοιξει

 

το εκανα οπως το λες και συ αλλα μου λεει invalid και μου λεει να κανω reboot

Σίγουρα μετέφερες στην sdcard ολόκληρο το φάκελο dload κι όχι σκέτο το update.app;

Το αρχείο που κατέβασες έχει κι ένα pdf με οδηγίες, κοίτα κι εκεί τι σου λέει.

 

branded vodafone ειναι το τηλ;

 

Είπε πιο πάνω ότι είναι Β170.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα μετέφερες στην sdcard ολόκληρο το φάκελο dload κι όχι σκέτο το update.app;

Το αρχείο που κατέβασες έχει κι ένα pdf με οδηγίες, κοίτα κι εκεί τι σου λέει.

το εκανα με βαση το pdf αλλα ουτε τη μια μεθοδο περνει ουτε την αλλη
Link to comment
Share on other sites

το εκανα με βαση το pdf αλλα ουτε τη μια μεθοδο περνει ουτε την αλλη

 

Κάτσε μπερδεύτηκα, δεν είπες πριν ότι έχεις τώρα Β170;

Link to comment
Share on other sites

το εκανα με βαση το pdf αλλα ουτε τη μια μεθοδο περνει ουτε την αλλη

 

Κατεβασε το huawei extractor κ κανε unzip την B560...παρε το dload φακελο κ κανε τον αντιγραφη στην sdcard..προσεχε αν εχεις αλλο ιδιο φακελο διεγραψε τον

Link to comment
Share on other sites

Με Β560 μου ήρθε και μένα η ενημέρωση σε Β564, τη φορτώνω τώρα. Υπόψη που ρωτάτε αν η πολωνική υποστηρίζει ελληνικά κλπ. Όλες οι διανομές, οι ΟΤΑ κοκ είναι πολυγλωσσικές και αναγνωρίζουν τη γλώσσα της συσκευής σας. Σας έβαλε πιο πάνω ένας φίλος το screen της αναβάθμισης που είναι στα ελληνικά.

 

δε θα χάσουμε κάτι με αυτή την έκδοση σωστά?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

δε θα χάσουμε κάτι με αυτή την έκδοση σωστά?

 

Αντίθετα κερδίζει θεαματικά το στοκ πρόγραμμα της κάμερας. Βλέπω τώρα ότι προστέθηκε στο μενού η επιλογή "Επαγγελματική" με πλούσιες λειτουργίες ενώ απλοποιήθηκαν επιτέλους οι Σύνθετες ρυθμίσεις που ήταν λίγο μανίκι να κάνεις manual. Επάνω στην ώρα για άφθονα πειράματα!

 

http://s33.postimg.org/bbh6bay2n/Screenshot_2016_05_31_13_59_25.png

upload pics

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω βάλει την 560 ακόμη δεν μου βγάζει την 564 να κατεβασω

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΡΑΒΟ υποστήριξη,πως να μην πάω στο π9 μετά,ενα χρονο με το λαιτ ολα οκ εκτός απο μια σιμ καμμένη ίσως να φταίει κ η συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω βάλει την 560 ακόμη δεν μου βγάζει την 564 να κατεβασω

Αυτές οι ενημερώσεις πάνε με τα ΙΜΕΙ, θα σου έρθει κάποια στιγμή σίγουρα και σύντομα.

 

Πριν λίγο κατέβηκα στην πλατεία για το περίπτερο και τράβηξα γρήγορα μερικές φωτό μέσα από τις καινούριες ρυθμίσεις της Επαγγελματικής μηχανής και τώρα που τις βλέπω στο πισί η βελτίωση είναι πολύ μεγάλη στην ποιότητα των φωτογραφιών. Μένει να δω πως τα πάει στις βραδυνές λήψεις, που δεν περιμένω ούτως ή άλλως πολλά πράματα, και την ποιότητα βίντεο που παραδοσιακά η εταιρεία χωλαίνει. Μπράβο στη HUAWEI που σέβεται πάνω απ' όλα τον καταναλωτή, ακόμα και τώρα που έβγαλε το θηριάκι αντικαταστάτη P9 Lite, το P8 Lite δεν το εγκατέλειψε.

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Οταν με το καλο ερθει η ΟΤΑ και την περασω πρεπει να κανω επαναφορα στις εργοστασιακες ή δεν χρειαζεται;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Οταν με το καλο ερθει η ΟΤΑ και την περασω πρεπει να κανω επαναφορα στις εργοστασιακες ή δεν χρειαζεται;

Εγώ πάντως δεν έκανα και δεν θα την κάνω εκτός αν στη πορεία διαπιστώσω ότι μπορεί να εμφανίσει κάνα ζόρι τότε θα εξετάσω την επαναφορά. Την επαναφορά καλό είναι να την κάνεις όταν έχεις ορατές δυσλειτουργίες και όχι για ψύλλου πήδημα. Το τηλέφωνο έχει πολύ γερό hardware και κυλάει νεράκι με την 6 οπότε τέτοιες ενέργειες τις θεωρώ άσκοπες αν δεν έχεις προβλήματα ή προσέχεις τι εφαρμογές βάζεις γιατί αυτές φταίνε συνήθως για πολλές άσκοπες επαναφορές.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε τελικά το update και το έβαλα

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε τελικά το update και το έβαλα

 

:up::up::up::up::up::up::up::up:

 

Λίγο υπομονή κι επιμονή θέλει μέχρι να έρθουν τα ΟΤΑ. Καλοδούλευτο.

Μέχρι στιγμής δεν έχω εντοπίσει κάποια σημαντική διαφορά στη διαχείριση των ρυθμίσεων, όλα παραμένουν ίδια εκτός μόνο από τη θεαματική βελτίωση της κάμερας. Μόνο τώρα, που ενώ το δουλεύω αρκετά σα να μου σήκωσε πάλι κεφάλι η ετοιμότητα κυψέλης σε ισόποση κατανάλωση με την οθόνη. Θα το δούμε αυτό μερικές μέρες να δουλευτεί.

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε μπερδεύτηκα, δεν είπες πριν ότι έχεις τώρα Β170;
ναι σωστα την 170 εχω
Link to comment
Share on other sites

ναι σωστα την 170 εχω

Αποκλείεται να μην μπορείς να κάνεις την αναβάθμιση, μήπως κάτι δεν κατάλαβες σωστά; Εκτός αν η sdcard έχει πρόβλημα. Αν δεν έχεις δεύτερη, πέρασέ τα όλα τα δεδομένα της κάρτας στον υπολογιστή σου, κάνε της ένα φορμάτ και ξαναδοκίμασε φορτώνοντας σ΄αυτήν μόνο το dload και τα μπακάπ σου. Δεν μπορώ να φανταστώ άλλο τι μπορεί να φταίει, με την Β170 κάνεις clean install στη Β560 άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να μην μπορείς να κάνεις την αναβάθμιση, μήπως κάτι δεν κατάλαβες σωστά; Εκτός αν η sdcard έχει πρόβλημα. Αν δεν έχεις δεύτερη, πέρασέ τα όλα τα δεδομένα της κάρτας στον υπολογιστή σου, κάνε της ένα φορμάτ και ξαναδοκίμασε φορτώνοντας σ΄αυτήν μόνο το dload και τα μπακάπ σου. Δεν μπορώ να φανταστώ άλλο τι μπορεί να φταίει, με την Β170 κάνεις clean install στη Β560 άνετα.
επειδη ειμαι ολιγον ασχετος ξεζιπαρα μονο το αρχειο update Μεσα στην sd

τωρα που ξεζιπαρα ολο το φακελο dload το κανει νομιζω

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχουν διαφορες η 170 με την 560 η απλα την κανω για να λεω οτι την εκανα ?

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι ολιγον ασχετος ξεζιπαρα μονο το αρχειο update Μεσα στην sd

τωρα που ξεζιπαρα ολο το φακελο dload το κανει νομιζω

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχουν διαφορες η 170 με την 560 η απλα την κανω για να λεω οτι την εκανα ?

 

Αμάν ρε φίλε, είπαμε το φάκελο ξεζιπάρουμε, όχι το app. Τι εννοείς "το κάνει νομίζω"; Τώρα κάνεις το update;

Link to comment
Share on other sites

Αμάν ρε φίλε, είπαμε το φάκελο ξεζιπάρουμε, όχι το app. Τι εννοείς "το κάνει νομίζω"; Τώρα κάνεις το update;
ενταξει μη βαρας.πρωτη φορα περνω huawei.το εκανε και αμεσως εβγαλε και την 564.εχουν διαφορες ?να κανω και factory reset μετα η δε χρειζετε ? Edited by Tr3LaRaS
Link to comment
Share on other sites

ενταξει μη βαρας.πρωτη φορα περνω huawei.το εκανε και αμεσως εβγαλε και την 564.εχουν διαφορες ?

 

Μην μου πεις ότι τα κατάφερες επιτέλους... μας έβγαλες την ψυχή.

 

Και ναι έχουν μεγάλες διαφορές, το πήρες πριν λίγες μέρες είπες (έπρεπε να εξαντλήσεις το DOA πρώτα αν σου έβγαζε ενδεχομένως πρόβλημα) οπότε δεν το δούλεψες για να καταλάβεις πόσες μεγάλες διαφορές έχουν. Από Β550/Β560 καλύτερη συμπεριφορά οθόνης κάτω από τον ήλιο, πολύ καλύτερη διαχείριση μπαταρίας και τώρα από Β564 πολύ καλή βελτίωση στην απόδοση της κάμερας όσο κρίνω σήμερα, τα βασικά λέω για τον αρχάριο χρήστη.

 

Είσαι πολύ καλά τώρα, δούλεψέ το και απόλαυσέ το.

 

EDIT. Αχρείαστο το factory reset κατά τη γνώμη μου και εφόσον το έχεις καινούριο, τα είπα πιο πάνω.

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Μην μου πεις ότι τα κατάφερες επιτέλους... μας έβγαλες την ψυχή.

 

Και ναι έχουν μεγάλες διαφορές, το πήρες πριν λίγες μέρες είπες (έπρεπε να εξαντλήσεις το DOA πρώτα αν σου έβγαζε ενδεχομένως πρόβλημα) οπότε δεν το δούλεψες για να καταλάβεις πόσες μεγάλες διαφορές έχουν. Από Β550/Β560 καλύτερη συμπεριφορά οθόνης κάτω από τον ήλιο, πολύ καλύτερη διαχείριση μπαταρίας και τώρα από Β564 πολύ καλή βελτίωση στην απόδοση της κάμερας όσο κρίνω σήμερα, τα βασικά λέω για τον αρχάριο χρήστη.

 

Είσαι πολύ καλά τώρα, δούλεψέ το και απόλαυσέ το.

με χαλαει γενικα που εχει μικρα γραμματα στο κεντρο ειδοποιησεων

κατι παραπανω που εχουν προσθεσει μεσα ?

δλδ τωρα εχω την 6 ?

να κανω factory reset η δε χρειαζετε ?

Edited by Tr3LaRaS
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μόνο σε όσους έχουν περάσει μόνοι τους την 6 τους ήρθε αναβάθμιση γτ εμένα που ειμαι στη B170 δεν ήρθε κατι ούτε στο hicare
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Κάτοχος εδώ και 2 μέρες του κινητού και μια ερώτηση εχω προς το παρόν!

Γιατί δεν μου ανάβει το led όταν δέχομαι μυνήματα απο viber & what's app? Στις κανονικές κλήσεις και στα μυνήματα μου ανάβει το πράσινο..

Πρέπει να κάνω κάτι ακόμα απο τις ρυθμίσεις?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...