Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν λιγο ειδα ξεκινησε αναβαθμιση η ολλανδια με B551. Πιο νεα εκδοση ειναι;

 

Είναι η μονόκαρτη έκδοση που είχε δοθεί λινκ δυο και τρεις φορές εδώ και πέντε σελίδες. Δεν κάλυπτε προφανώς τη δική σου περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει κατάφερα και συνδέθηκα αλλα δεν μπορώ να κανω backup θελει να κατεβασω κατι απο το playstore η την τελευταια εκδοση backup..να ρωτησω το επιλογες για προγραμματιστή να το απενεργοποιησω η να το αφησω ενεργοποιημενο??
Link to comment
Share on other sites

Είναι η μονόκαρτη έκδοση που είχε δοθεί λινκ δυο και τρεις φορές εδώ και πέντε σελίδες. Δεν κάλυπτε προφανώς τη δική σου περίπτωση.

 

Δεν τη δοκιμασα. Μπορει κ να με καλυπτε....μονοκαρτο vodafone ηταν το δικο μου

Link to comment
Share on other sites

Στην 550 μολις παταω στο πλαι το κουμπι ανοιγει η οθονη αμεσως...ετσι πρεπει να ειναι; δεν επρεπε να με βγαζει σε οθονη που πρεπει να τη συρω για να ανοιξει;

 

 

 

Ασχετο..κολλημενο ηταν...ισως kαποιο bug

 

 

Και κατι αλλο...στην ενημερωση εχει εξαφανιστει το local update....που πηγε;

Edited by vasilispas
Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο...στην ενημερωση εχει εξαφανιστει το local update....που πηγε;

 

Στο κρυφό μενού.

Link to comment
Share on other sites

*#*#2846579#*#*

 

Οκ. Ευχαριστω. Εκτος απο μπαταρια ειδατε καμια αλλη διαφορα; Απο τη 5.1 που ειχα δεν βλεπω καποια μεγαλη αλλαγη

Link to comment
Share on other sites

χτες πέρασα και γω την 6 στο τηλέφωνο της κόρης μου και μπορώ να πω οτι το άλλαξε προς το καλύτερο

ειδικά με το θέμα που ειχε με την μπαταρία.

Όμως παρατήρησα οτι η οθόνη εχει μια έντονη κιτρινίλα απο κάτω προς επάνω στη δεξιά πλευρά!!

τη κάνω γι αυτο?το τηλέφωνο εχει ακόμα εγγύηση.

το εχει κανείς άλλος αυτο το πρόβλημα να μου δώσει πληροφορίες?

Link to comment
Share on other sites

*#*#2846579#*#*

Που το γράφεις αυτό;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γίνεται και στην 5,1 και αν ναι, πως;

Ευχαριστώ

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

χτες πέρασα και γω την 6 στο τηλέφωνο της κόρης μου και μπορώ να πω οτι το άλλαξε προς το καλύτερο

ειδικά με το θέμα που ειχε με την μπαταρία.

Όμως παρατήρησα οτι η οθόνη εχει μια έντονη κιτρινίλα απο κάτω προς επάνω στη δεξιά πλευρά!!

τη κάνω γι αυτο?το τηλέφωνο εχει ακόμα εγγύηση.

το εχει κανείς άλλος αυτο το πρόβλημα να μου δώσει πληροφορίες?

μια κιτρινιλα μου βγαλε και εμενα λιγο πιο πανω απο την μεση...Με το δικο σου τι εγινε;

Link to comment
Share on other sites

Που το γράφεις αυτό;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γίνεται και στην 5,1 και αν ναι, πως;

Ευχαριστώ

Στον dialer.

 

 

Παιδια με τις κιτρινιλες πρεπει να φταιει η μεγαλη θερμοκρασια του κινητου. Θυμαστε μηπως το ζορισατε και του ανεβασατε αρκετα τη θερμοκρασια; Η Huawei τι σας ειπε; Θα σας το φτιαξει φανταζομαι. Εχω το LG G2 και πολλα ατομα παρατηρησαμε το ιδιο πραμα με την κιτρινιλα και η LG μας αλλαξε την οθονη.

Προσοχη τωρα το καλοκαιρι. Η μπαταρια ανεβαζει ευκολα θερμοκρασια.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχω περασει κ εγω την 6 σε dual sim κ εχω καποια θεματακια. στην 5 στο viber ενω λαμβανα κανονικα τις ειδοποιησεις δν αναβε το led, κατεβασα ομως την εφαρμογη light flow και το θεμα λυθηκε. τωρα με την 6 κατεβασα παλι την light flow και ενω στην δοκιμη αναβοσβηνει κανανικα το led οταν ερχεται κανονικα ειδοποιηση του viber το led δν αναβοσβηνει. αντιθετα στις ειδοποιησεις του fb αναβοσβηνει κανονικα. εχω δοκιμασει τα παντα αλλα δεν ... Καποια λυση ? Ευχαριστω...

 

Κανείς δν γνώριζει...

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει κατάφερα και συνδέθηκα αλλα δεν μπορώ να κανω backup θελει να κατεβασω κατι απο το playstore η την τελευταια εκδοση backup..να ρωτησω το επιλογες για προγραμματιστή να το απενεργοποιησω η να το αφησω ενεργοποιημενο??

 

Γιατί δεν κάνεις μπακάπ κατευθείαν από τη συσκευή στην sdcard; Έτσι κι αλλιώς δεν χάνονται τα προσωπικά σου δεδομένα με την αναβάθμιση παρά μόνο αν κάνεις επαναφορά εργ. ρυθμίσεων κάτι που τώρα πια είναι αχρείαστο.

EDIT (το ξέχασα) - Κι εννοείται ενεργοποιημένο οι επιλογές προγραμματιστή αλλιώς δεν θα κάνεις δουλειά αν δεν ανοίξεις λειτουργίες σαν το USB debugging αν και νομίζω ότι τώρα με την 6 στο προβλέπει να το ενεργοποιείς επάνω στη διαδικασία κι όχι από πριν.

 

Οκ. Ευχαριστω. Εκτος απο μπαταρια ειδατε καμια αλλη διαφορα; Απο τη 5.1 που ειχα δεν βλεπω καποια μεγαλη αλλαγη

 

Να κάτι εξαιρετικά σημαντικό που παλιότερα μόνο με ρουτάρισμα μπορούσες να το κάνεις και να βάλεις το Greenify διακινδυνεύοντας την εγγύηση.

 

Έλεγχος των δικαιωμάτων εφαρμογών στην έκδοση Android 6.0 και νεότερες εκδόσεις

 

Θες κι άλλα; Γιατί δεν ψάχνεις πχ γι αυτό να διαβάσεις;

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα την 6 εντυπώσεις από την πρώτη επαφή πολύ καλές. Με την 5 τοχα αδιάκοπα κοντά στης 600ωρες λειτουργίας κ ούτε ένα κόλλημα. Θα το τραβαγα κιαλο αλλά έχασε το δίκτυο σένα ταξίδι κ το έκανα επανεκκίνηση, μετά σκέφτηκα ότι έπρεπε να κάνω αναζήτηση δικτύου. Στις ώρες αυτές ούτε κόλλημα ούτε πάγωμα οθόνης και να θέλει επανεκκίνηση να στρώσει. Το νοτε 10.1 που έχω αν δεν το κάνω επανεκκίνηση τραβάει διάφορα κολλήματα. Τοχω από περίπου ένα χρόνο το π8λ και είμαι πολύ ικανοποιημένος από την εμπειρία χρήσης Edited by votis
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα την 6 εντυπώσεις από την πρώτη επαφή πολύ καλές. Με την 5 τοχα αδιάκοπα κοντά στης 600ωρες λειτουργίας κ ούτε ένα κόλλημα. Θα το τραβαγα κιαλο αλλά έχασε το δίκτυο σένα ταξίδι κ το έκανα επανεκκίνηση, μετά σκέφτηκα ότι έπρεπε να κάνω αναζήτηση δικτύου. Στις ώρες αυτές ούτε κόλλημα ούτε πάγωμα οθόνης και να θέλει επανεκκίνηση να στρώσει. Το νοτε 10.1 που έχω αν δεν το κάνω επανεκκίνηση τραβάει διάφορα κολλήματα. Τοχω από περίπου ένα χρόνο το π8λ και είμαι πολύ ικανοποιημένος από την εμπειρία χρήσης

 

ρε φιλε τι 600 ωρες ; Εμενα θελει ανα 3 ωρες restart γιατι βαραει κολληματα..

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ειχε 30 μέρες χωρίς restart, κανένα κολλημα.

Ή 6.0 μοιάζει ακόμα σταθερότερη!!

Βελτιωμένη σαφέστατα μπαταρία

Λύθηκε και το bug με το Viber

Ή Huawei θα τους πατήσει όλους αν συνεχίσει έτσι με τα κινητά της.

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

μια κιτρινιλα μου βγαλε και εμενα λιγο πιο πανω απο την μεση...Με το δικο σου τι εγινε;

 

αδέρφια χωρίς να μου πει κάποιος η άκουσα κάτι αλλά νομίζω και εγώ ότι φταίει η θερμοκρασία του κινητού :(:( ζεσταίνετε πολύ...

το δικό μου δεν μου έβγαλε κιτρινίλα στην οθόνη(ακόμα) άλλα όσες φόρες έβαλα tempered glass (τζάμι) στην πάνω δεξιά μεριά του κινητού χαλούσαν ότι μάρκα και να έβαλα, και το δικό μου επειδή σε εκείνο το σημειο ζεσταίνετε πάρα πολύ υπέθεσα ότι χαλάνε από την θερμοκρασία.. όποτε να περιμενω και εγώ μέσα στο καλοκαίρι να μου εμφανιση κιτρινίλα :(:(:(

άμα το πάτε στο service να μας πείτε τη θα σας πούνε...

Xiaomi Mi9T
Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε τι 600 ωρες ; Εμενα θελει ανα 3 ωρες restart γιατι βαραει κολληματα..

Τις έβγαλε τις ώρες αυτές με 2φορτίσεις σχεδον καθε μερα έως το βράδυ λογο 3τζι τάπα το πηγα,έχω σκρηνσοτ αλλά είναι πάνω από 100μβ,αν θες στο στελνω μα το δεις.και εμένα απίστευτο μου φάνηκε άλλες συσκευές θαχαν κολλήσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα αν είναι εύκολο όποιος έχει το κινητό στο χρώμα gold να ανεβάσει καμιά φωτογραφία και να μου πει απο ποιο κατάστημα το πήρε, γιατί στα σκρουτζομάγαζα έχει το καθένα και διαφορετική φωτογραφία με διαφορεική απόχρωση. Ακόμα και μαγαζί που έλεγε τίτλος huawei p8 lite gold και είχε στην φωτογραφία το huawei p8 στο χρυσό χρώμα βρήκα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα αν είναι εύκολο όποιος έχει το κινητό στο χρώμα gold να ανεβάσει καμιά φωτογραφία και να μου πει απο ποιο κατάστημα το πήρε, γιατί στα σκρουτζομάγαζα έχει το καθένα και διαφορετική φωτογραφία με διαφορεική απόχρωση. Ακόμα και μαγαζί που έλεγε τίτλος huawei p8 lite gold και είχε στην φωτογραφία το huawei p8 στο χρυσό χρώμα βρήκα.

 

Σε gold δεν βγαινει...ευρωπη τουλαχιστον

 

Πρωι κ η ετοιμοτητα κυψελης στο 62,5%.....δεν διορθωσε τπτ η 6.....

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Σε gold δεν βγαινει...ευρωπη τουλαχιστον

 

καλημέρα,δηλαδή στα σκρουτζομάγαζα όπου βλέπω gold απλά κοροιδεύουν? Ή μπορεί να έχει να κάνει με την προέλευση της συσκευής. Είμαι λίγο άσχετη σε αυτα!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,δηλαδή στα σκρουτζομάγαζα όπου βλέπω gold απλά κοροιδεύουν? Ή μπορεί να έχει να κάνει με την προέλευση της συσκευής. Είμαι λίγο άσχετη σε αυτα!

 

Απο οσο ξερω μονο σε λευκο κ μαυρο ερχεται....το gold εινα γθα το μεγαλο p8...οποιος αλλος γνωριζει εδω μεσα τα φωτα του παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...