Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά στο πρώτο μεγάλο Update που είχε γίνει (από πεντάρι σε εξαρι που προστέθηκε και το manual Mode στην κάμερα) έχει αλλάξει το HDR. Παλιά ήταν πιο σωστή η εξισορρόπηση των χρωμάτων ενώ τώρα δεν τα καταφέρνει πάντα τόσο καλά. Το είχατε πάθει και εσείς; μπας και το διόρθωσαν σε αυτό το Update? :/
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μία γενική ερώτηση.εχει τύχει σε κανέναν σας να έχει βάλει για κλείδωμα οθόνης μοτίβο ή κωδικό και μετά να μην τον αφήνει να τα απενεργοποιήσει;

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Φιλε σκουτεριστα

πες τα σωστα στο παληκαρι αφου μπηκες στο κοπο να ποσταρεις,,,,,

χε χε το χετε οι σκουτεριστες ,βαριεστε και το συμπλεκτη!!:lol::lol:

 

Πας ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΣΥΣΚΕΥΗΣ\ΜΠΑΤΑΡΙΑ\ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΜΕΝΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ

και κανεις οτι σε ειπε ο φιλος πιο πανω.

 

τα εχω κανει ολα αυτα.διαβασε το ποστ μου αν θελεις

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

τα εχω κανει ολα αυτα.διαβασε το ποστ μου αν θελεις

Μη σου φανει μ@λ@κι@ αυτο αλλα εχεις βαλει το κινητο σε Εξυπνη Λειτουργια

και οχι ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ή ULTRA.

Εμενα με Lollilpop ,σε ULTRA ρυθμισμενο και ας ηταν στις προστατευμενες παλι τα ιδια.

Τι να σου πω αλλο πραγματικα δε ξερω φιλτατε......

ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

Μη σου φανει μ@λ@κι@ αυτο αλλα εχεις βαλει το κινητο σε Εξυπνη Λειτουργια

και οχι ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ή ULTRA.

Εμενα με Lollilpop ,σε ULTRA ρυθμισμενο και ας ηταν στις προστατευμενες παλι τα ιδια.

Τι να σου πω αλλο πραγματικα δε ξερω φιλτατε......

 

και αυτο το εχω στο επιδοσεις..

 

δουλευει κανονικα για καποια ωρα και μετα εξαφανιζονται οι ειδοποιησεις.αν ανοιξω την οθονη μπορει να δω στο εικονιδιο του viber να εχει αριθμο,πουθενα αλλου ομως,ουτε lockscreen ουτε status bar

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

μετα την τελευταια αναβαθμισει σε Β594 δεν πιανει 4G ..ξερεις καποιος να μου πει τι να κανω για να το διορθωσω;

επιανε κανονικα πριν και τωρα οχι εβγαλα την καρτα της wind την εβαλα σε αλλο κινητο και πιανει κανονικα 4G

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή έχεις επιλογή στις ρυθμίσεις 4g?

 

Γιατι να μην εχει;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

προφανώς εννοεί αν την έχεις επιλέξει και δεν έχεις βάλει κάποια άλλη πχ μόνο 3G.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

τελικα μετα την αναβαθμιση γυρισε απο μονο του τη ρυθμιση απο 4g se 3g γιαυτο και δεν επιανε 4g. λεω οτι γυρισε απο μονο του γιατι εχω μονιμα ιντερνετ στο κινητο και ειναι παντα επιλεγμενο το 4g.. οποτε ακυρος ο συναγερμος ολα καλα πηγα στις ρυθμισεις το ειδα το αλλαξα και εχω 4g κανονικα

μιας και γραφω να μοιραστω την εμπειρια μου απο την τελευταια αναβαθμιση....παρατηρησα οτι εκανει πολυ καλη διαχειριση της μπαταριας

και επισης μου εβγαλε ενα καινουριο εικονιδιο ενα κοκκινο με κατι γραμμες μηπως ξερετε τι ειναι αυτο;

αυτα παιδια

Link to comment
Share on other sites

εφαρμογή για διαχείριση εκκρεμοτήτων-ραντεβου
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν ειχα κανει αναβαθμιση στην B574 μου χαλασε το wifi.το πηγα στο service μου το επισκευασανε το wifi και μου το γυρισανε στην εδοση B564.Αν κανω αναβαθμιση ξανα και βαλω την ποιο καινουργια λετε να εχω προβλημα ξανα..εχει κανεις καμια τετοια εμπειρια..
Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητό 1,5 χρονο περιπου και εχει ψιλοχαλασει η εργοστασιακή ζελατίνα.. Προσπάθησα να τη βγάλω μόνος αλλα δεν μπόρεσα.. Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος τρόπος η πρέπει να το πάω σε κατάστημα?
Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητό 1,5 χρονο περιπου και εχει ψιλοχαλασει η εργοστασιακή ζελατίνα.. Προσπάθησα να τη βγάλω μόνος αλλα δεν μπόρεσα.. Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος τρόπος η πρέπει να το πάω σε κατάστημα?

Με το νύχι αν το κάνεις σε κάποια από τις τέσσερις γωνίες βγαίνει μία χαρά.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλό Πάσχα παίδες.

 

Μάλλον υπάρχει θέμα με την Β594, το πρόβλημα εμφανίστηκε μετά την τελευταία ανάβαθμιση.

Ήθελα να περάσω από το κινητό στον υπολογιστή on air μπόλικες φωτογραφίες που μαζεύτηκαν και χρησιμοποιώ το Xender. Όταν πάει να κάνει τη σύνδεση, κλείνει το wifi και ενεργοποιεί το hotspot. Ό,τι και να ψάξω δεν βρίσκω τρόπο να το διορθώσω και να κάνω τη σύνδεση με το wifi. Και για να μη νομιστεί ότι είναι θέμα εφαρμογής, εγκατέστησα και το ShareIt και κάνει ακριβώς τα ίδια.

Κάτι μου διαφεύγει εδώ; Πριν την αναβάθμιση δεν είχα τέτοιο ζήτημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλό Πάσχα παίδες.

 

Μάλλον υπάρχει θέμα με την Β594, το πρόβλημα εμφανίστηκε μετά την τελευταία ανάβαθμιση.

Ήθελα να περάσω από το κινητό στον υπολογιστή on air μπόλικες φωτογραφίες που μαζεύτηκαν και χρησιμοποιώ το Xender. Όταν πάει να κάνει τη σύνδεση, κλείνει το wifi και ενεργοποιεί το hotspot. Ό,τι και να ψάξω δεν βρίσκω τρόπο να το διορθώσω και να κάνω τη σύνδεση με το wifi. Και για να μη νομιστεί ότι είναι θέμα εφαρμογής, εγκατέστησα και το ShareIt και κάνει ακριβώς τα ίδια.

Κάτι μου διαφεύγει εδώ; Πριν την αναβάθμιση δεν είχα τέτοιο ζήτημα.

χρόνια πολλά,

Όχι όλα κομπλε απλά ακολούθησε τις οδηγίες για άλλαξε λίγο ο τρόπος σύνδεσης κατέβασε την τελευταία έκδοση και θα είσαι κομπλέ.

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γυρισα το τηλεφωνο σε λολιποπ..προσωπικα για μενα ειναι ποιο light εκδοση..με την ΜΜ αργουσε πολυ να κανει εγκαταστασεις εφαρμογων απο το PlayStore και οι επαφες στο messenger του Facebook επρεπε να κανω πρωτα αδειασμα της μνημης του κινητου και μετα να φορτωσουν και αν..

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα! Μόλις παρέλαβα P8 Lite Dual και με ενημέρωσε ένα φίλος ότι η συσκευή δεν έχει Gorilla Glass και HD Voice (AMR-WB) με android 6.0. Το έψαξα στο internet, σε μερικά site γράφουν οτι έχει gorilla glass 3, (gsmarena) , και οσο αναφορά το hd voice πήρα τηλέφωνο εξ πελατών Huawei και μου είπαν πως δεν εχει!!, ενω η wind , vodafone το υποστηρίζουν! Τι να πιστέψω επιτέλους?
Link to comment
Share on other sites

Έχει πρόβλημα πάλι με το Bluetooth... Όταν πάω να το ενεργοποιήσω κολλάει το κινητό και θέλει επανεκκίνηση..... Εάν κάποιος έχει βρει λύση ας την αναφέρει!!!!! Κατά αλλά το τηλέφωνο σε τρεις μήνες κλείνει δύο χρόνια και είναι σκύλος!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα! Μόλις παρέλαβα P8 Lite Dual και με ενημέρωσε ένα φίλος ότι η συσκευή δεν έχει Gorilla Glass και HD Voice (AMR-WB) με android 6.0. Το έψαξα στο internet, σε μερικά site γράφουν οτι έχει gorilla glass 3, (gsmarena) , και οσο αναφορά το hd voice πήρα τηλέφωνο εξ πελατών Huawei και μου είπαν πως δεν εχει!!, ενω η wind , vodafone το υποστηρίζουν! Τι να πιστέψω επιτέλους?

στις ρυθμίσεις κλήσεων του τηλεφώνου θα βρεις αυτό 89ea658c6a5fcc10e054f0cf497b1aad.jpg

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Παίδες το τελευταίο τριήμερο εγκαταθιστώ διάφορες εφαρμογες pedometer όπως Google Fit,S Health,Noom Pedometer κτλ βάζοντάς τις σαν προστατευμένες εφαρμογές,πλην όμως μόλις σβήνει η οθόνη δεν κάνει σωστή καταμέτρηση.Ενω περπατώ ας πούμε για 2 χλμ τουλάχιστον,το Google Fit κάνει καταγραφή από 100-250 βήματα,ενώ τα υπόλοιπα ούτε που αντιλαμβάνονται την κίνηση,παραμένοντας στο 0.

Έψαξα λίγο στο διαδίκτυο,όπου δεν υπήρξαν πολλές αναφορές,χωρίς να βρω κάποια λύση.

Καμιά ιδέα κανείς;;;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το τελευταίο τριήμερο εγκαταθιστώ διάφορες εφαρμογες pedometer όπως Google Fit,S Health,Noom Pedometer κτλ βάζοντάς τις σαν προστατευμένες εφαρμογές,πλην όμως μόλις σβήνει η οθόνη δεν κάνει σωστή καταμέτρηση.Ενω περπατώ ας πούμε για 2 χλμ τουλάχιστον,το Google Fit κάνει καταγραφή από 100-250 βήματα,ενώ τα υπόλοιπα ούτε που αντιλαμβάνονται την κίνηση,παραμένοντας στο 0.

Έψαξα λίγο στο διαδίκτυο,όπου δεν υπήρξαν πολλές αναφορές,χωρίς να βρω κάποια λύση.

Καμιά ιδέα κανείς;;;

 

Έχεις ανοιχτό GPS;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...