Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H B560 ειναι σαφως καλυτερη και πιο ωριμη της Β550, αλλα κανει clean install να ξερετε....

Πολυ πιο γρηγορο το κινητο, σφαιρατο

 

Όταν έκανα την αναβάθμιση από τη Β170 στη Β550, διαπίστωσα ότι το κινητό εμφάνιζε αισθητό lag με το καινούριο firmware. Πραγματοποίησα ξανά τη διαδικασία της εγκατάστασης, αλλά αυτή την φορά έκανε clean install. Το πρώτο πράγμα που διαπίστωσα ήταν ότι το lag είχε σχεδόν εξαφανιστεί!

Link to comment
Share on other sites

vasilisPas ποτε κοιμασε ρε φιλαρακι εσυ?εισαι ο αγρυπνος φρουρος του P8 lite.

Kala τ μωρο σου δε σου λεει τιποτα που ολη μερα ασχολησε με το μπλιμπλικι?

Εγω σε αγαπαω να ξερεις φιλε και περιμενω πως και πως να ποσταρεις.....

ΣΤα διαταυτα τωρα

Ειμαι με 2καρτο και στη Β170 ειχε γραψει ενα παιδι δε χανετε τιποτα στο UPDATE gia B550.

E to εκανα με local update την Ισπανικη και παιδια δεν εμεινε kiobite για kilobite.Ολα σβηστηκαν καρτες μνημης τα παντα,αμα μπορουσε θα ειχε σβυσει και το logo Της HUWAI.

Βεβαια δεν ειπα τιποτα στο παιδι ,τι φταει αλοστε,απλα ειχα ενημερωσει και εδω παλι οτι σβηστηκαν ολα.

Και να παραθεσω επισης οτι δεν εκανα μετα ουτε HARD RESET ουτε τιποτα .το τηλεφωνακι δεν εχει κολλησει ουτε μια φορα,δε λαγκαρει τιποτα μια χαρα.

Απλα για να σβηστουν ολα δεν εκανε απο μονο του HARD RESET?Eρωτηση ειναι αυτη.

Απα περασω θα κανει τα ιδια παλι γιατι βασικα δε με νιαζει για τις εφαρμογες τοσο πολυ αλλα μοο που σκεφτομε τους φακελους και τη κατηγοροποιηση μιας και δεν εχουμε application draw σιφιλιαζομε απο τωρα.

Και γενικα παιδια ειμαι μελος απο το 2006 δε ποσταρω βεβαια αλλα παρακολουθω τη σκηνη το τηλ στα 150 ευρωπαικα ειναι απιστευτο.Η καμερα ομως ρε μαγκες ειναι GTP.ΜΟνο manual βγαζεις ακρη αλλα εμεεις που δε ξερουμε καλα απο φωτογραφια παμε ξεβρακωτοι στα αγγουρια.Και η μπαταρια ΟΚ θεωρω απο αλλες υλοποιησηςτων 150 ευρω τα παει μια χαρα αμα ξερεις να σεταρεις συχρονσμους ,προστατευομενες ςφαρμογες κτλ.

Edited by TERRORZONE
ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

Ενοποίηση του αποθηκευτικού χώρου γίνεται;;;

Έχει τέτοια επιλογή;;;

Υποτίθεται αυτή είναι η υπέροχη του Αντροιντ Μ σε σχέση με άλλα

Το εχουν κανει αλλα δεν το αναφερουν στην διαχειριση της μνημης. Τσεκαρε την εικονα που εστειλα. Το κινητο βλεπει την εσωτερικη μνημη σαν ρομ και την εξωτερικη σαν εσωτερικο αποθηκευτικο χωρο. Μπορεις για παραδειγμα να κατεβασεις ταινια μεσω τορεντ κατευθειαν στην sd ενω πριν δεν μπορουσες.

Link to comment
Share on other sites

vasilisPas ποτε κοιμασε ρε φιλαρακι εσυ?εισαι ο αγρυπνος φρουρος του P8 lite.

Kala τ μωρο σου δε σου λεει τιποτα που ολη μερα ασχολησε με το μπλιμπλικι?

Εγω σε αγαπαω να ξερεις φιλε και περιμενω πως και πως να ποσταρεις.....

ΣΤα διαταυτα τωρα

Ειμαι με 2καρτο και στη Β170 ειχε γραψει ενα παιδι δε χανετε τιποτα στο UPDATE gia B550.

E to εκανα με local update την Ισπανικη και παιδια δεν εμεινε kiobite για kilobite.Ολα σβηστηκαν καρτες μνημης τα παντα,αμα μπορουσε θα ειχε σβυσει και το logo Της HUWAI.

Βεβαια δεν ειπα τιποτα στο παιδι ,τι φταει αλοστε,απλα ειχα ενημερωσει και εδω παλι οτι σβηστηκαν ολα.

Και να παραθεσω επισης οτι δεν εκανα μετα ουτε HARD RESET ουτε τιποτα .το τηλεφωνακι δεν εχει κολλησει ουτε μια φορα,δε λαγκαρει τιποτα μια χαρα.

Απλα για να σβηστουν ολα δεν εκανε απο μονο του HARD RESET?Eρωτηση ειναι αυτη.

Απα περασω θα κανει τα ιδια παλι γιατι βασικα δε με νιαζει για τις εφαρμογες τοσο πολυ αλλα μοο που σκεφτομε τους φακελους και τη κατηγοροποιηση μιας και δεν εχουμε application draw σιφιλιαζομε απο τωρα.

Και γενικα παιδια ειμαι μελος απο το 2006 δε ποσταρω βεβαια αλλα παρακολουθω τη σκηνη το τηλ στα 150 ευρωπαικα ειναι απιστευτο.Η καμερα ομως ρε μαγκες ειναι GTP.ΜΟνο manual βγαζεις ακρη αλλα εμεεις που δε ξερουμε καλα απο φωτογραφια παμε ξεβρακωτοι στα αγγουρια.Και η μπαταρια ΟΚ θεωρω απο αλλες υλοποιησηςτων 150 ευρω τα παει μια χαρα αμα ξερεις να σεταρεις συχρονσμους ,προστατευομενες ςφαρμογες κτλ.

 

Φιλαρακι οταν θα εχεις κ εσυ 3 παιδια νηπια θα μου πεις ποσο κοιμασαι...:). Στα δικα μας τωρα: η B550 δεν κανει clean install. Κατι εκανες λαθος κ τα διεγραψες. Η B560 κανει clean install κ χανεις τις εφαρμογες που εσυ εγκαταστησες. Φωτογραφιες κ αρχεια δν εχασα απο sdcard εγω...τωρα για εσενα αναλαμβανεις το ρισκο σου...αλλιως περιμρνεις ota μαζι με ζιμπαμπουε:)

Edited by vasilispas
Link to comment
Share on other sites

εχω βάλει την 550 και επειδή ειχε κάποια μικρά κολλήματα εκανα εργοστασιακή επαναφορά

και ολα οκ

τωρά θέλω να περάσω την 560

αλλά δεν υπάρχει πουθενά η επιλογή τοπική ενημέρωση

καμιά ιδέα

Link to comment
Share on other sites

εχω βάλει την 550 και επειδή ειχε κάποια μικρά κολλήματα εκανα εργοστασιακή επαναφορά

και ολα οκ

τωρά θέλω να περάσω την 560

αλλά δεν υπάρχει πουθενά η επιλογή τοπική ενημέρωση

καμιά ιδέα

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6670329

Link to comment
Share on other sites

Μπαινω απο κρυφο μενου και μου γραφει οτι δεν υπαρχει αρχειο update στην sdcard ενω εχω φτιαξει τον φακελο dload με το αρχειο.Καμια ιδεα?

 

Εdit:Δεν ειχα μετονομασει το αρχειο.Ολα οκ τωρα.Αναβαθμιζω.

Edited by gkalas
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα,

 

εχω το κινητο περιπου 2 μηνες και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

το μονο προβλημα που εχω ειναι με το bluetooth και την συνδεση με το audio του αυτοκινητου που μου κανει ειτε διακοπες ειτε υπαρχει πολυ κακη ποιοτητα στον ηχο (στο audio του αυτοκινητου εχω το τελευταιο filmware της αντιπροσωπειας)

το κινητο το εχω αγορασει απο skroutzoμαγαζο και εχω την Β311

και δυστηχως ακομα android 5 (εxω κανει ενημερωση δεν υπαρχει καποιο καινουριο update)

απο οτι εχω διαβασει ολοι εχετε τουλαχιστων android. 5.01

θα πρεπει να περιμενω για νεο update android ή να κανω επισκεψη στην huawei για αναβαθμιση?

θελω να πιστευω οτι με τις νεα αναβαθμιση να λυθει το θεμα με το bluetooth....

Link to comment
Share on other sites

H B560 ειναι σαφως καλυτερη και πιο ωριμη της Β550, αλλα κανει clean install να ξερετε....

Πολυ πιο γρηγορο το κινητο, σφαιρατο

ΣΟΥΠΕΡ Η ΚΑΜΕΡΑ κι η οθονη, επαθα πλακα

ποιοτητα ηχου θειικη οπως και ηχειων

μπαταρια μην περιμενετε και πολλα...με 2400 δεν πας πολύ μακρυα, αλλα για μετρια χρηση θα βγαζει τη μερα

γενικα μοιαζει πολυ καλή

ΜΟΝΟ ΕΝΟΠΟΙΗΣη ΑΠΟΘΗΚΕΥΤΙΚΟΥ ΧΩΡΟΥ ΔΕ ΒΛΕΠΩ, ουστ...

Δηλαδή για να καταλάβω, έχει βελτιώσει η αναβάθμιση σε marshallow την φωτεινότητα της οθόνης σε εξωτερικούς χώρους;

 

Δεν το έχω ξανα δει στην ζωή μου αυτό. Να αλλάζει η μέγιστη φωτεινότητα hatdware μέσω αναβάθμισης στο software..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Έχω το κινητό 1 μήνα αγορα απο public.πήρα 2 για μένα και για την γυναίκα μου μετά από πολύ ψάξιμο και προερχόμενος από xperia T . Ή έκδοση που είχε ήταν η Β170 .εχθες πέρασα την Β560.όλα καλά ως τώρα εκτός από μία ξαφνική κατανάλωση μπαταριας το βραδυ περίπου 30%.το κινητό πετάει η 6 έκδοση είναι πανέμορφη όπως το emu 4

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα η 560 μου φαίνεται πολύ καλύτερη από την 550.Πολύ πιο γρήγορο το κινητό. Η μπαταρία στα ίδια πλαίσια κυμαίνεται. Θα το δουλεψω καμιά εβδομάδα και θα σας πω αναλυτικότερα τα όποια θετικά και αρνητικά.
Link to comment
Share on other sites

Από 550 πως πάμε στην 560;

Κατ΄ευθείαν ή πρώτα πίσω;

 

Από εδώ

http://consumer.huawei.com/pl/support/downloads/detail/index.htm?id=80469&key0=Mobile%20Phones&key1=Smartphones&key2=ALE-L21

είναι 1,49GB

και από εδώ

http://dfiles.eu/files/rn8hpj60n

είναι 2,61GB

Γιατί;

Edited by kostaszoum
Link to comment
Share on other sites

Από 550 πως πάμε στην 560;

Κατ΄ευθείαν ή πρώτα πίσω;

 

Από εδώ

http://consumer.huawei.com/pl/support/downloads/detail/index.htm?id=80469&key0=Mobile%20Phones&key1=Smartphones&key2=ALE-L21

είναι 1,49GB

και από εδώ

http://dfiles.eu/files/rn8hpj60n

είναι 2,61GB

Γιατί;

κατευθείαν

γίνεται καθαρή εγκατάσταση (σωσε οτι θες πριν κάνεις το update)

το ενα είναι ζιπαρισμένο το αλλο οχι

καλύτερα κατεβασε απο το επισημο site tis huawei με μεγαλυτερη ταχυτητα -

δεν χρειάζεται μετανομασία και εχει οδηγίες εγκατάστασης

Edited by kaberos
Link to comment
Share on other sites

κατευθείαν

γίνεται καθαρή εγκατάσταση (σωσε οτι θες πριν κάνεις το update)

το ενα είναι ζιπαρισμένο το αλλο οχι

καλύτερα κατεβασε απο το επισημο site tis huawei με μεγαλυτερη ταχυτητα -

δεν χρειάζεται μετανομασία και εχει οδηγίες εγκατάστασης

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τη φωτεινότητα με ψησε και εμένα αλλαα εγώ δεν μπεο στη διαδικασία να περάσω τη B550 μπορώ να πάω κατευθείαν στη B560 από Β170?
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τη φωτεινότητα με ψησε και εμένα αλλαα εγώ δεν μπεο στη διαδικασία να περάσω τη B550 μπορώ να πάω κατευθείαν στη B560 από Β170?

αυτο εκανα και εγω απο 170 σε 560

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω αντίγραφο ασφαλείας στην SD για να κάνω επαναφορά στις εργοστασιακές μετά την αναβάθμιση. Με την επαναφορά θα σβήσει και η SD ή μόνο το περιεχόμενο του τηλεφώνου;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω αντίγραφο ασφαλείας στην SD για να κάνω επαναφορά στις εργοστασιακές μετά την αναβάθμιση. Με την επαναφορά θα σβήσει και η SD ή μόνο το περιεχόμενο του τηλεφώνου;

 

Βγαλε την sd φιλαρακι να εισαι σιγουρος

Link to comment
Share on other sites

Βγαλε την sd φιλαρακι να εισαι σιγουρος

 

Ευχαριστώ πολύ

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...