Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον για να τελειωνουμε γιατι εχετε κουρασει....με B564 βελτιωθηκε και η φωτεινοτητα σε μεγαλο ποσοστο αλλα και η μπαταρια...εγω που ετρεχα B181 με 5.1.1 ειδα βελτιωση τουλαχιστον 30% στη μπαταρια...αυτα και τελος...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτησω και κάτι ακόμα είναι λογικό που γράφει στην τρεχουσα έκδοση BalongC52B311 και με την 181 και την 560????

 

Για να μην εχεις balong φλασαρε το step 2 αφου πρωτα εχεις διαγραψει το dload απο το step 1 και εχεις αντιγραψει επειτα το dload απο το step 2....διαβασε τα post μου...τα εχω αναλυτικα

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είμαι με την 564 και μόλις παρατήρησα ότι στις επαφές του τηλεφώνου μου δείχνει πως έχω 0 μηδέν επαφές στο messenger ενώ έχω πολλές. Τι μπορεί να φταίει;

 

Αν οποιαδηποτε εφαρμογη δεν κανει αναβαθμισεις για νσ τρεχουν σε android 6 θα υπαρχει προβλημα...προφανως και φταιει το messenger

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια εμενα με 4G και ολα ανοιχτα + φωτεινοτητα 100% πριν στην 5.0 μου εβγαζε 1 ωρα οθονης,τωρα μου βγαζει χαλαρα 2.

Οποτε στην β564 σιγουρα εχουμε βελτιωσει της μπαταριας + φωτεινοτητα 20%. Απο εκει και περα το κινητο εχει γινει πιο γρηγορο κατα 25%.

Αλλη βελτιωση να πω την αληθεια δεν καταλαβα.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...κατέβασα b181 έγινε κανονικά install.εφυγε το σημα vodafon μετα έβαλα b046 αλλά δεν γίνετε τίποτα νομίζω κάποιο πρόβλημα υπάρχει στο αρχείο της b046.καμία ιδέα τι άλλο μπορεί να συμβαίνει? Τώρα του έβαλα την 560 να δω πως είναι

 

Όπως λέει και ο vasilispas μάλλον δεν έκανες το βήμα 2 για την Β046!

(Η BalongC52B311 βγαίνει μετά το βήμα 1.)

Link to comment
Share on other sites

οταν δεν βλεπει την SD Card τι μπορω να κανω ;

 

Ανοιξε το χωρις sdcard...μετα κλεισε και βαλε sdcard. Αν δεν πιασει κανε hard reset...δε μπορεις τπτ αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και ο vasilispas μάλλον δεν έκανες το βήμα 2 για την Β046!

(Η BalongC52B311 βγαίνει μετά το βήμα 1.)

 

Ότι και να κάνω με την B046 η εγκατάσταση φτάνει 1% και μετά λέει αποτυχία.Όλες οι άλλες κάνουν εγκατάσταση κανονικα μεχρι100%.γίνομαι κουραστικός το ξέρω μήπως έχεις κάποιο άλλο Λίνκ να την κατεβασω?ευχαριστώ για την υπομονή σας

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να κάνω με την B046 η εγκατάσταση φτάνει 1% και μετά λέει αποτυχία.Όλες οι άλλες κάνουν εγκατάσταση κανονικα μεχρι100%.γίνομαι κουραστικός το ξέρω μήπως έχεις κάποιο άλλο Λίνκ να την κατεβασω?ευχαριστώ για την υπομονή σας

 

Θα βρεις σε post εδω τη b046b..αυτη κανει και εχει τα δυο step....και θα κανεις extract me huawei extractor

Edited by vasilispas
Link to comment
Share on other sites

το κιν αυτο γινετε root ?

 

Σε 5.x με Kingroot 4.85 με κλειδωμενο bl , σε 6 ubl+custom recovery & flashαρεις 2 αρχεια zip

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να κάνω με την B046 η εγκατάσταση φτάνει 1% και μετά λέει αποτυχία.Όλες οι άλλες κάνουν εγκατάσταση κανονικα μεχρι100%.γίνομαι κουραστικός το ξέρω μήπως έχεις κάποιο άλλο Λίνκ να την κατεβασω?ευχαριστώ για την υπομονή σας

 

Έκανες το βήμα 2 ΑΜΈΣΩΣ μετά το βήμα 1 της Β046;

(Είναι πολύ μικρό, 20ΚΒ μόνο)

Link to comment
Share on other sites

Σε 5.x με Kingroot 4.85 με κλειδωμενο bl , σε 6 ubl+custom recovery & flashαρεις 2 αρχεια zip
ευχαριστω αλλα δε καταλαβα
Link to comment
Share on other sites

Έκανες το βήμα 2 ΑΜΈΣΩΣ μετά το βήμα 1 της Β046;

(Είναι πολύ μικρό, 20ΚΒ μόνο)

 

Τα έκανα όπως είπες αλλά μάλλον υπάρχει πρόβλημα στην εξαγωγή αρχείων μου βγάζει εξαίρεση κατά την εξαγωγη.θα δοκιμάσω το απόγευμα με huawei extract και θα ενημερώσω

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα όπως είπες αλλά μάλλον υπάρχει πρόβλημα στην εξαγωγή αρχείων μου βγάζει εξαίρεση κατά την εξαγωγη.θα δοκιμάσω το απόγευμα με huawei extract και θα ενημερώσω

 

Λοιπόν κατέβασα την Β046 έκανα εγκατάσταση το πρώτο βήμα έφτασε μέχρι 5% και έβγαλε αποτυχια μετά ζήτησε επανεκκίνηση.έκανα το δεύτερο βήμα εγκατάσταση διαγράφοντας το πρώτο και επανεκκίνηση το balong παραμένει έκανα και hard reset αλλά τίποτα.τι κάνω λάθος Δεν καταλαβαίνω Όλες τις άλλες ρομ τις περνάει κανονικά!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κατέβασα την Β046 έκανα εγκατάσταση το πρώτο βήμα έφτασε μέχρι 5% και έβγαλε αποτυχια μετά ζήτησε επανεκκίνηση.έκανα το δεύτερο βήμα εγκατάσταση διαγράφοντας το πρώτο και επανεκκίνηση το balong παραμένει έκανα και hard reset αλλά τίποτα.τι κάνω λάθος Δεν καταλαβαίνω Όλες τις άλλες ρομ τις περνάει κανονικά!!!

 

Φιλαρακι σου απαντησα....βρες εδω μεσα την B046b.....δοκιμασε και κατι αλλο αφου εβαλες B046...περνα step1 μετα step2 και μετα ξανα step1...και σαν ιδεα φλασαρε B560 και μετα φλασαρε το step2

Λοιπον...πας σελιδα 21 και κατεβαζεις B046b...ok;

Edited by vasilispas
Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση σε 6.0 μερικες φορες ενω εχω το κινητο στην τσεπη κανει κλησεις απο μονο του. αυτο με την 5.01 δεν γινοταν. το κλειδωνω με το ιδιο μοτιβο με την προηγουμενη εκδοση.

εχετε καμια ιδεα τι να κανω για να το σταματησω;

Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση σε 6.0 μερικες φορες ενω εχω το κινητο στην τσεπη κανει κλησεις απο μονο του. αυτο με την 5.01 δεν γινοταν. το κλειδωνω με το ιδιο μοτιβο με την προηγουμενη εκδοση.

εχετε καμια ιδεα τι να κανω για να το σταματησω;

 

Βαλε θηκη πορτοφολι

Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση σε 6.0 μερικες φορες ενω εχω το κινητο στην τσεπη κανει κλησεις απο μονο του. αυτο με την 5.01 δεν γινοταν. το κλειδωνω με το ιδιο μοτιβο με την προηγουμενη εκδοση.

εχετε καμια ιδεα τι να κανω για να το σταματησω;

 

Ρυθμίσεις--->Έξυπνη βοήθεια---->Λειτ. απενερ. αφής (τσεκ) ...μήπως;;

Link to comment
Share on other sites

2 ερώτησεις ξέρει κάποιος που έχει την κεραία του wifi? Βρηκα θήκη bumper αλουμινίου όπου πιάνει μόνο περιμετρικά να δω αν έχω θέμα με το σήμα? Με φουλ αλουμινίου πάντως εχει. Και σχετικά με τις επαφές περί αποθήκευσης και διαγραφής,θελω να διαγραψω απο την κάρτα μνήμης τις παλιό buck up ώστε να περάσω ξανά τα φρεσκο αλλα λέει ότι γίνεται διαγραφή από παντου τι γίνεται? Πάντως το κινητό με την 564 έχει γίνει πολύ πιο γρήγορο σε όλα και θέμα μπαταρίας αλλά θέμα φωτεινότητας και κάμερας παραμένει το ίδιο απλά μέτριο.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες που είναι η ρύθμιση για να βάλω μία εφαρμογή ως προστατευόμενη;

Διαχείριση συσκευής - Διαχ. μπαταρίας - Προστατευμένες εφαρμογές ;)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην παρέα βρήκα ακόμα ένα αρνητικό της 6αρας.Δεν μπορώ να κάνω αναγκαστική διακοπή,από τη διαχείριση εφαρμογών,καμίας εφαρμογής.Εχετε βρει το πώς;
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην παρέα βρήκα ακόμα ένα αρνητικό της 6αρας.Δεν μπορώ να κάνω αναγκαστική διακοπή,από τη διαχείριση εφαρμογών,καμίας εφαρμογής.Εχετε βρει το πώς;

 

Εμενα κανει κανονικα, τι εννοεις δεν κανει, δεν σου εχει καθολου την επιλογη; δεν την εχει μαυρισμενη; Απο που την κατεβασες την 6; Εγω την κατεβασα με το hi care.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

2 ερώτησεις ξέρει κάποιος που έχει την κεραία του wifi? Βρηκα θήκη bumper αλουμινίου όπου πιάνει μόνο περιμετρικά να δω αν έχω θέμα με το σήμα? Με φουλ αλουμινίου πάντως εχει. Και σχετικά με τις επαφές περί αποθήκευσης και διαγραφής,θελω να διαγραψω απο την κάρτα μνήμης τις παλιό buck up ώστε να περάσω ξανά τα φρεσκο αλλα λέει ότι γίνεται διαγραφή από παντου τι γίνεται? Πάντως το κινητό με την 564 έχει γίνει πολύ πιο γρήγορο σε όλα και θέμα μπαταρίας αλλά θέμα φωτεινότητας και κάμερας παραμένει το ίδιο απλά μέτριο.

 

εγω με θηκη αλουμινιου περιμετρικα και πλαστικο πισω δεν εχω θεμα με το wifi.

οσο για το back up νομιζω ότι κραταει και το παλιο και το νέο και τα αριθμει 1,2,3 κλπ

Link to comment
Share on other sites

Εμενα κανει κανονικα, τι εννοεις δεν κανει, δεν σου εχει καθολου την επιλογη; δεν την εχει μαυρισμενη; Απο που την κατεβασες την 6; Εγω την κατεβασα με το hi care.

και εγώ hi care μου την έχει μαυρισμένη με σκιά δηλαδή,ε νω παλιότερα έτρεχε ή όχι ή εφαρμογή σου βγάζε δυνατότητα αναγκαστικής διακοπής.

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

και εγώ hi care μου την έχει μαυρισμένη με σκιά δηλαδή,ε νω παλιότερα έτρεχε ή όχι ή εφαρμογή σου βγάζε δυνατότητα αναγκαστικής διακοπής.

Σε εμενα δουλευει, στο λεω με βεβαιοτητα γιατι το εχω χρησιμοποιησει σε δυο τρεις.

 

Αυτο που ειδα ειναι οτι στις περισσοτερες δεν υπαρχει η δυνατοτητα απενεργοποιησης, δεν θυμαμαι πως ηταν παλια, αν ηταν το ιδιο. Αναγκαστικη διακοπη ομως κανει.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...