Jump to content

Lenovo S60


sotiriad
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα.Έχω ενα lenovo s60 που ενω έχει σήμα με τη καρτα vodafone στη sim 1, με την κάρτα wind [στη sim1] δεν εχει.Μήπως ξέρετε τον λόγο? Edited by nikolas76
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 549
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα.Έχω ενα lenovo s60 που ενω έχει σήμα με τη καρτα vodafone στη sim 1, με την κάρτα wind [στη sim1] δεν εχει.Μήπως ξέρετε τον λόγο?

 

Πήγαινε στο μενού: ρυθμίσεις συστήματος/διαχείριση κάρτας sim και δες οταν έχεις την wind μέσα εαν είναι τικαρισμενη (ενεργή η κάρτα σου) η επιλογή που έχει!

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλες γιορτές σε όλους! Εχετε διαβασει τιποτα αν θα παρουμε το marshmallow?? Ή ελπιζω σε θαυμα?

 

Χρονια πολλα! συμφωνα με αυτο εδω http://www.androidmarshmallow.info/list-of-lenovo-smartphones-to-get-android-6-0-marshmallow-update.html δεν ειναι πιθανο να παρει το τηλ την marshmallow!

Μακαρι,αλλα χλωμο το βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

σε λολιποπ, δεν σβήνει ποτέ η οθόνη (την έχω στα 15δευτ.) επειδή πχ έχω μια χαμένη κλήση. δλδ με καλεί κάποιος 10 το πρωί το βλέπω 12, δλδ 2 ώρες ανοιχτή οθόνη! τι κάνουμε; [σκέτη απογοήτευση η λενόβο, ούτε το wifi tether μου δουλεύει]
Link to comment
Share on other sites

σε λολιποπ, δεν σβήνει ποτέ η οθόνη (την έχω στα 15δευτ.) επειδή πχ έχω μια χαμένη κλήση. δλδ με καλεί κάποιος 10 το πρωί το βλέπω 12, δλδ 2 ώρες ανοιχτή οθόνη! τι κάνουμε; [σκέτη απογοήτευση η λενόβο, ούτε το wifi tether μου δουλεύει]

 

Downgrade!;)

Link to comment
Share on other sites

Πήγα κιτ κατ δουλεύει τώρα

οθόνη κλπ μου έσπασε τα νεύρα για το Save apn αλλά κομπλέ παίζει και το τεδερ

 

Έβαλα King root υποτίθεται έβγαλα το bloatware security αλλά δε το έβγαζε πάρα μονο κάτι purify που δε λειτουργούσε και κάτι booster δικό το bloat οπότε έβγαλα το King root

 

Λενοβο κινητό μακρυααααααααααα

Edited by zeppelin
Link to comment
Share on other sites

Πήγα κιτ κατ δουλεύει τώρα

οθόνη κλπ μου έσπασε τα νεύρα για το Save apn αλλά κομπλέ παίζει και το τεδερ

 

Έβαλα King root υποτίθεται έβγαλα το bloatware security αλλά δε το έβγαζε πάρα μονο κάτι purify που δε λειτουργούσε και κάτι booster δικό το bloat οπότε έβγαλα το King root

 

Λενοβο κινητό μακρυααααααααααα

 

Μια χαρά είναι τα lenovo! Εγω του έχω πιει το αίμα και δεν μασάει καθόλου! Και αν θέλεις να σβήσεις κάτι παραπάνω από μερικές εφαρμογές συστήματος, θα το κάνεις με άλλη εφαρμογή π.χ. sdmaid pro, διότι το kingroot ΔΕΝ μπορεί να σβήσει μερικές κύριες εφαρμογές συστήματος λόγω περιορισμού του! Με το sdmaid pro που έχω κι εγώ κάνω ότι θελω...!

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω ανταλακτηκο οθονη και Digitizer μαζι, assembly. Στο Aliexpress εψαξα πολυ και γενικοτερα στο google. δεν βρηκα κατι ακομα.Συγνωμη για την αργη μου απαντηση.

 

Καλησπέρα,

 

Έχω σπάσει σε S60 Lenovo ,το digitizer και σε μερικά σημεία δεν πιάνει,ενώ η οθόνη δουλεύει κανονικότατα,το έχω λύσει ολόκληρο ,και πρώτη φορά συναντώ κάτι τέτοιο.

Δεν μπορώ να αφαιρέσω την οθόνη είτε το digitizer γνωρίζει κανείς τίποτα ;

 

Αν ναι,ευχαριστώ :)

 

Καλησπερα και απο εμενα...Να ρωτησω κατι. Έσπασε η οθόνη απο το κινητο lenovo s60. Υπαρχει καποιο μαγαζι που τα επισκευαζει ή καποιο site που μπορω να παραγγειλω οθονη;

 

 

Κανείς δεν έχει μία απάντηση? Με ενδιαφέρει και εμένα. Αν ήταν και original, ακόμα καλύτερα. Αλλά αν η διαφορές είναι τεράστιες, είμαι ανοιχτός σε προτάσεις.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτική τηλεφωνάρα :):) παιδιά. Είναι το τέλειο κινητό για γυναίκες, κορίτσια κλπ. Η κόρη του φίλου μου του έβαλε και τη θήκη του iphone 6S και κυκλοφορεί έτσι.

 

Το πήρα και εγώ για την κόρη μου σε ΡΟΖ απο κίνα και είναι υπέροχο, γρήγορο κλπ. Εννοείται ότι απο S60w το έκανα S60a με τις οδηγίες σας. (Αναγκαστικά ρε παιδιά διότι είχε κάποια μικροπροβλήματα η κινέζικη έκδοση με τα ελληνικά της).

 

Δυστυχώς όμως η ευρωπαική έκδοση έχει πολύ μα πολύ λιγότερα θέματα, wallpapers κλπ στο "Κέντρο Θεμάτων" απο ότι η κινέζικη.

Η μικρή λοιπόν που τα λέμε κόλλησε με το ακόλουθο wallpaper το οποίο είχε το κίνητό όταν της το δώρησα.

 

http://www.minideal.net/media/catalog/product/cache/1/image/650x650/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/h/t/htb1plyajpxxxxaixpxxq6xxfxxxc.jpg

 

Μήπως κάποιος που έχει το S60w το έχει ακόμη και μπορεί να μου το στείλει?

Μήπως κάποιος κράτησε αντίγραφα πριν το κάνει απο S60w σε S60a?

Αν κάποιος το έχει σας παρακαλώ ας το ανεβάσει.

Edited by nutrialex
http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι;;; Είναι υποχρεωτικό να κάνεις factory reset μετά από το downgrade σε kitkat;;; Επίσης το μενού θα είναι στα ελληνικά από τη rom που κυκλοφορεί εδώ στο forum;;;;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι;;; Είναι υποχρεωτικό να κάνεις factory reset μετά από το downgrade σε kitkat;;; Επίσης το μενού θα είναι στα ελληνικά από τη rom που κυκλοφορεί εδώ στο forum;;;;

 

1) Ναι

2) Ναι

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το έκανα και εγώ εχθές που βρήκα χρόνο

 

Λοιπόν, όλα δουλεύουν άψογα. Μόνο ήθελε factory reset μετα το upload της rom. Η rom είχε μέσα λίγη σαβούρα αλλά εύκολα καθαρίζεται, και τέλος χάλασαν τα δεδομένα της vodafone αλλά λόγω της ενημέρωσης από τον φίλο είχα κρατήσει screenshots και τα πέρασα μόνος μου.

 

Δεν είχα 4.4.4 πριν σε άλλο κινητό και νόμιζα πως πολλά από τα ωραία της lollipo δεν θα υπήρχαν. Έκανα λάθος. Το κινητό είναι και αισθητικά άψογο!

 

Οπότε τώρα, δεν έχω κανένα θέμα με τον χώρο και φυσικά ΤΕΛΟΣ οι διαφημίσεις να ναι καλά το root & το adaway

 

Μην διστάζετε κάντε το!!!

 

Γεια σου φίλε μου. Όταν λες ότι καθαρίζεις τη σαβούρα τι ακριβώς εννοείς;;; Επίσης θέλει οπωσδήποτε factory reset;;;

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος ,καποιο hands free που να λειτουργει σωστα στο lenovo μας ,αλλα να μην ειναι σαν αυτα στην συσκευασια που στερεωνονται καρφωτα στο αυτι,αλλα οπως τα νορμαλ hands free ?
http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος ,καποιο hands free που να λειτουργει σωστα στο lenovo μας ,αλλα να μην ειναι σαν αυτα στην συσκευασια που στερεωνονται καρφωτα στο αυτι,αλλα οπως τα νορμαλ hands free ?

 

Εγώ για ολόιδιο θέμα στο κινητό (huawei) της γυναικας μου, πήγα σε ενα μαγαζί και δοκίμαζα δοκίμαζα μέχρι να βρω ενα που να δουλεύει σωστά! Τελικά βρέθηκε...! Μόνο έτσι θα βρεις κάτι σωστό!:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χαιρετώ το φόρουμ !

 

Έχω ένα Lenovo S60 - a με σπασμένο digitizer . ψαχνω οθόνη παντού ( ebay , ali , amanon ktlp) και κανένα δεν έχει οθοόνη ακριβώς γαυτό το μοντέλο. Για μοντέλα -t η -w υπάρχουν.στο ali υπάρχει μόνο ένας που συγκεκριμενοποιηεί και λέει οτι δεν είναι combatible me -α. βρισκώ οθονη γενικά για s60 ρωτάω τους sellers αν είναι συμβατό με -a και κανένας δεν απαντάει με σιγουριά . Έχει αλλάξει κανείς οθονη ? ξέρει τι παίζει με συμβατότητες?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το φόρουμ !

 

Έχω ένα Lenovo S60 - a με σπασμένο digitizer . ψαχνω οθόνη παντού ( ebay , ali , amanon ktlp) και κανένα δεν έχει οθοόνη ακριβώς γαυτό το μοντέλο. Για μοντέλα -t η -w υπάρχουν.στο ali υπάρχει μόνο ένας που συγκεκριμενοποιηεί και λέει οτι δεν είναι combatible me -α. βρισκώ οθονη γενικά για s60 ρωτάω τους sellers αν είναι συμβατό με -a και κανένας δεν απαντάει με σιγουριά . Έχει αλλάξει κανείς οθονη ? ξέρει τι παίζει με συμβατότητες?

 

Προσπαθησε αφου δε βρισκεις ακρη να το πας στο μαγαζι που το αγορασες μηπως το δεχθουν μεσα στην εγγυση(εχει αναφερθει στο νημα πιο παλια οτι γινεται, εχω την εντυπωση).

 

Εντελως παρατημενη εχει την συσκευη η λενοβο στην μοιρα της.Να πω οτι ειναι συσκευη για πεταμα να μου πεις οκ.Εχει ομως καλα χαρακτηριστικα και ειναι κριμα.

Ηθελα να ξερω αλλες συσκευες με snapdragon 410 και 2gb ραμ οπως το moto g 2015 δεν εχουν υποστηριξη απο ρομ και τα λοιπα?

Δε λεω να εχουμε την τεραστια ποικιλια ρομ αλλα εστω μια cm ρε αδερφε!

Θα κερδιζε πολλους ποντους ετσι η συσκευη!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
στο s60 της αδερφης μου οταν κανει update σε εφαρμογες γραφει συνεχεια δε επαρκει ο χωρος η sd ειναι καινουρια 16αρα

 

Την έχετε επιλέξει την SD ως προεπιλεγμένο χώρο αποθήκευσης? Επίσης αν το κινητό "τρέχει" με kitkat rootαρισε το και μετά βάλε και το link2sd να κανεις ότι γουστάρεις!

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι προεπηλεγμενη το τηλ ειναι μαμα απο ελλαδα
Οταν σου βγάζει αυτό... το μήνυμα, για ποιόν χώρο αποθήκευσης αναφέρεται? Μήπως για του συστήματος? Διότι αφενός κάποιες εφαρμογές μπορούν να πανε στην sd, αφετέρου όμως πρέπει να τις πας χειροκίνητα! Επίσης εφαρμογές που ΔΕΝ μπαίνουν στην sd και ας την έχεις επιλέξει ως προεπιλεγμένο χώρο αποθήκευσης, θα εγκατασταθούν (και οι αναβαθμίσεις τους) στον εσωτερικό χώρο! Ενα άλλο που θα πρέπει να γνωρίζεται είναι ότι οταν μια εφαρμογή συστήματος (π.χ play store) αναβαθμίζεται, η εκάστοτε αναβάθμιση μπαίνει στο data/app και όχι στο system/app, και ας την διαβάζει για εφαρμογή συστήματος! Και επίσης καμία μα καμία εφαρμογή που διαθέτει Widget δεν πρέπει να εγκαθίσταται στην sd, διότι με την εκκίνηση του τηλεφώνου τα widgets δεν θα λειτουργούν (εκτός και αν δεν τα χρησιμοποιείς) και ίσως και η εφαρμογή! Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις (αν είσαι σε 4.4.4) είναι να το rooταρης και να του περάσεις το link2sd και να έχεις τον απόλυτο ελέγχο...! Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

και πως rootaro?

 

Κατεβάζεις απο εδω την τελευταία version του kingroot! Το κάνεις εγκατάσταση, το ανοίγεις και το τρέχεις...! Οταν τελειώσει θα σου γράψει ότι είσαι root! Μην το απεγκαταστησεις, διότι είναι συνάμα και το super user application! Αν κατα την διάρκεια σου κάνει reboot μην τρομάξεις είναι φυσιολογικό! Μετα κατέβασε το link2sd και κάνε παιχνίδι...!;)https://androidmtk.com/download-kingroot-application

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Θελω να ρωτησω εχω στα χερια μου ενα s60 το οποιο εχει εγκατεστημενη την 5.0.2 την S60-a_S227_150806_ROW. Μου βγαζει ενα update το S231_150827_ROW. Να το εγκαταστησω τι μου προτεινετε; Θα βελτιωσει κατι στην συσκευη; Επισης διαβασα οτι η κιτκατ ηταν καλύτερη απο την Lollipop. Μηπως να το ψαξω για κανα downgrade; Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...