Jump to content

Δωρεάν τηλεφωνήματα σε Ευρώπη-ΗΠΑ!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kai egw Italia mexri prin apo 20 meres pou eixa dsl 4MB htan ola teleia!

Kathisterhsh KAMIA!

Twra exw kanei GPRS kai de mporw na akousw kai na milhsw re gamwto!

Kapou diabasa pws thelei to leigotero 8mb/s opote ton hpia!

krima!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kai egw Italia mexri prin apo 20 meres pou eixa dsl 4MB htan ola teleia!

Kathisterhsh KAMIA!

Twra exw kanei GPRS kai de mporw na akousw kai na milhsw re gamwto!

Kapou diabasa pws thelei to leigotero 8mb/s opote ton hpia!

krima!

 

kb/s και ναι ετσι ειναι. :)

Link to comment
Share on other sites

Nαι ο ΟΤΕ πιστευω την κανει την ζημια.

Ας μας πει και κανεις πιο ειδικος.

Παντως εγω νομιζω οτι ο ΟΤΕ φταιει, ειτε επιτηδες ,ειτε .....

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως πλακα εκανα για τον ΟΤΕ.Αντε μην μου κοψουν και τη γραμμη για παραδειγματισμο :lol:
Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα δεν έχω γενικά, πλέον όλα τα τηλεφωνήματα εκτός κινητά τα κάνω από εκεί, εδώ και κανά μήνα περίπου.

 

Αν λέτε και τον παροχέα που έχετε, καλό θα ήτανε.

Η HOL, γενικά τονμ τελευταίο καιρό με την προσφορά που έχει, ίσως να έχει προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

μηπως φταιει η hol τελικα?

Και εγω hol 384 εχω και σερνεται, και νομιζω οτι φταιει η hol.

 

Τον τελευταίο καιρό με την προσφορά που έχει βγάλει ίσως τα φταίει η HOL.

Link to comment
Share on other sites

kb/s και ναι ετσι ειναι. :)

Nai pragmatika an htan mb/s Ellada de tha mhlouse KANENAS! :lol: :lol:

Pantws me to Gprs anoigei h grammh,kalei dhladh,alla den akouw fwnh kai oute me akoune.

 

Erwthsh An agorasw ena ftiniariko Modello EDGE kai kanw sundesh edw pera me thn Tim tha einai ikanh ekeinh h sundesh(thewritika kserw pws nai)na kanei fwnh over EDGE?Pernaei h fwnh apo ekei panw h den afhnoun oi etairies?

Sto msn paradeigmatos xarh,auth th stigmh exw eikona kai dinw eikona,otan exei xwrhtikothta tote trexei kiollas :) Skeftomai na perasw sthn Tim apo Vodafone na aprw kai ena pseuto Nokia h Samsung poulwntas ta 2 thlefwna pou exw kai na dokimasw to EDGE.

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Να αντιστρέψουμε λίγο την ερώτηση... Κάποιος με HOL που να μιλάει κανονικά υπάρχει; :worry:

 

Πάντως γενικά πάει πολύ καλά η HOL, τα κατεβάσματα είναι πάνω από 35 και τα βράδια φτάνει και τα 42Κ. :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Sthn Ellada to dsl paei me tis wres tou gia na katalabw?

 

H alhtheia einai pws kai sthn Italia uphrxan meres pou pseutosernomoun alla mh fantasteite!

 

A RE pOTE pote tha fereis dslams kai sth Thasso na balw dsl spiti mou na hsuxasw opote katebainw katw!

 

 

Asxeto ma epsaxa kai brhka prosfora EDGE me 2GB to mhna 25 eurw!PAW NA PARW NEO THLEFWNO!!!!!!

 

 

 

Pithanotero olwn akougetai na paizei problhma me thn Hol sthn Ellada.Epishs pisteuw pws o Pote den tha mporouse na kleisei h na parembalei sto Voip buster.An einai dunaton,bebaia apo autous kai sugekrimena apo ta tromera opisthodromika muala tous ola na ta perimenei kaneis !!!!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν φταινε οι provider εγω ειμαι με ΟΤΕΝΕΤ και πηγαινε σφαιρα και υστερα αρχισαν τα προβληματα
Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν φταινε οι provider εγω ειμαι με ΟΤΕΝΕΤ και πηγαινε σφαιρα και υστερα αρχισαν τα προβληματα

Μακάρι να είναι έτσι... :worry: Και άντε να το φτιάξουν γρήγορα, γιατί θα μας τα παίρνει η Άλτεκ σταθερή. :(

Link to comment
Share on other sites

Έχει καμιά διαφορά στην ποιότητα; Δοκίμασε κανείς; :worry:

Με εμενα ακριβως τα ιδια χαλια.Τρομερη καθυστερηση και ακους τον αλλο σαν να ειναι μαστουρωμενος

Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσπαθουσα με την παλια να παρω τηλεφωνο και δεν εβγαινε η γραμμη.

Εκανα update και ολα λυθηκαν :)

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τα προβλήματα απ'οτι έχω διαβάσει και στο adslgr.com πιθανότατα οφείλονται σε κακή ρύθμιση των bbras στην διαχείριση των UDP πακέτων.. δείτε εδώ http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=20827
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τα προβλήματα απ'οτι έχω διαβάσει και στο adslgr.com πιθανότατα οφείλονται σε κακή ρύθμιση των bbras στην διαχείριση των UDP πακέτων.. δείτε εδώ http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=20827

Σωστότατος hostoli. Πολύ ενδιαφέρουσα η παραπομπή σου. :up:

Άρα παιδιά δεν ευθύνεται το voipbuster για τα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε και ευθύνεται αποκλειστικά ο ΟΤΕ. Υπομονή μέχρι να λυθεί το θέμα (αν λυθεί) από τον ΟΤΕ. :)

Link to comment
Share on other sites

Σιγα μην θελει ο ΟΤΕ να λυθει.

Κανεις δεν θελει να λυθει.

Ας μας πινουν το αιμα και ας μην λυθει ποτε, λενε οι καλοι μας του ΟΤΕ, τα κοπροσκυλα.

Link to comment
Share on other sites

Σιγα μην θελει ο ΟΤΕ να λυθει.

Κανεις δεν θελει να λυθει.

Ας μας πινουν το αιμα και ας μην λυθει ποτε, λενε οι καλοι μας του ΟΤΕ, τα κοπροσκυλα.

Ε δε νομίζω θα το λύσουν εφόσον ενημερωθούν. Εγώ πάντως απέστειλα email διαμαρτυρίας στον παροχέα μου (HOL) και μου είπαν ότι θα επιληφθούν του θέματος.

 

Υ.Γ. Μ'όποιον δάσκαλο καθίσεις... :lol: Παίρνεις από το λεξιλόγιο του προέδρου ε Νίκο; :O

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ας μην γελιομαστε.

Η Hol ειναι παροχεας τηλεφωνιας over ip.

Οποτε λετε να μην εχει πει στον ΟΤΕ να κανει κατι?

Εδω εχει γινει ρεζιλι με την τηλεφωνια που πουλαγε και δεν δουλευε και λετε να μην εχει πει τιποτα στον ΟΤΕ?

Απλα μας δουλεουν ολοι τους.

Και αντι να ξεσηκωθουμε με σοβαρη διαμαρτυρια να παμε εκει (στον ΟΤΕ) να τους δειξουμε σε ολους οτι μας κοροιδεουν και να παμε ολο το myphone εκει με τα καναλια μαζι και με σοβαρα καταρτησμενα ατομα να τους κανουμε ρεζιλι στο πανελληνιο και να τους ξεμπροστιασουμε καθομαστε και τους παρακαλαμε.

Link to comment
Share on other sites

Μανια με τα καναλια που εχεις!

 

Ενιγουει, εδω παντως, δουλευει συνεχως μια χαρα, χωρις ποτε κανενα προβλημα στην επικοινωνια, οποτε οντως, κατι συμβαινει με τους παροχεις σας...

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

To εδω που ειναι?

Στην Αγγλια?

Εκει σωστα δεν σαμποταρουν το voip.

Εδω ομως το σαμποταρουν.

Εγω παντως την επομενη Κυριακη θα το αναφερω στο ΕXTRA CHANNEL κατα τις 12 το βραδυ, οτι ο ΟΤΕ εμποδιζει το voip στην Ελλαδα και οποιος καταλαβει.

Link to comment
Share on other sites

Από όσα διαβάζω στο adslgr σιγά σιγά αποκαθίσταται η βλάβη (η βλάβη εντός και εκτός εισαγωγικών όπως το πάρει κανείς). Ενημερώστε τον provider σας για το θέμα καθώς και δηλώστε βλάβη στο 121 του ΟΤΕ. Έτσι κάτι θα γίνει. Εγώ ήδη απέστειλα διαμαρτυρία στην HOL που είναι ο ISP μου και αύριο το πρωί δηλώνω βλάβη στο DSL μου στο 121 (βλαβες ΟΤΕ).

 

Εγω παντως την επομενη Κυριακη θα το αναφερω στο ΕXTRA CHANNEL κατα τις 12 το βραδυ, οτι ο ΟΤΕ εμποδιζει το voip στην Ελλαδα και οποιος καταλαβει.

Αύριο δε σε έχει καλεσμένο ο πρόεδρος; :worry: Στείλε καμιά αφιέρωση στο φόρουμ του myphone. :D

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει πάνω ένα ΑΤΑ, και πλέον τον ΟΤΕ τον έχω καταργήσει, για κλήσεις προς σταθερό, εκτός fax (και αυτά με εναλλακτικό τα στέλνω)

 

Τις τελευταίες μέρες πρόσεξα ότι για Αμερική δεν είναι πλέον δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει πάνω ένα ΑΤΑ, και πλέον τον ΟΤΕ τον έχω καταργήσει.

Μόνο τον χρησιμοποιώ για εναλλακτικό, για κινητό και fax.

 

Τις τελευταίες μέρες πρόσεξα ότι για Αμερική δεν είναι πλέον δωρεάν.

Σύμφωνα με το σάιτ η Αμερική είναι ακόμα δωρεάν.

http://www.voipbuster.com/en/index.html

 

Free calls to any regular phone in:

Austria Czech Republic Denmark Finland Germany Greece Ireland Luxembourg Netherlands Norway Portugal Spain Sweden Switzerland United Kingdom United States

100% Free, no call setup

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...