Jump to content

Δωρεάν τηλεφωνήματα σε Ευρώπη-ΗΠΑ!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ τελικά πήγα με sipdiscount δίνοντας με paypal τα 11,60€.

Δοκίμασα να πάρω τηλ (τον εαυτό μου!) και ενώ εγώ ακούγομαι άμεσα χωρίς καθυστέρηση, η άλλη πλευρά ακούγεται με 11sec καθυστέρηση!! Είμαι με Forthnet 512 σε "άνετο" dslam και ταχύτητες στα 53kb/sec down και pings π.χ. προς http://www.sipdiscount.com στα 94ms. Ελπίζω να φτιάξουν το service τους γιατί έτσι μου είναι άχρηστο...

kai mena ta idia :mad: elpizw na einai parodiko..

 

pantws kai to voipbuster ta idia ping dinei.. opote einai geniko to provlima...

 

as elpisoume oti tha luthei suntoma..

Εγώ με sipdiscount μιλώ καλύτερα από ποτέ σήμερα. :rolleyes:

 

Μόλις δοκίμασα. Για δοκιμάστε κι εσείς τώρα, ίσως ήταν εκείνη την ώρα μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με sipdiscount μιλώ καλύτερα από ποτέ σήμερα. :rolleyes:

 

Μόλις δοκίμασα. Για δοκιμάστε κι εσείς τώρα, ίσως ήταν εκείνη την ώρα μόνο.

 

Πράγματι τώρα μόλις ξαναδοκίμασα και πάει πολύ καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

Ένα ενδιαφέρον άρθρο για τις αδελφές εταιρείες της ονομασίας FINAREA (Voipbuster, Voipstunt, Sipdiscount Κλπ) θα βρείτε στο παρακάτω λινκ.

http://www.netphonedirectory.com/finarea.htm

Link to comment
Share on other sites

Πάλι τρομερά μεγάλη καθυστέρηση... τα Ping είναι κοντά στο 90.. τί στο καλό φταίει... ο OTE, η sipdiscount .... o ISP...;;;

Ο ΟΤΕ... Τα μεσημέρια δεν είναι για να παίρνουμε με Voip... Από το απόγευμα και μετά... :(

Link to comment
Share on other sites

Ο ΟΤΕ... Τα μεσημέρια δεν είναι για να παίρνουμε με Voip... Από το απόγευμα και μετά... :(

Ax... μετρημένες είναι οι μέρες της γραμμής ΟΤΕ...

Link to comment
Share on other sites

Νεο αδερφακι, internetcalls.com αλλα προς το παρον δεν μας ενδιαφερει γιατι δεν εχει δωρεαν κλησεις προς Ελλαδα.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ακούνε καλύτερα από σταθερό Γαλλίας , παρά από σταθερό Ελλάδας:wacko:

 

Σε Ελληνικά σταθερά έχω 1-2 δευτερόλεπτα καθυστέρηση. Σε Γαλλικά πάει σφαίρα!

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ακούνε καλύτερα από σταθερό Γαλλίας , παρά από σταθερό Ελλάδας:wacko:

 

Σε Ελληνικά σταθερά έχω 1-2 δευτερόλεπτα καθυστέρηση. Σε Γαλλικά πάει σφαίρα!

Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και σε μένα με Γερμανία και Ελλάδα... Με Γερμανία άψογη γραμμή (καλύτερη και από ΟΤΕ) ενώ με Ελλάδα ψιλοαλλοιωμένη φωνή και καθυστέρηση 1-2 δεύτερα...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μηδενίστηκε το ευρουδάκι που είχα καταθέσει προ αμνημονεύτων... Τώρα η ερώτηση είναι να συνεχίσω στο viopbuster, να πάω sipdiscount ή κανένα νέο και ποιο ωραίο?

 

Φαντάζομαι πως τουλάχιστον το χρησιμοποιείτε το 10ευρω πρίν έρθει η ώρα να μηδενιστεί....

Ολο και κάποιο κινητάκι μπορείτε να πάρετε. Μην τους τα χαρίζουμε κι όλας.

Link to comment
Share on other sites

Ε o σερβερ τους θα είναι πιο κοντά σε Γαλλία,Γερμανία παρά στην Ελλάδα ;)

 

Pantos emena otan me pairnoun apo kypro me voipbuster se stathero stin ellada o ixos einai teleios.

 

O server den exei sxesi loipon

Link to comment
Share on other sites

Pantos emena otan me pairnoun apo kypro me voipbuster se stathero stin ellada o ixos einai teleios.

 

O server den exei sxesi loipon

Μάθε και από τι γραμμή σε παίρνουν και ύστερα βγάζουμε συμπεράσματα:)

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα δεν ειναι απο τη μερια μας. Και εγω απο Αγγλια προς Ελλαδα εχω καθυστερηση ενω ποτε δεν ειχα.

 

Εκανα ενα θεμα στο φορουμ του voipbuster https://www.voipbuster.com/forum/viewtopic.php?t=3770 , οσοι εχετε το συγκεκριμενο προβλημα ποσταρετε για να το λυσουν συντομοτερα.

 

 

Νεες χωρες

 

Andorra

Bulgaria

Colombia

Croatia

Georgia

Latvia

Liechtenstein

Mongolia

Turkey

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα δεν ειναι απο τη μερια μας. Και εγω απο Αγγλια προς Ελλαδα εχω καθυστερηση ενω ποτε δεν ειχα.

 

Εκανα ενα θεμα στο φορουμ του voipbuster https://www.voipbuster.com/forum/viewtopic.php?t=3770 , οσοι εχετε το συγκεκριμενο προβλημα ποσταρετε για να το λυσουν συντομοτερα.

Πόσταρα ήδη. :D

Link to comment
Share on other sites

Μάθε και από τι γραμμή σε παίρνουν και ύστερα βγάζουμε συμπεράσματα:)

 

512 me pairnoun. Ta symperasmata dika sou....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρησιμοποιω εδω και καιρο με πολυ καλα αποτελεσματα για κλησεις σε σταθερα τηλεφωνα το voipbuster.Εχω πληρωσει 5 ευρω για συνδρομη.Απλα ανησηχυσα γιατι καποιος μου ειπε οτι υπαρχει περιπτωση γιατην κληση που κανεις με skype out ή voipbuster να χρεωνεται ο αριθμος που καλεις.Υπαρχει τετοια περιπτωση?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρησιμοποιω εδω και καιρο με πολυ καλα αποτελεσματα για κλησεις σε σταθερα τηλεφωνα το voipbuster.Εχω πληρωσει 5 ευρω για συνδρομη.Απλα ανησηχυσα γιατι καποιος μου ειπε οτι υπαρχει περιπτωση γιατην κληση που κανεις με skype out ή voipbuster να χρεωνεται ο αριθμος που καλεις.Υπαρχει τετοια περιπτωση?

Όχι καμία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία συμβουλή θα ήθελα να σας δώσω,αν δείτε ότι οι κλήσεις με το voipbuster δεν είναι και οι καλύτερες σε ποιότητα,ένταση ήχου (παίζει ανά κλήση) και θόρυβο να κάνετε το παρακάτω.

 

Αν δεν έχετε καλά αποτελέσματα,ένα κολπάκι που προσωπικά πάντα μου έχει θετικά αποτελέσματα είναι το εξής:

 

Κλείνετε τον συνομιλητή σας,απευθείας πάτε κάτω δεξιά στο εικονίδιο με την φατσούλα και το status σας,αλλάζετε το online -> offline και μετά απευθείας πάλι online.

Σας αποσυνδέει και ξανασυνδέει με τον server τους είναι σαν να πιάνετε καλύτερο slot σε αυτούς.

Καλέστε απευθείας ξανά τον ίδιο αριθμό και θα δείτε μεγάλη διαφορά στην ποιότητα της κλήσης.

 

Δοκιμάστε το στις γραμμές σας,γιατί γνωρίζω αποκλειστικά ότι είναι θέμα voipbuster και όχι γραμμής (10mbit uk).

 

Ελπίζω να κάνει δουλειά γιατί δεν το δοκίμασα στην Ελλάδα με την 512k ακόμη.Περιμένω τα σχόλια σας :)

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Σας αποσυνδέει και ξανασυνδέει με τον server τους είναι σαν να πιάνετε καλύτερο slot σε αυτούς.

 

Έχει διάφορους servers.

Με την επανασύνδεση να συνδέεσαι σε άλλο server ή και στον ίδιο καμιά φορά.

Συνήθως συμβαίνει το πρώτο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...