Jump to content

Δωρεάν τηλεφωνήματα σε Ευρώπη-ΗΠΑ!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Psaxnomaste gia na exoume.. Den prepei na epanapayomaste..

 

Στην Voipbuster τα τηλεφωνήματα στοιχίζουν, τζάμπα δεν είναι, άλλο το ότι τα προσφέρει σε εμάς τζάμπα.

Καλύτερα λοιπόν, να καταναλώνουμε που και που το τάληρο η δεκάρικο στο voipbuster, για να έχουμε, και να κρατήσει κάπως παραπάνω.

Καλύτερα έτσι, από το να μην καταναλώνουμε καθόλου το αρχικό ποσό, το ξεσκίζουμε και σταματήσει τα δωρεάν, μια ώρα αρχήτερα.

Link to comment
Share on other sites

Kapws etsi einai.Egw xrhshmopoiw ton kodiko enws filou mou.

To gegonos pou m ekane na skeftomai etsi einai to ekshs:deite poses xwres den einai pleon dwrean!Prwth kai kaluterh h Italia!

Tha mou peite h dihsdhsh tou net sthn Italia einai 500.000 parapanw apo thn Ellada opote tha htan polu gia thn Voipobuster na parameinei dwrean gia thn Elladitsa epifhlasomai gia tous ekshs logous:

1)den exoume megalh dihsdhsh ara ligh srhstes

2)Dsl exoun pragmatika ligoi se sxesh me alles xwres

3)o Πote frontizei na mas exei sthn priza akoma kai na mhn *shkwnei*thlefwnhmata over voip.

Ma den nomizw pws tha tan asxhmo na psaxtoume ligaki kai na broume kai kanan allo na murastei ligaki o kosmos kai oxi mono giauto alla gia na exoume kai mia kabatza telos pantwn!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Ma den nomizw pws tha tan asxhmo na psaxtoume ligaki kai na broume kai kanan allo na murastei ligaki o kosmos kai oxi mono giauto alla gia na exoume kai mia kabatza telos pantwn!

 

Συμφωνώ μαζύ σου.

Δυστηχώς όχι μόνο δεν υπάρχει καμιά άλλη εταιρεία, αλλά και όλες οι άλλες ειδικά με προγράμματα τύπου Unlimited/flat rate, είναι πανάκριβες.

Τόσο καιρό που υπάρχει η VoIPbuster δεν έχει βγει καμιά άλλη εταιρεία να προσφέρει κάτι αντίστοιχο. Σαν να περιμένουν οι άλλες πότε θα σταματήσει αυτά τα δωρεάν η Voipbuster. Επειδή ακριβώς δεν υπάρχει άλλη εταιρεία με αντίστοιχες τιμές, καλύτερα είανι πιστεύω που και που να καταναλώνουμε λίγο από το ποσό πουέχουμε δώσει και να κρατήσει παραπάνω, από το να πάμε στο άλλο άκρο, και να σταματήσει η να αφαιρέσει την Ελλάδα σύντομα από τους δωρεάν προορισμούς.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζύ σου.

Δυστηχώς όχι μόνο δεν υπάρχει καμιά άλλη εταιρεία, αλλά και όλες οι άλλες ειδικά με προγράμματα τύπου Unlimited/flat rate, είναι πανάκριβες.

Τόσο καιρό που υπάρχει η VoIPbuster δεν έχει βγει καμιά άλλη εταιρεία να προσφέρει κάτι αντίστοιχο. Σαν να περιμένουν οι άλλες πότε θα σταματήσει αυτά τα δωρεάν η Voipbuster. Επειδή ακριβώς δεν υπάρχει άλλη εταιρεία με αντίστοιχες τιμές, καλύτερα είανι πιστεύω που και που να καταναλώνουμε λίγο από το ποσό πουέχουμε δώσει και να κρατήσει παραπάνω, από το να πάμε στο άλλο άκρο, και να σταματήσει η να αφαιρέσει την Ελλάδα σύντομα από τους δωρεάν προορισμούς.

 

Gia prwth fora shmera exw mpei apo to UNI mou opou exoume lan wirless kai to net PETAEI!!!To voip buster omws de mou sundeetai allo pia!:( :( Ti na kanw re paidia?

 

Opoios kserei parakalw as bohthisei ligaki thn katastash!PLEASE!Lete na mhn afhnoun edw apo to diktuo tous h na ftaiei kati allo?:(

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Gia prwth fora shmera exw mpei apo to UNI mou opou exoume lan wirless kai to net PETAEI!!!To voip buster omws de mou sundeetai allo pia!:( :( Ti na kanw re paidia?

 

Opoios kserei parakalw as bohthisei ligaki thn katastash!PLEASE!Lete na mhn afhnoun edw apo to diktuo tous h na ftaiei kati allo?:(

 

Δοκίμασε και σε άλλες VoIP υπηρεσίες, και αν παραμένει το πρόβλημα, μάλλον το κόψανε.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτα τον administrator του wireless εκεί μήπως χρειάζεται να ανοίξουν κανένα port για να παίξει το voip.

 

EDIT:

Oops, ο φίλτατος BoGe με πρόλαβε.

Who cares?... It won't work anyway!!!
Link to comment
Share on other sites

Kati tetoio tha paizei!

An tous to pw tha mou zhthsoun kai ta stoixeia mou kai moias kai den eimai grammenos sthn Koinwniologia alla sthn Farmakeutikh tha me petaksoun EKSW:lol: :lol:

Ara tha thn bolepsw kapws etsi!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

 

Απο οτι εχω διαβασει εως τωρα ο ΑΤΑ της Lınksys συνδεεται με Voıpbusterç:)

Ωστοσο δεν ξερω που θα βρω τιw καταλληλες οδηγιες για τη ρυθμιση του:worry:

Τον αγορασα μεσω παραγγελιας στο e*shop της Αλτεκ για χρηση με το icall.

Περιεχονται στο sıte του icall μονο για ρυθμιση με το συγκεκριμενο.

Τι διαφορετικο πρεπει να κανω????

Καποια παρεμβαση στο Router??????

 

 

Eυχαριστω:shifty:

Link to comment
Share on other sites

file cicilianos mporei na mhn exoyn poloi prosvasi apo ellada sto net opote kai sto voipbuster alla exeis skeftei posoi einai oi ellines sto ekswteriko kai pernoyn ellada me voipbuster?;)poloi perisoteroi apo toys italoys
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

 

Απο οτι εχω διαβασει εως τωρα ο ΑΤΑ της Lınksys συνδεεται με Voıpbusterç:)

Ωστοσο δεν ξερω που θα βρω τιw καταλληλες οδηγιες για τη ρυθμιση του:worry:

Τον αγορασα μεσω παραγγελιας στο e*shop της Αλτεκ για χρηση με το icall.

Περιεχονται στο sıte του icall μονο για ρυθμιση με το συγκεκριμενο.

Τι διαφορετικο πρεπει να κανω????

Καποια παρεμβαση στο Router??????

 

 

Eυχαριστω:shifty:

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=25819 ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Minovg

Λυθηκαν οι αποριες μου

Ελπιζω καποια στιγμη να το παραλαβω επιτελους!!!!!!

Κατι τελευταιο

Στο Sıte της Αλτεκ εχει οδηγιες για τη ρυθμιση του Jetspeed 520 router που χρησιμοποιω.

Θα χρησιμοποιησω τις ιδιες οδηγιες για συνδεση με Voıpbuster?????????

Eυχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

file cicilianos mporei na mhn exoyn poloi prosvasi apo ellada sto net opote kai sto voipbuster alla exeis skeftei posoi einai oi ellines sto ekswteriko kai pernoyn ellada me voipbuster?;)poloi perisoteroi apo toys italoys

Ti na sou pw.....edw einai 50 feuga ekatomuria kosmos me dihsdusei sto net arketa upshloterh apo thn Ellada(shmantiko statistiko kai oxi isws stoixeio to gegonos oti Italia exeis 4mb sundesh me 22 eurw).Posoi na nai arage oi ellhnes tou ekswterikou?Kala omws de tha ta xalasoume edw......kanena problhma as meinei anoixto gia 1 xrono kai panw akoma kai oloi xaroumenoi tha maste!:O

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

7 (7,5 είναι+ΦΠΑ) αλλά όχι μεμονωμένα πχ για ένα μόνο μήνα. Είναι κλειστό συμβόλαιο για 4 χρόνια, όπως λέει ο Nrg...
Link to comment
Share on other sites

Κάντε το bluetooth ακουστικό σας να είναι ένα πολύ καλό headset για κλήσεις voip!

http://www.adslgr.com/forum/forumdisplay.php?f=109

Σήμερα το ανακάλυψα και είναι μια πολύ καλή λύση, δουλεύει και με voipbuster μια χαρά:) Άψογο.

Επίσης έχω να κάνω ένα σχόλιο: Είχα τόσο καιρό hol, και τον τελευταίο μήνα είχα προβλήματα στα voip, αν και η γραμμή μου είναι 512!:(

Χθες πήγα και αγόρασα μια 3+3 384 σύνδεση της forthnet και τα πράγματα έχουν γίνει πολύ καλύτερα!

Η καθυστέρηση έχει πέσει στα 1-2 δευτερόλεπτα και μπορώ να μιλάω ανεκτά πλέον:)

Συμβαίνει και σε κανέναν άλλο αυτό με την hol?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχω να κάνω ένα σχόλιο: Είχα τόσο καιρό hol, και τον τελευταίο μήνα είχα προβλήματα στα voip, αν και η γραμμή μου είναι 512!:(

Χθες πήγα και αγόρασα μια 3+3 384 σύνδεση της forthnet και τα πράγματα έχουν γίνει πολύ καλύτερα!

Η καθυστέρηση έχει πέσει στα 1-2 δευτερόλεπτα και μπορώ να μιλάω ανεκτά πλέον:)

Συμβαίνει και σε κανέναν άλλο αυτό με την hol?

Προσωπικά όχι. Ίσα-ίσα συμβαίνει το αντίθετο. Με HOL έχω Pings 70-80, ενώ με Forthnet έχω 130-140. Η γραμμή μου είναι επίσης 512. Έχω Φορθνετ ντέμο σύνδεση αυτές τις μέρες και έχω την ευκαιρία να συγκρίνω και τις δύο.

 

Δοκίμασε Χάρη να κάνεις ping sipdiscount.com σε command prompt και δώσε αποτελέσματα. Πόσο σου βγάζει; Απότι ξέρω pings μέχρι 200 είναι σχετικά ικανοποιητικά για voip. Κάτω δε από 100 είναι περίφημα. Εγώ με ping 130 μιλάω άψογα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά όχι. Ίσα-ίσα συμβαίνει το αντίθετο. Με HOL έχω Pings 70-80, ενώ με Forthnet έχω 130-140. Η γραμμή μου είναι επίσης 512. Έχω Φορθνετ ντέμο σύνδεση αυτές τις μέρες και έχω την ευκαιρία να συγκρίνω και τις δύο.

 

Δοκίμασε Χάρη να κάνεις ping sipdiscount.com σε command prompt και δώσε αποτελέσματα. Πόσο σου βγάζει; Απότι ξέρω pings μέχρι 200 είναι σχετικά ικανοποιητικά για voip. Κάτω δε από 100 είναι περίφημα. Εγώ με ping 130 μιλάω άψογα πάντως.

Γίνεται Ping στο sipdiscount.com [83.138.177.145] με 32 bytes δεδομένων:

 

Απάντηση από: 83.138.177.145: bytes=32 χρόνος=83ms TTL=51

Απάντηση από: 83.138.177.145: bytes=32 χρόνος=90ms TTL=51

Απάντηση από: 83.138.177.145: bytes=32 χρόνος=93ms TTL=51

Απάντηση από: 83.138.177.145: bytes=32 χρόνος=98ms TTL=51

Απάντηση από: 83.138.177.145: bytes=32 χρόνος=93ms TTL=51

Απάντηση από: 83.138.177.145: bytes=32 χρόνος=91ms TTL=51

Απάντηση από: 83.138.177.145: bytes=32 χρόνος=96ms TTL=51

Απάντηση από: 83.138.177.145: bytes=32 χρόνος=101ms TTL=51

Απάντηση από: 83.138.177.145: bytes=32 χρόνος=97ms TTL=51

Απάντηση από: 83.138.177.145: bytes=32 χρόνος=93ms TTL=51

 

Στατιστικά στοιχεία Ping για 83.138.177.145:

Πακέτα: Απεσταλμένα = 10, Ληφθέντα = 10, Απολεσθέντα = 0 (απώλεια 0%),

Πλήθος διαδρομών αποστολής και επιστροφής κατά προσέγγιση σε χιλιοστά του δευτερολέπτου:

Ελάχιστο = 83ms, Μέγιστο = 101ms, Μέσος όρος = 93ms

 

Επίσης όταν μιλάω τα πακέτα φτάνουν τα 97-100 σταθερά:):)

Link to comment
Share on other sites

E μια χαρά είσαι... Τέλεια θα έλεγα. :D

Εσύ το πήρες το grandstream?

Όλα καλά?

Τώρα που πετάει το voipbuster λέω να πάρω και γω κανένα ATA και επειδή θα έχω φάει τα νύχια μου μέχρι να έρθει αυτό από Αγγλία, μάλλον θα πάρω αυτό του e-shop!:)

Link to comment
Share on other sites

Εσύ το πήρες το grandstream?

Όλα καλά?

Τώρα που πετάει το voipbuster λέω να πάρω και γω κανένα ATA και επειδή θα έχω φάει τα νύχια μου μέχρι να έρθει αυτό από Αγγλία, μάλλον θα πάρω αυτό του e-shop!:)

Ακόμα το περιμένω. :( Από μέρα σε μέρα θα έρθει.

 

Ώπα, τό'ριξε στα 74€ το ΠΑΠ2; :eek: Πολύ καλή τιμή. Απλά ταυτόχρονα το ίδιο τηλέφωνο και ΟΤΕ και Voip ξέχασέ το με το ΠΑΠ2. Να το ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

.......Τώρα που πετάει το voipbuster λέω να πάρω και γω κανένα ATA και επειδή θα έχω φάει τα νύχια μου μέχρι να έρθει αυτό από Αγγλία, μάλλον θα πάρω αυτό του e-shop!:)

 

Τι γκαντεμιά!!!!

Δεν είναι ούτε μήνας που πήρα μερικά, τώρα βρήκε να το φέρει το eshop;

Link to comment
Share on other sites

Πότε περίπου το περιμένεις, να μας πεις και εντυπώσεις (όχι για την εμφανισή του)

Περιμένω καθημερινά τον ταχυδρόμο σαν το μικρό 5χρονο τον Άγιο Βασίλη. :p Αυτός το έστειλε την Παρασκευή που πέρασε (ακριβώς 7 μέρες) από Λονδίνο. Ξέρω γω, από μέρα σε μέρα πρέπει να έρθει... Εννοείται θα σας πω εντυπώσεις και όλη την αλήθεια. Αν είναι θα σας πω βουρ να το πάρετε, αν δε κάνει θα σας πω μην το ακουμπάτε. :D

 

Στην Ελλάδα πάντως δεν κυκλοφορεί καθόλου το Grandstream...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...