Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω το παταω σπάνια οπότε πως να χαλάσει

 

Και γω σπάνια το παταω. Χρησιμοποιώ κυρίως το touch του...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και γω σπάνια το παταω. Χρησιμοποιώ κυρίως το touch του...

Και εγώ το ίδιο . αλλά έχω την αίσθηση καλής κατασκευής . δεν με προβληματίζει . σε fly 5 ποτέ θα έχουμε όχι beta . όταν περνάς μία καινούργια έκδοση πρέπει να τα περνώ πάλι όλα.... Εφαρμογες 1password web banking . είναι θέμα . μπορούμε να κάνουμε κάτι για αυτό ?

 

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, τις τελευταιες μερες το κινητο φορτιζει μονο εαν ειναι κλειστο,καμια ιδεα? εχω την 4.5.4ι μηπως πρεπει να κανω αναβαθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, τις τελευταιες μερες το κινητο φορτιζει μονο εαν ειναι κλειστο,καμια ιδεα? εχω την 4.5.4ι μηπως πρεπει να κανω αναβαθμιση?

 

Καλό θα είναι έτσι κι αλλιώς να κάνεις αναβάθμιση....! Λογικά θα σου διορθώσει και το θέμα με τη φόρτιση.

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα το δικό μου μου γράφει ,Αριθμός έκδοσης Flyme 84.5.4.1A :blink:

Ξέρει κανείς να μου πει γιατί ειναι 84.5.4.1A και όχι 4.5.4.1A ?

Να κάνω την αναβάθμιση ?

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα είναι έτσι κι αλλιώς να κάνεις αναβάθμιση....! Λογικά θα σου διορθώσει και το θέμα με τη φόρτιση.

 

Αυτή η ρομ είναι πολύ καλή. Έχει πολύ καλή διαχείριση ενέργειας.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Με τρώει ο Κwl0σ μου να ξαναβάλω την 5.

 

Πείτε μου λίγο πως βάλατε τα google services, που εγώ δε τα κατάφερα όπως τα λένε στα XDA?

 

Μόνο εγώ είχα πρόβλημα στην 5 με το παράθυρο multitasking που άνοιγε δύσκολα? Ήθελε πολύ γρήγορη "δαχτυλιά" για να ανοίξει!

make love not work
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα το δικό μου μου γράφει ,Αριθμός έκδοσης Flyme 84.5.4.1A :blink:

Ξέρει κανείς να μου πει γιατί ειναι 84.5.4.1A και όχι 4.5.4.1A ?

Να κάνω την αναβάθμιση ?

 

Πρωτη φορα ακουω τετοια εκδοση. Για δες εδω

https://forum.meizufans.eu/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizu/317

 

Λεει "After much reading I realized the firmware was a modified version of 4.5.4.1A and that is the source of the rooting problems"

 

Απο που το αγορασες ?

Link to comment
Share on other sites

Ένα μικρό bug που έχω παρατηρήσει στο κινητό μου είναι ότι το ρυθμίζω να κλείνει αυτόματα στα 2 λεπτά και σε άσχετες στιγμές επανέρχεται από μόνο του στα 30 δευτερόλεπτα. Σκέφτηκα μήπως φταίει η διαχείριση ενέργειας, αλλά το έχω σε Power Mode Balance και όχι Saving, ενώ το φαινόμενο μπορεί να εμφανιστεί οποτεδήποτε, ακόμα και όταν η μπαταρία είναι σχεδόν γεμάτη.

Έλεγα μήπως έφταιγε η ROM 4.5.4.2A, αλλά και με τη νέα αναβάθμιση μου κάνει το ίδιο.

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση που μου έχει ξεφύγει κι απλά το αναφέρω, επειδή δεν θυμάμαι να το έχω διαβάσει από άλλον μέχρι στιγμής.

Αυτη η 5αρα θα ερθει ποτε οτα ή μονοι μας την βαζουμε?

Φαντάζομαι ότι αυτό εξαρτάται από ποια έκδοση ROM φοράει το κινητό.

Εμένα που είναι Κινέζικης προέλευσης (έκδοση Α) και είχα αφήσει μέσα την 4.5.4.2A (δεν το είχα κάνει International), ήρθε κανονικά η ειδοποίηση για OTA πριν μερικές μέρες και το αναβάθμισα μέσα από εκεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με τρώει ο Κwl0σ μου να ξαναβάλω την 5.

 

Πείτε μου λίγο πως βάλατε τα google services, που εγώ δε τα κατάφερα όπως τα λένε στα XDA?

 

Μόνο εγώ είχα πρόβλημα στην 5 με το παράθυρο multitasking που άνοιγε δύσκολα? Ήθελε πολύ γρήγορη "δαχτυλιά" για να ανοίξει!

Τα Google Services τα είχα βάλει ήδη με επιτυχία έχοντας την 4.5.4.2A εδώ και 2 μήνες περίπου, οπότε αναβαθμίζοντας στην 5 δεν επηρεάστηκε καθόλου.

Θυμάμαι ότι υπήρχε ένα πρόβλημα με τα Google Services όταν τα περνούσα, γιατί στο Κινέζικο Store οι τελευταίες εκδόσεις που εμφάνιζε δεν ήταν οι σωστές και έπρεπε να κατεβάσεις μια πιο παλιά, αυτή που είχε το σωστό μέγεθος (περίπου 30Mb), οπότε γινόταν σωστά πλέον η εγκατάσταση και μετά από λίγο αναβαθμίζονταν από μόνα τους στην τελευταία έκδοση. Δεν ξέρω όμως αν έχει αλλάξει κάτι από τότε, γιατί έχει περάσει και καιρός.

 

Με το multitasking παράθυρο δεν έχω παρατηρήσει αυτό που γράφεις και ανοίγει κανονικά, είτε σύρεις αργά το δάχτυλο, είτε γρήγορα.

Η πραγματική τέχνη της συζήτησης, δεν είναι μόνο να λέει κάποιος το σωστό πράγμα στο κατάλληλο σημείο, αλλά ν' αφήνει ανείπωτο το λάθος πράγμα στη δελεαστική στιγμή!
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα ακουω τετοια εκδοση. Για δες εδω

https://forum.meizufans.eu/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizu/317

 

Λεει "After much reading I realized the firmware was a modified version of 4.5.4.1A and that is the source of the rooting problems"

 

Απο που το αγορασες ?

Το αγόρασα από Ελλάδα, από ένα ηλεκτρονικό κατάστημα. Περίμενα αρκετές μέρες για να έρθει, υποθέτω ότι το φέρανε από Κίνα. Βέβαια αυτή μου είπαν ότι ήρθε από Γερμανία.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξέρω, να του κάνω την αναβάθμιση? Φοβάμαι μήπως δεν κάνει για το δικό μου κινητό

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα από Ελλάδα, από ένα ηλεκτρονικό κατάστημα. Περίμενα αρκετές μέρες για να έρθει, υποθέτω ότι το φέρανε από Κίνα. Βέβαια αυτή μου είπαν ότι ήρθε από Γερμανία.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξέρω, να του κάνω την αναβάθμιση? Φοβάμαι μήπως δεν κάνει για το δικό μου κινητό

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κανε του αναβαθμηση για ολλα τα κινητα κανει !!! η εκδοση 5 θα ερθει τελη απριλιου αρχες μαιου αποτι ανακοινωσαν

Link to comment
Share on other sites

Κανε του αναβαθμηση για ολλα τα κινητα κανει !!! η εκδοση 5 θα ερθει τελη απριλιου αρχες μαιου αποτι ανακοινωσαν

Να σε ρωτήσω κάτι? Στο λινκ που είναι οι αναβαθμίσεις έχει δύο download, κάνω το τελευταίο ή και τα 2?

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κάτι? Στο λινκ που είναι οι αναβαθμίσεις έχει δύο download, κάνω το τελευταίο ή και τα 2?

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό με τη πιο πρόσφατη ημερομηνία...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

παιδια επαθα ζημια!!!!! σημερα μου επεσε το κινητο και ενω ειχα και θηκη και τζαμακι(οχι μεμβρανη) εσπασε το τζαμακι πανω αριστερα και απο κατω εσπασε και η οθονη..το σπασιμο δεν το λες και λιγο....πολυ απογοητευτηκα γιατι ενω ειχα τζαμι εσπασε και η οθονη.

το κινητο ειναι το public ποσο λετε να μου στοιχησει η αλλαγη οθονης; ή μηπως ειναι προτιμοτερο να παραγγειλω απο ιντερνετ και να μου την βαλει καποιος ειδικος;

Link to comment
Share on other sites

παιδια επαθα ζημια!!!!! σημερα μου επεσε το κινητο και ενω ειχα και θηκη και τζαμακι(οχι μεμβρανη) εσπασε το τζαμακι πανω αριστερα και απο κατω εσπασε και η οθονη..το σπασιμο δεν το λες και λιγο....πολυ απογοητευτηκα γιατι ενω ειχα τζαμι εσπασε και η οθονη.

το κινητο ειναι το public ποσο λετε να μου στοιχησει η αλλαγη οθονης; ή μηπως ειναι προτιμοτερο να παραγγειλω απο ιντερνετ και να μου την βαλει καποιος ειδικος;

 

αν πας σε καποιον εξω ανεξαρτητο τεχνικο θα σου παρει 60-70€ ρωτα στα παμπλικ και αν σου πουν πολλα πηγαινε σε καποιον εξω

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκια προσοχή!!! Έστειλα στην Meizu email και τους ρώταγα εάν μπορώ να κάνω αναβάθμιση και η απάντηση ήτανε ΌΧΙ. Έχω λέει κινέζικο filmeware και γιαυτό καλύτερα να το αποφύγω για να μην προκαλέσω ζημιά https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160416/43898e35e10d6c290afee60ecf32b4cf.jpg

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκια προσοχή!!! Έστειλα στην Meizu email και τους ρώταγα εάν μπορώ να κάνω αναβάθμιση και η απάντηση ήτανε ΌΧΙ. Έχω λέει κινέζικο filmeware και γιαυτό καλύτερα να το αποφύγω για να μην προκαλέσω ζημιά https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160416/43898e35e10d6c290afee60ecf32b4cf.jpg

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

To ιδιο ειχανε πει και σ εμενα που ειμαι με U.

Link to comment
Share on other sites

To ιδιο ειχανε πει και σ εμενα που ειμαι με U.

Ξέρεις από που κατεβάζουμε αναβάθμιση? Εάν υπάρχει.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν πας σε καποιον εξω ανεξαρτητο τεχνικο θα σου παρει 60-70€ ρωτα στα παμπλικ και αν σου πουν πολλα πηγαινε σε καποιον εξω

 

Εγινε φιλε σε ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις εαν μπορω να.παραγγειλω απο εξωτερικο οθονη για το m2 note γιατι εδω ειναι σαν να δινω χρυσαφι!

Με paypal η πιστωτικη.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις εαν μπορω να.παραγγειλω απο εξωτερικο οθονη για το m2 note γιατι εδω ειναι σαν να δινω χρυσαφι!

Με paypal η πιστωτικη.

 

http://www.meizuworld.com/meizu-m2-note-original-black-lcd-display-touch-screen-digitizer-assembly-replacement-part.html

Λεει οτι ειναι original ...

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι με τη 5 flyme...να ρωτησω οταν ερχονται ειδοποιησεις δεν εμφανιζονται badges στα εικονιδια? δεν εχω δει πουθενα κατι ουτε καν στο τηλ. η στα μυνηματα
Link to comment
Share on other sites

αν πας σε καποιον εξω ανεξαρτητο τεχνικο θα σου παρει 60-70€ ρωτα στα παμπλικ και αν σου πουν πολλα πηγαινε σε καποιον εξω

Το Public θα το στείλει για επισκευή στην Cellcom οπότε φθηνότερα αποκλείεται να βγει.

Καλύτερα να το πας σε κάποιο μικρότερο κατάστημα που επισκευάζει κινητά.

Μην δίνετε λεφτά σε μεγαλο-αλυσίδες.

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...