Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μόλις παρέλαβα,νομίζω οτι εδώ έχουμε να κάνουμε με ένα αρκετά ποιοτικό κινητό..

φώτο 4.5->4.7->5.0->5.5. (S750-S660-A806-M2)

DSCF9620.JPG

 

πες μου σε παρακαλώ καλύτερο σε κάμερα απο το Α 806 και ταχύτερο στο σερφαριμα η οχι ?

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς το Α 806 το ετοίμασα και το έδωσα δεν τα έκανα σύγκριση.

εδω βλεπεις νουμερα:

http://www.gsmarena.com/meizu_m2_note-review-1285.php

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για την απαντηση...ειμαι ετοιμος να το παρω απο το vickmall... εκτος αν το δινει καποιος σε λογικη τιμη ας μου στειλει...αχ ρε meizu τι μας κανεις!:lol::lol:

 

http://www.banggood.com/Meizu-m2-Note-4G-LTE-5_5-inch-16GB-MTK6753-Octa-core-Smartphone-p-983222.html

Εγώ το πήρα από εδώ... γύρνα το σε EURO για να μην πληρώσεις διαφορά ισοτιμίας - τελική €132.79

Με τα $13 διαφορά, το vickmall σου δίνει tempered glass + θηκη σιλικόνης.

Επίσης, ΜΗΝ γυρίσεις την ισοτιμία, η χρέωση θα είναι ίδια: Σε δολλάρια

Τέλος (χτύπα ξυλο) σε περίπτωση προβλήματος, η υποστήριξη από vickmall ειναι κορυφαία

Καλό το Banggood αλλα (για μένα) οχι η ιδανική πρόταση για αγορά κινητού.-

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Με τα διαφορά, το vickmall σου δίνει tempered glass + θηκη σιλικόνης.

Επίσης, ΜΗΝ γυρίσεις την ισοτιμία, η χρέωση θα είναι ίδια: Σε δολλάρια

Τέλος (χτύπα ξυλο) σε περίπτωση προβλήματος, η υποστήριξη από vickmall ειναι κορυφαία

Καλό το Banggood αλλα (για μένα) οχι η ιδανική πρόταση για αγορά κινητού.-

 

Τα tempered glass που δίνει το vickmail τα παρέλαβε κάποιος να μας πει τι ακριβώς είναι; Το λέω αυτό γιατί υπάρχουν διαφόρων τιμών από πολύ φθηνά (και απλά) μέχρι σημαντικά ακριβότερα 9Η κλπ. Εγώ πάντως προτίμησα να επιλέξω μόνος μου το tempered glass μου και να είναι καλής ποιότητας και να πάρω την θήκη που ακριβώς θέλω αντι για μία που θα μου δώσουν τζάμπα. Επίσης αγοράζω χρόνια από το banggood χωρίς ποτέ κανένα πρόβλημα και με άριστη υποστήριξη σε κάποια προβλήματα - με το vickmall δεν έχω εμεπιρία οπότε δεν μπορώ να πω την γνώμη μου, πιθανώς να είναι καλύτεροι... δεν είχα ποτέ και κανένα σοβαρό πρόβλημα για να ξέρω....

 

Αν γυρίσεις το νόμισμα στο banggood από επάνω αριστερά (χώρα Ελλάδα, νόμισμα ευρώ), δεν σε χρεώνει σε δολλάρια, αλλά σε ευρώ και δεν πληρώνεις διαφορά ισοτιμίας

Zortalian from Planet Zortal
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα παιδες,μια ερωτηση επειδη θελω πολυ και εγω να παραγγειλω το m2 note βρηκα στο aliexpress 1)http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Meizu-M2-Note-International-version-4G-FDD-LTE-Dual-SIM-Mobile-Phone-5-5-1920X1080P/1395020_32412237587.html 2)http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Meizu-M2-Note-International-version-4G-FDD-LTE-Dual-SIM-Mobile-Phone-5-5-1920X1080P/342812_32413170987.html αλλα και γενικα που κοιταω δεν καταλαβαινω αν οντως υπαρχει international εκδοση η απλως αλλαζουν αυτοι ενα κουτι στα αγγλικα και στο πουλανε 40 ευρω πανω,sto gearbest που μιλησα επειδη το εχουν και στο europe warehouse μ ειπαν οτι ειναι η κινεζικη εκδοση αλλα εχει κανονικα ελληνικα και στο μενου και στο πληκτρολογιο και εχει και google store ολα περασμενα μονο 4-5 κινεζικες εφαρμογες υπαρχουν.τι λετε ?οσο αφορα την καρτα μου απο πειραιως θα μπορω να παραγγειλω?στην τελικη βασιζομαι σε εσας να μου παραθεσετε λινκσ να το παραγγειλω δεν εχω θεμα το μονο θεμα ειναι οτι θελω να το παρω στα χερια μου κ να το λειτουργω κανονικα και να κατεβασω 5 εφαρμογες απο γοογλε στορε τωρα αν εχει και αγγλικα στο μενου δεν εχω θεμα.
Poco x3
Link to comment
Share on other sites

Από το Amazon.co.uk είναι καλή ιδέα για παραγγελία; Θα παίζουν όλα κομπλέ Ελλάδα;

 

προφανως!!!!!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Θα το φερει και ο Γερμανος στα 200€....Δεν ειναι ασχημη τιμη για Ελλαδα με εγγυηση απο εδω.

Με τις τιμές που παίζουν στην Ελλάδα δεν είναι καθόλου άσχημα. Δεν έχει σοβαρούς ανταγωνιστές σε αυτά τα χρήματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Αν μπείτε στο techblog το οποίο πρώτη φορά ανακοίνωσε το νέο περί Γερμανού και 199€, θα δείτε ότι διαψεύστηκε η είδηση, οπότε μην το περιμένετε. Για του λόγου το αληθές, το λινκ: http://techblog.gr/mobile/meizu-m2-note-germanos-199-euro-7621/
Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ σημερα το παραγγειλα σε μπλε εχω το μικρο μ2 θα παρω και αυτο να διαλεξω πιο θα κρατησω και το αλλο θα πουληθει
Link to comment
Share on other sites

Και κλααααααμα η κυρία! Έχετε το νου σας, είναι ευθραυστο. Μου έπεσε από το μισό μέτρο. Απο που αγοράζουμε οθόνη ;;; Edited by manosfp2
Link to comment
Share on other sites

Αν μπείτε στο techblog το οποίο πρώτη φορά ανακοίνωσε το νέο περί Γερμανού και 199€, θα δείτε ότι διαψεύστηκε η είδηση, οπότε μην το περιμένετε. Για του λόγου το αληθές, το λινκ: http://techblog.gr/mobile/meizu-m2-note-germanos-199-euro-7621/

Εχ σιγα τι λεει; Οτι επικοινωνησαν με τον Γερμανο και ειπαν δε θα το φερουν. Ναι και το MX4 ελεγαν δε θα φερουν και το εχουν.

 

Πιστευω πως θα το φερει ο γερμανος σε κανενα 2μηνο

Link to comment
Share on other sites

Και κλααααααμα η κυρία! Έχετε το νου σας, είναι ευθραυστο. Μου έπεσε από το μισό μέτρο. Απο που αγοράζουμε οθόνη ;;;

 

Με κάτι τέτοιο θα είμαι εντάξει;

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=261973999196&alt=web

Link to comment
Share on other sites

Εχ σιγα τι λεει; Οτι επικοινωνησαν με τον Γερμανο και ειπαν δε θα το φερουν. Ναι και το MX4 ελεγαν δε θα φερουν και το εχουν.

 

Πιστευω πως θα το φερει ο γερμανος σε κανενα 2μηνο

 

Με 250 ευρώ και άνω λεω εγω

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με κάτι τέτοιο θα είμαι εντάξει;

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=261973999196&alt=web

 

Και κλααααααμα η κυρία! Έχετε το νου σας, είναι ευθραυστο. Μου έπεσε από το μισό μέτρο. Απο που αγοράζουμε οθόνη ;;;

 

For Meizu M2 Note Front Outter Touch Panel Screen Digitizer Glass Lens Replacement Parts Free Shipping

Link to comment
Share on other sites

Και κλααααααμα η κυρία! Έχετε το νου σας, είναι ευθραυστο. Μου έπεσε από το μισό μέτρο. Απο που αγοράζουμε οθόνη ;;;

 

 

σε αυτη την κατασταση, δουλευει το touch?

Link to comment
Share on other sites

Με 250 ευρώ και άνω λεω εγω

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

For Meizu M2 Note Front Outter Touch Panel Screen Digitizer Glass Lens Replacement Parts Free Shipping

Αυτο λεει οτι ειναι oem, δηλαδη ειναι το γνησιο ρε παιδια ή θα το περιμενεις ποσο καιρο, θα κανεις τον κοπο να το βαλεις κ θα διαπιστωσεις οτι αλλου πατας αλλου βρισκεται; Γιατι η τιμη ειναι τσαμπα!

 

 

 

Ωπα! μολις ειδα οτι προκειται μονο για το εξωτερικο γυαλι....

Edited by foler
Link to comment
Share on other sites

σε αυτη την κατασταση, δουλευει το touch?

 

Ναι, κανονικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτο λεει οτι ειναι oem, δηλαδη ειναι το γνησιο ρε παιδια ή θα το περιμενεις ποσο καιρο, θα κανεις τον κοπο να το βαλεις κ θα διαπιστωσεις οτι αλλου πατας αλλου βρισκεται; Γιατι η τιμη ειναι τσαμπα!

 

 

 

Ωπα! μολις ειδα οτι προκειται μονο για το εξωτερικο γυαλι....

 

Μάλλον θα το ρισκάρω και ο Θεός βοηθός... Επίσης δύσκολο χωρίς paypal να δεχτεί την κάρτα μου...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κανονικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μάλλον θα το ρισκάρω και ο Θεός βοηθός... Επίσης δύσκολο χωρίς paypal να δεχτεί την κάρτα μου...

 

το τζαμι θες αυτο εσπασε αλλα πρεπει να δεις την τεχνικη πως ειναι κολημενο. Για αυτο βαζουμε αμεσως Glass :)

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΒΑΛΑ ΜΠΡΟΣΤΑ :)

 

Ερώτηση.Την κάνεις με τον γνωστό τρόπο ή την κατεβάζεις κανονικά;Φυσικά μιλάμε για κινητό που ήρθε με Α rom και του πέρασα μετά I

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.Την κάνεις με τον γνωστό τρόπο ή την κατεβάζεις κανονικά;Φυσικά μιλάμε για κινητό που ήρθε με Α rom και του πέρασα μετά I

 

Από την εφαρμογή update δεν με ενδιαφερουν τα Ελληνικα. Για τους υπολοιπους δεν ξερω :)

Link to comment
Share on other sites

Από την εφαρμογή update δεν με ενδιαφερουν τα Ελληνικα. Για τους υπολοιπους δεν ξερω :)

 

Το κινητό φορούσε I rom όταν το πήρατε ή του την βάλατε εσείς;'Εκανε κανείς αναβάθμιση από το update στην 4.5.4i σε κινητό που αρχικά φορούσε A ROM;Μπορώ να του κάνω έτσι αναβάθμιση ή θα το κολλήσω;

edit:από meizufans Q: Can I update to a newer rom via OTA (upgrade app).

NO, you cannot. You have to flash via this method again. Άρα όσοι είχαν A rom αρχικά δεν πρέπει να κάνουν update παρά μόνο με τον τρόπο που υπάρχει στην πρώτη σελίδα.

Edited by manouras2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...