Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω απο χθες εχω περασει την beta που δωσανε χθες και νομιζω οτι το κιν δουλευει καλα και ειναι και ποιο γρηγορο

Και εγώ το ίδιο βλέπω. Για να δούμε στην συνέχεια

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να μια αλλαγή χαχαχα

e2197bf22a8f82f16863741dfc5bd955.jpg

 

Βέβαια, η Τρίτη είναι ακόμα Πέμπτη, άσε τα 2 Σάββατα...

53c16dc08f63a9e4501c5c7460a15626.jpg

 

Για το βίντεο από το φατσοβιβλιο στείλε ένα λινκ να δοκιμάσω.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

και στη beta που εδωσαν στη flyme 6 συνεχιζει να μενει η πεμπτη και τα 2 σαββατα
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την flyme 6 την beta

αν και beta η διαφορα με την 5 ειναι σημαντικη

αν και δεν εκανα clear data για καθαρη εγκατασταση για να το ελαφρυνω καπως η 6 ειναι πολυ πιο γρηγορη απο την 5 ανοιγει δλδ εφαρμογες αλλα και περιηγηση πολυ πιο γρηγορα πολυ καλο σημα κινητης βελτιωθηκε αισθητα πολυ καλος ηχος σαφως πιο δυνατος και στο youtube και σε mp3

μενει να δουμε την μπαταρια πως την διαχειριζεται και επισης δεν δοκιμασα το gps

το ημερολογιο παιδια οντως ειναι οπως το βγαλατε στη φωτο μικρο το κακο

αυτες οι πρωτες εντυπωσεις απο μενα :)

Edited by admen
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την flyme 6 την beta

αν και beta η διαφορα με την 5 ειναι σημαντικη

αν και δεν εκανα clear data για καθαρη εγκατασταση για να το ελαφρυνω καπως η 6 ειναι πολυ πιο γρηγορη απο την 5 ανοιγει δλδ εφαρμογες αλλα και περιηγηση πολυ πιο γρηγορα πολυ καλο σημα κινητης βελτιωθηκε αισθητα πολυ καλος ηχος σαφως πιο δυνατος και στο youtube και σε mp3

μενει να δουμε την μπαταρια πως την διαχειριζεται και επισης δεν δοκιμασα το gps

το ημερολογιο παιδια οντως ειναι οπως το βγαλατε στη φωτο μικρο το κακο

αυτες οι πρωτες εντυπωσεις απο μενα :)

οντως ποιο καλος και δυνατος ηχος και το gps κλειδωνει καλα
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σήμερα βγήκε και η Flyme 6.0.2.0 Stable για αρκετά μοντέλα...

Έχω βάλει την beta και εγώ. Καλη σε όλα ήχο οθόνη και διαχείριση εφαρμογών. Με εξετάσει που εκεί που άλλαζα σελίδες μου κόλλησε λίγο αλλά όλα καλα. Αν θέλω να βάλω 6.0.2.0 stable μπορω η όχι. Επίσης υπάρχει λόγος να το κάνω?? Πσντοεωσε γενικές γραμμές τοωτηλεφωνακη καλά πάει. Οι αλλαγές ικανοποιητικές στο interface

οντως ποιο καλος και δυνατος ηχος και το gps κλειδωνει καλα

 

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση......

 

flashαρα την τελευταία rom κετεβασμενη απο το site της flyme, 5.1.12.0.G (μόνο αυτή κατάφερα να rootάρω σωστά)

Όλα καλά προς το παρών εκτός απο τις επαφές.

Όταν με καλεί κάποιος δεν μου εμφανίζει πάντα τον όνομα και δεν μπορώ να στείλω μήνυμα σε κανέναν που ξεκινάει ο αριθμός του απο +30.

Κι εκεί ειναι το πρόβλημα.

Το έχω μερικές μέρες μόνο και απο την εμπειρία μου με κινέζικες rom της Lenovo, καταλαβαίνω οτι απο κάπου πρέπει να ρυθμιστεί να αγνοεί το +30 και να βλέπει μόνο τους τελευταίους 10 αριθμούς (απο το τέλος)

Έψαξα αλλα δεν βρήκα πουθενα τίποτα τέτοιο.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος please?

 

Επίσεις μου φαίνεται οτι ο ήχος του είναι χαμηλότερος στο ηχείο και στο ακουστικό απο πριν...

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τον φορτιστή στην πρίζα, έβγαλε σπίθες και έπεσε η ασφάλεια. Κάηκε...

Πρώτη φορά μου καίγεται φορτιστής. Τους καλύπτει η εγγύηση?

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση......

 

flashαρα την τελευταία rom κετεβασμενη απο το site της flyme, 5.1.12.0.G (μόνο αυτή κατάφερα να rootάρω σωστά)

Όλα καλά προς το παρών εκτός απο τις επαφές.

Όταν με καλεί κάποιος δεν μου εμφανίζει πάντα τον όνομα και δεν μπορώ να στείλω μήνυμα σε κανέναν που ξεκινάει ο αριθμός του απο +30.

Κι εκεί ειναι το πρόβλημα.

Το έχω μερικές μέρες μόνο και απο την εμπειρία μου με κινέζικες rom της Lenovo, καταλαβαίνω οτι απο κάπου πρέπει να ρυθμιστεί να αγνοεί το +30 και να βλέπει μόνο τους τελευταίους 10 αριθμούς (απο το τέλος)

Έψαξα αλλα δεν βρήκα πουθενα τίποτα τέτοιο.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος please?

 

Επίσεις μου φαίνεται οτι ο ήχος του είναι χαμηλότερος στο ηχείο και στο ακουστικό απο πριν...

 

Ευχαριστώ

Αν είναι από Ελλάδα πάρε service. Θα το βρεις facebook

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 3 μερες με την beta global νομιζω οτι το κιν αργησε να λαγκαρει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Εχω εδω και καιρο προβλημα με την καμερα.

1. Με ενεργοποιημενο το HDR αργει χαρακτηριστικα (3 με 4 δευτερ.)να αποθηκευσει την φωτο.

2. Βγαζει τις φωτο θολες, με αποτελεσμα να ειναι σχεδον αχρηστη η φωτογραφικη.

Η προτελευταια αναβαθμιση ηταν η 5.1.12.1G. Εβαλα στην συνεχεια και την 6.7.3.3g beta μηπως αλλαξει κατι αλλα τιποτα. Οι αναβαθμισεις εγιναν χωρις clear data.

Παρακαλω μια βοηθεια. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Εχω εδω και καιρο προβλημα με την καμερα.

1. Με ενεργοποιημενο το HDR αργει χαρακτηριστικα (3 με 4 δευτερ.)να αποθηκευσει την φωτο.

2. Βγαζει τις φωτο θολες, με αποτελεσμα να ειναι σχεδον αχρηστη η φωτογραφικη.

Η προτελευταια αναβαθμιση ηταν η 5.1.12.1G. Εβαλα στην συνεχεια και την 6.7.3.3g beta μηπως αλλαξει κατι αλλα τιποτα. Οι αναβαθμισεις εγιναν χωρις clear data.

Παρακαλω μια βοηθεια. Ευχαριστω.

 

1. Λογικό αφου στο HDR mode (high dynamic range - google it) βγάζει 2 ή 3 φωτογραφίες με διαφορετική φωτεινότητα - αφού τις αποθηκεύσει τις συνδυάζει και τις επεξεργάζεται γιαυτό αργεί

2. για τον ίδιο λόγο πρέπει να κρατάς το κινητό πολύ σταθερό. Βγάζει την ίδια σκηνή 2 3, η παραμικρή διαφορά ανάμεσα στις 2-3 θα σου δώσει θολές κουνημένες φωτογραφίες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν είναι από Ελλάδα πάρε service. Θα το βρεις facebook

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν είναι απο Ελλάδα :mad:

 

Καμιά βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

1. Λογικό αφου στο HDR mode (high dynamic range - google it) βγάζει 2 ή 3 φωτογραφίες με διαφορετική φωτεινότητα - αφού τις αποθηκεύσει τις συνδυάζει και τις επεξεργάζεται γιαυτό αργεί

2. για τον ίδιο λόγο πρέπει να κρατάς το κινητό πολύ σταθερό. Βγάζει την ίδια σκηνή 2 3, η παραμικρή διαφορά ανάμεσα στις 2-3 θα σου δώσει θολές κουνημένες φωτογραφίες.

 

 

Και τα 2 προβλήματα δεν υπήρχαν πριν.

Αν δεν κανω λάθος με το hdr αποθήκευε γρηγορότερα τις φωτό.

 

Για την θολότητα, δεν το ανέφερα σωστά, κάνοντας μέγιστο ζουμ στις φωτό με την μέγιστη ανάλυση (13mp), βγαίνουν θολές σε σχέση με τις παλαιότερες φωτό που έβγαζα.

Η διαφορά μάλιστα φαίνεται ιδιαίτετα στα πρόσωπα.

Link to comment
Share on other sites

1. Λογικό αφου στο HDR mode (high dynamic range - google it) βγάζει 2 ή 3 φωτογραφίες με διαφορετική φωτεινότητα - αφού τις αποθηκεύσει τις συνδυάζει και τις επεξεργάζεται γιαυτό αργεί

2. για τον ίδιο λόγο πρέπει να κρατάς το κινητό πολύ σταθερό. Βγάζει την ίδια σκηνή 2 3, η παραμικρή διαφορά ανάμεσα στις 2-3 θα σου δώσει θολές κουνημένες φωτογραφίες.

 

 

Και τα 2 προβλήματα δεν υπήρχαν πριν.

Αν δεν κανω λάθος με το hdr αποθήκευε γρηγορότερα τις φωτό.

 

Για την θολότητα, δεν το ανέφερα σωστά, κάνοντας μέγιστο ζουμ στις φωτό με την μέγιστη ανάλυση (13mp), βγαίνουν θολές σε σχέση με τις παλαιότερες φωτό που έβγαζα.

Η διαφορά μάλιστα φαίνεται ιδιαίτετα στα πρόσωπα.

 

αν δεν υπήρχαν τα προβλήματα πριν, τότε γύρνα πισω και δες τι παίζει αν και αρχιζει να μου φαινεται για hardware το θέμα παρά για software....

Δοκιμασε το έτσι

Δύσκολα το HDR να αποθήκευε πιο γρήγορα - σου εξήγησα πως λειτουργεί, και για διπλοέλεγχο το δοκίμασα μολις και συμπεριφέρεται προβλεπόμενα.

Ποτέ μα ποτέ μην χρησιμοποιείς ψηφιακό zoom, ούτε σε κινητά ούτε σε κάμερες ούτε πουθενά όσα "megapixels" και να έχει - Εκτός αν καδράρεις αλλα και πάλι...

Επίσεις λογικό να βγαίνουν θολές και κουνημένες σε ζουμ.

Τράβα την ίδια φωτογραφία με πρίν (με τον ιδιο φωτισμό και ίδιες συνθήκες) και σύγκρινε

Αν σου φαίνονται χειρότερες τοτε πάνε στην παλιότερη έκδοση και δες αν υπάρχει βελτίωση.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα για την Beta 6.7.3.3G και λέω για αλλαγή να την κατεβάσω , έχει Ελληνικά η θα ψάχνομαι ?
Link to comment
Share on other sites

Kαι σε εμένα ήρθε πριν 10 λεπτά.

 

Αν την κάνω παραμένουν όλα όπως είναι (ρυθμίσεις , εφαρμογές)?

 

Επίσης να ρωτήσω και εγώ αν έχει Ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πως πάει η 6; υπάρχει λινκ για το firmware? Στο Meizu fans βρίσκω μόνο παλαιότερα

 

εδω ειναι η beta global http://forum.flymeos.com/thread-22658-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα για την Beta 6.7.3.3G και λέω για αλλαγή να την κατεβάσω , έχει Ελληνικά η θα ψάχνομαι ?

Την έχω βάλει. Μια χαρά είναι για μένα. Χωρίς clear data

 

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την έχω δύο μέρες τώρα και είναι πολύ καλή, επέστρεψε η επιλογή για προεπιλεγμένη εφαρμογή κάτι που πραγματικά χρειαζόμουν.

Δίχως clear data και εγώ.

 

Μέσω Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...