Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα. Αν κάνε θα αναζήτηση πατώντας προς τα κάτω το δάκτυλο. Πιστεύω να κατάλαβες. Γενικά να βρεις κάτι. Τις επαφές τις φέρνει μια χαρά. Εγώ έτσι κάνω. Η εφαρμογή των επαφών είναι για τα Μπαζα.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για face book τι να κάνω. Με πετάει συνέχεια έξω.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω 6.1.0.0 g. Μου αρέσει που την έβαλα επειδή είναι σταθερή. Μουφα

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

για το κρασαρισμα του facebook δε νομιζω οτι ευθυνετε η meizu

αν μπεις στο google play και πας στην εφαρμογη απο κατω στα σχολια γινετε το ελα να δεις κρασαρει και σε πολλους αλλους που εχουν αλλες συσκευες

εγω προσωπικα εβαλα ποιο παλια εκδοση και παει σφαιρα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για το κρασαρισμα του facebook δε νομιζω οτι ευθυνετε η meizu

αν μπεις στο google play και πας στην εφαρμογη απο κατω στα σχολια γινετε το ελα να δεις κρασαρει και σε πολλους αλλους που εχουν αλλες συσκευες

εγω προσωπικα εβαλα ποιο παλια εκδοση και παει σφαιρα

 

Υπάρχει, βέβαια, και η λύση του Facebook Lite αλλά και η λύση του Metal for Facebook, Swipe κλπ...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει, βέβαια, και η λύση του Facebook Lite αλλά και η λύση του Metal for Facebook, Swipe κλπ...
το facebook lite ειναι σπαστικο οσο για το αλλο που λετε μια φορα το κατεβασα αλλα με μπερδεψε και το εβγαλα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγινε αναβαθμιση του flyme ( δεν ξερω τι σημαινει ακριβως αυτο). Με το που εγινε αυτο, στην αρχικη οθονη ανοιγοκλεινουν τα εικονιδια, τι πρεπει να κανω?ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα, αγόρασα από το κατάστημα public πριν από 1μιση χρόνο το meizu m2 note. Εδώ και αρκετό καιρό μου έιχε εμφανίσει κάποια σημαδάκια στην οθόνη , σαν θαμπάδα. Μιάς και πλησίαζε η λήξη της εγγύησης λέω ας το πάω και αν καλύπτετε να μου το επισκευάσουν. Σήμερα με κάλεσαν από τα public και μου είπαν πως δεν καλύπτετε απο εγγύηση και έχω δύο επιλογές : 1) επισκευή οθόνης με 130 ευρώ:lol: ,

2) επιστροφή με χρέωση 15 ευρώ.

Το θεωρείτε λογικό να με χρεώσουν 15 ευρώ για να πάρω πίσω την συσκευή μου, ενώ βρίσκεται εντός εγγύησης?????

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αγόρασα από το κατάστημα public πριν από 1μιση χρόνο το meizu m2 note. Εδώ και αρκετό καιρό μου έιχε εμφανίσει κάποια σημαδάκια στην οθόνη , σαν θαμπάδα. Μιάς και πλησίαζε η λήξη της εγγύησης λέω ας το πάω και αν καλύπτετε να μου το επισκευάσουν. Σήμερα με κάλεσαν από τα public και μου είπαν πως δεν καλύπτετε απο εγγύηση και έχω δύο επιλογές : 1) επισκευή οθόνης με 130 ευρώ:lol: ,

2) επιστροφή με χρέωση 15 ευρώ.

Το θεωρείτε λογικό να με χρεώσουν 15 ευρώ για να πάρω πίσω την συσκευή μου, ενώ βρίσκεται εντός εγγύησης?????

 

130€ για 1,5 έτους κινητό; Πολλά. Δε πιστεύω ότι αξίζει. Αν υπάρχει η οικονομική δυνατότητα, πούλα το για ανταλλακτικά (όσο πιάσει) και πάρε ένα άλλο...

 

Edit: πήρα μόλις τώρα τηλέφωνο στη cellcom και μου είπαν ότι για επισκευή/αλλαγή οθόνης στο συγκεκριμένο μοντέλο η τιμή ανέρχεται στα 90€-100€. Αν όντως είναι 90€ τότε ψιλό αξίζει να το φτιάξεις

Edited by atillas24

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως υπάρχουν αντίστοιχα κινητά με ίδιο επεξεργαστή στα 100 ευρώ αυτη τη στιγμή. Δεν αξίζει να αλλάξει την οθόνη για 90 ευρώ. Άλλη επιλογή ειναι αγορά οθόνης απο ebay και επισκευή απο κάποιον ηλεκτρονικό.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αγόρασα από το κατάστημα public πριν από 1μιση χρόνο το meizu m2 note. Εδώ και αρκετό καιρό μου έιχε εμφανίσει κάποια σημαδάκια στην οθόνη , σαν θαμπάδα. Μιάς και πλησίαζε η λήξη της εγγύησης λέω ας το πάω και αν καλύπτετε να μου το επισκευάσουν. Σήμερα με κάλεσαν από τα public και μου είπαν πως δεν καλύπτετε απο εγγύηση και έχω δύο επιλογές : 1) επισκευή οθόνης με 130 ευρώ:lol: ,

2) επιστροφή με χρέωση 15 ευρώ.

Το θεωρείτε λογικό να με χρεώσουν 15 ευρώ για να πάρω πίσω την συσκευή μου, ενώ βρίσκεται εντός εγγύησης?????

 

Και εγω τα ιδια επαθα και μπηκα aliexpress βρηκα με 18 ευρω οθονη, μπηκα youtube και την εκανα μονος μου, ωστοσο μετα την ξαναεσπασα και εκανα το ιδιο. Απο το πασχα δουλευει αψογα η οθονη

Link to comment
Share on other sites

Εγινε αναβαθμιση του flyme ( δεν ξερω τι σημαινει ακριβως αυτο). Με το που εγινε αυτο, στην αρχικη οθονη ανοιγοκλεινουν τα εικονιδια, τι πρεπει να κανω?ευχαριστω εκ των προτερων

 

Τα ίδια έπαθα και εγώ, αναβάθμιση σε 6.1.0.0G και ενώ πήγαιναν όλα καλά και έδειχνε ότι θα είναι μια τέλεια αναβάθμιση, στην αρχική οθόνη εξαφανίζονταν και επανεμφανίζονταν κάθε 2 δευτερόλεπτα τα εικονίδια. Να προχωρήσω σε 2η ή 3η αρχική οθόνη ήταν άσκηση ταχύτητας και σχεδόν αδύνατον να πατήσω εικονίδιο... Με γυρνούσε στην αρχική σε κάθε επανεμφάνιση.

Έψαξα και πρότειναν σε κάποιο forum factory reset... έκανα backup στο τηλέφωνο από την εφαρμογή και έσωσα εικόνες και βιντεο στον υπολογιστή και πάτησα το factory reset μόνο για εφαρμογές/επαφές, όχι το πλήρες format.

Δουλεύει μια χαρά τώρα, μόνο που έπρεπε να ξαναπεράσω όλες τις εφαρμογές από την αρχή και να κάνω restore τα τηλέφωνα και τις επαφές από το backup. :mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Μου λεει η μανα μου εκανα μια αναβαθμιση και κανει κατι κουλα το τηλεφωνο. Για καλη της τυχη, το playstore ηταν στην πρωτη οθονη, και κατεβασα το nova launcher. Μολις εκανα το Nova σαν κεντρικο launcher, σταματησε το "αναβοσβημα" την κεντρικης οθονης.
Link to comment
Share on other sites

Μου επεσε και εχασα το touch σχεδον σε ολη την οθονη. Εχω safenet απο public. Θα ενημερωσω.

 

Στάλθηκε από το thl T6S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Με το Facebook τι έχετε κάνει?Μου έχει σπάσει τα νεύρα με τα συνεχόμενα κρασαρισματα

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πηρα xiaomi redmi note 4x και ησυχα

 

Ησυχασες από απόψεις software. Από ποιότητα κατασκευής είσαι στα ίδια, χαμηλά, επίπεδα... Με Motorola θα ησυχαζες και από τα 2... Μιλάω έχοντας δοκιμάσει και τις 3 μάρκες...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Ησυχασες από απόψεις software. Από ποιότητα κατασκευής είσαι στα ίδια, χαμηλά, επίπεδα... Με Motorola θα ησυχαζες και από τα 2... Μιλάω έχοντας δοκιμάσει και τις 3 μάρκες...
αυτο ισχυει αλλα αυτο το software Και οι αναβαθμισεις ειναι σα το γιοφυρι της αρτας.το μονο μου με στεναχωρησε ηταν οτι το meizu ηταν βολικο λογο του ενος button που ειχε

β

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στο κινητό έχω ένα τεράστιο θέμα. Έγινε η αναβάθμιση στην τελευταία global έκδοση.

 

Αυτό που έγινε όμως όταν ξανάνοιξε, είναι ότι έχουν εξαφανιστεί οι εφαρμογές μου (δεν υπάρχουν τα εικονίδια), αλλά λειτουργούν κανονικά.

Δηλαδή για παράδειγμα, τα εικονίδια του messenger δεν υπάρχουν, αλλά αν μου έρθει μήνυμα, τότε μια χαρά εμφανίζεται το messenger και μπορώ να το χρησιμοποιήσω.

 

Ακομη, το πιο σημαντικό, είναι ότι εξαφανίστηκε το Play Store! Δεν μπορώ να το βρω πουθενά για να το επαναφέρω!

Έχει κανείς ιδέα τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στο κινητό έχω ένα τεράστιο θέμα. Έγινε η αναβάθμιση στην τελευταία global έκδοση.

 

Αυτό που έγινε όμως όταν ξανάνοιξε, είναι ότι έχουν εξαφανιστεί οι εφαρμογές μου (δεν υπάρχουν τα εικονίδια), αλλά λειτουργούν κανονικά.

Δηλαδή για παράδειγμα, τα εικονίδια του messenger δεν υπάρχουν, αλλά αν μου έρθει μήνυμα, τότε μια χαρά εμφανίζεται το messenger και μπορώ να το χρησιμοποιήσω.

 

Ακομη, το πιο σημαντικό, είναι ότι εξαφανίστηκε το Play Store! Δεν μπορώ να το βρω πουθενά για να το επαναφέρω!

Έχει κανείς ιδέα τι να κάνω;

 

μπορεις να το κατεβασεις και απο εδω αν θες https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/google-play-store-8-1-73-release/

Link to comment
Share on other sites

Μου επεσε και εχασα το touch σχεδον σε ολη την οθονη. Εχω safenet απο public. Θα ενημερωσω.

 

Στάλθηκε από το thl T6S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λοιπόν, τελικά μου άλλαξαν την οθόνη στα πλαίσια της εγγύησης!

Δεν χρησιμοποίησαν το safenet τελικά.

 

Στάλθηκε από το LenovoA3300-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν θα πάρει καμιά αναβάθμιση ακόμα το Flyme ή άμα σταμάτησε η υποστήριξη;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

η τελευταία έκδοση ότι χειρότερο. Άπειρο battery drain, crushαρουν οι εφαρμογές. Θυμάται κανείς ποια 5αρα είχε την καλύτερη μπαταρία?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έκανα ******* για αρχη :p Ειχα βαλει κανονικα την lineage 14.1 και δουλευε. Πως μου ρθε και λεω ας βαλω την 13! ΔΙΑΓΡΑΦΩ απο τα αρχεια το zip του 14 βαζω στα αρχεια την 13 μπαινω TWRP κανω wipe παω να εγκαταστησω την 13 και δεν εμπαινε. Θυμηθηκα οτι downgrade δε γινεται ετσι. Τι κανω τωρα; Συνδεω το κινητο στο pc μπας και μπω στο internal storage να βαλω τα αρχεια του 14 αλλα δεν συνδεετε. Παω να τα βαλω στην sd μου παλι δε τα εμφανιζει μεσα στο twrp.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ζητημα λυθηκε. Εχοντας το ανοιχτο στο twrp τυο αναγνωρισε το pc και περασε το 14 στο internal.

Θεόδωρος Κυτίδης
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα έχω ένα meizu m2 note και την περασμένη βδομάδα μου γλίστρησε από τα χέρια με αποτέλεσμα να σπάσει η οθόνη. Βρήκα ένα μαγαζί και άλλαξε την οθόνη αυθημερόν με 60€ ως εδώ όλα καλά... Το θέμα είναι ότι από την στιγμή εκείνη έχω πρόβλημα και με τις δυο SIM.. Δεν κάνει καμία κου κου... Ιδίως μέσα στο σπίτι. Κάθε πρόταση δεκτή για το τι μπορεί να συμβαίνει...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...