Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ενω στη 5.1.12 το facebook δουλευε κανονικα στην 6.1.0.0 και στις beta που ειχε βγαλει κρασαρει συνεχεια

παταω να μπει και με το που μπαινει με πεταει

η πλακα ειναι οτι το κανει σε πολλους σε διαφορετικες συσκευες

σε σας το κανει ?διορθωνετε καπως ?ειναι της εφαρμογης ?

Link to comment
Share on other sites

δεν δουλευει ουτε το facebook (αναγκατηκα και εβαλα το lite)ουτε το ssuser για το ρουτ και κανα δυο εφαρμογες ακομη κρασαρουν και πολυ λαγκαρισμα

θα κανω μια επαναφορα εροστασιακων ρυθμισεων γιατι δεν εκανα καθαρη εγκατασταη (και στις προηγουμενες ενημερωσεις δεν εκανα αλλα τετοιο χαλι πρωτη φορα)και αν δεν στρωσει το πιθανοτερο ειναι να γυρισω στην 5,1,1,2

εκαναν τοσο καιρο να βγαλουν μια stable εκδοση και αυτη ειναι χειροτερη και απο την beta κριμα

Link to comment
Share on other sites

επιτελους

την εβαλες ?

 

Την πέρασα...! Δε κρατάει τις ρυθμίσεις της κάμερας! :lol::lol:

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Είχα τρελαθεί με το fb στην 6 beta, λειτουργούσε άψογα βέβαια το fb lite. Μόνη σωτηρία η επιστροφή στην 5.1.12.1 G και είναι σαν να έβαλα και καινούργια μπταρία(!!!) Έχει τελειώσει το θέμα με τα updates για m2note. Μείναμε σε android 5.
Link to comment
Share on other sites

για το θεμα του facebook κατεβασα αυτη την εκδοση και την εκανα χειροκινητα εγκατασταση και δουλευει μια χαρα

το google play το εβαλα φυσικα να μην κανει αυτοματα ενημερωσεις για να μην περασει την καινουργια εκδοση που κρασαρει

Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω τελικα πως φταιει η 6 γιατι αν δειτε στο google play κατω απο το facebook τα σχολια θα δειτε οτι παρα πολλα ατομα εχωυν θεμα με το κρασαρισμα της εφαρμογης

νομιζω οτι μετα τη χθεσινη αναβαθμιση το fb δειχνει να δουλευει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρει το κινητό και πότε την έκδοση 6 ή κάποια καλύτερη ή όχι?
Link to comment
Share on other sites

και ενω το fb δουλευε καλα μετα και την τελευταια αναβαθμιση του παλι κρασαρει οποτε εβαλα την εκδοση lite
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ειδοποίηση για updatef69263f46d329a736181b4052e3e0981.jpg

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ε κανε την
Link to comment
Share on other sites

Με τα bugs της 6 είναι λες και το κινητό πλέον έχει χαλάσει. Και το battery drain βελτιώθηκε ελάχιστα. Το facebook σταθερά κρασάρει. Ας το άφηναν στην 5 το κινητό, τι πετάνε και notification για beta και ξεγελάν κόσμο να τις βάλει...
Link to comment
Share on other sites

Με τα bugs της 6 είναι λες και το κινητό πλέον έχει χαλάσει. Και το battery drain βελτιώθηκε ελάχιστα. Το facebook σταθερά κρασάρει. Ας το άφηναν στην 5 το κινητό, τι πετάνε και notification για beta και ξεγελάν κόσμο να τις βάλει...
για το fb φιλε νομιζω πως δεν ειναι θεμα της 6 γιατι αν μπεις στο google play Και διαβασεις σχολια απο κατω γινετε πανικος οι ποιο πολλοι εχουν θεμα με το fb αλλα οτι εχει bugs εχει και γω σκεφτομαι να ξαναπαω στην 5.1.12
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φιλαράκια! Για να βρείτε τις επαφές σας ποια εφαρμογή χρησιμοποιείται? Γιατί η εφαρμογή του κινητού είναι για τα μπάζα. Ακόμα και ακριβός το όνομα να γράψεις, μπορεί να μην σου εμφανίζει την επαφή.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω και την truecaller αλλά είναι κάπως βαριά σαν εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vagelander
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. έχω ένα θέμα, έκανα μεσω ενός βιντεο ανοιγμα στο bootloader με σκοπό να αλλάξω ρομ. Ανοιξε το bootloader κανονικά. Μπαίνω στο κινητό. Εκείνη τη στιγμή μου πεταει μήνυμα το κινητο για το update του flyme στο 6 το global (είχα ήδη το beta). Λέω ας το δοκιμασω. Κάνει το download και μετα πάει να κάνει μια επανεκκίνηση και το κινητό κλείνει. Πάω να το ξανανοίξω αλλά τίποτα μαύρη οθόνη δε δέχεται καμία εντολή σαν να είναι νεκρό. Φοβάμαι για hardbrake. Τι μπορεί να είναι αυτό και πώς διορθώνεται; Έχει σχέση με το άνοιγμα του bootloader ή του καινούργιου flyme; (Επίσης το βαζω για φόρτιση και δεν ανταποκρίνεται ούτε επίσης όταν το συνδέσω στο pc).
Θεόδωρος Κυτίδης
Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν επρεπε να το κανεις αυτο!!! Απο τη στιγμη που ξεκλειδωνεις bootloader δεν μπορεις να φλασαρεις stock rom. Διαβασε τον οδηγο προσεκτικα και δες αν βλεπει το κινητο το flash tool οποτε ξανακανεις τη διαδικασια και βαζεις custom recovery και οποια custom rom θες ή κανεις τη διαδικασια unbrick που περιγραφεται στο τελος το post. https://forum.xda-developers.com/meizu-mx/development/howto-flash-twrp-flash-cm-gapps-t3467516
Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν επρεπε να το κανεις αυτο!!! Απο τη στιγμη που ξεκλειδωνεις bootloader δεν μπορεις να φλασαρεις stock rom. Διαβασε τον οδηγο προσεκτικα και δες αν βλεπει το κινητο το flash tool οποτε ξανακανεις τη διαδικασια και βαζεις custom recovery και οποια custom rom θες ή κανεις τη διαδικασια unbrick που περιγραφεται στο τελος το post. https://forum.xda-developers.com/meizu-mx/development/howto-flash-twrp-flash-cm-gapps-t3467516

 

Συνδέω όμως το κινητό με το pc και δεν το αναγνωρίζει. Το pc κάνει τον ηχο οτι συνδεθηκε μια συσκευή και αμέσως μετά κάνει τον ήχο αποσύνδεσης συσκευής και αυτό επαναλαμβάνεται.

Θεόδωρος Κυτίδης
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις περασει τους drivers κατα 90% θα μπορεσεις να φλασαρεις με το flash tool δοκιμασες;

 

Όλα καλά! Ουσιαστικά έκανα τη διαδισκασία unlock bootloader μεσω του link σου και ενεργοποιήθηκε το κινητό. Μάλιστα μπήκε και η global. Πρέπει να κάνω τώρα κάτι άλλο ώστε να μη μου συμβεί ξανά αυτο;

Θεόδωρος Κυτίδης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φιλαράκια! Για να βρείτε τις επαφές σας ποια εφαρμογή χρησιμοποιείται? Γιατί η εφαρμογή του κινητού είναι για τα μπάζα. Ακόμα και ακριβός το όνομα να γράψεις, μπορεί να μην σου εμφανίζει την επαφή.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω και την truecaller αλλά είναι κάπως βαριά σαν εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπέρα. Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα. Αν κάνε θα αναζήτηση πατώντας προς τα κάτω το δάκτυλο. Πιστεύω να κατάλαβες. Γενικά να βρεις κάτι. Τις επαφές τις φέρνει μια χαρά. Εγώ έτσι κάνω. Η εφαρμογή των επαφών είναι για τα Μπαζα.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για face book τι να κάνω. Με πετάει συνέχεια έξω.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω 6.1.0.0 g. Μου αρέσει που την έβαλα επειδή είναι σταθερή. Μουφα

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...