Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω Vodafone δεν έκανα καμία ρυθμιση και πιάνω g μόνο τι να αλλάξω?
Ζήσε την κάθε σου στιγμή σαν να 'ναι η τελευταία
Link to comment
Share on other sites

Έχω Vodafone δεν έκανα καμία ρυθμιση και πιάνω g μόνο τι να αλλάξω?

 

Επειδή έχω vodafone, για να ενεργοποιηθεί το 4g στη γραμμή σου θα πρέπει να στείλεις "4G ΝΑΙ" στο 1285

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι τελευταίο το notification led γτ δεν λειτουργεί έχω κάνει τικ αυτό με το breath

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όλα οκ τελικά φοβερό κινητό

Ζήσε την κάθε σου στιγμή σαν να 'ναι η τελευταία
Link to comment
Share on other sites

Μου την έχει σπάσει η ιστορία με τις πολλές γλώσσες του touchpal.

Για να γυρίσεις αγγλικά ενώ γράφεις Ελληνικά και πίσω, χρειάζεσαι 6 κινήσεις ή να βολοδέρνεις με το άθλιο swype στο space button...

Kαμία λύση να φαίνονται μόνο οι δύο γλώσσες?

Τί να τα κάνω τα σουαχίλι κάθε φορά που γράφω οτιδήποτε?

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμισεις εχει επιλογη γλωσσας εκει επιλεγεις μονο αγγλικα και ελληνικα ευκολο ειναι
Ζήσε την κάθε σου στιγμή σαν να 'ναι η τελευταία
Link to comment
Share on other sites

Μόνο αυτά έχω επιλεγμένα :rolleyes: :D

Έκδοση Ι από Ελλάδα έχω.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

και εγω το ιδιο αλλα μια χαρα ειναι σ εμενα
Ζήσε την κάθε σου στιγμή σαν να 'ναι η τελευταία
Link to comment
Share on other sites

ποτε παιρνουμε flyme 5? εγω ειμουν με την Ι και περασα την A, θα μου ερθει ota η θα την περασω χειροκινητα?
Link to comment
Share on other sites

Και οι δυο SIM card είναι φουλ ενεργες. Όπου και να την βάλεις θα έχεις 4G αρκεί να μπεις και να το δηλώσεις μετά στα settings. Είναι ένα από τα πολύ καλά που έχει το τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Πως το δηλώνω? Εκεί που λέει προτεραιότητά 4g έτσι?
Ζήσε την κάθε σου στιγμή σαν να 'ναι η τελευταία
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά που κατεβάζουμε την Official Rom Flyme 5 με ελληνικά? Έχω την Flyme OS 4.5.4.2I

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά που κατεβάζουμε την Official Rom Flyme 5 με ελληνικά? Έχω την Flyme OS 4.5.4.2I

 

εδω υπαρχει αλλα δεν νομιζω να εχει ελληνικα.

https://downloads.meizufans.eu/?dir=m2note/firmware/test/5.6.2.1/a

 

δεν υπαρχει πιστευω ακομα Flyme5 με ελληνικα για το Μ2Νοτε

αν μπορει ας το επιβεβαιωσει και καποιος χρηστης του κινητου

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

εδω υπαρχει αλλα δεν νομιζω να εχει ελληνικα.

https://downloads.meizufans.eu/?dir=m2note/firmware/test/5.6.2.1/a

 

δεν υπαρχει πιστευω ακομα Flyme5 με ελληνικα για το Μ2Νοτε

αν μπορει ας το επιβεβαιωσει και καποιος χρηστης του κινητου

 

Ευχαριστω παρα πολυ.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Μονο αγγλικα και κινεζικα εχει !!! Αλλα αν την περασετε χωρις wipe θα σας μεινουν τα ελληνικα σε μερικα σημεια notification κτλ Edited by nikos92pik
Link to comment
Share on other sites

Μου την έχει σπάσει η ιστορία με τις πολλές γλώσσες του touchpal.

Για να γυρίσεις αγγλικά ενώ γράφεις Ελληνικά και πίσω, χρειάζεσαι 6 κινήσεις ή να βολοδέρνεις με το άθλιο swype στο space button...

Kαμία λύση να φαίνονται μόνο οι δύο γλώσσες?

Τί να τα κάνω τα σουαχίλι κάθε φορά που γράφω οτιδήποτε?

 

Πριν εννοούσα τις ρυθμίσεις γλώσσας στο σύστημα.

Πρέπει να αλλάξουν και οι ρυθμίσεις γλώσσας μέσα από την εφαρμογή. Μέσα από τις ρυθμίσεις του ίδιου του Touchpal.

Και είναι οκ.

 

Επιβεβαιώνω επίσης ότι ενώ έχει μια από τις καλύτερες ανοιχτές ακροάσεις που έχω δει σε τηλέφωνο και το bluetooth λειτουργεί πολύ καλά, ο ήχος από τα ενσύρματα ακουστικά είναι πολύ πολύ χαμηλός. Επίσης δεν υπάρχει κάποιο σύμβολο όταν βάζεις τα ακουστικά. Ούτε υπάρχει τίποτα στις ρυθμίσεις ήχου.

Θεωρώ ότι είναι καθαρά ζήτημα rom.

 

Η κάμερα είναι θεότρελη.

Τραβάς στο αυτόματο ή και με το FV-5 νύχτα με φώτα από το δρόμο και βγαίνει πολύ καλή για iso400-600-800.

Βγάζεις μέρα με καλό φως και φοβερά χρώματα και τα κάνει @#$%^ με iso 100.

Αυτό κυρίως δείχνει κακή επεξεργασία και αλγορίθμους και όχι κακό module κάμερας...

Edited by natna
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Πριν εννοούσα τις ρυθμίσεις γλώσσας στο σύστημα.

Πρέπει να αλλάξουν και οι ρυθμίσεις γλώσσας μέσα από την εφαρμογή. Μέσα από τις ρυθμίσεις του ίδιου του Touchpal.

Και είναι οκ.

 

Επιβεβαιώνω επίσης ότι ενώ έχει μια από τις καλύτερες ανοιχτές ακροάσεις που έχω δει σε τηλέφωνο και το bluetooth λειτουργεί πολύ καλά, ο ήχος από τα ενσύρματα ακουστικά είναι πολύ πολύ χαμηλός. Επίσης δεν υπάρχει κάποιο σύμβολο όταν βάζεις τα ακουστικά. Ούτε υπάρχει τίποτα στις ρυθμίσεις ήχου.

Θεωρώ ότι είναι καθαρά ζήτημα rom.

 

Η κάμερα είναι θεότρελη.

Τραβάς στο αυτόματο ή και με το FV-5 νύχτα με φώτα από το δρόμο και βγαίνει πολύ καλή για iso400-600-800.

Βγάζεις μέρα με καλό φως και φοβερά χρώματα και τα κάνει @#$%^ με iso 100.

Αυτό κυρίως δείχνει κακή επεξεργασία και αλγορίθμους και όχι κακό module κάμερας...

 

Περιμενω πως και πως καποιος να φτιαξει καμια ρομ αλλη ciannogen exei πολλες δυνατοτητες το κινητο και χαραμιζετε λιγο με το Flyme

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω πως και πως καποιος να φτιαξει καμια ρομ αλλη ciannogen exei πολλες δυνατοτητες το κινητο και χαραμιζετε λιγο με το Flyme

Θα περιμένεις πολλά χρόνια πιθανόν..

Με κλειδωμένο bootloader δεν πας πουθενά..

Άλλη μάρκα έπρεπε να διαλέξεις.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένεις πολλά χρόνια πιθανόν..

Με κλειδωμένο bootloader δεν πας πουθενά..

Άλλη μάρκα έπρεπε να διαλέξεις.

 

Το flyme 5 προβλεπεται να ειναι διαθεσιμο για το κινητο μας (M2 & M2 note) κατα τον Απριλη και απ'οτι ειδα υπαρχει στις ρυθμισεις/developers η επιλογη "unlock bootloaders" αλλα θα δουμε τι ακριβως κανει οταν την βαλουμε..

Δεν ξερω αν βγαλουν στο XDA κατι αλλα να πω την αληθεια δεν με απασχολει και πολυ γιατι προσωπικα βρισκω το flyme πολυ καλο και μελετημενο...απο την στιγμη που εβαλα τον Nova launcher γιατι ο μαμα δεν μου αρεσε καθολου.

Απο εκει και περα το κινητο ειναι πολυ καλο και το ιδιο ισχυει για την πολυ ποιοτικη θηκη σιλικονης της Νιλκιν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις το πήρα από Public στα 199€. Του πήρα κ το safe net ενώ παρήγγειλα και αυτά http://www.e-smartbuy.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_category_id=412&virtuemart_product_id=3929&Itemid=71

http://www.e-smartbuy.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_category_id=393&virtuemart_product_id=3910&Itemid=71

 

Ακόμα δεν το έχω ανοίξει ενώ είναι το πρώτο μου android κινητό. Αύριο θα μετατρέψω την sim μου σε nano στην Vodafone.

 

Κάθε παρατήρηση/καθοδήγηση ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...