Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο αυτοματος φωτισμος ποτε θα λυθει. Σε εσας δουλευει? Ειμαι με κινεζικο U

 

Αυτό με την Αυτόματη ήθελα να το ρωτήσω και εγώ αν είναι πρόβλημα ή όχι.

Που μάλλον είναι δηλ. αν και είδα μιά δυό φορές τελευταία να κάνει κάτι αυξομειώσεις αλλά όχι κάτι τραγικό.

Το βράδυ ας πούμε, φωτίζει τόσο που "βγάζει" μάτια!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια και δε μου βγάζει αυτόματη αναβάθμιση, μπορώ να την κατεβάσω από κάπου και να την εγκαταστήσω; International
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια και δε μου βγάζει αυτόματη αναβάθμιση, μπορώ να την κατεβάσω από κάπου και να την εγκαταστήσω; International

 

Υπάρχει από εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Μετά από πτώση του M2 δεν δουλεύει η αφή στο κάτω μέρος της οθόνης.Η οθόνη δεν έπαθε κάτι.Πρέπει ν αλλάξω οθόνη ή αλλάζει μόνο το σύστημα αφής;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Μετά από πτώση του M2 δεν δουλεύει η αφή στο κάτω μέρος της οθόνης.Η οθόνη δεν έπαθε κάτι.Πρέπει ν αλλάξω οθόνη ή αλλάζει μόνο το σύστημα αφής;

 

αν δεν επαθε τιποτα η οθονη αλλαξε μονο το Digitizer

Link to comment
Share on other sites

αν δεν επαθε τιποτα η οθονη αλλαξε μονο το Digitizer

 

Γνωρίζεις αν αλλάζει μόνο του ή πρέπει ν αλλάξω και οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις αν αλλάζει μόνο του ή πρέπει ν αλλάξω και οθόνη;

 

δες εδω

το αγοραζεις και το αλλαζεις μονος σου η καποιος που ξερει

Link to comment
Share on other sites

δες εδω

το αγοραζεις και το αλλαζεις μονος σου η καποιος που ξερει

 

http://www.ebay.com/itm/New-LCD-Display-Touch-Screen-Digitizer-Assembly-Tools-For-Meizu-Meilan-Note-2-M2-/351576269879?hash=item51db942437:g:twQAAOSwnipWXqTP.Δεν συμφέρει καλύτερα;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας το έχω 1 μήνα και βγήκε εκτός το μικρόφωνο είμαι για puplic θα βγάλω άκρη η θα με πλακώσουν στα κινέζικα!!!!!

 

από που το εχεις αγορασει ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας το έχω 1 μήνα και βγήκε εκτός το μικρόφωνο είμαι για puplic θα βγάλω άκρη η θα με πλακώσουν στα κινέζικα!!!!!

 

Από τη στιγμή που το αγορασες από τα public δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα να τους το γυρίσεις. Αυτοί θα το κρατήσουν κάποιες μέρες, λογικά, και θα σε ενημερώσουν έπειτα αν στο φτιαξανε ή στο αλλάξανε.

 

Πάντως, μιας και αναφέρθηκε, το μικρόφωνο του δεν είναι και από τα καλυτερα. Όταν εγώ μιλάω σχετικά σιγά ο άλλος δε μ ακούει. Κάτι που με το moto g 1st gen που είχα δεν ειχα αντιμετωπισει...

Edited by atillas24

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Από το puplic το πήρα αλλά δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα γι αυτούς το μικρόφωνο όντως δεν είναι και από τα καλύτερα μακάρι να βγάλω άκρη
Link to comment
Share on other sites

Από το puplic το πήρα αλλά δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα γι αυτούς το μικρόφωνο όντως δεν είναι και από τα καλύτερα μακάρι να βγάλω άκρη

 

Νομίζω ότι το επίσημο service της meizu είναι κάπου στην Ηλιούπολη, Αργυρούπολη. Αν το ψαξεις στο google θα το βρεις και μπορείς να το πας εσύ κατευθείαν στο service με την απόδειξη αγοράς...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Έχει μια φίλη το εν λόγω κινητό και όταν της πάει κάτω από 20% η μπαταρία τα εικονίδια στις αρχικές σελίδες φεύγουν από εκεί που τα είχε βάλει η ίδια και γίνονται όπως όταν το πήρε. Ξέρετε τι φταίει;

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το λέω καιρό τωρα ότι ειδικά μετα την τελευταία αναβάθμιση δεν με ακούνε καλά... Δεν νομίζω πάντως να φταίει τι μικρόφωνο καθώς οταν βάζω ανοιχτή συνομιλία ή κάνω ηχογράφηση μέσω μικροφώνου η φωνή μου ακούγεται καμπάνα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδεια sos το κινητο μου επεσε στο νερο...το εβγαλα αμεσως το φυσυξα προσπαθησα να το στεγνωξω...δεν μπηκε πολυ νερο μεσα...μεσα στον αγχος μου δεν το εσβησα εξαρχης να το βαλω μεσα στο ρυζι..λειτουργει κανονικα...η απτικη ανατροφοδοτηση δεν λειτουργει..δεν ξερω τι αλλο να κανω..ειναι αγορασμενο απο κινα...η εγγυηση θα με καλυψει εδω στην ελλαδα η παει για φουντο?ΤΟ ρυζι θα σωσει τιποτα?Υπαρχει περιπτωση να επιστρεψει στο φυσιολογικα..?Σας παρακαλω αμα σας ειναι ευκολο πειτε μου τι αλλο μπορω να κανω για να το σωσω..εχω αγχωθει υπερβολικα αυτη τη στιγμη δεν ξερω τι να κανω....Μονο 2 εβδομαδες το εχω..Για οποιαδιποτε συμβουλη πειτε μου,γενικα οτιδιποτε μπορει να βοηθησει..Χιλια ευχαριστω εξαρχης....:cry::cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδεια sos το κινητο μου επεσε στο νερο...το εβγαλα αμεσως το φυσυξα προσπαθησα να το στεγνωξω...δεν μπηκε πολυ νερο μεσα...μεσα στον αγχος μου δεν το εσβησα εξαρχης να το βαλω μεσα στο ρυζι..λειτουργει κανονικα...η απτικη ανατροφοδοτηση δεν λειτουργει..δεν ξερω τι αλλο να κανω..ειναι αγορασμενο απο κινα...η εγγυηση θα με καλυψει εδω στην ελλαδα η παει για φουντο?ΤΟ ρυζι θα σωσει τιποτα?Υπαρχει περιπτωση να επιστρεψει στο φυσιολογικα..?Σας παρακαλω αμα σας ειναι ευκολο πειτε μου τι αλλο μπορω να κανω για να το σωσω..εχω αγχωθει υπερβολικα αυτη τη στιγμη δεν ξερω τι να κανω....Μονο 2 εβδομαδες το εχω..Για οποιαδιποτε συμβουλη πειτε μου,γενικα οτιδιποτε μπορει να βοηθησει..Χιλια ευχαριστω εξαρχης....:cry::cry::cry:

 

Αρχικά προτείνω να το κλείσεις και να το βάλεις σε ρύζι για ένα 24ωρο. Από κει και πέρα βλέπεις....

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση.Θελω να παρω το τηλεφωνο απο Κινα.Απο εκει το στελνουν με τη U η Α ρομ χωρις ελληνικα και μετα πρεπει να περασω την I με την μεθοδο απο το Meizufans ??απο μπαταρια πως παει ?βγαζει 1μισι μερα με δυο ?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά προτείνω να το κλείσεις και να το βάλεις σε ρύζι για ένα 24ωρο. Από κει και πέρα βλέπεις....

φιλε μου το εχω βαλει στο ρυζι απο την ωρα που εγραψα την πρωτη αναφορα..Τωρα ο Θεος να βαλει το χερι του...αν και δουλευει κανονικα..εχει λιγη θολουρα απο το νερο που εξατμιστικε πισω στην καμερα και φαινεται στο κατω μερος τις οθονης οτι υπαρχει υγρασια..Πιστευεις οτι με το ρυζι θα φυγει η υγρασια γενικα?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το εχω βαλει στο ρυζι απο την ωρα που εγραψα την πρωτη αναφορα..Τωρα ο Θεος να βαλει το χερι του...αν και δουλευει κανονικα..εχει λιγη θολουρα απο το νερο που εξατμιστικε πισω στην καμερα και φαινεται στο κατω μερος τις οθονης οτι υπαρχει υγρασια..Πιστευεις οτι με το ρυζι θα φυγει η υγρασια γενικα?

 

Έχω διαβάσει για smartphones που ήταν βυθισμένα σε νερό για 5 λεπτά και μετά από 2 μέρες σε ρύζι λειτουργούσαν κανονικά... Πιστεύω ότι θα το σωσεις το meizu! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια μια ερωτηση.Θελω να παρω το τηλεφωνο απο Κινα.Απο εκει το στελνουν με τη U η Α ρομ χωρις ελληνικα και μετα πρεπει να περασω την I με την μεθοδο απο το Meizufans ??απο μπαταρια πως παει ?βγαζει 1μισι μερα με δυο ?

 

Γιατί να μπεις στη χρονοβόρα και ψυχοφθόρα (σε περίπτωση που χαλάσει) διαδικασία αγοράς από Κίνα ενώ μπορείς να το πάρεις από public ή eshop με μόλις 199€;! Τσαμπα κόπο το βλέπω εγώ... Από μπαταρία σκίζει. Ενδεικτικά να σου αναφέρω ότι ήταν ανοιχτών από τις 07:30 με 100% μπαταρία και από τις 08:30 μέχρι τις 22:30 λειτουργούσε σε 4G με κλείσεις και μηνύματα στο full. Έπεσε στο 14%(χωρίς power saving mode) στις 24:30...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει για smartphones που ήταν βυθισμένα σε νερό για 5 λεπτά και μετά από 2 μέρες σε ρύζι λειτουργούσαν κανονικά... Πιστεύω ότι θα το σωσεις το meizu! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γιατί να μπεις στη χρονοβόρα και ψυχοφθόρα (σε περίπτωση που χαλάσει) διαδικασία αγοράς από Κίνα ενώ μπορείς να το πάρεις από public ή eshop με μόλις 199€;! Τσαμπα κόπο το βλέπω εγώ... Από μπαταρία σκίζει. Ενδεικτικά να σου αναφέρω ότι ήταν ανοιχτών από τις 07:30 με 100% μπαταρία και από τις 08:30 μέχρι τις 22:30 λειτουργούσε σε 4G με κλείσεις και μηνύματα στο full. Έπεσε στο 14%(χωρίς power saving mode) στις 24:30...

 

φιλε μου σε ευχαριστω γι αυτο που μου ειπες,μου εφτιαξες το ηθικο...Σε ευχαριστω γενικα.να σαι καλα!

Link to comment
Share on other sites

αν το παρεις απο το vickmall ειναι σαν να το πηρες απο public και e-shop μην σου πω και καλυτερα
Link to comment
Share on other sites

αν το παρεις απο το vickmall ειναι σαν να το πηρες απο public και e-shop μην σου πω και καλυτερα

 

Εννοεις απο το vickmall που εχει επιλογη για ιντερνατιοναλ ρομ γιατι το minideal που το εχω δεις σου εχει επιλογη οτι μπορουν να εγκαταστησουν ελληνικα και playstore.

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις απο το vickmall που εχει επιλογη για ιντερνατιοναλ ρομ γιατι το minideal που το εχω δεις σου εχει επιλογη οτι μπορουν να εγκαταστησουν ελληνικα και playstore.

 

την ιντενασιοναλ και να μην την εχει ειναι παιχνιδακι πλεον για να την βαλεις

εννοοω την αξιοπιστια που εχει το vickmall που μπορει να φας και λιγοτερο χρονο απο το να το στειλεις και να το παραλαβεις επισκευασμενο σε σχεση με το public που δεν ξερουν την τυφλα τους εκει μεσα και θα το παραδωσουν στην Ελληνικη αντιπροσωπεια και θα φας εξισου μεγαλη αναμονη

επισης με το vickmall μιλας απ ευθειας και θα σου πουν τι ακριβως εχει και τι θελει και σε τι ενεργειες θα προβουν υπαρχει δηλαδη μια οικειοτητα

ασε που τα ανταλλακτικα ειναι παμφθηνα πλεον και τα βρισκεις ανετα και αν πιανουν λιγο τα χερια σου μπορεις να το κανεις και μονος σου η καποιος γνωστος σου που ξερει η ακομη και μαγαζια που επισκευαζουν κινητα υπαρχουν ηδη πολλα

οποτε δεν βλεπω τον λογο γιατι να μην το παρω 60-70 ευρω πιο φθηνο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...