Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πανε στην εφαρμογη security και φτιαξε τις εφαρμογες που θες στα permissions

 

Μα πως? Προσπάθησα τα πάντα... Πηγαίνω στις ρυθμίσεις->ασφάλεια->πρόσβαση σε ειδοποιήσεις και δεν μπορώ να κάνω τίποτα... Άμα σου είναι εύκολο καθοδηγησε με.. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πως θα ρυθμίσω το κινητό να μου έρχονται ειδοποιήσεις από yahoo και gmail όταν έχω καινούριο mail...;!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Στο Yahoo που χρησιμοποιώ και εγώ, πρέπει να πας μέσα απο τις ρυθμίσεις του και να τις ενεργοποιήσεις. Δεν έχει να κάνει με το τηλέφωνο, αλλά με το κάθε email πρόγραμμα που χρησιμοποιείς.
Link to comment
Share on other sites

Στο Yahoo που χρησιμοποιώ και εγώ, πρέπει να πας μέσα απο τις ρυθμίσεις του και να τις ενεργοποιήσεις. Δεν έχει να κάνει με το τηλέφωνο, αλλά με το κάθε email πρόγραμμα που χρησιμοποιείς.

 

Μα συγκεκριμένα στο yahoo (γιατί αυτό με ενδιαφέρει πιο πολύ) οι ειδοποιήσεις είναι ενεργες! Όταν όμως έρχεται κάποιο mail δε με ειδοποιεί...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Μα συγκεκριμένα στο yahoo (γιατί αυτό με ενδιαφέρει πιο πολύ) οι ειδοποιήσεις είναι ενεργες! Όταν όμως έρχεται κάποιο mail δε με ειδοποιεί...

 

'Ελεγξε και στις ρυθμίσεις - Ηχος - Ειδοποίηση email, εάν ειναι και εκεί κάποιος ήχος επιλεγμένος.

 

Ολίγον άσχετο άλλα μόλις πέρασα και εγώ την 4.5.4.2Ι χωρίς εκκαθάριση δεδομένων χρήστη. Δεν ειδα και τίποτε το τρελό, ίσως ειναι νωρίς ακόμα. Αυτή η έκδοση, κάνει συγχρονισμό των επαφών μου με το google? (γιατί αυτό ήταν και το πρόβλημα που ειχα όταν το πήρα απο το Public)

Edited by xristos_mi
Link to comment
Share on other sites

...μόλις πέρασα και εγώ την 4.5.4.2Ι χωρίς εκκαθάριση δεδομένων χρήστη. Δεν ειδα και τίποτε το τρελό, ίσως ειναι νωρίς ακόμα. Αυτή η έκδοση, κάνει συγχρονισμό των επαφών μου με το google? (γιατί αυτό ήταν και το πρόβλημα που ειχα όταν το πήρα απο το Public)

 

Τον συγχρονισμό επαφών το διόρθωσαν με την 4.5.4.1I. Με αυτή αυξησανε νομίζω το χώρο της ενσωματομενης μνήμης της συσκευής και κατάργησαν μια εφαρμογή με themes... Ψιλοπράγματα...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Μα συγκεκριμένα στο yahoo (γιατί αυτό με ενδιαφέρει πιο πολύ) οι ειδοποιήσεις είναι ενεργες! Όταν όμως έρχεται κάποιο mail δε με ειδοποιεί...

Πρέπει να πας στο security και να δώσεις παντού permission..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πας στο security και να δώσεις παντού permission..

 

Φίλε μου μπορείς να μου εξηγήσεις πως γίνεται αυτό? Πηγαίνω στο security για να δώσω permissions και δεν μπορώ, δεν γίνεται να εισάγω τις εφαρμογες που με ενδιαφέρουν για να παίρνω ενημερώσεις.. Άμα σου είναι εύκολο βοήθησε με λίγο... Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα τις κανεις να ανοιγουν αυτοματα μετα τικαρεις τις ειδοποιησεις και μετα πας στο τετραγωνο που εχει κατω δεξια ( που ειναι 4 τετραγωνα) και δινεις permisions στην εφαρμογη που θες
Link to comment
Share on other sites

Πρωτα τις κανεις να ανοιγουν αυτοματα μετα τικαρεις τις ειδοποιησεις και μετα πας στο τετραγωνο που εχει κατω δεξια ( που ειναι 4 τετραγωνα) και δινεις permisions στην εφαρμογη που θες

Φίλε σε ευχαριστώ πολύ, απλά μου φαίνεται λίγο περίεργο το flyme και τώρα ξεκινάω να βγάζω άκρη.. Ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σε ευχαριστώ πολύ, απλά μου φαίνεται λίγο περίεργο το flyme και τώρα ξεκινάω να βγάζω άκρη.. Ευχαριστώ και πάλι!

Δεν είναι μόνο το flyme ..οι νέες εκδόσεις Android έτσι λειτουργούν με δικαιώματα...ακόμα και στις nexus συσκευές.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι τοσες μερες στη σαλονικη και δεν με βγαζει πουθενα 4G? Μηπως πρεπει να μιλησω με cosmote για ενεργοποιηση? Η καρτα ειναι καινουρια γιατι παρηγγειλα νανοσιμ για να βαλω στο τηλεφωνο
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Πήρα πριν λίγες μέρες το κινητό από τα public και έχω ένα θέμα με το fb messenger. Όταν εμφανίζεται ειδοποίηση για νέο μήνυμα στην οθόνη με το κυκλακι, η οθόνη τρελαίνεται και αναβοσβήνει. Τι μπορεί να φταίει;

[sIGPIC][/sIGPIC]

::Alma Libre - My Blog

A blog by an IT student

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες.Χρονια πολλα και Καλη Χρονια ευχομαι σε ολους.Μια ερωτηση εχω να κανω.Εχω το meizu m2 note και την εκδοση του flyme ΟS 4.5.2I .Υπαρχει καποια νεοτερη απο αυτη?..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες.Χρονια πολλα και Καλη Χρονια ευχομαι σε ολους.Μια ερωτηση εχω να κανω.Εχω το meizu m2 note και την εκδοση του flyme ΟS 4.5.2I .Υπαρχει καποια νεοτερη απο αυτη?..

 

Η πιο τελευταία είναι η 4.5.4.2I (υπήρξαν και άλλες ενδιάμεσα).

Edited by venejo
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Πήρα πριν λίγες μέρες το κινητό από τα public και έχω ένα θέμα με το fb messenger. Όταν εμφανίζεται ειδοποίηση για νέο μήνυμα στην οθόνη με το κυκλακι, η οθόνη τρελαίνεται και αναβοσβήνει. Τι μπορεί να φταίει;

Φιλε μου ολόκληρη ή οθόνη τρελενεται ή μόνο το κυκλάκι του συνομιλητή σου; Σε εμένα συμβαίνει το δεύτερο πάντως και το έχω αναφέρει σε πιο πίσω σελιδες...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ολόκληρη ή οθόνη τρελενεται ή μόνο το κυκλάκι του συνομιλητή σου; Σε εμένα συμβαίνει το δεύτερο πάντως και το έχω αναφέρει σε πιο πίσω σελιδες...

 

εμενα πλεον κανε σαν φωτορυθμικο και πρέπει να το πετυχω για να ανοιξει :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην έκδοση 4.5.4 Α. Για να ανβαθμίσω θα πρέπει να κατεβάσω το αρχείο και να το τρέξω απο την διαχείρηση αρχείων; Από ότι βλεπω δεν έχει την εφαρμογή που έχει το Μ1 Note με την οποία κάνεις download k install απεθείας από την συσκευή. Σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όμως ρε γμτ...και το κάνει μόνο στο meizu. Έχω ένα κ3 note που δουλεύει τέλεια και ένα huawei ταμπλετ που ναι μεν δεν παρουσιάζει το ίδιο αλλά κάνει συνεχώς αποσυνδεση-συνδεση ο messenger. Μήπως δεν την παλεύει γενικά ο messenger?

Μπήκα στο play store και είδα τα σχόλια που αφήνουν όλοι για τον messenger μετά από τις τελευταίες αναβαθμίσεις...Και παλι καλά ειμαι εγώ με τα θέματα που αντιμετωπιζω!

Edited by foler
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην έκδοση 4.5.4 Α. Για να ανβαθμίσω θα πρέπει να κατεβάσω το αρχείο και να το τρέξω απο την διαχείρηση αρχείων; Από ότι βλεπω δεν έχει την εφαρμογή που έχει το Μ1 Note με την οποία κάνεις download k install απεθείας από την συσκευή. Σωστά;

 

Καλησπέρα.Αν θες να παραμείνεις στην έκδοση Α,αναβαθμίζεις και OTA .Αν θες να πας σε Ι(nternational)με κανονικά ελληνικά στο μενού,τότε ο τρόπος είναι χειροκίνητα όπως περιγράφουν τα παιδιά στη σελίδα 22 νομίζω του thread.

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Η πιο τελευταία είναι η 4.5.4.2I (υπήρξαν και άλλες ενδιάμεσα).

 

Βλέποντας από το tapatalk το ποστ , έκανα κλικ στον σύνδεσμο και μου έβγαλε το λήψη αρχείου , έκανα λήψη , το άνοιξα με την εφαρμογή έγγραφα και έχει ξεκινήσει αναβάθμιση δίχως να με ενημερώσει για ποια έκδοση πρόκειται και εάν όντως συμφωνώ . Το κινητό είναι 4.5.4.I από public . Βλέποντας από το laptop τώρα το ποστ και κάνοντας κλικ στον σύνδεσμο μου ανοίγει Κινέζικη σελίδα και φορτώνει δίχως να ολοκληρωθεί , εύχομαι να είναι σωστό το λινκ και να μην ανοίξει στα Κινέζικα το κινητό .

 

 

Άνοιξε σε 4.5.4.2I και όλα φαίνονται καλά για την ώρα , το θέμα είναι πως αφού την έτρεξε η μαμά εφαρμογή το κινητό είναι βγαλμένο από το εργοστάσιο με I , γιατί όμως δεν μου έβγαλε μήνυμα για αναβάθμιση αυτόματα ?

Edited by kosmous
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...