Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια ειναι η επίσημη ιστοσελίδα γιατι βρηκα μια αλλα για m2 note εχει την 4.5.4.2, δεν εχει 5?

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

και γω αυτο ειδα.εντωμεταξυ η συσκευη μου κολλαει συνεχεια ειδικα στις επαφες και στις κλησεις
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα εχω θεμα μσ την αφη της οθονης σε ενα σημειο. Να επικοινωνησω με eshop.gr ή να προχωρησω σε αντικατασταση μονος μου. Αληθεια ο μηχανισμος αφης ειναι αλλος απο την οθονη?
samsung google nexus, samsung galaxy nexus, samsung galaxy grand duos, huawei g750, samsung s4, doogee f5, meizu m2 note
Link to comment
Share on other sites

και γω αυτο ειδα.εντωμεταξυ η συσκευη μου κολλαει συνεχεια ειδικα στις επαφες και στις κλησεις

Το είχα και εγώ στο mini βέβαια. Έκανα επαναφορά και δεν πειραξα Φιλιππιάδας στο κέντρο ασφαλείας γιατί αυτό μάλλον προκαλεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα και εγώ στο mini βέβαια. Έκανα επαναφορά και δεν πειραξα Φιλιππιάδας στο κέντρο ασφαλείας γιατί αυτό μάλλον προκαλεί το πρόβλημα.
οριστε ????
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη. Αυτόματο πληκτρολόγιο την έκανε τη ζημιά. Μη πειράξεις απολύτως τίποτα στο κέντρο ασφαλείας.
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη. Αυτόματο πληκτρολόγιο την έκανε τη ζημιά. Μη πειράξεις απολύτως τίποτα στο κέντρο ασφαλείας.

τι εννοεις στο κεντρο ασφαλειας ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

προσπαθησα να το κανω factory reset οχι μεσα απο το μενου αλλα με τα κουμπια της φωνης και αυτο που ανοιγει το τηλ πατησα clear data και μου λεει οτι δε βρισκει firmware και οτι απλα μου σβηνει τα Data και οταν ξανανοιξει το κιν εχει κανονικα ολες τις εφαρμογες στο κιν που ειχα κατεβασει

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα εικονίδιο που λέει ασφάλεια. Έχει μέσα antivirus power management άδειες για τις εφαρμογές κλπ, αυτό εννοω. Εγώ έκανα επαναφορά απο τις ρυθμίσεις και επέλεξα και τις δύο επιλογές δλδ επαναφορά και σβησιμο δεδομένων. Τώρα στο note δεν ξερω πως είναι φαντάζομαι πάνω κάτω το ίδιο.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα εικονίδιο που λέει ασφάλεια. Έχει μέσα antivirus power management άδειες για τις εφαρμογές κλπ, αυτό εννοω. Εγώ έκανα επαναφορά απο τις ρυθμίσεις και επέλεξα και τις δύο επιλογές δλδ επαναφορά και σβησιμο δεδομένων. Τώρα στο note δεν ξερω πως είναι φαντάζομαι πάνω κάτω το ίδιο.

εμενα εχει clear data και update firmware

Link to comment
Share on other sites

Eκανα το κιν factory reset και μπαινω στο flyme για να κανει συγχρονισμο τις επαφες κτλ και σε ολα μου βγαζει αποτυχια

ελεος

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει πρόβλημα ο server της Κίνας και εμένα μου το κάνει. Δοκίμασε μόνο τις επαφές για αρχή και κοίτα αν σου κάνει το πρόβλημα πάλι. Βάλε μετα σιγα σιγα μια μία τις εφαρμογές σου να δεις Μήπως ευθύνεται καμία για το θεμα σου. Εγώ πάντως έβαλα τις απολύτως απαραίτητες καμία δεκαπενταριά.
Link to comment
Share on other sites

αμα τις περασω μεσω αρχειου μετα τις συχρονιζει και στο flyme ?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έγινε το πρόβλημα συνεχίζεται η όχι? Πες να ξέρουμε αν είναι τελικά γενικότερο πρόβλημα του flyme os.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν καταλαβαινω πως εχετε τετοια προβληματα ..το εχω εδω και 5 μηνες το κινητο και δεν συμβαινει τιποτε απο αυτα που γραφετε....αντιθετα ενω το εχω τιγκαρει στα προγραμματα και το χιλιοταλαιπωρω ειναι πολυ αξιοπιστο version 4-5-4L

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

-Proximity sensor (μερικές φορές απενεργοποιητε και θέλει restart το κινητό)

-Ώρα (όταν χάνει το σήμα ή ώρα πηγαίνει πίσω κατά μία και δεν επανέρχεται)

-Auto focus (μερικές φορές δεν λειτουργεί)

-2G/3G (μερικές φορές ενώ το έχω στο 3g και πιάνω και την ανάλογη ταχύτητα αυτό δείχνει ότι είμαι ακόμα σε 2G)

-Ξυπνητήρι (μερικές φορές χτυπάει 4 λεπτά πριν, χωρίς να πειραζω κάτι στις ρυθμίσεις)

-Menu (μία μέρα ξυπνησα το ανοιξα και είδα το μενού με τα εικονίδια όπως όταν το πρωτοαγοραζεις και όχι όπως τα είχα φτιάξει εγώ)

Και βέβαια σε όλα αυτά βάλε και τη μετάφραση. Έκανα ένα ευχαριστώ διάλειμμα με την meizu αλλά από χριστούγεννα πάλι μόνο motorola...

 

Ρε παιδια δεν καταλαβαινω πως εχετε τετοια προβληματα ..το εχω εδω και 5 μηνες το κινητο και δεν συμβαινει τιποτε απο αυτα που γραφετε....αντιθετα ενω το εχω τιγκαρει στα προγραμματα και το χιλιοταλαιπωρω ειναι πολυ αξιοπιστο ....version 4-5-4L

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως είναι αρκετά κοινο πρόβλημα αν ψάξεις σε ξένα Φόρουμ θα το δεις εμένα το παρουσίασε στις 20ήμερες
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από ένα μήνα που είμαι κάτοχος του κινητού παρατηρώ ότι τις τελευταίες 4-5 μέρες η μπαταρία κρατάει 12 - 15 ώρες, χωρίς να κάνω και ιδιαιτερη χρήση.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

... Για να σας προλάβω, έχω βγάλει ότι εφαρμογή εγκατέστησα τις τελευταίες ημέρες και έχω απαγορεύσει να ανοίγουν κάποιες

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οταν πηρα το κινητο πριν 5 μηνες ειχε την 4.5.4U και δεν την εχω πειραξει καθολου..δεν μου εχει εμφανησει κανενα απο τα προβληματα που αναφερετε και αντιθετως ολα δουλευουν ρολοι!!σας προτεινω να γυρισετε εκει..το συμπερασμα μου ειναι μην πειραζετε τις ρομ και κρατηστε τη μανισια κατι θα ξερουν αυτοι που την εβαλαν..ειδικα οταν οι πιο καινουργιες ειναι beta δεν βλεπω το λογο..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έγινε το πρόβλημα συνεχίζεται η όχι? Πες να ξέρουμε αν είναι τελικά γενικότερο πρόβλημα του flyme os.
το εκανα ενα ενα απο το flyme συγχρονισμο και ολα οκ

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οταν πηρα το κινητο πριν 5 μηνες ειχε την 4.5.4U και δεν την εχω πειραξει καθολου..δεν μου εχει εμφανησει κανενα απο τα προβληματα που αναφερετε και αντιθετως ολα δουλευουν ρολοι!!σας προτεινω να γυρισετε εκει..το συμπερασμα μου ειναι μην πειραζετε τις ρομ και κρατηστε τη μανισια κατι θα ξερουν αυτοι που την εβαλαν..ειδικα οταν οι πιο καινουργιες ειναι beta δεν βλεπω το λογο..
Πως γινετε να κανουμε αναβαθμιση απο την 4.5.2 Και να βαλουμε καμια ποιο μεγαλη.εμενα μου κολλαει οταν παταω στο ανθρωπακι για να παω στις κλησεις κτλ
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν ευθύνεται ο novalauncher, αλλά από τότε που τον εγκατέστησα έχω παρατηρήσει στην "εκκαθάριση απορριμάτων" το μέγεθος των απορριμάτων έχει μειωθεί πολυ! Πριν τον nova εσβηνα 1GBτη μέρα! Τώρα δε ξεπερνάει τα 500mb..! Edited by atillas24

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γινει ρε παιδια με τη flyme 5;;!! Εχει καταντησει αστειο...!:mad:

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε στο ιταλικο

http://forum.xda-developers.com/general/device-reviews-and-information/meizu-m2-note-reviews-info-discussion-t3136409/page349

 

Δεν εχει βγει ακομα στο επισημο. Εγω την εβαλα χθες το βραδυ πανω απο 4.5.4.2i ολα μεχρι στιγμης μια χαρα. Διατηρω μια επιφυλαξη για την μπαταρια. Αλλα και στην beta global που ειχε κυκλοφορησει η μπαταρια ειχε μικροτερη αυτονομια.

Edited by yiannisoooo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...