Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και για μενα οι Κινεζοι εχουν κανει εξαιρετικη δουλεια με το κινητο και κυριως με την flyme η οποια μου αρεσει μαλιστα τοσο πολυ στην 4.5.4.2I,που δεν ειμαι καθολου σιγουρος οτι θα ασχοληθω με το ξεκλειδωμα των bootloaders και την σταθεροποιημενη 5.

Αλλωστε δεν υπαρχει ρομ χωρις ελαττωματα,απλα ζυγιζεις τα σημαντικα +και - για σενα και πορευεσαι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

...δεν υπαρχει ρομ χωρις ελαττωματα,απλα ζυγιζεις τα σημαντικα +και - για σενα και πορευεσαι.

 

Συμφωνω αλλά δεν έχω ξανασυναντήσει αυτά τα bugs σε τόσο core λειτουργίες. Όπως και να χει, όντως η συσκευή είναι πολύ καλή για τα λεφτά της...

Μία άσχετη ερώτηση τώρα: ή λειτουργία vpn τι είναι;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω αλλά δεν έχω ξανασυναντήσει αυτά τα bugs σε τόσο core λειτουργίες. Όπως και να χει, όντως η συσκευή είναι πολύ καλή για τα λεφτά της...

Μία άσχετη ερώτηση τώρα: ή λειτουργία vpn τι είναι;

 

Εικονικο ιδιωτικο δικτυο "virtual private network", μεσα σε ενα δημοσιο...πχ στον ιστο.

Επιτρεπει να στελνεις και να λαμβανεις δεδομενα σε κοινοχρηστα η δημοσια δικτυα σαν να ηταν ιδιωτικα.....πχ σαν να εχεις συνδεσει το κινητο,το ταμπ και τον υπολογιστη στο δικτυο του σπιτιου σου.

 

VPNs in mobile environments

 

Mobile virtual private networks are used in settings where an endpoint of the VPN is not fixed to a single IP address, but instead roams across various networks such as data networks from cellular carriers or between multiple Wi-Fi access points.[27] Mobile VPNs have been widely used in public safety, where they give law enforcement officers access to mission-critical applications, such as computer-assisted dispatch and criminal databases, while they travel between different subnets of a mobile network.[28] They are also used in field service management and by healthcare organizations,[29] among other industries.

 

Increasingly, mobile VPNs are being adopted by mobile professionals who need reliable connections.[29] They are used for roaming seamlessly across networks and in and out of wireless coverage areas without losing application sessions or dropping the secure VPN session. A conventional VPN can not withstand such events because the network tunnel is disrupted, causing applications to disconnect, time out,[27] or fail, or even cause the computing device itself to crash.[29]

 

Instead of logically tying the endpoint of the network tunnel to the physical IP address, each tunnel is bound to a permanently associated IP address at the device. The mobile VPN software handles the necessary network authentication and maintains the network sessions in a manner transparent to the application and the user.[27] The Host Identity Protocol (HIP), under study by the Internet Engineering Task Force, is designed to support mobility of hosts by separating the role of IP addresses for host identification from their locator functionality in an IP network. With HIP a mobile host maintains its logical connections established via the host identity identifier while associating with different IP addresses when roaming between access networks.

Edited by jbelsan
Link to comment
Share on other sites

ι. Πχ. αισθητήρας εγγύτητας, ρολόι(όταν χάνει σημα), μετάφραση, κάμερα app, notifications...

ποτε δεν ειχα κανενα προβλημα με αυτα που αναφέρεις εκτος απο notifications, ιδιαίτερα με την κάμερα....

Edited by paxakakios
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα,

Αξίζει λέτε η μετάβαση από Z1C σε M2 Note;; Η κάμερα του είναι πολύ χειρότερη;; Και κάτι τελευταίο, η οθόνη/κάμερα του M2 Note συγκρίνονται με του LG G2;; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

ποτε δεν ειχα κανενα προβλημα με αυτα που αναφέρεις εκτος απο notifications, ιδιαίτερα με την κάμερα....

 

Τι να πω! Μόνο εγώ τα αντιμετώπιση αυτά τα bugs;! Θα κάνω ένα wipe data/creal cache μετά την αναβάθμιση όταν έρθει μπας και εξαλειφθούν...:blink:

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα,

Αξίζει λέτε η μετάβαση από Z1C σε M2 Note;; Η κάμερα του είναι πολύ χειρότερη;; Και κάτι τελευταίο, η οθόνη/κάμερα του M2 Note συγκρίνονται με του LG G2;; Ευχαριστώ!

 

 

Η οθονη μπορει να ειναι κ καλυτερη απο το g2 αν οχι το ιδιο καλη για καμερα δε ξξερω

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη μπορει να ειναι κ καλυτερη απο το g2 αν οχι το ιδιο καλη για καμερα δε ξξερω

 

Πιστεύω ότι κάμερα του G2 είναι καλύτερη του m2 note. Όσο για την οθόνη σίγουρα του G2 είναι καλύτερη του m2 note...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Android 6 εχει παρει καποιος?θα βγει για μας?

 

Επίσημα, δεν έχει βγει android 6 για το κινητό αυτό. Η flyme 5 που θα βγει θα βασίζεται σε android 5.1

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ενας φιλος εχει παρει αυτο το τηλεφωνο και ειναι πολυ ευχαριστημενος αν σκεφτειτε οτι ηρθε απο sony tipo

λοιπον μια ερωτιση!!!!!

εχει δοκιμασει κανεις να βαλει διαφορετικο ηχο σε καθε καρτα και αν ναι πως γινεται για να του πω?

ευχαριστω!!!!!

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ενας φιλος εχει παρει αυτο το τηλεφωνο και ειναι πολυ ευχαριστημενος αν σκεφτειτε οτι ηρθε απο sony tipo

λοιπον μια ερωτιση!!!!!

εχει δοκιμασει κανεις να βαλει διαφορετικο ηχο σε καθε καρτα και αν ναι πως γινεται για να του πω?

ευχαριστω!!!!!

 

κανενας δεν ξερει??????????????????

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

κανενας δεν ξερει??????????????????

 

Εγω από την άλλη αναρωτιεμαι τι χρειαζεται ενας δευτερος αριθμός :p

Link to comment
Share on other sites

Εγω από την άλλη αναρωτιεμαι τι χρειαζεται ενας δευτερος αριθμός :p

Μάλλον πλάκα κάνεις......

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η επίσημη Flyme os 5 v. 5.1.4.0

https://meizufans.eu/forum/topic/4882/flyme-os-5-1-4-0-stable-m2-note

 

Προς το παρόν μόνο Α version δηλαδή Αγγλικά και Κινέζικα.

Η International μέσα στον Απρίλιο από ότι λένε.

 

Όποιος την περάσει, κάνει backup (όχι εφαρμογές) , επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων πριν και μετά την αναβάθμιση για να είναι σίγουρος ότι δεν θα υπάρξει πρόβλημα. Τώρα για τα bug της νέας έκδοσης θα τα δούμε εν καιρώ.

 

Εγω τρέχω την εκδοση 4.5.4.2Ι..(αγορασμενο απο public) και τώρα τελευταια μου κανει κάτι τρέλα κολλήματα χωρίς να έχω φορτωμένο το κινητο ..μπορω να περάσω την παραπανω εκδοση που λες χωρίς κανένα πρόβλημα εννοώ επειδή προσπαθώ να βάλω άλλο λογισμικό να καεί η πλακετα(έχω προϊστορία με τέτοιου ειδους)..δέκτες όλες οι βοήθειες

Link to comment
Share on other sites

Εγω τρέχω την εκδοση 4.5.4.2Ι..(αγορασμενο απο public) και τώρα τελευταια μου κανει κάτι τρέλα κολλήματα χωρίς να έχω φορτωμένο το κινητο ..μπορω να περάσω την παραπανω εκδοση που λες χωρίς κανένα πρόβλημα εννοώ επειδή προσπαθώ να βάλω άλλο λογισμικό να καεί η πλακετα(έχω προϊστορία με τέτοιου ειδους)..δέκτες όλες οι βοήθειες

 

Την κατεβαζεις κανονικα και την περνας κανενα θεμα δεν θα εχεις

Link to comment
Share on other sites

Την κατεβαζεις κανονικα και την περνας κανενα θεμα δεν θα εχεις

 

Για να την περάσω απλα την κατεβαζω στο τηλέφωνο και Ουάν κατέβει πατά πανω στο zip και έγινε;; την αναβάθμιση σε 4.5.4.2Ι έτσι το εκανα

Link to comment
Share on other sites

Εγω τρέχω την εκδοση 4.5.4.2Ι..(αγορασμενο απο public) και τώρα τελευταια μου κανει κάτι τρέλα κολλήματα χωρίς να έχω φορτωμένο το κινητο ..μπορω να περάσω την παραπανω εκδοση που λες χωρίς κανένα πρόβλημα εννοώ επειδή προσπαθώ να βάλω άλλο λογισμικό να καεί η πλακετα(έχω προϊστορία με τέτοιου ειδους)..δέκτες όλες οι βοήθειες

Δεν έχει ελληνικά αυτή όπως γράφω, οπότε αν σε ενδιαφέρουν περιμένεις την International που θα βγει εντός μηνός.

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειμαι με τη U μπορω να περασω αυτη που ειναι Α? Αν ναι πως την περναω?

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειμαι με τη U μπορω να περασω αυτη που ειναι Α? Αν ναι πως την περναω?

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

 

 

Κι εγω με U ειμαι..ειχα ρωτησει στη Meizu και μου ειχανε πει οτι μονο αλλη U ή Α μπορω να βαλω, γιατι λεει το κινητο δεν ειναι κατασκευασμενο για Ι...στειλτους ενα e-mail και ρωτα απαντανε συντομα..μονο αν το κανεις πες μου κι εμενα τι σου ειπανε!!

Link to comment
Share on other sites

Για να την περάσω απλα την κατεβαζω στο τηλέφωνο και Ουάν κατέβει πατά πανω στο zip και έγινε;; την αναβάθμιση σε 4.5.4.2Ι έτσι το εκανα

 

Ναι φιλε μου οπως το λες ειναι απλο !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι εγω με U ειμαι..ειχα ρωτησει στη Meizu και μου ειχανε πει οτι μονο αλλη U ή Α μπορω να βαλω, γιατι λεει το κινητο δεν ειναι κατασκευασμενο για Ι...στειλτους ενα e-mail και ρωτα απαντανε συντομα..μονο αν το κανεις πες μου κι εμενα τι σου ειπανε!!

 

Αν θες να περασεις εκδοσση 4,5,χ.χ πρεπει να κατεβασεις την εκδοση που εχεις εσυ και οχι αλλ γιατι θα χαλασεις το κινητο !!! Εαν ομως θες να περασεις την εκδοση 5.χ.χ.χ την σταθερη η την μπετα που ειναι Α και εσυ εχεις Ι την περνας κανονικα σαν update χωρις προβλημα

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν απαντησε κανενας εκτος απο τα σχολεια!!!!

μπορεις να εχεις διαφορετικο ηχο σε καθε καρτα?

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου οπως το λες ειναι απλο !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν θες να περασεις εκδοσση 4,5,χ.χ πρεπει να κατεβασεις την εκδοση που εχεις εσυ και οχι αλλ γιατι θα χαλασεις το κινητο !!! Εαν ομως θες να περασεις την εκδοση 5.χ.χ.χ την σταθερη η την μπετα που ειναι Α και εσυ εχεις Ι την περνας κανονικα σαν update χωρις προβλημα

 

Μετα δεν έχω θεμα ..μπορω να γυρίσω στην Ι (4.5.4.2Ι) αν χρειαστεί έτσι; κανονικα ..κατεβαζω, παταω, και επέστρεψα στην Ι.;

Link to comment
Share on other sites

Μετα δεν έχω θεμα ..μπορω να γυρίσω στην Ι (4.5.4.2Ι) αν χρειαστεί έτσι; κανονικα ..κατεβαζω, παταω, και επέστρεψα στην Ι.;

 

Ναι γυρνας κανονικα στην Ι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...