Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος argi_7 ( 3 Ιαν. 2005 , 11:37)

 

εχω καποια προβληματα οποιος χριστιανος ξερεις ας βοηθησει. 1)εκανα επαναφορα μνημης τηλεφ. απο την mmc και τωρα δεν λειτουργουν ουτε διαγραφοντε οι φωνητηκες εντολες που ειχα κανει 2)γιατι δεν αλλαξει παλετα?? 3)οταν βαζω μια εικονα για φοντο αλειωνεται πολυ σε σχεσημε την αρχικη εικονα που ειναι στην εκθεση

 

1) δεν μου έχει τύχει και δεν γνωρίζω...μπορεί να πρόκειται για bug ...ψαξτο ..

εγώ όταν είχα κάνει restore τις επαφές μου από την κάρτα δεν μου εμφανίστηκαν καθόλου τα voice tags.

 

2)κλασικό bug

 

3)επειδή στην εικόνα γίνεται ένα resize για να πιάνει τα actual pixels του κινητού αυτό έχει σαν συνέπεια η εικόνα να φαίνεται ποιο blurry!!

αυτό εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν ...δείτε ένα κουλό που μου συνέβη σήμερα!!

είναι το δεύτερο μέσα σε 2 μέρες (προχτές φόρτιζε 8 ώρες) .

ενώ ήμουν μέσα στο menu ξαφνικά μου εμφανίζει το μήνυμα "there is nothing good playing" και αντί να συνοδεύεται από τον γνωστό ήχο των προειδοποιήσεων είχε τον ήχο του μηνύματος !!!

πάω στα εισερχόμενα μήπως έχω κάποιο μήνυμα αλλα τίποτα!!

 

νομίζω δεν έχει συμβεί σε κανέναν τίποτα ποιο παράξενο από αυτό!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MORFEAS2508 ( 3 Ιαν. 2005 , 10:28)

 

Καλημερα. Αγορασα ενα nokia 6630 και προσπαθησα να συνδεθω μεσω bluetooth με το pc αλλα ματαια. Μου λεει οτι το κινητο δεν υποστηριζει bleutooth port. Απ΄οτι διαβασα πρεπει να δημιουργησω ενα προγραμμα java και να το περασω στο κινητο ωστε να δημιουργησει port. Ισχυει ή πρεπει να κανω κατι αλλο. ευχαριστω πολλυ!!!!

 

 

MORFEAS2508 rota edo:

[ΕΠΙΣΗΜΟ] Bluetooth

------------------------------------------------------------------------

 

akuste allo ena kufo tora, an kano create kapoion fakelo mesa sthn ekthesh (images) kai valo mesa kapoies fotos, to kinito sernete kiriolektika gia na mbei stis eikones meta. eno exo valei px ston fakelo "A" 5photos, an pao me enan file broswer blepo oti den yparxei o fakelos A pu eixa kanei create kai oles oi photos einai xima mesa ston images.. giati?!?!? :blink:

(me exei mamisei sta restart.. :cry: kathe mera 1-2.) exo thn italikh ekdosh, diaferei se tpt apo thn ellinikh??

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c ( 3 Ιαν. 2005 , 13:55)

 

λοιπόν ...δείτε ένα κουλό που μου συνέβη σήμερα!!

είναι το δεύτερο μέσα σε 2 μέρες (προχτές φόρτιζε 8 ώρες) .

ενώ ήμουν μέσα στο menu ξαφνικά μου εμφανίζει το μήνυμα "there is nothing good playing" και αντί να συνοδεύεται από τον γνωστό ήχο των προειδοποιήσεων είχε τον ήχο του μηνύματος !!!

πάω στα εισερχόμενα μήπως έχω κάποιο μήνυμα αλλα τίποτα!!

 

νομίζω δεν έχει συμβεί σε κανέναν τίποτα ποιο παράξενο από αυτό!!

 

eheis kleidosei ta minimata me to app mumSMS to programma poy kleidonei ta minimata ,mpes sto app kai xekleidose to!!!
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος john74 ( 3 Ιαν. 2005 , 14:43)

 

eheis kleidosei ta minimata me to app mumSMS to programma poy kleidonei ta minimata ,mpes sto app kai xekleidose to!!!

 

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα ....

χαχαχχχχεχεχεχεχεχεχεχεχεχ ......

 

μπράβο ρε john που με ξεστράβωσες!!!!! :lol: ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πολλα προβληματα ακουω για το 6630.Μηπως τελικα δεν αξιζει;
Link to comment
Share on other sites

Καλα τρελα.Καθε φορα που κανω restart εμφανιζετε το εικονιδιο που λεει οτι εχω ενα καινουργιο μηνυμα.Παω στα εισερχομενα οπου δεν υπαρχει τιποτα αλλα το εικονιδιο παραμενει.

Για να φυγει πρεπει να κανω μεταφορα των μηνυματων(που δεν εχω!!!) στην μνημη και ξανα στην καρτα.

Και κατι ακομα.John74 μας εσωσες με το FSC.

H υπογραφη μου για εσενα!

Link to comment
Share on other sites

Γκρρρρ... :mad:

Τα ίδια Παντελάκη μου τα ίδια Παντελή μου..

Μήπως να κρατήσω το SX1 μου? :angry:

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Μην εξάπτεσαι, προφανώς αυτό προκαλείται από κάποια "κακή" εφαρμογή! Μην τα ρίχνουμε όλα στο τηλέφωνο...!

 

Πάρτο, πάρτο να κάνουμε videocall και να βλέπουμε ο ένας τα... παπούτσια του άλλου!!! :p:lol:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tsipfi ( 3 Ιαν. 2005 , 17:17)

 

 

Και κατι ακομα.John74 μας εσωσες με το FSC.

H υπογραφη μου για εσενα!

 

 

Mπορω να εχω και εγω αυτο το fsc για το 6630 που το θελω πολυ?

xbox171717@yahoo.gr

Ευχαριστω :)

Στέφανος Πάτρα
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stefocus ( 3 Ιαν. 2005 , 18:02)

 

Mπορω να εχω και εγω αυτο το fsc για το 6630 που το θελω πολυ?

xbox171717@yahoo.gr

Ευχαριστω :)

 

des tin ypografi moy ligo pio kato poy leei, 6630 apps!!!
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (2.39.15) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Paidia osoi to exete apo italia peraste tou tin elliniki ekdosi. Exei diafora 15 meres i me tin italiki h opoia mporw na pw htan arketa zouzouniara. Me tin italiki eixa 2 restart ti mera kai me tin elliniki edw kai ena mina den mou exei kanei oute ena!! Osoi anaferete mikroprovlimata kai kolimata h lush den einai ta nokia shop alla to format (*#7370# )

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος killing_you2 ( 3 Ιαν. 2005 , 19:52)

 

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (2.39.15) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Paidia osoi to exete apo italia peraste tou tin elliniki ekdosi. Exei diafora 15 meres i me tin italiki h opoia mporw na pw htan arketa zouzouniara. Me tin italiki eixa 2 restart ti mera kai me tin elliniki edw kai ena mina den mou exei kanei oute ena!! Osoi anaferete mikroprovlimata kai kolimata h lush den einai ta nokia shop alla to format (*#7370# )

 

Δηλαδη οσοι εχουν προβληματα το εχουν παρει απο εξω;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gjimmys ( 3 Ιαν. 2005 , 19:57)

 

Δηλαδη οσοι εχουν προβληματα το εχουν παρει απο εξω;

 

 

Φιλε μου αρκετοι χρηστες απο εδω μεσα το προμηθευτηκαν απο την Ιταλια οπου η τιμη του ειναι πολυ χαμηλοτερη απο αυτην που εχεουμε εμεις εδω.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos ( 3 Ιαν. 2005 , 20:08)

 

Φιλε μου αρκετοι χρηστες απο εδω μεσα το προμηθευτηκαν απο την Ιταλια οπου η τιμη του ειναι πολυ χαμηλοτερη απο αυτην που εχεουμε εμεις εδω.

 

Oποτε το κινητακι ειναι μια χαρα :D
Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικάρια πως μπορώ να στείλω αρχεία sis μεσω bluetooth σε αλλο κινητό?Όποτε προσπαθώ μου λέει "ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΩΝ ΑΡΧΕΙΩΝ".Προσπαθώ να τα στείλω μέσω FExplorer.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vamos ( 4 Ιαν. 2005 , 00:20)

 

Ρε παλικάρια πως μπορώ να στείλω αρχεία sis μεσω bluetooth σε αλλο κινητό?Όποτε προσπαθώ μου λέει "ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΩΝ ΑΡΧΕΙΩΝ".Προσπαθώ να τα στείλω μέσω FExplorer.

 

 

Δοκιμασε με την εφαρμογη profilexplorer (κανει την ιδια δουλεια ενος file manager) που ειναι add-on εφαρμογη της εφαρμογης profilmail

 

Διαβασε και το Κλείδωμα αποστολής αρχείων για περισσοτερες πληροφοριες. :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Φίλε vamos, ένας εναλλακτικός τρόπος αποστολής προστατευμένων αρχείων είναι η μετονομασία τους. Σβήνεις απλά το τελευταίο γράμμα της κατάληξης και το στέλνεις κανονικά.

 

Το Profimail όμως είναι μεχρι στιγμής ο καλύτερος τρόπος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow ( 4 Ιαν. 2005 , 01:53)

 

Φίλε vamos, ένας εναλλακτικός τρόπος αποστολής προστατευμένων αρχείων είναι η μετονομασία τους. Σβήνεις απλά το τελευταίο γράμμα της κατάληξης και το στέλνεις κανονικά.

 

Το Profimail όμως είναι μεχρι στιγμής ο καλύτερος τρόπος.

 

To seleQ 1.65?

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος petran ( 3 Ιαν. 2005 , 18:01)

 

Μην εξάπτεσαι, προφανώς αυτό προκαλείται από κάποια "κακή" εφαρμογή! Μην τα ρίχνουμε όλα στο τηλέφωνο...!

 

Πάρτο, πάρτο να κάνουμε videocall και να βλέπουμε ο ένας τα... παπούτσια του άλλου!!! :p:lol:

 

Θα πάρουμε την βάση βρε..Σε καλή τιμή ;)

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Global moderator ( 4 Ιαν. 2005 , 10:18)

 

To seleQ 1.65?

 

Γιατί, δουλεύει το SeleQ στο 6630; :worry: Δεν έκανα καν τον κόπο να το δοκιμάσω. Έπαψε να λειτουργεί με τα νέα μοντέλα series 60 απο την εποχή του 7610 και η εταιρία δεν έκανε ουτε καν τον κόπο να κυκλοφορήσει κάποια νέα έκδοση. Η 1.65i είναι η τελευταία.

 

Εξάλλου ούτε με το SeleQ επιτρέπεται η αποστολή προστατευμένων αρχείων.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Global moderator ( 4 Ιαν. 2005 , 10:18)

 

To seleQ 1.65?

 

Θα πάρουμε την βάση βρε..Σε καλή τιμή ;)

Ε, τότε να πάρουμε και μια φορητή γεννήτρια να κουβαλάμε στην πλάτη, μια και η βάση θέλει και μπρίζα για να λειτουργήσει!! :wacko: :lol:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas

Καλή χρονιά σε όλους!!

 

Με αφορμή τις διάφορες τιμές λιανικής που κυκλοφορούν στην αγορά μετά από μία μικρή έρυνα που έκανα πιστέυω οτι την καλύτερη θα την βρείτε εδώ με Φ.Π.Α. και δωρεάν αποστολή σε όλη την Ελλάδα..!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου εγω το εχω παρει απο Ελλαδα και το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι χανει που και που την καρτα μνημης!!!!

Οταν ανοιγεις το πορτακι χωρις καν να την ακουμπησεις την ξαναβρισκει!!!

Λετε με ενα format να λυθει, ή καλυτερα να το παω στη νοκια.

Ενα αλλο ακομα που θελω να ρωτησω ειναι οτι , εαν κανω format, και τα προγραμματα που εχω περασει τα εχω περασει ολα στη καρτα μνημης, μετα θα παιζουν τα προγραμματα ? ή θελουν παλι install??

Στέφανος Πάτρα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...