Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διάβασα ότι με την εγκατάσταση του oggplayer υπάρχει η δυνατότητα να επιλέγονται και τα ΜΡ3 ως ήχοι κλήσης.Το εγκατέστησα αλλά δεν βλέπω φως..Κάποιος που να ξέρει κάτι επ΄αυτού? :)

 

Βρε αφεντικο....6630 εχεις, οχι 6600 :p :p

Αν ολα πανε καλα με το κινητο σου, τοτε πρεπει ο,τι ηχο εχεις στην mmc να μπορεις να τον επιλεξεις ως ηχο κλησης... :rolleyes:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Βρε αφεντικο....6630 εχεις, οχι 6600 :p :p

Αν ολα πανε καλα με το κινητο σου, τοτε πρεπει ο,τι ηχο εχεις στην mmc να μπορεις να τον επιλεξεις ως ηχο κλησης... :rolleyes:

Σωστα και εμενα αυτο μου κανει οτι ηχο εχω στη καρτα μπορω να τον επιλεξω για ηχο κλησης

Link to comment
Share on other sites

Hello! Χτες πήρα το 6630 (είναι πραγματικά πολύ πιο καλό από το 6600 που είχα και είμαι πολύ ευχαριστημένος) ωμός με ξενέρωσε λίγο ότι σε κάποια επαφή δεν μπορώ να ορίσω ξεχωριστό ήχο κλίσης όπως έκανα στο 6600.ρε παιδιά μίπος γίνετε με κάποιο διαφορετικό τρόπο???? :wacko: :wacko:
http://briefcase.pathfinder.gr/download/dapper/29955/456253/0/248200.jpg
Link to comment
Share on other sites

Hello! Χτες πήρα το 6630 (είναι πραγματικά πολύ πιο καλό από το 6600 που είχα και είμαι πολύ ευχαριστημένος) ωμός με ξενέρωσε λίγο ότι σε κάποια επαφή δεν μπορώ να ορίσω ξεχωριστό ήχο κλίσης όπως έκανα στο 6600.ρε παιδιά μίπος γίνετε με κάποιο διαφορετικό τρόπο???? :wacko: :wacko:

 

μηπως κανεις κατι λαθος???

σε μενα γινεται κανονικα......

Link to comment
Share on other sites

μηπως κανεις κατι λαθος???

σε μενα γινεται κανονικα......

Σωστα και σε εμενα γινεται :D

Link to comment
Share on other sites

Hello! Χτες πήρα το 6630 (είναι πραγματικά πολύ πιο καλό από το 6600 που είχα και είμαι πολύ ευχαριστημένος) ωμός με ξενέρωσε λίγο ότι σε κάποια επαφή δεν μπορώ να ορίσω ξεχωριστό ήχο κλίσης όπως έκανα στο 6600.ρε παιδιά μίπος γίνετε με κάποιο διαφορετικό τρόπο???? :wacko: :wacko:

 

Kαλοριζικο το 6630.

1.Ανοιγεις μια καρτα επαφης.

2.Πατησε επιλογες->ηχος κλησης.Εμφανιζεται μια λιστα με ηχους κλησης.

3.Επελεξε τον ηχο κλησης που θελεις να χρησιμοποιησεις για την μεμονωμενη επαφη.

(απο το manual ;) )

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

kalispera paides!!! Oso anafora gia ta mp3 san ixoun kliseis preei na ta vazete ston fakelo klip ixou as einai kai stin karta giana ta vriski sta profil.ekei mesa kai fakelo mp3 an kanete pali 8a ta vriski kai 8a ta vazete kanonika san ixous kliseis!!! ego pantos etsi to exo kai douleuei apsoga auto!!!

 

Συγκεκριμένα,στο φάκελο sounds/digital/ αλλιώς δεν τα βλέπει αν έχεις δημιουργήσει κάποιον δικό σου φάκελο.

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα,στο φάκελο sounds/digital/ αλλιώς δεν τα βλέπει αν έχεις δημιουργήσει κάποιον δικό σου φάκελο.

Εγω σε κανενα φακελο δεν τα βαζω και τα βλεπει κανονικα σαω ηχους κλησεις :cool:

Link to comment
Share on other sites

sto 6630 iparxei i efarmogi setting wizzard i opoia ri8mizei automata tis ri8miseis mms,gprs,internet(?) analoga me to diktio.(Vodafone stin peropitwsi mou)

 

afou pragmatopoiisa tis ri8miseis, mporesa kai sinde8ika toso me ton opera browser, alla kai me to aggile messager, meso tis ri8misis vodafone internet...

Ws edw ola kala...

otan pira tin eksipiretisi pelatwn na rwtisw ti xrewnomai gia tin ri8misi vodafone internet, mou apantisan pws xrewnomai me XRONOXREWSI!!! kai mou ipan na sbisw oles tis ri8miseis kai 8a mou steiloun autoi nees...

 

Ela omws pou me tis nees ri8miseis(Vf mms, Vf GPRS, Vf Live!) den mporw na sinde8w oute me ton opera,oute me to aggile...

 

Ksereis kapoios . isws o MODERATOR??? ti isxiei ?

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone μου φαίνεται δε τα πάει καλά με το συγκεκριμένο κινητό. Μ' εμένα έγινε το εξής. Όταν πήρα το 6630 μου πήρα την εξυπηρέτηση πελάτών για να μου στείλουν ρυθμίσεις για MMS GPRS kai 3G μου είπαν ότι θα μου σταλθεί ένα μήνυμα με τις ρυθμίσεις, αυτό έγινε 4 με 5 φορές μήνυμα δε μου ερχόταν παρά μόνο 1 φορά που είχε κάτι κινέζικα. Πήγα σε κατάστημα της Vodafone τους είπα το πρόβλημα όμως και πάλι δεν έγινε τίποτα. Μου είπαν να βάλω τα Nokia Setings Wizard το έβαλα και πραγμάτικά πήρε τις ρυθμίσεις μπόρεσα και έλαβα MMS χτες όμως που πήγα να στείλω δεν μπορούσα να στείλω. Αναγκάστηκα και έβγαλα τη κάρτα και την έβαλα στο παλιό μου κινητό ένα Siemens Μ55 και το στειλα. Τελικά τι πρέπει να κάνω για να δουλεύει κανονικά?
Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone μου φαίνεται δε τα πάει καλά με το συγκεκριμένο κινητό. Μ' εμένα έγινε το εξής. Όταν πήρα το 6630 μου πήρα την εξυπηρέτηση πελάτών για να μου στείλουν ρυθμίσεις για MMS GPRS kai 3G μου είπαν ότι θα μου σταλθεί ένα μήνυμα με τις ρυθμίσεις, αυτό έγινε 4 με 5 φορές μήνυμα δε μου ερχόταν παρά μόνο 1 φορά που είχε κάτι κινέζικα. Πήγα σε κατάστημα της Vodafone τους είπα το πρόβλημα όμως και πάλι δεν έγινε τίποτα. Μου είπαν να βάλω τα Nokia Setings Wizard το έβαλα και πραγμάτικά πήρε τις ρυθμίσεις μπόρεσα και έλαβα MMS χτες όμως που πήγα να στείλω δεν μπορούσα να στείλω. Αναγκάστηκα και έβγαλα τη κάρτα και την έβαλα στο παλιό μου κινητό ένα Siemens Μ55 και το στειλα. Τελικά τι πρέπει να κάνω για να δουλεύει κανονικά?
Φιλε μπες εδω και παρε μονος σου τις ρυθμισεις μηπως λυθει το προβλημα σου :cool:
Link to comment
Share on other sites

otan pira tin eksipiretisi pelatwn na rwtisw ti xrewnomai gia tin ri8misi vodafone internet, mou apantisan pws xrewnomai me XRONOXREWSI!!! kai mou ipan na sbisw oles tis ri8miseis kai 8a mou steiloun autoi nees...

 

Φιλε μου ισχυει ογκοχρεωση .

Δημιουργησε μια νεα συνδεση ως εξης:

tools->settings->connection->access points->new access point->use default settings

Connection name :Internet

Data Bearer:Packet data

access point name:internet.vodafone.gr

Tα αλλα,αστα οπως ειναι .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

οταν παω να ανοιξω το πορτακι της mmc και εχωντας σαν θεμα το glass firefox,μου κανει επανεκινηση.το εχει κανεις αλλο αυτο????
Link to comment
Share on other sites

thanks... MOderatoR...

twra omws pia ogoxrewsi isxiei? o.oo5cent/kb i 0.001cent/kb opws sto vodafone live?

Η χρήση του apn "internet.vodafone.gr" έχει χρέωση €0,005/kbyte + ΦΠΑ

Η χρήση του apn "wap.vodafone.gr" έχει χρέωση €0,025/kbyte + ΦΠΑ

Το πρώτο χρησιμοποιείται για γενική χρήση internet (δηλ. email, http, ftp, IRC ή ό,τι άλλο), ενώ το δεύτερο μόνο για wap browsing.

Ανάλογα λοιπόν με το apn που έχεις ορίσει στο σετ ρυθμίσεων που χρησιμοποιείς, θα έχεις και ανάλογη χρέωση. Για το GPRS ισχύει πάντα ογκοχρέωση.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μπες εδω και παρε μονος σου τις ρυθμισεις μηπως λυθει το προβλημα σου

Επιτέλους μετά από 3 προσπάθειες ήρθαν τώρα το κατα πόσο δουλεύουν θα σας πω...

Ευχαριστώ πολύ!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

προχτες το Νοκια 6630 μου μου παρουσιασε το εξης προβλημα δεν μπορει να γραψει βιντεο και να μπει στον Ιντερνετ explorer του κινητου. επισης παρατηρω οτι ειναι πολυ αργο και ωρεσ ωρεσ μου κλεινει διαφορεσ εφαρμογεσ απο μονο του. φοβαμαι μηπως ειναι ιος. εχει τυχει σε κανενα κατι παρομοιο???
Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως εννοεις???

γιατι σε μενα εχει και αγγλικα και ελληνικα κανονικα....

και μαλιστα με ενα κολπακι που αναφερθηκε εδω μεσα πριν λιγο καιρο βρισκω λεξεις σε επιπεδο proficiency και βαλε.....

Καλημερα φιλε μου.Εμένα έχει μόνο Αγγλικά-Ιταλικά.Έχω το version 1.00

Που μπορώ να βρώ και Ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

προχτες το Νοκια 6630 μου μου παρουσιασε το εξης προβλημα δεν μπορει να γραψει βιντεο και να μπει στον Ιντερνετ explorer του κινητου. επισης παρατηρω οτι ειναι πολυ αργο και ωρεσ ωρεσ μου κλεινει διαφορεσ εφαρμογεσ απο μονο του. φοβαμαι μηπως ειναι ιος. εχει τυχει σε κανενα κατι παρομοιο???

 

Φιλε μου καλως ηρθες στο forum.Θυμασαι αν ελαβες κανενα αρχειο μεσω bluetooth;;Ριξε μια ματια στο [Επισημο] Ιοί στα κινητά Series 60 γιατι ειναι ορισμενες παραλλαγες του carib που δεν σε αφηνουν να χρησιμοποιησεις καποιες εφαρμογες. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

οταν παω να ανοιξω το πορτακι της mmc και εχωντας σαν θεμα το glass firefox,μου κανει επανεκινηση.το εχει κανεις αλλο αυτο????

Οχι φιλε μου εμενα μια χαρα το ανοιγει το πορτακι με θεμα glass firefox. :) Στο κανει μονο με το συγκεκριμενο θεμα η με ολα τα θεματα? Το εχω ξαναδιαβασει το προβλημα στο forum δεν ξερω αν βρεθηκε καποια λυση. :O Αν θυμαμαι καλα το προβλημα ισως παρουσιαζεται επειδη τα θεματα ειναι εγκατεστημενα στην mmc ;)

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα,στο φάκελο sounds/digital/ αλλιώς δεν τα βλέπει αν έχεις δημιουργήσει κάποιον δικό σου φάκελο.

Xμμμ..Είχα φτιάξει ένα φάκελο MP3 και τα είχα βάλει όλα εκεί..:whistle:

Μάλλον για αυτό δεν τα εμφάνιζε :whistle: :O

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια..

 

Ερώτηση προς τους έχοντες 256ΜΒ MMC..

Δεν έχετε παρατηρήσει μια αμελητέα αλλά υπαρκτή καθυστέρηση στην πλοήγηση?(μενού,άνοιγμα νέου μηνύματος κλπ)

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Xμμμ..Είχα φτιάξει ένα φάκελο MP3 και τα είχα βάλει όλα εκεί..:whistle:

Μάλλον για αυτό δεν τα εμφάνιζε :whistle: :O

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια..

 

Ερώτηση προς τους έχοντες 256ΜΒ MMC..

Δεν έχετε παρατηρήσει μια αμελητέα αλλά υπαρκτή καθυστέρηση στην πλοήγηση?(μενού,άνοιγμα νέου μηνύματος κλπ)

εγω παντως με την 256αρα mmc δεν εχω καμμια καθυστερηση ολα δουλευουν πολυ γρηγορα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...