Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα!

 

Μια βοηθεια...

 

Εχω εγκαταστησει το quickoffice prmier το οποιο οπως γνωριζετε σου επιτρεπει edit στα αρχει doc & excel. Δυστυχως ομως δεν μπορω με το quickpoint να ανοιξω καποια αρχεια pps τα οποια πριν τα ανοιγα με την απλη εκδοση του quickoffice που ειχε το τηλ.

 

Συμβαινει και σε σας; ή μηπως χρειαζετε καποιος αλλος τροπος για να τα ανοιξω.

 

ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Hard Reset : πρασινο,*,3 πατημενα καθως το ανοιγεις.

Re paidia posh wra diarkei to to format??Ta koumpia ta krataw sinexia patimena??to On/off to afinw??

 

Gia na kaneis format patas *#7370# kai diarkei peripou 5 lepta enw prepei na to exeis valei sto fortisti.

 

 

To hard format στο 6630 δεν διαρκει οσο το φορματ σε 6600,7610,κλπ,

ενα λεπτο με εναμιση, και δεν εμφανιζεται η λεξη "Formatting".

Το On/off το πατας για να ανοιξει το τηλεφωνο.

(*#7370# soft format)

Χρειαζεσαι απλα φορτισμενη μπαταρια ,αν ειναι στον φορτιστη δεν δουλευει)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Μια βοηθεια...

 

Εχω εγκαταστησει το quickoffice prmier το οποιο οπως γνωριζετε σου επιτρεπει edit στα αρχει doc & excel. Δυστυχως ομως δεν μπορω με το quickpoint να ανοιξω καποια αρχεια pps τα οποια πριν τα ανοιγα με την απλη εκδοση του quickoffice που ειχε το τηλ.

 

Συμβαινει και σε σας; ή μηπως χρειαζετε καποιος αλλος τροπος για να τα ανοιξω.

 

ευχαριστω πολυ!

Νομιζω πως τα αρχεια pps ειναι για powerpoint :)

 

Επισης δεν εχω καταλαβει τι διαφορα εχει το hard με το soft format??? :)

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως τα αρχεια pps ειναι για powerpoint :)

 

Επισης δεν εχω καταλαβει τι διαφορα εχει το hard με το soft format??? :)

 

Μάλλον κάτι παρόμοιο με το quick / full format στον υπολογιστή. Αν οχι αυτό τότε μάλλον στην περίπτωση του soft επαναφέρει το τηλέφωνο στην αρχική του κατάσταση καθαρίζοντας ότι τυχόν ρυθμίσεις απο όλα τα κομμάτια του λειτουργικού του συστήματος, ενώ στην περίπτωση του hard καθαρίζει όλη τη μνήμη και εγκαθιστά το λειτουργικό απο την αρχή...

 

Αν κάνω λάθος παρακαλώ διορθώστε με!

 

Οι υπογραφές κειμένου δεν θα πρέπει να ξεπερνούν τις 5 γραμμές ή τους 750 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

πηρε ενας φιλος μου το 6630 και στην τριτη μερα παρουσιασε προβλημα.αρχισε να κολαει!το πηγε στη νοκια και του ειπανε οτι φταει η καρτα μνημης και οι επαφες τις!

σε ποσες μερες θα το εχει γιατι του το κρατησανε.

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Εχω αλλαξει το λογοτυπο δικτυου με μια εικονα.Μπορω να επαναφέρω το αρχικό της ΤΙΜ ή γενικά να βαλω γραμματα χωρίς το λευκό περιθωριο που το περιβάλει ; (Μηπως γίνεται με soft format ; )

 

Ευχαριστώ παίδες ! :)

Link to comment
Share on other sites

To hard format στο 6630 δεν διαρκει οσο το φορματ σε 6600,7610,κλπ,

ενα λεπτο με εναμιση, και δεν εμφανιζεται η λεξη "Formatting".

Το On/off το πατας για να ανοιξει το τηλεφωνο.

(*#7370# soft format)

Χρειαζεσαι απλα φορτισμενη μπαταρια ,αν ειναι στον φορτιστη δεν δουλευει)

Eκει την πάταγα εγώ και δεν μπορούσα να καταλάβω γιατί.Ευχαριστώ.

http://www.danasoft.com/sig/DSLinGreecesucks.jpg
Link to comment
Share on other sites

Απλά έχω ξεχάσει το κωδικό ασφαλείας. Έκανα hard format αλλά ο κωδικός ισχύει. Επίσης για soft format ούτε συζήτηση αφού μου ζητάει τον κωδικό πριν το κάνει. Μόνο με αναβάθμιση σώζομαι έτσι?
Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

Απλά έχω ξεχάσει το κωδικό ασφαλείας. Έκανα hard format αλλά ο κωδικός ισχύει. Επίσης για soft format ούτε συζήτηση αφού μου ζητάει τον κωδικό πριν το κάνει. Μόνο με αναβάθμιση σώζομαι έτσι?

 

Αν δεν τον εχεις αλλαξει τον κωδικο τοτε ο default ειναι ο 12345.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Ti na po re paidia.

Kathe fora kai diagoretiko problima.... ELeos.

 

Tora den trexei kanena programma sthn arxi kai roufaei thn mpataria san trelo.

 

Axx, tha mas trelanei ayto to kinito.

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αν πας στην έκθεση αφού έχεις τραβήξει την φώτο θα στην δείχνει καλύτερα. Τουλάχιστον σε μένα έτσι γίνεται, δείχνει ότι την έχει τραβήξει χάλια αλλά δεν είναι τόσο. Γενικά, το camera software επιδέχεται αρκετές βελτιώσεις! ;)[/quote

 

Τα ίδια χάλια είναι...Έλεος αν ειναι κόλπο για να πάρουμε το φλας το ΠΗΡΑ...οπότε κάντε μια ανβάθμιση που να στρώνει το πρόβλημα..Είναι απαράδεκτο να χαλάει η φωτό στο postprocesing...Τουλάχιστον να βγεί ένα πρόγραμμα που να την αφήνει ως έχει , χωρίς να την χαλάει....Α ρε 7610 γρήγορα σε ξεφορτώθηκα και τουλάχιστον φωτογραφικά μου λείπεις... :(

καρπούζι!:blink:
Link to comment
Share on other sites

Εχω αλλαξει το λογοτυπο δικτυου με μια εικονα.Μπορω να επαναφέρω το αρχικό της ΤΙΜ ή γενικά να βαλω γραμματα χωρίς το λευκό περιθωριο που το περιβάλει ; (Μηπως γίνεται με soft format ; )

 

Ευχαριστώ παίδες ! :)

Πας απλά με κάποιο file manager στο c:/system/Apps/Phone/Oplogo/ και διαγράφεις το bmp αρχείο.

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

όταν είναι το κινητό σε κατάσταση αναμονής (ημ/νία/ώρα) κι έχω αναπάντητη βγάζει το τηλεφωνάκι, όταν όμως έχω μήνυμα δε δείχνει το φακελάκι, με το update διορθώνεται το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

όταν είναι το κινητό σε κατάσταση αναμονής (ημ/νία/ώρα) κι έχω αναπάντητη βγάζει το τηλεφωνάκι, όταν όμως έχω μήνυμα δε δείχνει το φακελάκι, με το update διορθώνεται το πρόβλημα;

Ναι διορθώνεται.

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Απο τις καλύτερες φωτογραφίες που έχω βγάλει με το 6630 ειναι στο δρόμο, και ενώ ήμουν εν κινηση!!! εντελώς καθαρή :wacko:

 

και εποιασε και ολόκληρη την Ατάκα :p

 

sto+dromo.jpg

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Kalispera sas paidia. to quickoffice prmier pou mporo na to vro?? Euxaristo poli!!! A kai kati akoma gia osous ixan to provliama pou eixa pei oti den mporoun na metaferoun stalmena arxeia stin karta mnimis i stin mnimi tou kinitou apo ta minimata den exo katalavei akoma ti fteei re paidia alla an valo to back up tou kinitou prin to provlima litourfgi kanonika!!! An ma8ei pote kanenas ti einai auto pou to mplokarei as steilei giati 8a me xazepsei to smart phone :P tnks pedes ta leme...
Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

kalispera , as me boithisei kapoios ...

Psaxnw to media safe gia to 6630.To katevazw to kanw install kai mou zitaei register kai meta password kai fysika den exw ....

Ti prepei na kanw?? Yparxei mipws allo programma pou exei tis idies leitourgies kai na doulebei??

H' an doulebei afto pws ginetai???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Χθες πήρα μεταχειρισμένο το Nokia 6630.Το έκανα hard reset αλλα όταν επανήλθε έβαλα λάθος ρυθμίσεις χώρας κτλ.Διορθώνεται αυτό και αν ναι πώς;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
Καλημέρα παιδιά.Χθες πήρα μεταχειρισμένο το Nokia 6630.Το έκανα hard reset αλλα όταν επανήλθε έβαλα λάθος ρυθμίσεις χώρας κτλ.Διορθώνεται αυτό και αν ναι πώς;

Ευχαριστώ.

 

Καλημερα φιλε μου και καλοριζικο το 6630 σου. Ολα διορθωνονται μη φοβασε.. Μπες στο ρολοϊ και κανε τις απαραιτητες ρυθμισεις ξανα απο την αρχη και εδω ειμαστε εμεις.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...