Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπάρχει... να πάρεις μια κάρτα Vodafone Cu, 15 euro κάνει.

Μονο βιάσου γιατι μένει ένας νήμας νομο.:P

 

Εχω μια καρτα VODAFONE αλλαδεν ειναι cu , πειραζει??? Δεν ειναι αναγκαστικη η συνδεση για το Vodafone live , γαι live tv και για 3G κληση???

Link to comment
Share on other sites

:secret: :lol: :tease: :p

 

Εχθες καποια στιγμη απολυτης ησυχίας , ακουσα οτι απο το 6630 προερχονται κατι περιεργοι θορυβοι. Δεν κανω πλάκα .

Το έχει παρατηρήσει κανείς ;

Δοκιμάστε να το βάλετε κοντά στο αυτί σας... κ πείτε αν έχετε παρατηρήσει κάτι.

 

Ευχαριστώ !

δεν μπορω να πω οτι εχω παρατηρησει κατι τετοιο :) περιεργοι θορυβοι αστειο μου φαινεται :lol:

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

 

Γνωριζει κανεις σας,αν υπαρχει handsfree για το 6630 με ενα ακουστικο ;

Διοτι αυτο που εχουμε λιγο δυσκηνιτο...

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

 

Γνωριζει κανεις σας,αν υπαρχει handsfree για το 6630 με ενα ακουστικο ;

Διοτι αυτο που εχουμε λιγο δυσκηνιτο...

 

ευχαριστω!

 

Fysika kai yparxei. Einai to klassiko pop-port tis Nokia.

Link to comment
Share on other sites

Fysika kai yparxei. Einai to klassiko pop-port tis Nokia.

 

 

Σ ευχαριστω πολυ!

 

καλη συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι?

Το 6630 πόση μνήμη RAM έχει??

 

10MB αν δεν κάνω λάθος

 

Οι υπογραφές κειμένου δεν θα πρέπει να ξεπερνούν τις 5 γραμμές ή τους 750 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (3.45.113) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Να ρωτήσω κάτι?

Το 6630 πόση μνήμη RAM έχει??

Νομιζω 10mb απο τα οποια ειναι διαθεσιμα περιπου τα 9 η κατι λιγοτερο. :)

 

Για την ακρίβεια είναι 32 συνολικά και 10 διαθέσιμα.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
paidia epeigon. exw 6630 k mou epese katw k ragise i o8oni. xerete an ftiaxnete?

opoios xerei pleaz na mou pei giati exw frikarei

 

Εαν δεν σου εχει σπασει η προσοψη και σου εχει σπασει η οθονη κοιτα εδω ;) Δεν θα βρεις φθηνοτερα πουθενα πιστεψε με.. Βγενει μαζι με τα σταλτικα 37 ευρω περιπου αντι 120 που την πουλανε στα ΝΟΚΙΑ SHOP :)

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
:secret: :lol: :tease: :p

 

Εχθες καποια στιγμη απολυτης ησυχίας , ακουσα οτι απο το 6630 προερχονται κατι περιεργοι θορυβοι. Δεν κανω πλάκα .

Το έχει παρατηρήσει κανείς ;

Δοκιμάστε να το βάλετε κοντά στο αυτί σας... κ πείτε αν έχετε παρατηρήσει κάτι.

 

Ευχαριστώ !

 

:what: Αλλο παλι και τουτο.. :blink: Εμενα δεν μου κανει τετοια.. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, Εχω την τιμη να σας αναφερω οτι βρεθηκε λυση για το 6630 ετσι ωστε να μην κανει αλλαγη απο 2G σε 3G και το αναποδο, μεσω καποιας εφαρμογης :D

 

Η εφαρμογη λεγεται Operator Field Test 1.1 και ουσιαστικα ειναι network monitor εφαρμογη . Κανει monitor network, cells, signal etc.

και επιπλεον εχει επιλογη για να κανει Force τo 6630 σε 2g mode ή σε 3g mode.

 

Η εφαρμογη λεγεται OperatorFtdwk39v7.sis

 

Με την επιλογη του μενου 81.1 κανει την δουλεια

 

Force protocol between

GSM and WCDMA

 

 

0-DUAL

1-GSM

2-WCDMA

 

Πηγαινουμε options και μετα Execute (0 ή 1 ή 2 )

Γραφουμε 1 για GSM και στην συνεχεια το 6630 κανει reboot και εχουμε

μονο GSM δικτυο :cool:

 

Εχει και αλλες επιλογες ,αλλα δεν εχω προλαβει να τις ψαξω ακομα

ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΕΝ ΦΕΡΩ ΚΑΜΜΙΑ ΕΥΘΥΝΗ ΑΝ ΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ 6630 ΣΑΣ :!:

Φιλε μου τι εννοεις λεγοντας "Με την επιλογη του μενου 81.1 κανει την δουλεια " ????

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τι εννοεις λεγοντας "Με την επιλογη του μενου 81.1 κανει την δουλεια " ????

Στην σελίδα αυτή θα κάνεις αυτά που λέει παρακάτω...

"Πηγαινουμε options και μετα Execute (0 ή 1 ή 2 )

Γραφουμε 1 για GSM και στην συνεχεια το 6630 κανει reboot και εχουμε

μονο GSM δικτυο"

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια καρτα VODAFONE αλλαδεν ειναι cu , πειραζει??? Δεν ειναι αναγκαστικη η συνδεση για το Vodafone live , γαι live tv και για 3G κληση???

οχι δεν υπαρχει κανενα προβλημα.οσο για live tv.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τι εννοεις λεγοντας "Με την επιλογη του μενου 81.1 κανει την δουλεια " ????

Γιατι δεν κανεις αναβαθμιση στην 3.45 και να αποφυγεις το operator? δεν λεω καλα την κανει τη δουλεια αλλα εδω μιλαμε για original κατασταση εφοσον εχει τετοια επιλογη! :)

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

:secret: :lol: :tease: :p

 

Εχθες καποια στιγμη απολυτης ησυχίας , ακουσα οτι απο το 6630 προερχονται κατι περιεργοι θορυβοι. Δεν κανω πλάκα .

Το έχει παρατηρήσει κανείς ;

Δοκιμάστε να το βάλετε κοντά στο αυτί σας... κ πείτε αν έχετε παρατηρήσει κάτι.

 

Ευχαριστώ !

 

Όταν φορτίζει μόνο κάνει περίεργους θορύβους και γι' αυτο ευθύνεται ο φορτιστής. Το έκανε από την πρώτη μέρα μάλιστα. Στην αρχή πίστεψα ότι το έκανε το κινητό, μέχρι που εβγάλα το κινητό έξω από το δωμάτιο την ώρα που φόρτιζε και έκλεισα την πόρτα. Το σφύριγμα τελικά το έκανε ο φορτιστής. Σπάνιο, αλλά συμβαίνει!

Link to comment
Share on other sites

Η συζήτηση μεταφέρθηκε από εδώ.

 

Καλησπέρα σε όλους, είμαι χρήστης CU και προσπαθώ εδώ και 2 εβδομάδες να ενεργοποιήσω τα MMS στο 6630 μου, πήρα στην εξυπηρέτηση πελατών της Vodafone και αφού έδωσα τα στοιχεία μου μου είπαν ότι θα μου στείλουν κάποιο μήνυμα με τις ρυθμίσεις αυτό έγινε 5 φορές χωρίς ωστόσο να μου ρθει κανένα μήνυμα. Μια φορά μόνο μου ήρθε μήνυμα με κινέζικα. Πήγα σε κατάστημα Vodafone μου είπαν ότι θα μου ρθει ένα μήνυμα με ρυθμίσεις το οποίο όμως δε μου ήρθε ποτέ. Ψάχνω στο site της Vodafone αλλά δεν έχει ρυθμίσεις για το 6630. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα? Γνωρίζεται αν μπορώ να βρώ από κάπου τις ρυθμίσεις αυτές?

Δοκιμασε απο ΕΔΩ ή με το Nokia Settings Wizard που εχεις εγκατεστημενο.Ή πηγαινε παλι σε καποιο Vodafone Shop και πιεσε τους να σου στειλουν τις ρυθμισεις.

Σ' ευχαριστώ πολύ, έκανα το πρώτο από το site της nokia μου ήρθε μήνυμα όμως πάλι μου ήταν σε αλλαμπουρνέζικα και ο κωδικός που μου δώσανε ήταν άχρηστος. Το Nokia Settings Wizard που ακριβώς βρίσκετα? Αν και νομίζω ότι το είχα δει όταν το είχα πρωτο αγοράσει και έκανα τις ρυθμίσεις. Δυστυχώς άλλο κατάστημα Vodafone δεν έχει εδώ που είμαι.

 

Ευχαριστώ και πάλι :cool:

 

ΥΓ: Format πως κάνουμε στο 6630?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος αν γίνεται να αποθηκεύονται τα δεδομένα που στέλνονται με bluetooth κατευθείαν στην κάρτα μνήμης έτσι ώστε να μην υπάρχει ο περιορισμός μεγέθους από τα 10mb της μνήμης του κινητού?Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

An epilexeis ta eiserxomena mhnumata na apothikeuontai stin memory card tote mporeis na laveis mhnyma osa mb exeis eleuthera sthn karta
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ: Format πως κάνουμε στο 6630?

 

Με τους ηδη γνωστους τροπους :

  • Soft reset : *#7370#
  • Hard Reset : πρασινο,*,3 πατημενα καθως το ανοιγεις

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

στο 3g τι καληψη εχει υπαρχει πουθενα κανεναs χαρτηs?

 

Δεν εχει κυκλοφορησει κανενας χαρτης απο τα δικτυα .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Gia sas gia axri magkes!!! :cool: To provlima einai oti ekana format tin karta tou 6630 mou kai anava8misi sto kapaki :shifty: esti oste exasa ola ta tools kai ta programmata tou kinitou opos to offise pou eixe kai mou itan poli xrisimo!!! iparxi periptosei na ta epanafero ennoo na ta ksana vro kai na ta kano setup ego ... Sas euxaristo poli!!!
Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...