Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα, είμαι κάτοχος πλέον κι εγώ ενός 6630 εδώ και 2 μέρες. Φοβερό κινητό!! Μερικές ερωτησούλες:

1. Η μπαταρία μετά τη πρώτη φόρτιση κράτησε μόλις 27 ώρες, χωρίς τρελή χρήση θα λεγα, είναι φυσιολογικό αυτό?Η δεύτερη φόρτιση τι διάρκεια πρέπει να χει?

2. Συνδέω το καλώδιο DUK-2 που περιέχεται στη συσκευασία για να συγχρονίσω το κινητό με το Outlook και το κινητό δεν συνδέται, το έχω δοκιμάσει σε 2 μηχανήματα και δεν καταλαβαίνει τίποτα κανένα μηχάνημα απ' τα 2, όταν συνδέεται το USB δε θα πρεπε να μου λέει ότι εντοπίστηκε νέα συσκευή και να του δώσω οδηγούς? Δε κάνει τίποτα, σα να μη συνδέω τίποτα. Υπάρχει περίπτωση να είναι προβληματικό το καλώδιο?

3. Συνδέοντας το καλώδιο φορτιζει και η μπαταρία? Αν ναι υπάρχει τρόπος να το απενεργοποιήσω αυτό?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για το χρόνο σας

 

1. Οι μπαταριες να ξερεις οτι στις πρωτες φορτισεις δεν "γεμιζουν" στο full, θελει 5-6 φορτισεις για να πεις οτι φορτιζετε κανονικα... Επισης το 6630 λογω της εναλλαγης απο 2G σε 3G τρωει παραπανω μπαταρια σε σχεση με αλλα κινητα, αυτο μπορεις να το αποφυγεις με το προγραμμα Operator η με αναβαθμιση στην καινουρια Version.

 

2. Ποια Windows εχεις;

 

3. Δεν νομιζω να φορτιζει συνδεοντας το με το καλωδιο !

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως μπορουμε να διορθοσουμε τις γρατζουνιες στην ποροσοψη του 6630???

 

Ο Global Moderator πουλαει μια προσοψη... Αν την προλαβεις ειναι η μαυρη (Γιατι εγω προλαβα την Deep Blue :cool: )

Link to comment
Share on other sites

1.Έχω παρατηρήσει πως όταν ακούω mp3 κ βγώ απ το μενού κ παω να βγαλω φωτογραφίες , δεν υπάρχει κανενα προβλημα... Όταν όμως , αντί για φωτογραφία πάω να βγαλω βιντεάκι , τότε σταματάει η αναπαραγωγή των mp3! Μήπως , είναι ένα bug αυτό ;

2.Υπάρχει τρόπος να γίνεται συνεχόμενη αναπαραγωγή κάποιων mp3 που έχουμε αποθηκευμένα , με συγκεκριμένη σειρά που έχουμε επιλέξει ;

 

Ευχαριστώ πολύ ! :)

Link to comment
Share on other sites

1.Λογικο, ισως το βιντεο να ειναι με ηχο, δεν πρεπει να υπαρχει προβλημα.

2.Μπορεις να κανεις νεα πλειλιστ και να εισαγεις σαυτην τα τραγουδια με τη σειρα που θες να γινει αναπαραγωγη τους.

 

ρε παιδια πως μπορουμε να διορθοσουμε τις γρατζουνιες στην ποροσοψη του 6630???

 

Με το scratchremover1.2.sis :p

Aναγκαστηκα αλλαζεις προσοψη. :)

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (2.39.15) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Διαγραφή...

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (2.39.15) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

1.Έχω παρατηρήσει πως όταν ακούω mp3 κ βγώ απ το μενού κ παω να βγαλω φωτογραφίες , δεν υπάρχει κανενα προβλημα... Όταν όμως , αντί για φωτογραφία πάω να βγαλω βιντεάκι , τότε σταματάει η αναπαραγωγή των mp3! Μήπως , είναι ένα bug αυτό ;

2.Υπάρχει τρόπος να γίνεται συνεχόμενη αναπαραγωγή κάποιων mp3 που έχουμε αποθηκευμένα , με συγκεκριμένη σειρά που έχουμε επιλέξει ;

 

Ευχαριστώ πολύ ! :)

 

Μα καλά σκέφτεσαι τι γράφεις;; αφού τραβάς βίντεο το οποίο γράφει και ήχο, πως θες να παίζει και το mp3!! :wacko:

λίστα αναπαραγωγής μπορείς να κανείς και με τον real player επιλογή "νέα λιστα Κομματιών" ;)

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

killing_you2

Μα καλά σκέφτεσαι τι γράφεις;;

 

Πάντα...

 

killing_you2

αφού τραβάς βίντεο το οποίο γράφει και ήχο, πως θες να παίζει και το mp3!!

 

Απο smartphone (και με λίγη καλή κ έξυπνη θέληση ) όλα γίνονται ...

 

Πάντως ευχαριστώ για τις απαντήσεις ! :)

Link to comment
Share on other sites

1. Οι μπαταριες να ξερεις οτι στις πρωτες φορτισεις δεν "γεμιζουν" στο full, θελει 5-6 φορτισεις για να πεις οτι φορτιζετε κανονικα... Επισης το 6630 λογω της εναλλαγης απο 2G σε 3G τρωει παραπανω μπαταρια σε σχεση με αλλα κινητα, αυτο μπορεις να το αποφυγεις με το προγραμμα Operator η με αναβαθμιση στην καινουρια Version.

 

2. Ποια Windows εχεις;

1. Στη 2η φόρτιση πόση ώρα το αφήνω να φορτίζει?

2. XP Pro

 

Κάτι ακόμα έχω σύνδεση Vodafone χρειάζεται να κάνω ρυθμίσεις για GPRS και MMS (αν ναι που μπορώ να βρώ στοιχεία) ή τις παίρνει από μόνο του?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, καταφερα και εγω να παρω αυτο το γ....ατο κινητο πριν 5-6 μερες και εχω καποιες ερωτησουλες , απο οτι ακουσα γινεται απο το 6630 να δεις τηλεοραση, ισχυει ??? και πως γινεται??? δευτερον για να λαβεις τα e-mail σου πρεπει να εχεις διαφορετικο σημειο προσβασhς απο του wap ??, και διακομιστες αφηνεις αυτους που εχει η βαζεις αυτους που εχεις και στην συνδεση του pc ???? To fs caller θελει code για να λειτουργησει , πως βρισκουμε χωρις να πληρωσουμε??? Οταν λετε mp3 εννοειται τα κομματια που περνανε στον φακελο κομματια η αλλο προγραμμα??? Αναβαθμιση θα την χρειαστει αναγκαστηκα απο τωρα ????

 

Thanks Kostas :)

Link to comment
Share on other sites

Η διαρκεια της μπαταριας βελτιωθηκε; Λογικα με καθε αναβαθμιση κατι γινεται.

 

η μπαταρια μου κραταει πανω απο 2 μερες με εξαντλητικη χρηση. φαντασου οτι μονο 5 μερες το εχω το κινητο. δεν νομιζω οτι ειναι απο την αναβαθμιση βεβαια.

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

1. Στη 2η φόρτιση πόση ώρα το αφήνω να φορτίζει?

2. XP Pro

 

Κάτι ακόμα έχω σύνδεση Vodafone χρειάζεται να κάνω ρυθμίσεις για GPRS και MMS (αν ναι που μπορώ να βρώ στοιχεία) ή τις παίρνει από μόνο του?

 

Καλες φορτισεις θεωρουνται αυτες που αφηνεις το κινητο να φορτισει πληρως οταν ειναι κλειστο, δεν υπαρχει καποιος χρονος φορτισης που ειναι ο "ιδανικος" (Καμια φορα να ξερεις οτι και η υπερβολικη φορτιση μπορει να καταστρεψει τις μπαταριες)

 

Ωραια εχεις τα XP Pro αλλα ξεχασα να σε ρωτησω και ποιο Service Pack εχεις... :O

Το PCSuite του 6630 και η συνδεση με το καλωδιο λειτουργει με service pack 1a και πανω...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, καταφερα και εγω να παρω αυτο το γ....ατο κινητο πριν 5-6 μερες και εχω καποιες ερωτησουλες , απο οτι ακουσα γινεται απο το 6630 να δεις τηλεοραση, ισχυει ??? και πως γινεται??? δευτερον για να λαβεις τα e-mail σου πρεπει να εχεις διαφορετικο σημειο προσβασhς απο του wap ??, και διακομιστες αφηνεις αυτους που εχει η βαζεις αυτους που εχεις και στην συνδεση του pc ???? To fs caller θελει code για να λειτουργησει , πως βρισκουμε χωρις να πληρωσουμε??? Οταν λετε mp3 εννοειται τα κομματια που περνανε στον φακελο κομματια η αλλο προγραμμα??? Αναβαθμιση θα την χρειαστει αναγκαστηκα απο τωρα ????

 

Thanks Kostas :)

i ypografes moy kanoune MPAM ean den kano lathos ,amigo!!!!! ;)
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (2.39.15) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Παρτε μια γευση απο live3g...(ανοίξτε με τον browser του κινητού.)

http://live.Vodafone.Co.Uk

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια μου κραταει πανω απο 2 μερες με εξαντλητικη χρηση. φαντασου οτι μονο 5 μερες το εχω το κινητο. δεν νομιζω οτι ειναι απο την αναβαθμιση βεβαια.

Να υποθέσω ότι το έχεις κλειστό την νύχτα.Ε? :confused:

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
ρε παιδια πως μπορουμε να διορθοσουμε τις γρατζουνιες στην ποροσοψη του 6630???

 

Εγώ πάντως του έχω βάλει "ταινία" από αυτές που κολλάμε τα χαρτοκιβώτια διάφανη και έτσι με αυτόν τον τρόπο έχω γλυτώσει αρκετές γρατζουνιές.. Την αλλάζω κάθε εβδομάδα και είμαι ΟΚ.. Πουλάνε βέβαια και στο e-bay αυτόλλητα ειδικά για αυτό το λόγο αλλα είναι κάπως ακριβά.¨Έρχονται περίπου 8 € το ένα.. Δείτε εδώ http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=50331&item=5750844634&rd=1&ssPageName=WDVW

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως του έχω βάλει "ταινία" από αυτές που κολλάμε τα χαρτοκιβώτια διάφανη και έτσι με αυτόν τον τρόπο έχω γλυτώσει αρκετές γρατζουνιές.. Την αλλάζω κάθε εβδομάδα και είμαι ΟΚ.. Πουλάνε βέβαια και στο e-bay αυτόλλητα ειδικά για αυτό το λόγο αλλα είναι κάπως ακριβά.¨Έρχονται περίπου 8 € το ένα.. Δείτε εδώ http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=50331&item=5750844634&rd=1&ssPageName=WDVW

Ε με 15 ευρώ πέρνεις και μια πρόσοψη από το ebay(δεν είναι βέβαια οριτζιναλ αλλά εφάμιλλες ποιοτικά)και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο ;)

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το φλας...Όντως καμία σχέση!! Η μέρα με τη νύχτα...Ιδού και τα αποτελέσματα..Η πρώτη είναι κανονική, η δεύτερη με night mode και η τρίτη με φλας...Απλά μία απορία έχω..μου προκαλεί εντύπωση που λέει μέσα το manual για ένα πράσσινο λαμπάκι.Εγώ γιατι το βλέπω πορτοκαλί ?? Μήπως θέλει φόρτηση την πρώτη φορά μαζί με το κινητό??
Rock Simplicity
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι το έχεις κλειστό την νύχτα.Ε? :confused:

 

ε ναι :) δεν κοιμαμαι με το κινητο ανοιχτο εχω αγχος μη με παρει κανεις. ;)

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Posa agorasate to kinito sas??????????? :O

 

Eξαρταται απο που το αγορασε ο καθενας :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...