Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα δοκιμασα χωρις καρτα μνημης αλλα παλι ιδια αναμονη.Αν δεν γινει τιποτα και με φορματ τοτε τι?Illi καμια ιδεα?Καμια ιδεα κανεις?

 

βάλε απλή κάρτα 2G αν έχεις

Link to comment
Share on other sites

Synexiso tis entyposeis apo to Nokia 6630.

To tilefono einai pio mikro apo oti perimena an kai prosopika den tha me peiraze kati megalytero kai me pio megali othoni.

Otan eimai syndedemenos sto 3G Internet merikes fores me petaei ekso mono tou i mou bgazei minima lathous otan pao na kano connect ti syndesi. Sbino to kinito, to ksaanoigo kai ola einai entaksei.

Episis enas filos pire to Nokia 6630 kai ithele na to kanei unlock alla tora exei balei idi 3 codes kai to tilefono exei kleidosei. Ti ginetai tora?

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα δεν ειναι στην sim.Ουτε στην καρτα μνημης ουτε στην μπαταρια.Δεν πιστευω την ατυχια μου!Συμφωνα με οσα λεει ο illi ουτε το κινητο εχει προβλημα.Μηπως τελικα φταινε τα μαγνητικα πεδια που εχω πανω μου?Η κανενα φαντασμα που εχει μπει στο κινητο?

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου καλοί κι αγαπημένοι,

Eδώ κ 1 εβδομάδα περίπου άρχισα να έχω κι έγω πρόβλημα με τις εναλλάγες 2g/3g (μένω χωρίς σήμα πανω σε κλήση). Συνεπώς αναγκάζομαι κι εγώ να περάσω το operator. Όμως αυτή τη στιγμή δε το βρίσκω πουθένα. Αν κάποιος έχει την καλοσύνη....; και περνάει καμοια βόλτα απο το #aivanet/efnet θα με βρεί εύκολα αν δε με ξέρει ήδη:P

conjure=nick trigger !NoiseX_files για τις "ανάγκες" σας:)

Κάντε ένα dcc to .sis ή πείτε μου να σας δώσω κανά mail.

thnx

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου καλοί κι αγαπημένοι,

Eδώ κ 1 εβδομάδα περίπου άρχισα να έχω κι έγω πρόβλημα με τις εναλλάγες 2g/3g (μένω χωρίς σήμα πανω σε κλήση). Συνεπώς αναγκάζομαι κι εγώ να περάσω το operator. Όμως αυτή τη στιγμή δε το βρίσκω πουθένα. Αν κάποιος έχει την καλοσύνη....; και περνάει καμοια βόλτα απο το #aivanet/efnet θα με βρεί εύκολα αν δε με ξέρει ήδη:P

conjure=nick trigger !NoiseX_files για τις "ανάγκες" σας:)

Κάντε ένα dcc to .sis ή πείτε μου να σας δώσω κανά mail.

thnx

 

Ριξε μια ματια ΕΔΩ οπου το εχει ανεβασει ο eLeKtriK EyE. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Πω πω ρε Σταύρο!! ή είμαι τυφλός κ δε διαβάζω σωστά τα posts σας ή αυτό ήταν το link που προσπαθούσα μέχρι χθες βράδυ κ δε μου λειτουργούσε :wacko: anyways ευχαριστώ πολύ μόλις το πήρα. Υποθέτω install phone memory έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Να σου την αληθεια δεν ξερω αν θελει αναγκαστικα εγκατασταση στην κυρια μνημη (βλεπεις δεν εχω το 6630) αλλα δεν εχω διαβασει κατι τετοιο εδω στο forum. :o

Για πιο σιγουρα να απαντησει καποιος που το εχει βαλει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Πω πω ρε Σταύρο!! ή είμαι τυφλός κ δε διαβάζω σωστά τα posts σας ή αυτό ήταν το link που προσπαθούσα μέχρι χθες βράδυ κ δε μου λειτουργούσε :wacko: anyways ευχαριστώ πολύ μόλις το πήρα. Υποθέτω install phone memory έτσι;

balto stin mmc den tha exeis kanena problima

Link to comment
Share on other sites

Episis enas filos pire to Nokia 6630 kai ithele na to kanei unlock alla tora exei balei idi 3 codes kai to tilefono exei kleidosei. Ti ginetai tora?

 

Αν εννοεις το PIN τοτε στην συσκευασια της καρτας SIM θα βρει τον κωδικο PUK...

Αν λες για κωδικο κλειδωματος τοτε καθε 5 λεπτα του δινει αλλες 3 προσπαθειες, αν παλι δεν γινει τιποτα τοτε ας το παει σε ενα NokiaShop να του το "ξεκλειδωσουν" ;)

Link to comment
Share on other sites

Πω πω ρε Σταύρο!! ή είμαι τυφλός κ δε διαβάζω σωστά τα posts σας ή αυτό ήταν το link που προσπαθούσα μέχρι χθες βράδυ κ δε μου λειτουργούσε :wacko: anyways ευχαριστώ πολύ μόλις το πήρα. Υποθέτω install phone memory έτσι;

 

Επιβεβαιωνω κι εγω οτι δεν υπαρχει προβλημα στην καρτα μνημης :)

Link to comment
Share on other sites

Basika ta bluetooth pou exoun embelia 100m einai to 1.2(an den kano lathos).Omos kai to 6630 exei tin 1.2.Ara theoritika poianei kai auto 100m

 

σημασία δεν έχει αν είναι 1.1 ή 1.2 το bluetooth. σημασία έχει αν θα είναι Class 'A (εμβέλεια 100m) ή class 'B (εμβέλεια 10-20m)

Το 6630 ναι μεν ειναι 1.2 αλλα δεν είναι class 'A

Capito??? :cool:

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από argi_7

Basika ta bluetooth pou exoun embelia 100m einai to 1.2(an den kano lathos).Omos kai to 6630 exei tin 1.2.Ara theoritika poianei kai auto 100m

 

killing_you2

σημασία δεν έχει αν είναι 1.1 ή 1.2 το bluetooth. σημασία έχει αν θα είναι Class 'A (εμβέλεια 100m) ή class 'B (εμβέλεια 10-20m)

Το 6630 ναι μεν ειναι 1.2 αλλα δεν είναι class 'A

Capito???

 

Μπορεί ομως καποιος να στειλει αρχεια απο τον υπολογιστή στο 6630 ; (σε αυτη την αποσταση , παντα )

Link to comment
Share on other sites

Η τέλεια απάντηση αυτόματου τηλεφωνητή!!! (Δυστυχώς μόνο για όσους ξέρουν ιταλικά... )

:D :D :D gamato auto me to thlefwnith

http://www.danasoft.com/sig/DSLinGreecesucks.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί ομως καποιος να στειλει αρχεια απο τον υπολογιστή στο 6630 ; (σε αυτη την αποσταση , παντα )

 

Oχι πρέπει και τα δύο να έχουν την ίδια εμβέλεια. ετσι το 6630 μπορεί να στέλνει και να δεχετε μόνο μέχρι 20 μέτρα το πολύ. ασχέτως αν το bluetooth του υπολογιστή εχει εμβελεια 100 μέτρα ;)

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

@sadiagraxa: Oxi file enoo eixe lock sto diktyo epeidi itan apo eksoteriko.

 

A, συγνωμη φιλε μου, αλλο καταλαβα :o

Δυστυχως δεν ξερω τι πρεπει να κανει σε αυτη την περιπτωση :(

Link to comment
Share on other sites

αν έχει(ς) όρεξη μπορεί(ς) να ψάξει(ς) στο h**p://www.iphone-forum.org, εκει βρισκονται αρκετες πληροφορίες για unlocking κινητών. ;)

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

σημασία δεν έχει αν είναι 1.1 ή 1.2 το bluetooth. σημασία έχει αν θα είναι Class 'A (εμβέλεια 100m) ή class 'B (εμβέλεια 10-20m)

Το 6630 ναι μεν ειναι 1.2 αλλα δεν είναι class 'A

Capito??? :cool:

ααα αν ειναι διαφορα κλασης ε τοτε παω πασο :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε sadiagraxa θα δοκιμασω.

Μηπως ξερει κανεις τι γινετε με την ενταση στα Hands free του 6630;Χθες που τα ειχα ενω το ειχα τερμα ενταση δεν μπορουσα να ακουσω σχεδον τιποτε.Αντιθετως στο 6600 σου περνει τα αυτια.

Ακομη πιο mobiluck ειναι συμβατο με το 6630 και που πρεπει να στηθει;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! :)

Απέκτησα το HF800 της Motorola (ασύρματη συσκευή ανοικτής ακρόασης - για το αυτοκίνητο, αλλά και σαν απλό handsfree)

http://direct.motorola.com/GRE/Web_accessories_detail.asp?Country=GRC&language=gre&productid=29129&lSecondaryOption=34&strprimaryOption=Acc και αρχικά το ρύθμισα σωστά και δούλευε σωστά. Μετά δεν ξέρω τί έκανα λάθος ή τι πάτησα και πλέον ναι μεν επικοινωνεί και συνδέεται με το 6630, όμως ούτε το μικρόφωνο του κινητού λειτουργεί όταν συνδεθούν, ούτε του HF800. Τι μπορεί να φταίει άραγε;; Κάτι στο προφίλ;; :confused:

Εν πάσει περιπτώσει, ξέρει κανείς πώς μπορώ να την εξαφανίσω από τον κατάλογο των αξιόπιστων συσκευών στο Bluetooth ώστε να την ξαναρυθμίσω απ' την αρχή; Και δεν εννοώ απλά να κάνω διαγραφή, γιατί αυτό το κάνω. Αυτό που θέλω είναι όταν πάω να ξανακάνω ανίχνευση για νέα αξιόπιστη συσκευή να μην την εμφανίζει ούτε στις πρόσφατες συσκευές, γιατί μου φαίνεται ότι την θυμάται για πάντα και ίσως να ξαναεφαρμόζει τις ίδιες παραμέτρους σύνδεσης. :(

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas

Παιδία καλημέρα

 

 

Έχει προσέξει κανείς όταν πας να στείλεις ένα mms και πας να κανείς εισαγωγή αντικειμένου ανοίγει ένα παράθυρο που λέει « άνοιγμα » και περιμένεις αιώνια και τελικά δεν ανοίγει τίποτα… Μήπως το κάνει μόνο το δικό μου??? :(

Link to comment
Share on other sites

RouKouNas

Παιδία καλημέρα

Έχει προσέξει κανείς όταν πας να στείλεις ένα mms και πας να κανείς εισαγωγή αντικειμένου ανοίγει ένα παράθυρο που λέει « άνοιγμα » και περιμένεις αιώνια και τελικά δεν ανοίγει τίποτα… Μήπως το κάνει μόνο το δικό μου???

 

Εγώ μέχρι στιγμής , στέλνω κανονικότατα mms ...

Μπορεί να φταίει κάποια εφαρμογή που έχεις εγκαταστήσει.

Δεν ξέρω , λεω ...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! :)

Απέκτησα το HF800 της Motorola (ασύρματη συσκευή ανοικτής ακρόασης - για το αυτοκίνητο, αλλά και σαν απλό handsfree)

http://direct.motorola.com/GRE/Web_accessories_detail.asp?Country=GRC&language=gre&productid=29129&lSecondaryOption=34&strprimaryOption=Acc και αρχικά το ρύθμισα σωστά και δούλευε σωστά. Μετά δεν ξέρω τί έκανα λάθος ή τι πάτησα και πλέον ναι μεν επικοινωνεί και συνδέεται με το 6630, όμως ούτε το μικρόφωνο του κινητού λειτουργεί όταν συνδεθούν, ούτε του HF800. Τι μπορεί να φταίει άραγε;; Κάτι στο προφίλ;; :confused:

Εν πάσει περιπτώσει, ξέρει κανείς πώς μπορώ να την εξαφανίσω από τον κατάλογο των αξιόπιστων συσκευών στο Bluetooth ώστε να την ξαναρυθμίσω απ' την αρχή; Και δεν εννοώ απλά να κάνω διαγραφή, γιατί αυτό το κάνω. Αυτό που θέλω είναι όταν πάω να ξανακάνω ανίχνευση για νέα αξιόπιστη συσκευή να μην την εμφανίζει ούτε στις πρόσφατες συσκευές, γιατί μου φαίνεται ότι την θυμάται για πάντα και ίσως να ξαναεφαρμόζει τις ίδιες παραμέτρους σύνδεσης. :(

Ευχαριστώ!

απλά κλείσε το κινητο, βγάλε την μπαταριά και ξανανοιξε το.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει προσέξει κανείς όταν πας να στείλεις ένα mms και πας να κανείς εισαγωγή αντικειμένου ανοίγει ένα παράθυρο που λέει « άνοιγμα » και περιμένεις αιώνια και τελικά δεν ανοίγει τίποτα… Μήπως το κάνει μόνο το δικό μου???
to idio akrivws kanei kai to 6630 enos filou mou to opoio apo efarmoges exei mono to smart movie,eilikrina den kserw ti mporei na ftaiei
[sIGPIC][/sIGPIC]Let me see you striped down to the bone!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...