Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα:)

 

Είμαι και εγώ κάτοχος του 6630 απο το Σάββατο και εχτες μου παρουσιάστηκε το εξής πολυ περίεργο....

 

Ενω το κινητό ήταν φορτισμένο 100% (2η φορτιση κινητου ) μέχρι τις 02.00 το πρωί 07.30 είχε αδειάσει εντελώς και είχε κλεισει..Στέγνωσε δήλαδη....

 

Εχω καινύργια 3G συνδεση (ΤΙΜ) και στο σπίτι (ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ) δεν έχω σήμα 3G ενώ όλη την ημέρα στο γραφείο ειναι ο.κ.(ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ)

 

Ειχα ενεργοποιήσει το Operator και όταν παω σπίτι το γυρνάω σε απλό σήμα έτσι ώστε να μην "ταλαιπωρείται" η μπαταρία..Παρόλα αυτα ομως παιδια το χτεσινό με ανυσηχησε πάρα πολύ....

Τι μπορεί να φταίει για αυτο το "τρελλο" άδειασμα :!: της μπαταρίας?? Μιλάμε ότι η μπαταρία "στεγνωσε" κυριολεκτικά μέσα σε 5 ώρες!!!! σε κατάσταση αναμονής..... :cry:

Υπάρχει περίπτωση το Operator να δημιούργησε πρόβλημα.??

 

Ευχαριστώ :)

 

Gegeor

:whistle:

 

Εξακολουθεί να συμβαίνει και στο δικό μου. Σταμάτησε κάποια στιγμή και κρατούσε 3-4 μέρες και ξαφνικά πάλι άρχισε να τελειώνει σε... ώρες αναμονής :confused:

 

Στη sim το χω εντοπίσει (ούτε operator δούλεψε, ούτε χειροκίνητη επιλογή δικτύου). Με 2G sim a la carte κρατάει... μέρες πάλι, με τη 3G της Vodafone, ώρες :mad:

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
Καλημέρα σας,

 

Ήρθε και η χυλοπίτα από την Ιταλία…!!! Εχθές το βράδυ σε μια γιορτή ένας φίλος κρατούσε ένα 6630 Ιταλικό που μόλις πριν 2-3 ώρες είχε παραλάβει και ξε-σφραγίσει από το κουτί του.. Βέβαια ουδέν λόγος για ελληνικά αφού το είχε μόλις παραλάβει και προσπαθούσε να καταλάβει τι του γινότανε μιας και το προηγούμενο του κινητό ήταν ένα 9210… Ανέλαβα δράση λοιπόν και άρχισα να του δείχνω κάποιες λειτουργίες για να τον βάλω στο νόημα.. Αφού βρήκα την πρώτη διάφορα η οποία ήταν το i στο πλήκτρο 0 που στο δικό μου είναι μπλε και στο δικό του κόκκινο (σημειώστε ότι και τα δυο κινητά είναι της ΤΙΜ Ιταλίας) τα fw ήταν τα ίδια (2.39.15 11-11-04 RM -1) μπαίνοντας στην κάμερα με τον ίδιο φωτισμό στην οθόνη και με το ίδιο θέμα προς φωτογράφηση ΕΦΑΓΑ ΤΗΝ ΦΡΙΚΗ!!! :mad: Η διαφορά σε αυτό που έβλεπα ανάμεσα στο δικό μου και το δικό του σε σχέση με την καθαρότητα της εικόνας αλλά πολύ περισσότερο στην πιστότητα των χρωμάτων ΗΤΑΝ ΤΕΡΑΣΤΙΑ!!!! :alien: Στο δικό μου ήταν αχνά και σαν ξεβαμμένα και στο δικό του έντονα και πεντακάθαρα!!! Δεν ξέρω που μπορεί να οφείλετε κάτι τέτοιο αλλά θα περιμένω να περάσει τα ελληνικά και εάν δω πάλι αυτή την διαφορά τότε τι να πω… Εσείς πιστεύετε ότι μπορεί το φαινομενικά ίδιο fw να είναι τελικά διαφορετικό μεταξύ χωρών εγκατάστασης?? Θα επανέλθω με φωτογραφίες και από τα δυο κινητά εστιασμένα τον ίδιο χρόνο και στο ίδιο θέμα για να δείτε και εσείς την διαφορά..

 

Να είστε καλά.. :)

 

Η Χυλοπίτα από την Ιταλία Νο 2

 

Καλημέρα σας,

 

Σε συνεχεία του χθεσινού μου post έχω να κάνω τις έξεις παρατηρήσεις.. Μετά από αρκετά crash tests που έγιναν ανάμεσα στα δυο κινητά το αποτέλεσμα έχει ως εξής.

 

Το πρόβλημα που υπάρχει είναι η ΟΘΟΝΗ και ΟΧΙ η κάμερα η το software του κινητού!!! Στο δικό μου η απόχρωση το λευκού είναι για τα ΜΠΑΖΑ!! Είναι κάτι μεταξύ ροζ προς το καφέ ενώ στου φίλου ΚΑΤΑΛΕΥΚΗ. Στην τελείως λευκή οθόνη που βγάζει το κινητό για κάποια δευτερόλεπτα στο reboot παρατήρησα και την διαφορά. Αυτό βέβαια όπως καταλαβαίνετε δεν διορθώνετε ούτε με αναβάθμιση ούτε με ΤΙΠΟΤΑ. Το καλό σε όλη αυτή την ιστορία είναι ότι τραβήξαμε αρκετές φωτογραφίες με τα κινητά δίπλα δίπλα και όταν τις περάσαμε στον υπολογιστή ήταν ακριβώς ίδιες..

 

Κατέληξα στο συμπέρασμα ότι μάλλον η πρώτη φουρνιά 6630 με το ΜΠΛΕ i μάλλον έχουν πρόβλημα (όπως τα πρώτα 7610 που η απόχρωση του λευκού ήταν κιτρίνη) όπως με πληροφόρησε εχθές ένας φίλος από αυτό το forum που μιλήσαμε. Εάν κάποιος που έχει 6630 με μπλε i βρεθεί μαζί με κάποιον άλλον που έχει κόκκινο i στο πλήκτρο 0 ας κάνει μια σύγκριση να δούμε εάν όντως ισχύει κάτι τέτοιο.

 

Τι να πω.. πώς να αντιδράσω.. έχει πάρει και αυτή η γυναίκα μου αυτόν το σουγιά από το συρτάρι μου.. Γκρρρρρρρρρρρ…!!!! :angry: :angry:

 

Να είστε καλά..

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθεί να συμβαίνει και στο δικό μου. Σταμάτησε κάποια στιγμή και κρατούσε 3-4 μέρες και ξαφνικά πάλι άρχισε να τελειώνει σε... ώρες αναμονής :confused:

 

Στη sim το χω εντοπίσει (ούτε operator δούλεψε, ούτε χειροκίνητη επιλογή δικτύου). Με 2G sim a la carte κρατάει... μέρες πάλι, με τη 3G της Vodafone, ώρες :mad:

Επικοινώνησα με το Nokia Center στο Περιστέρι και μου ειπαν ότι κατα πάσα πιθανότητα κάποιες εφαρμογές ήταν ανοιχτές και έτσι "άδειασε" η μπαταρία..Πλεον ελέγχω τις εφαρμογές και καμμία δεν μένει ανοιχτή. Μέχρι στιγμής δεν έχει αδειάσει ούτε 1 μπάρα η μπαταρία απο χτες το μεσημέρι..Θα εξακολουθώ να χρησιμοποιώ το Operator για την επιλογη σηματος και θα δω....Αν το ξανακάνει θα το πάω στην Nokia να τους το χαρίσω...

 

:(

Gegeor

Netfun

Free online games

http://www.netfun.gr

Link to comment
Share on other sites

Πολυ "ευαισθητουλα" μου βγηκε η καρτα μνημης !!!

 

Καταστραφηκε "λεει" μετα απο φορτωμα ενος mp3 !!! :alien: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Η Χυλοπίτα από την Ιταλία Νο 2

 

Καλημέρα σας,

 

Σε συνεχεία του χθεσινού μου post έχω να κάνω τις έξεις παρατηρήσεις.. Μετά από αρκετά crash tests που έγιναν ανάμεσα στα δυο κινητά το αποτέλεσμα έχει ως εξής.

 

Το πρόβλημα που υπάρχει είναι η ΟΘΟΝΗ και ΟΧΙ η κάμερα η το software του κινητού!!! Στο δικό μου η απόχρωση το λευκού είναι για τα ΜΠΑΖΑ!! Είναι κάτι μεταξύ ροζ προς το καφέ ενώ στου φίλου ΚΑΤΑΛΕΥΚΗ. Στην τελείως λευκή οθόνη που βγάζει το κινητό για κάποια δευτερόλεπτα στο reboot παρατήρησα και την διαφορά. Αυτό βέβαια όπως καταλαβαίνετε δεν διορθώνετε ούτε με αναβάθμιση ούτε με ΤΙΠΟΤΑ. Το καλό σε όλη αυτή την ιστορία είναι ότι τραβήξαμε αρκετές φωτογραφίες με τα κινητά δίπλα δίπλα και όταν τις περάσαμε στον υπολογιστή ήταν ακριβώς ίδιες..

 

Κατέληξα στο συμπέρασμα ότι μάλλον η πρώτη φουρνιά 6630 με το ΜΠΛΕ i μάλλον έχουν πρόβλημα (όπως τα πρώτα 7610 που η απόχρωση του λευκού ήταν κιτρίνη) όπως με πληροφόρησε εχθές ένας φίλος από αυτό το forum που μιλήσαμε. Εάν κάποιος που έχει 6630 με μπλε i βρεθεί μαζί με κάποιον άλλον που έχει κόκκινο i στο πλήκτρο 0 ας κάνει μια σύγκριση να δούμε εάν όντως ισχύει κάτι τέτοιο.

 

Τι να πω.. πώς να αντιδράσω.. έχει πάρει και αυτή η γυναίκα μου αυτόν το σουγιά από το συρτάρι μου.. Γκρρρρρρρρρρρ…!!!! :angry: :angry:

 

Να είστε καλά..

 

και δεν διορθωνεται ουτε με αναβαθμιση???

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
και δεν διορθωνεται ουτε με αναβαθμιση???

 

Δεν Ξέρω εάν με την 3.... που περιμένουμε να βγει σε λίγο θα γίνει κάτι, αλλά με την ήδη υπάρχουσα δεν δουλεύει σωστά.. Μάλλον είναι θέμα hardware... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Και μένα από Ιταλία είναι αλλά το Λευκό ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΕΝΤΟΝΟ και το κοντράστ επίσεις το ίδιο. Τόσο φωτινή οθόνη δεν έχω ξαναδεί. Και έχω το μπλέ "i" ! Μάλον δεν πρέπει να έχει σχέση με αυτό που λές. Αυτό που εγώ πιστεύω έιναι ότι ι μαμά νόκια αδιαφορεί εάν κάποιες οθόνες της βγήκανε κατώτερης ποιότητας πάνω στην παραγωγή από κάποιες άλλες και λόγο κόστους δεν τις πηγαίνει στα σκουπίδια. Νόκια είναι αυτή...μην το ξεχνάμε. Μεγάλη παραγωγή μεγάλα προβλήματα. Πάντως αν και ΚΑΤΑΚΡΙΤΗΣ της νόκια το 6230 και το 6630 όπως επίσης και το 9500 μάλον είναι τα ποιό τίμια κινητά της. Για μένα το 6630 είναι ίσως αυτή τη στιγμή το ποιό ολοκληρωμένο κινητό που υπάρχει πάσης φύσεως και δυνατοτήτων. Για να δούμε πως θα εξελιχθεί.
Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Δεν Ξέρω εάν με την 3.... που περιμένουμε να βγει σε λίγο θα γίνει κάτι, αλλά με την ήδη υπάρχουσα δεν δουλεύει σωστά.. Μάλλον είναι θέμα hardware... :mad:

δεν νομιζω παντος να μην διωρθωνεται απο νεα αναβαθμιση.γιατι να μας ριξει τοσο πολυ η νοκια

Link to comment
Share on other sites

''I advise to wait with buying Nokia 6630 till the next year, for example, till the end of January. There are several reasons. The first and the main one is that the device though working stable has some software mistakes for the moment. The second reason is not so evident, hardware part will be changed a bit and thus renewing the software later won't be so smooth for the device. ''

Αυτά γράφει στο mobile review και σε συνδυασμό με αυτά που γράφετε μήπως να μη βιαστώ να το αγοράσω?

Link to comment
Share on other sites

Argi koitaxes tin antithesi apo to menou?

MPori na sou diorthothi ligo to problima.

Kai emena apo itlia einai alla den to exo sigrini me allo 6630 gia na po.

Kouragio Argi...

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Η Χυλοπίτα από την Ιταλία Νο 2

 

Καλημέρα σας,

 

Σε συνεχεία του χθεσινού μου post έχω να κάνω τις έξεις παρατηρήσεις.. Μετά από αρκετά crash tests που έγιναν ανάμεσα στα δυο κινητά το αποτέλεσμα έχει ως εξής.

 

Το πρόβλημα που υπάρχει είναι η ΟΘΟΝΗ και ΟΧΙ η κάμερα η το software του κινητού!!! Στο δικό μου η απόχρωση το λευκού είναι για τα ΜΠΑΖΑ!! Είναι κάτι μεταξύ ροζ προς το καφέ ενώ στου φίλου ΚΑΤΑΛΕΥΚΗ. Στην τελείως λευκή οθόνη που βγάζει το κινητό για κάποια δευτερόλεπτα στο reboot παρατήρησα και την διαφορά. Αυτό βέβαια όπως καταλαβαίνετε δεν διορθώνετε ούτε με αναβάθμιση ούτε με ΤΙΠΟΤΑ. Το καλό σε όλη αυτή την ιστορία είναι ότι τραβήξαμε αρκετές φωτογραφίες με τα κινητά δίπλα δίπλα και όταν τις περάσαμε στον υπολογιστή ήταν ακριβώς ίδιες..

 

Κατέληξα στο συμπέρασμα ότι μάλλον η πρώτη φουρνιά 6630 με το ΜΠΛΕ i μάλλον έχουν πρόβλημα (όπως τα πρώτα 7610 που η απόχρωση του λευκού ήταν κιτρίνη) όπως με πληροφόρησε εχθές ένας φίλος από αυτό το forum που μιλήσαμε. Εάν κάποιος που έχει 6630 με μπλε i βρεθεί μαζί με κάποιον άλλον που έχει κόκκινο i στο πλήκτρο 0 ας κάνει μια σύγκριση να δούμε εάν όντως ισχύει κάτι τέτοιο.

 

Τι να πω.. πώς να αντιδράσω.. έχει πάρει και αυτή η γυναίκα μου αυτόν το σουγιά από το συρτάρι μου.. Γκρρρρρρρρρρρ…!!!! :angry: :angry:

 

Να είστε καλά..

Θα σε απογοητεύσω αλλά το πρόβλημα είναι στην οθόνη. Το ίδιο πρόβλημα υπήρχε και στα 7650 και στα 3650.

Εγώ είχα 7650 με κανονική οθόνη και κατάλαβα το πρόβλημα όταν αγόρασα 3650 με προβληματική οθόνη και τα είδα δίπλα-δίπλα.

Το πρόβλημα είχε αναφερθεί και συζητηθεί στο forum του unwired.gr Μάλιστα αν θυμάμαι καλά κάποιοι μετά από πολλές διαμάχες και προστριβές με τη ΝΟΚΙΑ είχαν πετύχει αλλαγή την οθόνης δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

meta apo tin xrisi tou operator gia 10 meres kai me to kinito fortismeno apo xtes stis 19:20 me 2 sms, 25min omilia 4ores internet kai poli anamoni to kinito exei xasei mono mia mpara apo tin mpataria tou:-):-):-)

Γεναίος δεν είναι αυτός που δεν φοβάται τίποτα,αλλα αυτός που αντιμετωπίζει τους φόβους του...

Greece Photos

http://img.uptime-project.net/img/5/73420.png

Link to comment
Share on other sites

epidi postara apo to kinito argisa na to katalavo alla to ekana edit:-)

Γεναίος δεν είναι αυτός που δεν φοβάται τίποτα,αλλα αυτός που αντιμετωπίζει τους φόβους του...

Greece Photos

http://img.uptime-project.net/img/5/73420.png

Link to comment
Share on other sites

meta apo mia kai pleon ora internet kai ena restart tis syskevis exasa akoma mia mpara mpatarias:-)

Γεναίος δεν είναι αυτός που δεν φοβάται τίποτα,αλλα αυτός που αντιμετωπίζει τους φόβους του...

Greece Photos

http://img.uptime-project.net/img/5/73420.png

Link to comment
Share on other sites

i ora einei 19:30 kai exo mini me 4mpares mpataria.nomizo oti einai arketa kala me tetia xrisi.

Γεναίος δεν είναι αυτός που δεν φοβάται τίποτα,αλλα αυτός που αντιμετωπίζει τους φόβους του...

Greece Photos

http://img.uptime-project.net/img/5/73420.png

Link to comment
Share on other sites

i ora einei 19:30 kai exo mini me 4mpares mpataria.nomizo oti einai arketa kala me tetia xrisi.

 

Η μπαταρια με το operator εχει αισθητα βελτιωθει ,ειναι γεγονος. :up:

Την εμπειρια σου ομως θα ηταν καλυτερα να την αναφερεις συνολικα σε ενα ποστ μονο ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Paidia thelo na sas rotiso kati!Exo vali to 6630 mou to photorite sp v5.16 k to lenses opou kanoun gia 6630 kanonika!To thema einai oti se emena den anoigoun kan,eno se ena alla dio 6630 pou ta exo vali ego o idios paizoun kanonikotata!Gia pio logo omos ginetai ayto?Mipos theli kanena soft 'h hard reset na staniari??'h ftei kati allo?DOSTE MOY TA FONTA SAS!

http://mobile-review.com/forum2/customavatars/avatar7425_3.gif

 

All in all a must buy for every Nokia lover and for others too! UI is brilliant, MP Cam is good, the phone has got Stereo output, Great 65K TFT Screen (display) it has got everything that you would need in a phone! I must say 6630 is going to be one of my favorites!

Link to comment
Share on other sites

{αιδια θα σας πω τον πονο μου μιλαμε εχω νευριασει απιστευτα...εχω ενα nokia 6630 και ειναι απο ιταλια και θελησα να του κανω μια αναβαθμιση στα ελληνικα παω λοιπον στο nokia club αγιας παρασκευης(μην παει ποτε κανεις σας)και του το αφηνω μου λεει ελα αυριο να το παρεις εγω αντεδρασα γιατι κερω οτι η αναβαθμιση θελει μιση ωρα περιπου και αρχισε να μου λεει διαφορα τελος παντων λεω οκ θα ερθω την επομενη μερα ερχεται η επομενη μερα λεω ας παρω καλυτερα πρωτα τηλεφωνο να ρωτησω πριν παω να το παρω παιρνω και τι μου λεει το κινητο δεν ειναι ετοιμο πρεπει να ερθεις εδω(στο nokia club δηλαδη)και να υπογραψεις σε ενα χαρτι υπευθυνα οτι θελει να σου κανω αναβαθμιση γιατι υπαρχει περιπτωση με την αναβαθμιση να σου κολησει εντελως το κινητο και να μη μπορω να κανω τιποτα.Λεω και εγω αντε δε παει στα κομματια καντει και οτι γινει.Το εδωσα τριτη μεσημερι και τωρα πηρα και ακομα δεν ειναι ετοιμο γιατι λεει οτι δε μπορει να περασει τα ελληνικα και οτι ειναι το μοναδικο 6630 που δε μπορει να τα περασει.και ειπε οτι μπορει να μην ειναι ουτε αυτριο ετοιμο.φαντασου 4μερες για αναβαθμιση.Σκεφτηκα να το παω στο nokia club χαλανδριου και πηρα τηλεφωνο και λενε οτι δε μπορουν να αναβαθμισουν εκοινοι 6630 προτακουστο ειχε κανεις κανενα τετοιο παρομοιο προβλημα?τελειως ανευθηνοι

 

Ηθικο δειδαγμα:μην πηγαινεται σε κανενα αλλο nokia club εκτος απο τα κεντρικα και μην περασετε ουτε απεξω απο το nokia club αγιας παρασκευης

Link to comment
Share on other sites

re paideia thelo na agoraso to 6630 epidi to theoro to kalitero kinito tis agoras alla me ayta pou akouo mou exoun pesei ta malia.sinipsizo tis erotiseis mou.poso krataei i bataria me 1 ora tin imera omilias,40 sms,2 ores mp3 ,kai merikes fotografies????ta kedrika tou nokia club pou briskode???iparxoun diaforetikes othones sto 6630???telika ti paizei me ta 6630 apo italia???anabathmizetai to menou tous se elliniko????
Link to comment
Share on other sites

Paidia thelo na sas rotiso kati!Exo vali to 6630 mou to photorite sp v5.16 k to lenses opou kanoun gia 6630 kanonika!To thema einai oti se emena den anoigoun kan,eno se ena alla dio 6630 pou ta exo vali ego o idios paizoun kanonikotata!Gia pio logo omos ginetai ayto?Mipos theli kanena soft 'h hard reset na staniari??'h ftei kati allo?DOSTE MOY TA FONTA SAS!

Μου έχει συμβεί και σε μένα με άλλες όμως εφαρμογές... 'Εχω καταλήξει ότι φταίει ο συνδυασμός εφαρμογών. Μερικές εφαρμογές εγκατεστημένες εμποδίζουν άλλες να δουλέψουν (όπως και τα ngage παιχνίδια εγκατεστημένα επιρεάζουν πάρα πολύ). Αφού έκανα φόρματ στο κινητό, εγκατέστησα τις εφαρμογές που δεν μου δούλευαν πρώτες και ως διά μαγίας λειτουργούσαν κανονικότατα. Βέβαια όταν εγκατέστησα και τις υπόλοιπες, οι πρώτες σταμάτησαν να λειτουργούν :mad: :mad:

-iPod Nano Chromatic 8 GB Red [product]

-iPhone 3G 16GB black

-MacBook Pro 15,4'', 2.53GHz, 4GB, HDD 500GB, NVIDIA GeForce 9400M+9600M GT 512MB

Link to comment
Share on other sites

re paideia thelo na agoraso to 6630 epidi to theoro to kalitero kinito tis agoras alla me ayta pou akouo mou exoun pesei ta malia.sinipsizo tis erotiseis mou.poso krataei i bataria me 1 ora tin imera omilias,40 sms :!: ,2 ores mp3 ,kai merikes fotografies????ta kedrika tou nokia club pou briskode???iparxoun diaforetikes othones sto 6630???telika ti paizei me ta 6630 apo italia???anabathmizetai to menou tous se elliniko????

1)με την χρήση που ανέφερες ζήτημα είναι να κρατήσει 10-15 ώρες αν είναι σε dual mode (umts-gsm) [καλά...στέλνεις -δέχεσαι 40 sms την ημερα??? :blink: ]

αν το έχεις σε gsm μπορεί να σου βγάλει και μέρα!! -ισος .

 

2)μπορείς να ενημερωθείς από το site της nokia που βρίσκονται όλα τα καταστήματα

 

3)οχι

 

4) ναι αναβαθμίζονται και η διαδικασία κοστίζει 15 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

DIL

re paideia thelo na agoraso to 6630 epidi to theoro to kalitero kinito tis agoras alla me ayta pou akouo mou exoun pesei ta malia.sinipsizo tis erotiseis mou.poso krataei i bataria me 1 ora tin imera omilias,40 sms,2 ores mp3 ,kai merikes fotografies????ta kedrika tou nokia club pou briskode???iparxoun diaforetikes othones sto 6630???telika ti paizei me ta 6630 apo italia???anabathmizetai to menou tous se elliniko????

 

Εμένα φίλε μου , με αυτή τη χρηση μπορει να μου κρατησει 1-2 μέρες , αν βεβαια εξαιρεσεις τα mp3 γιατί οπως κ να το κανουμε ... "τρώνε" την μπαταρία.

Club Nokia

Εγώ το 6630 μου απο την Ιταλία το έχω πάρει κ είναι πρώτο !

Δεν εχω κανει αλλαγή γλώσσας σε Ελληνικα γιατί δεν με ενδιαφέρει κ δεν γνωρίζω να σου απαντήσω.Πάντως μήν ανησυχείς... Διάφορα ακουγα κ εγώ μέχρι να το πάρω, αλλά απο τότε που το αγόρασα μεχρι σημερα του περναω προγραμματάκια κλπ , κ μου φαίνεται άψογο !

Link to comment
Share on other sites

ΞΒ ΞΞΞΒΞΒ±ΞΒΞΒ±ΞΒΞΞΞΒ± ΞΞΞΞ ΞΒΞΞ operator ΞΞΞΒΞΞΞΞ ΞΒ±ΞΞΞΒΞΞΞΒ·ΞΒΞΒ± ΞΒ²ΞΞΞΒ»ΞΒΞΞΞΒΞΞΞΞΞΞ ,ΞΞΞΞΞΒ½ΞΒ±ΞΞ ΞΒ³ΞΞΞΒ³ΞΞΞΒ½ΞΞΞΒ. :up: ΞοΏ½ΞΒ·ΞΒ½ ΞΞΞΞΞΒΞΞΞΞΞΒΞΞΞΒ± ΞΒΞΞΞΒ ΞΞΞΞΞΒΞΒ ΞΞΞΒ± ΞΒ·ΞΒΞΒ±ΞΒ½ ΞΞΞΒ±ΞΒ»ΞΒΞΒΞΞΞΒΞΒ± ΞΒ½ΞΒ± ΞΒΞΒ·ΞΒ½ ΞΒ±ΞΒ½ΞΒ±ΞΒΞΞΞΒΞΞΞΞΞΒ ΞΒΞΒΞΒ½ΞΞΞΒ»ΞΞΞΞΞΒ± ΞΒΞΞ ΞΞΞΒ½ΞΒ± ΞΒΞΞΞΒΞΒ ΞΞΞΞΞΒ½ΞΞ ;)
simfono apolita file nervous alla otan postaro apo to kinito kai pao na kano edit prepi na ksanagrapso ollo to minima apo tin arxi.sorry alla den to kano epitides:-)

Γεναίος δεν είναι αυτός που δεν φοβάται τίποτα,αλλα αυτός που αντιμετωπίζει τους φόβους του...

Greece Photos

http://img.uptime-project.net/img/5/73420.png

Link to comment
Share on other sites

{αιδια θα σας πω τον πονο μου μιλαμε εχω νευριασει απιστευτα...εχω ενα nokia 6630 και ειναι απο ιταλια και θελησα να του κανω μια αναβαθμιση στα ελληνικα παω λοιπον στο nokia club αγιας παρασκευης(μην παει ποτε κανεις σας)και του το αφηνω μου λεει ελα αυριο να το παρεις εγω αντεδρασα γιατι κερω οτι η αναβαθμιση θελει μιση ωρα περιπου και αρχισε να μου λεει διαφορα τελος παντων λεω οκ θα ερθω την επομενη μερα ερχεται η επομενη μερα λεω ας παρω καλυτερα πρωτα τηλεφωνο να ρωτησω πριν παω να το παρω παιρνω και τι μου λεει το κινητο δεν ειναι ετοιμο πρεπει να ερθεις εδω(στο nokia club δηλαδη)και να υπογραψεις σε ενα χαρτι υπευθυνα οτι θελει να σου κανω αναβαθμιση γιατι υπαρχει περιπτωση με την αναβαθμιση να σου κολησει εντελως το κινητο και να μη μπορω να κανω τιποτα.Λεω και εγω αντε δε παει στα κομματια καντει και οτι γινει.Το εδωσα τριτη μεσημερι και τωρα πηρα και ακομα δεν ειναι ετοιμο γιατι λεει οτι δε μπορει να περασει τα ελληνικα και οτι ειναι το μοναδικο 6630 που δε μπορει να τα περασει.και ειπε οτι μπορει να μην ειναι ουτε αυτριο ετοιμο.φαντασου 4μερες για αναβαθμιση.Σκεφτηκα να το παω στο nokia club χαλανδριου και πηρα τηλεφωνο και λενε οτι δε μπορουν να αναβαθμισουν εκοινοι 6630 προτακουστο ειχε κανεις κανενα τετοιο παρομοιο προβλημα?τελειως ανευθηνοι

 

Ηθικο δειδαγμα:μην πηγαινεται σε κανενα αλλο nokia club εκτος απο τα κεντρικα και μην περασετε ουτε απεξω απο το nokia club αγιας παρασκευης

Kαλά είχα γλυτώσει ένα χρόνο από την Nokia να ήξερες τι μου θύμισες..Είναι ακόμα τόσο απαράδεκτοι?Όυτε στου Χαλανδρίου μην πας γιατί εκεί η " κυρία" που το έχει μπορεί και να σε πλακώσει στο ξύλο..Κίνδυνος :!: :mad:

 

Η Χυλοπίτα από την Ιταλία Νο 2

 

Καλημέρα σας,

 

Σε συνεχεία του χθεσινού μου post έχω να κάνω τις έξεις παρατηρήσεις.. Μετά από αρκετά crash tests που έγιναν ανάμεσα στα δυο κινητά το αποτέλεσμα έχει ως εξής.

 

Το πρόβλημα που υπάρχει είναι η ΟΘΟΝΗ και ΟΧΙ η κάμερα η το software του κινητού!!! Στο δικό μου η απόχρωση το λευκού είναι για τα ΜΠΑΖΑ!! Είναι κάτι μεταξύ ροζ προς το καφέ ενώ στου φίλου ΚΑΤΑΛΕΥΚΗ. Στην τελείως λευκή οθόνη που βγάζει το κινητό για κάποια δευτερόλεπτα στο reboot παρατήρησα και την διαφορά. Αυτό βέβαια όπως καταλαβαίνετε δεν διορθώνετε ούτε με αναβάθμιση ούτε με ΤΙΠΟΤΑ. Το καλό σε όλη αυτή την ιστορία είναι ότι τραβήξαμε αρκετές φωτογραφίες με τα κινητά δίπλα δίπλα και όταν τις περάσαμε στον υπολογιστή ήταν ακριβώς ίδιες..

 

Κατέληξα στο συμπέρασμα ότι μάλλον η πρώτη φουρνιά 6630 με το ΜΠΛΕ i μάλλον έχουν πρόβλημα (όπως τα πρώτα 7610 που η απόχρωση του λευκού ήταν κιτρίνη) όπως με πληροφόρησε εχθές ένας φίλος από αυτό το forum που μιλήσαμε. Εάν κάποιος που έχει 6630 με μπλε i βρεθεί μαζί με κάποιον άλλον που έχει κόκκινο i στο πλήκτρο 0 ας κάνει μια σύγκριση να δούμε εάν όντως ισχύει κάτι τέτοιο.

 

Τι να πω.. πώς να αντιδράσω.. έχει πάρει και αυτή η γυναίκα μου αυτόν το σουγιά από το συρτάρι μου.. Γκρρρρρρρρρρρ…!!!! :angry: :angry:

 

Να είστε καλά..

Πακέτο :worry:

Φυσικά είναι πρόβλημα της οθόνης και το καταλαβαίνει κάποιος ΜΟΝΟ αν το έχει δίπλα σε άλλο 6630..Όντως και τα 7650 κάποια από τα πρώτα κομμάτια,όπως και το 3650 είχαν το ίδιο προβλημα..

Είσαι ο πρώτος που αναφέρεις αυτό το πρόβλημα..Είμαι περίεργος να δω το δικό μου.. :rolleyes:

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...