Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χαιρετώ!

 

έχω λίγες μέρες που πήρα το 6630, και επειδή δεν έχω χρόνο ούτε κατέχω irc, θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει/στείλει σε cd εφαρμογές-παιχνίδια-προγράμματα που έχει για αυτό το κινητό? με το αζημίωτο φυσικά. έχω ψάξει σε πολλά post αλλά έχω παλαβώσει και είναι πολύ χρονοβόρο να ΄τα ψάξω ένα ένα..

 

και κάτι τελευταίο, ποιοι κωδικοί είναι αυτοί που πληκτρολογώ και μου βγάζει τι έκδοση είναι,τη κατάσταση του κινητού και άλλα τέτοια??

 

ευχαριστώ! :up: :innocent:

Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ!

 

έχω λίγες μέρες που πήρα το 6630, και επειδή δεν έχω χρόνο ούτε κατέχω irc, θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει/στείλει σε cd εφαρμογές-παιχνίδια-προγράμματα που έχει για αυτό το κινητό? με το αζημίωτο φυσικά. έχω ψάξει σε πολλά post αλλά έχω παλαβώσει και είναι πολύ χρονοβόρο να ΄τα ψάξω ένα ένα..

 

και κάτι τελευταίο, ποιοι κωδικοί είναι αυτοί που πληκτρολογώ και μου βγάζει τι έκδοση είναι,τη κατάσταση του κινητού και άλλα τέτοια??

 

ευχαριστώ! :up: :innocent:

Για εφαρμογες, παιχνιδια κλπ κοιτα εδω!

*#0000# για firmware version

*#06# για serial number

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia!2 erwtiseis a)pou tha vrw prosopseis kai an mporw na tis valw monos mou kai v) an iparxwi kanena tenis san afto tis ericsson gia to 6630 kai genika kanena kalo kainourgio paixnidi!efxaristw!
Link to comment
Share on other sites

Nomizw pws prepei na kaneis egkatastash thn efarmogh ksana apo thn arxh.Deytera tha paw to kinhto gia anabathmish afou kanw back up thn mnhmh thlefwnou sthn karta mnhmhs.Tha sou pw an swthikan ta paixnidia an kai xlwmo to kobw.
Φυσικα και θα σωθουν τα παιχνιδια! εφοσον ειναι εγκατεστημενα στη καρτα μνημης και εχει κανει και backup της μνημης τηλεφωνου στην καρτα μνημης τοτε μετα την αναβαθμιση το κινητο σου θα ειναι οπως ηταν και πριν την αναβαθμιση αρκει να επαναφερεις το backup
Link to comment
Share on other sites

re paidia exo trelathei . akoyste to koyfo . pao na kano egkatastasi mia efarmogi (opoia nane) stin karta mnimis kai eno tin pernaei prin teliosi i egkatastasi moy petaei ena minima "adynath anagnosi arxeioy" eno ean to kano egkatastasi stin mnimi toy thlefonoy tote ola ok ! poy kai poy kamia fora petixenei h egkatastasi stin karta mnimhs alla aporo pos ginete . mipos pezei poy exo palio F/W ??? exo tin 3.45.113 lete me tin 4 ara na lithei???? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Φιλε μου αν μπορεις παρε ενα backup και κανε format τη καρτα μνημης και ξαναδοκιμασε να περασεις εφαρμογες,αλλα πρωτα δες μπας και δεν καθετε καλα η καρτα :) !

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia!2 erwtiseis a)pou tha vrw prosopseis kai an mporw na tis valw monos mou kai v) an iparxwi kanena tenis san afto tis ericsson gia to 6630 kai genika kanena kalo kainourgio paixnidi!efxaristw!

Prosopseis mporeis na agoraseis eite ston Germano eite se kapoio Nokia Shop.

 

Tennis mporeis na katevaseis dorean sth sygkekrimenh selida:http://www.iphone-forum.org/viewtopic.php?t=13639&postdays=0&postorder=asc&highlight=tennis&start=690

 

To mono poy prepei na kaneis einai na gineis melos sto iphone-forum.Tha pathseis sto antistoixo eikonidio deksia pano sth selida.

Link to comment
Share on other sites

h karta mia xara kathete , apo java games , mp3 , midi mia xara ta pernao meso bt sthn karta , tha dokimaso na ta kano backup kai format mpas kai dw aspri mera :X

αν δεν ειναι προβλημα της mmc πηγαινετο για αναβαθμισει και θα λυθουν ολα.ετσι και αλλιος τσαμπα ειναι

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα καταρχην προσπαθησα να βρω μεσω της αναζητησης πληροφοριες γι αυτο που θα ρωτησω αλλα δυσκολευτικα να βρω κατι οποτε αρχιζω...

αγορασα και γω το 6630 ειμαι πολυ ευχαριστημενος τωρα σκεφτομαι να αγορασω μια καρτα μνημης σκεφτομαι να παρω μια 256 αν και η 64 μου ειναι αρκετη για αυτα που εχω στο κινητο θελω να ρωτησω το εξης μπορω να δω ταινια στο κινητο ? ποσα mb πρεπει να γινει μια ταινια 100 λεπτων ετσι ωστε να ειναι ευδιακριτη στην οθονη και οταν θα την βλεπω θα υπαρχει καθυστερηση στον ηχο/εικονα ? ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

οι μνημες που εχει στo e-shop SANDISK 512MB RS MULTIMEDIA CARD

και στο infoshop APACER RS MULTIMEDIA CARD 512MB RETAIL

ποια ειναι καλυτερη ? αυτο το DV τι ρολο παιζει ?

 

κανουνε για το κινητο ? μπορει καποιος να μου πει εαν η αναπαραγωγη της ταινιας ειναι καλη για τον ηχο/εικονα υπαρχει καθηστεριση??? και πως ειναι καλυτερο να δεις μια ταινια σε μορφη 3gp η σε μορφη avi με το smartvideo επισης ποιο μεγεθος πρεπει να εχει περιπου μια ταινια 100 λεπτων ????

 

και η μπαταρια αν ειναι γεματη αντεχει την αναπαραγωγη της ταινιας????

επισης η ταινεια και οι υποτιτλοι φαινονται ???

κανω ταξιδια μεγαλης διαρκειας 8 ωρων γιαυτο σκεφτομαι να παρω την καρτα ... thanks.

Link to comment
Share on other sites

οι μνημες που εχει στo e-shop SANDISK 512MB RS MULTIMEDIA CARD

και στο infoshop APACER RS MULTIMEDIA CARD 512MB RETAIL

ποια ειναι καλυτερη ? αυτο το DV τι ρολο παιζει ?

 

κανουνε για το κινητο ? μπορει καποιος να μου πει εαν η αναπαραγωγη της ταινιας ειναι καλη για τον ηχο/εικονα υπαρχει καθηστεριση??? και πως ειναι καλυτερο να δεις μια ταινια σε μορφη 3gp η σε μορφη avi με το smartvideo επισης ποιο μεγεθος πρεπει να εχει περιπου μια ταινια 100 λεπτων ????

 

και η μπαταρια αν ειναι γεματη αντεχει την αναπαραγωγη της ταινιας????

επισης η ταινεια και οι υποτιτλοι φαινονται ???

κανω ταξιδια μεγαλης διαρκειας 8 ωρων γιαυτο σκεφτομαι να παρω την καρτα ... thanks.

 

Το 6630 παιρνει μονο Dual Voltage καρτες οποτε προσεχε γιατι αν παρεις μια απλη τοτε δεν θα την αναγνωριζει το κινητο.

Σαφως και μια ταινια σε φορμα *.avi ειναι καλυτερο για να δεις μια ταινια.Τωρα για το μεγεθος δεν ξερω γιατι δεν εχω μετατρεψει ολοκληρη ταινια παρα μονο μικρα κλιπακια αλλα σιγουρα θα ειμαι καμμια 100αρα Mb και ισως και περισσοτερο.

Τελος αν η μπαταρια ειναι στο full φορτισμενη ναι θα σου φτασει για να δεις μια ταινια.

Ξεχασα να σου πω για τους υποτιτλους οτι μην περιμενεις να φαινονται οπως στο pc.Σκεψου ποσο μικρη ειναι η οθονη. :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

παιδες να την κανω την αναβαθμιση?εχω την 3,45,113

αν βαλω την καινουργια θα εχω κανενα προβλημα?εχετε παρατηρησει τιποτα?

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

παιδες να την κανω την αναβαθμιση?εχω την 3,45,113

αν βαλω την καινουργια θα εχω κανενα προβλημα?εχετε παρατηρησει τιποτα?

Καλυτερα να τη βαλεις γιατι διορθωνει πολλα bug.Εγω δεν εχω παρατηρησει καενενα προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Το 6630 παιρνει μονο Dual Voltage καρτες οποτε προσεχε γιατι αν παρεις μια απλη τοτε δεν θα την αναγνωριζει το κινητο.

Σαφως και μια ταινια σε φορμα *.avi ειναι καλυτερο για να δεις μια ταινια.Τωρα για το μεγεθος δεν ξερω γιατι δεν εχω μετατρεψει ολοκληρη ταινια παρα μονο μικρα κλιπακια αλλα σιγουρα θα ειμαι καμμια 100αρα Mb και ισως και περισσοτερο.

Τελος αν η μπαταρια ειναι στο full φορτισμενη ναι θα σου φτασει για να δεις μια ταινια.

Ξεχασα να σου πω για τους υποτιτλους οτι μην περιμενεις να φαινονται οπως στο pc.Σκεψου ποσο μικρη ειναι η οθονη. :O

επισης ο ηχος δεν εχει καθυστερηση, δεν ειναι εγκυος :p, πλακιτσα. ακομα κι να εχει μπορεις να το ρυθμισεις απο το σμαρτμουβυ ;)

100 ΜΒ θα βγει σιγουρα, αν θες να'χεις καλη ποιοτητα.

Link to comment
Share on other sites

1λεπτο/1mb μου φαινεται λιγο σε μικρα κλιπ που εκανα πιστευω οτι 1λεπτο/1,5mb για καλυτερη ποιοτητα δλδ για να φαινεται ... τωρα ταινια με υποτιτλους δεν εχω δοκιμασει ακομη να κανω...

 

EDIT: Προσπαθωντας να φτιαξω μια ταινια (το constantine) 180kb συμπιεση και 16kb/16khz αναλυση 208*176 με crop 208*224 και 25fps με το flaskmpeg εχω 2 θεμα που με προβληματιζουν.

1ον οταν το περναω στο κινητο δεν ακουγεται ο ηχος αλλα εαν το περασω απο δευτερο χερι στο smartmoive converter μετα παιζει και ο ηχος

2ον τα 25fps ισως ειναι λιγακι παραπανω για το κινητο υπαρχει μια καθηστεριση στον ηχο καπωσ παραξενη που δεν μπορω να την καταλαβω γιατι δεν προσηθεται συνεχως δηλαδη ειναι σταθερη δεν μεγαλωνει τα segments χρειαζονται ? αλλα και τα 12,5 που κανει το smartmovie converter εαν επιλεξεις το reduced frames ειναι πολυ λιγα δεν μου αρεσει !

οποτε θα ελεγα

Να μειωσω τα frames se 20 ? το θεμα οτι το flaskmpeg δεν το κανει αυτο και παει πολυ η ταινια να μπει και σε αλλο προγραμμα.....

τι λετε για ολα αυτα ??

Link to comment
Share on other sites

exw ena psiloprovlima me to 6630.

Otan benw stis photografies - video mou kanei 15 me 20 deuterolepta na bei sto menu.

 

(exw 265 photo, arketa video kai 256 memory... ) ti na kanw..??? na arxisw na svinw,..?

M E L O :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε ξανά αναφέρει. ΄)

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις ένα πρόγραμμα αντικαταστατό τις έκθεσης.

Προτείνω η τις PhotoRite η το REscoViewer.

Χρησιμοποιώ το δεύτερο.

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

και το ΝΟΚΙΑ ALBUM δεν ειναι καλό? το έχω αλλά όταν άνοιγα το εικονίδιο μετά από 3sec με πέταγε στο μενού.ότι και να έκανα. και αναγκάστηκα και το έβγαλα.

και μένα αργεί περίπου 10sec να μπει στην έκθεση και έχω μόνο 13mb σε φωτογραφίες..

και κάτι άλλο, πως μπορώ να βάζω υποφακέλους σε κάποιον φάκελο ήδη που έχω φτιάξει στην έκθεση? μου τη σπάει που είναι όλοι σκόρπιοι με το που ανοίγει..

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειλικρινα συγνωμη για την ερωτηση,γιατι εχει σιγουρα συζητηθει αλλα δε μπορω να ψαχνω 260 σελιδες.Υπάρχει κάποιο συμβατο ακουστικο-ραδιοφωνακι για το 6630?Και αν ναι απο που μπορω να το προμηθευτω?
ntineli
Link to comment
Share on other sites

στο φυλλαδιο απο το πλαισιο ειχα δει ενα αλλα δεν εγραφε οτι κανει για 6630
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

melo175 δυστυχώς δεν έχω βρει κάτι για βίντεο. Προσωπικά χρησιμοποιώ το Fexplorer για βίντεο και sound.

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

και το ΝΟΚΙΑ ALBUM δεν ειναι καλό? το έχω αλλά όταν άνοιγα το εικονίδιο μετά από 3sec με πέταγε στο μενού.ότι και να έκανα. και αναγκάστηκα και το έβγαλα.

και μένα αργεί περίπου 10sec να μπει στην έκθεση και έχω μόνο 13mb σε φωτογραφίες..

και κάτι άλλο, πως μπορώ να βάζω υποφακέλους σε κάποιον φάκελο ήδη που έχω φτιάξει στην έκθεση? μου τη σπάει που είναι όλοι σκόρπιοι με το που ανοίγει..

μεσω της διαχειρησης εικονων γινεται

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειλικρινα συγνωμη για την ερωτηση,γιατι εχει σιγουρα συζητηθει αλλα δε μπορω να ψαχνω 260 σελιδες.Υπάρχει κάποιο συμβατο ακουστικο-ραδιοφωνακι για το 6630?Και αν ναι απο που μπορω να το προμηθευτω?

Yparxei to HS-2R.Kykloforei sthn timh ton 30 eyro apo ta Nokia Shops.

 

H efarmogh CameraFX 2.0 exei kalytera apotelesmata apo thn proegkatesthmenh camera toy 6630;

Link to comment
Share on other sites

Yparxei to HS-2R.Kykloforei sthn timh ton 30 eyro apo ta Nokia Shops.

 

H efarmogh CameraFX 2.0 exei kalytera apotelesmata apo thn proegkatesthmenh camera toy 6630;

κατα την γνωμη μου οχι η προεγκατεστημενη ειναι πολυ καλυτερη

Link to comment
Share on other sites

κατα την γνωμη μου οχι η προεγκατεστημενη ειναι πολυ καλυτερη

Egkatesthsa to CameraFX 2.0 sto 6630.Moy einai poly dyskolo na po an einai kalytero h xeirotero apo thn proegkatesthmenh camera ths syskeyhs....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...