Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Epeidi ehoune anoixti themata shetika me Anavathmiseis/Applications kai gia DV RS MMC sas parakalo na pigenete sta antistoiha themata....min sizitame gia ta sykekrimena themata pantoy
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

τουλαχιστον για τους κατοχους του 6630 δεν νομιζω να ειναι και τοσο καλα νεα,καθως σκασαμε 600 ευρω και μετα εμαθε η νοκια οτι υπαρχουν και οι οθονες με 262000(περιπου) χρωματα.τεσπα

 

Καλα τα 262K χρωματα δεν κανουν αναγκαστικα και καλυτερη την οθονη.Παιζουν και αλλοι παραγοντες ρολο. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia.....

 

 

eimai kai egw ena fun opws eseis ,alla se pio "light" morfh ,twn smartphone kai kuriws tvn s60 nokia....

 

tha ithela na kanw mia shmantikh erwthsh pou pisteuw tha provlimathsei pollous...

 

 

POSOI EISTE APOLYTA IKANOPOIHMENOI APO TO 6630 SAS???+ EIDIKA META THN ANAKOINWSH THS NOKIA OTI SE KANA 2MHNO THA DIATHESEI TA PERIFHMA 6680 KAI 6681???,TI AISTHHsh SAS AFHNEI AYTH H ANAKOINWSH...??(LYPH PIKRIA XARA..ETC)

 

 

exw asxolhthei polu me ta nokia kai prospathw na mpw sthn logikh ths nokia diapistwsa to ekshs: ...otan prosferei kati sou afhnei kai mia pikria sto telos adikaiologhth... esas??

 

lew na asxolhthw me uiq leitourgika na dw ti ginetai kai ekei...

 

ayta

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

tha ithela na kanw mia shmantikh erwthsh pou pisteuw tha provlimathsei pollous...

 

POSOI EISTE APOLYTA IKANOPOIHMENOI APO TO 6630 SAS???+ EIDIKA META THN ANAKOINWSH THS NOKIA OTI SE KANA 2MHNO THA DIATHESEI TA PERIFHMA 6680 KAI 6681???,TI AISTHHsh SAS AFHNEI AYTH H ANAKOINWSH...??(LYPH PIKRIA XARA..ETC)

 

 

Αυτο που λες εξαρταται κι απο το ποσο πορωμενος ειναι καποιος με τα κινητα και απο το αν μπορει να δινει χρημματα για αλλαγη κινητου καθε φορα που βγαινει καποιο κινητο...

Εγω προσωπικα ειχα το 3650 για 2,5 χρονια κι επειδη χαλασε η πλακετα του αναγκαστηκα να μπω στην διαδικασια αγορας καινουριου κινητου τοτε που ανακοινωθηκε το 6630 (οποτε και περιμενα για τον ερχομο του), δεν με επηρεασε και τοσο το γεγονος οτι ειχαν βγει το 6600 και το 7610... Το ιδιο σκοπευω να κανω και με το 6630 (να το κρατησω δηλαδη μεχρι να τα "παιξει" :D )

 

Υ.Γ: Βλεποντας την υπογραφη μου μπορει καποιος να πει <<Τι μας λεει το ατομο; ! >> Αυτα τα κινητα εχουν περασει απο την οικογενεια μου κατα καιρους, συγκεκριμενα το 6600 το εχει ο αδερφος μου και το 6230 μου το κλεψανε πριν προλαβω να το χαρω :( Απλα εγω ασχολουμε περισσοτερο και βοηθαω στην εγκατασταση/απεγκατασταση εφαρμογων στο κινητο του αδερφου μου...

Link to comment
Share on other sites

πως γίνεται να έχει το 3650 2.5 χρονια αφού ακομα δεν έχει κλείσει 2 χρόνια παρουσίας;; :shifty: :wacko:

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

πως γίνεται να έχει το 3650 2.5 χρονια αφού ακομα δεν έχει κλείσει 2 χρόνια παρουσίας;; :shifty: :wacko:

 

Aς συνεχισουμε στο θεμα μας ;)

(Πληροφοριακα το 3650 ανακοινωθηκε 06-Sep-02 ,3660 : 09-Oct-03 )

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

 

 

POSOI EISTE APOLYTA IKANOPOIHMENOI APO TO 6630 SAS???+ EIDIKA META THN ANAKOINWSH THS NOKIA OTI SE KANA 2MHNO THA DIATHESEI TA PERIFHMA 6680 KAI 6681???,TI AISTHHsh SAS AFHNEI AYTH H ANAKOINWSH...??(LYPH PIKRIA XARA..ETC)

 

 

Απάντησα εδώ

Αυτή είναι η άποψη μου.

 

Το μόνο πρόβλημα αναφορικά με το 6630 είναι η μπααταρία του που είναι για τα πανηγύρια.18 ώρες αυτονομία είναι απαράδεκτο.

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω τι λετε εσεις για την αυτονομια του αλλα νομιζω πως ειναι μια χαρα...

Απο τοτε που εβαλα το Operator μου κραταει 4 μερες νε νορμαλ χρηση μερα-νυχτα ανοιχτο!!!!!!!!!!!!!!

Κατι παιζει με τις μπαταριες

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, να πω και εγώ σχετικά με την μπαταρία, ότι έκανα δύο κινήσεις ματ! Απενεργοποίησα το screensaver της tim (καθότι ιταλικό) και κατέβασα τη φωτεινότητα της οθόνης, από το τέρμα ψηλό, μία σκάλα κάτω. Τώρα ο σένσορας του φωτισμού παίζει, όχι μόνο για τα πλήκτρα αλλά και για την οθόνη (στην αρχή με ενοχλούσε η μεταβολή της έντασης της οθόνης, αλλά τώρα που βελτιώθηκε η αυτονομία, δεν με χαλάει καθόλου) :rolleyes: Η αυτονομία έχει βελτιωθεί αρκετά δεν έχω κάνει τρελές μετρήσεις αλλά υπολογίζω γύρω στη μισή μέρα, μπορεί και λίγο παραπάνω. Με μία πιο καινούργια έκδοση λογισμικού και με τη χρήση του operator, θα μπορούμε να μιλήσουμε, για ένα πολύ ικανοποιητικό σε αυτονομία κινητό! :)

 

ΥΓ. Το 3G και η αναζήτηση εκεί και το περιορισμένο σήμα κτλ κτλ το σκίζουν στην κυριολεξία...

Mobiles: Samsung Galaxy Nexus

Link to comment
Share on other sites

POSOI EISTE APOLYTA IKANOPOIHMENOI APO TO 6630 SAS???+ EIDIKA META THN ANAKOINWSH THS NOKIA OTI SE KANA 2MHNO THA DIATHESEI TA PERIFHMA 6680 KAI 6681???,TI AISTHHsh SAS AFHNEI AYTH H ANAKOINWSH...??(LYPH PIKRIA XARA..ETC)

 

 

ayta

 

Προσωπικά, και νομίζω αυτή είναι και η άποψη κι άλλων 6630άκηδων, αγόρασα το 6630 γιατί έκρινα ότι αξίζει γιατί είναι ένα πολύ πρωτοποριακό smartphone λόγω του επεξεργαστή που χρησιμοποίησε πρώτη φορά η nokia, του λειτουργικού συστήματος καθώς και της κάμερας του. Από κει και πέρα το τηλέφωνο προσφέρει και κάποιες 3G δυνατότητες (πχ. γρήγορο ίντερνετ). Όσον αφορά τώρα την "τόσο σηαντική" 2η κάμερα και τη δυνατότητα βιντεοκλήσεων χωρίς τη χρήση του "άβολου, άσχημου, τεράστιου κ δε ξέρω κι εγώ τι άλλο" videostand, με αφήνει προσωπικά αδιάφορο για 3 λόγους... Πρώτον ποτέ δεν ήμουν fan της video κλήσης και δεν είναι κάτι που θεωρώ ότι πρέπει ανα πάσα στιγμή να έχω στη διάθεσή μου. Δεύτερον, δεν έχουμε μπει ακόμα για τα καλά στην εποχή των 3G και των videocalls. Αυτά είναι όνειρα για το 2007! Όταν όλοι εδω μέσα χρησιμοποιούμε το operator για να κλειδώσουμε το κινητό σε GSM επειδή δεν έχει σήμα 3G τότε τι συζητάμε για 2ες κάμερες κλπ;;; Άσε που και καλό σήμα να είχε πρέπει να έχει και ο άλλος ανάλογο τηλέφωνο για να κάνεις video κλήση... Αν είμαι ο μόνος από τους φίλους-γνωστούς με 3G κινητό τότε τι θα κάνω; θα καλώ τον εαυτό μου;;; Τέλος, δε ξέρω για σας αλλά εγώ δεν έχω καμία διάθεση να χρεώνω με υπέρογκα ποσά τον μηνιαίαο λογαριασμό μου για να κάνω video κλήσεις! ;)

 

Αυτά τα ολίγα... Νομίζω ότι πριν περάσει 1-1,5 χρόνος ακόμα το 3G δεν θα έχει εισχωρήσει σε ικανοποιητικό βαθμό στην κοινωνία μας ώστε να θεωρείται must... :!:

Link to comment
Share on other sites

 

POSOI EISTE APOLYTA IKANOPOIHMENOI APO TO 6630 SAS???+ EIDIKA META THN ANAKOINWSH THS NOKIA OTI SE KANA 2MHNO THA DIATHESEI TA PERIFHMA 6680 KAI 6681???,TI AISTHHsh SAS AFHNEI AYTH H ANAKOINWSH...??(LYPH PIKRIA XARA..ETC)

 

 

αν επαιρνα κινητο σε 2-3 μηνες εννοειτε οτι θα επαιρνα το 6680 ,

αλλα θεωρω τις διαφορε με το 6630 ανουσιες αρα δεν σκοπευω

να αλλαξω το 6630 για ενα κινητο που ειναι 99% ιδιο με αυτο που εχω ηδη.

 

το 6630 θα το αλλαξω σε κανενα 9μηνο που θα εχει σιγουρα βγει

κατι ουσιαστικα καλυτερο ,το οποιο θα ειναι η αιτια να "κλαινε"

οσοι πηραν το 6680 .... etc .... etc και η ιδια ιστορια θα συνεχιζεται

ανα 3-4 μηνες :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο.

Τί είναι το Operator?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&postid=722023#post722023

:rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλα τα 262K χρωματα δεν κανουν αναγκαστικα και καλυτερη την οθονη.Παιζουν και αλλοι παραγοντες ρολο. ;)

οκ αλλα δεν νομιζω να χαλουσε κανενα οι παρουσια των 262k.και ποια να ξεκολισουμε απο 65κ και το 176χ208.δεν θελω το κινητο μου για καμερα αλλα γιατι αυτη η τακτικη???

Link to comment
Share on other sites

borei kapios na me boithisei an kserei pws leitourgei o opera broswer sto 6630?prospathw na syndethw kai mou bgazei sfalma syndesis h oti den yparxei h selida

 

Οπως λειτουργεί και στο 6600 πιστεύω :rolleyes: Με τον ενσωματωμένο browser του κινητού συνδέεσαι κανονικά? Αν ναι τότε πολύ πιθανόν να μην έχεις ορίσει το σωστό access point (αυτό που έχει ως default ο παροχέας σου). Ψάξε στα settings για επιλογή "access points" ή κάτι τέτοιο και βάλε το σωστό :) Αν συνεχίσει να σου κάνει "νερά" (και δεν θες να χρησιμοποιείς τον πολύ καλό - κατά τη γνώμη μου - ενσωματωμένο του κινητού) υπάρχει και ο πολύ πιο γρήγορος NETFRONT 3.1 ή 3.2 ;) ;)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

οκ αλλα δεν νομιζω να χαλουσε κανενα οι παρουσια των 262k.και ποια να ξεκολισουμε απο 65κ και το 176χ208.δεν θελω το κινητο μου για καμερα αλλα γιατι αυτη η τακτικη???

 

Απο τα 65κ ναί, από τα 176χ208 όχι ακόμα. Δες αυτό. Και η τακτική στην οποία αναφέρεσαι πιστεύω οτί έχει να κάνει με 2 παράγοντες:

 

1. Την σχέση μεταξυ μικρού κινητού και μεγάλης οθόνης. Όσο πιο μεγάλη η οθόνη, τοσο πιο μεγάλο το κινητο και τόσο πιο μεγάλη μπαταρία χρειάζεται. Άρα εδώ size matters

 

2. Την εξέλιξη της τεχνολογίας σε τόσο μικρές συσκευές. Ειναι το ίδιο με τις κάρτες γραφικών. Τα χρώματα στα κινητα ακολουθουν την ίδια πορεια εξέλιξης που ακολουθησαν οι κάρτες γραφικών για υπολογιστες πριν 10+ χρόνια. 2-4-8-16-32...bit. Άν θες περισσότερα χρώματα, απλά κάνε υπομονή. Στο δρόμο είναι.

 

Οι υπογραφές κειμένου δεν θα πρέπει να ξεπερνούν τις 5 γραμμές ή τους 750 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Θα ήθελα να σας ρωτήσω επειδή έλειπα στο εξωτερικό τί γίνεται με το σήμα του 6630.Υπάρχει πρόβλημα=το αγοράζουμε σε κανένα δίμηνο ή με συμβουλεύετε να προχωρήσω στην αγορά του;Μου αρέσει το κινητό πολύ αλλά δεν έχω ιδέα αν φτιάξαν το πρόβλημα με το σήμα.Θέλω τη βοήθειά σας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Θα ήθελα να σας ρωτήσω επειδή έλειπα στο εξωτερικό τί γίνεται με το σήμα του 6630.Υπάρχει πρόβλημα=το αγοράζουμε σε κανένα δίμηνο ή με συμβουλεύετε να προχωρήσω στην αγορά του;Μου αρέσει το κινητό πολύ αλλά δεν έχω ιδέα αν φτιάξαν το πρόβλημα με το σήμα.Θέλω τη βοήθειά σας.

 

παρτο μια χαρα δουλευει ,ειδικα με το καινουργιο firmware λυνεται καθε

προβλημα που υπηρχε αφου κλειδωνει σε 2G

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί οτί δουλεύει με απλό δίκτυο και σταματάει να αναζητάει το 3g. ;)
Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι στόκος λιγάκι τί εννοείς κλειδώνει σε 2g;

εχεις μονο δευτερης γενιας δυκτιο και καθολου 3ης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...