Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

mirrorofsorrow κατεβασα το smartmmovie και θελει δηλωση κλειδιου αλλα παω στο converter στο pc στο register και μου δινει εναν αριθμο το βαζω στο player και μου λεει οτι ειναι λαθος...... το 16941

 

τι λαθος κανω και πως το ξεκλειδωνω το player kai ton converter???

 

 

Αλλα καλλητερα να παω την ερωτηση στης εφαρμογες... :o

 

Ευχαρειστω!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Paris (14 Δεκ. 2004 , 00:53)

 

Apantaw ston eayto mou. Telika fainetai oti eimai o monos atyxos pou exei ola ayta ta provlhmata. Exw dld ena axrhstevmeno 6630. Den doulevei oute kan me thn italikh karta ths Tim pou eixe sto kouti. Elpizw na exoun to firmware update sta Xania gia na dw ti tha ginei..

 

ελα ρε φιλε μην σε ανησυχει η αναβαθμιση θα στα διορθωσει ολα οποτε μη κολλας :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas

πεδες καλημερα..

 

σημερα 6 μερες μετα που φορτισα το κινητο ηρθε η ωρα να το ξαναβαλω στην "πριζα"!!! φοβερη αυτονομια σε σχεση παντα με την χρηση.. εγω βεβαια δεν του εχω βαλει εφαρμογες οπως οι περισσοτεροι εδω αλλα του εχω βγαλει τα ματια σε sms, video και ομιλια (περπου 5,5 ωρες)..!!

 

παρατηρησα κατι που ειδα να γραφετε πιο πανω απο καποιους..

 

οτι αμα το αφησεις για λιγη ωρα χωρις να το "πειραξεις" μολις πατησεις καποιο πληκτρο ανταποκρινετε μετα απο 2 δευτερολεπτα? τι γινετε? το περνει ο "υπνος"?? :confused: :p

 

χα χα.. εχει πολυ πλακα αυτο που διαβασα και παρατηρησα οτι οντως το κανει και το δικο μου..

 

αλλη ερωτηση..

 

γιατι κανετε αυτα τα reset και τα format?

που αποσκοπει μια τετοια κινηση?

 

να ειστε καλα!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος RouKouNas (14 Δεκ. 2004 , 10:31)

 

πεδες καλημερα..

 

σημερα 6 μερες μετα που φορτισα το κινητο ηρθε η ωρα να το ξαναβαλω στην "πριζα"!!! φοβερη αυτονομια σε σχεση παντα με την χρηση.. εγω βεβαια δεν του εχω βαλει εφαρμογες οπως οι περισσοτεροι εδω αλλα του εχω βγαλει τα ματια σε sms, video και ομιλια (περπου 5,5 ωρες)..!!

 

παρατηρησα κατι που ειδα να γραφετε πιο πανω απο καποιους..

 

οτι αμα το αφησεις για λιγη ωρα χωρις να το "πειραξεις" μολις πατησεις καποιο πληκτρο ανταποκρινετε μετα απο 2 δευτερολεπτα? τι γινετε? το περνει ο "υπνος"?? :confused: :p

 

χα χα.. εχει πολυ πλακα αυτο που διαβασα και παρατηρησα οτι οντως το κανει και το δικο μου..

 

αλλη ερωτηση..

 

γιατι κανετε αυτα τα reset και τα format?

που αποσκοπει μια τετοια κινηση?

 

να ειστε καλα!! ;)

 

6 ΜΕΡΕΣ??????????????????? :confused: :eek: :eek: :lol:

 

...6 ΜΕΡΕΣ??????????????????????

 

 

...6 .... ΜΕΡΕΣ????

 

ΔΗΛΑΔΗ 144 ΩΡΕΣ!!!!

ΔΗΛΑΔΗ 8640 ΛΕΠΤΑ???

ΔΗΛΑΔΗ 518400 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ!!!

:lol:

αν ειναι δυνατον φιλε μου... τι μπαταρια σου βαλανε μεσα? 4300αρα??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Υπάρχει κανείς τυχερός ιδιόκτητης του κινητού κάτοικος δυτικών προαστίων (Πετρούπολη, Ίλιον κλπ) για να το δω από κοντά πριν αποφασίσω την αγορά?

 

Είχα αποφασίσει να πάρω συσκευή με 262k αλλά από όσα διαβάζω εδώ πρόκειται για κινητό με φοβερές δυνατότητες οπότε λέω να υποχωρήσω στο θέμα οθόνης :)

Θα είμαι υπόχρεος.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nkmosch (13 Δεκ. 2004 , 21:08)

 

Παιδιά, μόλις τώρα έστειλα ένα αρχειο jpg απο το pc στο κινητό που ήταν 300kb. όταν πήγα να το ανοίξω στην έκθεση κράσαρε και έβγαινε στην αρχική, στο desktop ας πούμε. Τι συμβαίνει? Μήπως πρέπει η ΝΟΚΙΑ να βγάλει κανένα update σύντομα?

 

Φίλε μου κι εγώ έκανα ακριβώς το ίδιο πράγμα με 1,496 ΜΒ φωτογραφία και δεν αντιμετώπισα πουθενα πρόβλημα... :o Ίσως να φταίαει το συγκεκριμένο αρρχειο :confused:
http://www.atlantisfm.gr/Atlantis_logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, το φαινόμενο της έλλειψης δικτύου γίνεται ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ. Πλέον, 1 στις 3 κλήσεις χάνεται την ώρα που μιλάω, δεν με ακούνε κλπ. Έχω ελληνικό 6630 και την τελευταία έκδοση λογισμικού σε Vodafone
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος xagios (13 Δεκ. 2004 , 23:05)

 

Εμενα δεν μου αναγνωριζει το bt bluetrek G2 ΕΝΩ με το 6600 7610 κλπ δεν ειχα προβλημα :(

 

 

Επειδή κι εγώ τις τελευταίες ημέρες είχα πρόβλημα με το ΒΤ μου και το PC Suite (αργή έως καθόλου σύνδεση με το ΒΤ dongle, κόλλημα του υπολογιστή κλπ) έψαξα αρκετά ΙΝΤΕΡΝΕΤ και βρήκα νέους WIDCOMM BT drivers μήπως και βελτιωθούν τα πράγματα. Είχα εγκατεστημένους τους 1.4.2.10 (ένα ΕΡΟΧ ΒΤ dongle που έχω το ΡC το βλέπει σαν CSR USB Bluetooth Device).

 

Λοιπόν... Για αναβάθμιση των WIDCOMM BT drivers έκδοση 3.0.1.912 ακολουθήστε την εξής διαδικασία:

 

1. Κατεβαστε από εδώ http://h18007.www1.hp.com/support/files/hpcpqdt/us/download/22168.html το αρχείο SP27482.exe (πρόκειται για τους USB Bluetooth BTW drivers της ΗΡ version 3.0.1.912 A (7 Nov 04)

 

2. Πρώτα απ' όλα δημιουργήστε ένα system restore point στα ΧΡ σας, οπότε έχετε το κεφάλι σας ήσυχο σε περίτπωση που κάτι δεν πάει καλά στη συνέχεια.

 

3. Κάντε εγκατάσταση τους παραπάνω drivers (οι οποίοι αναβαθμίζουν την υπάρχουσα έκδοση αλλά για την ώρα δεν λειτουργούν ακόμη - στο tray υπάρχει το "ΒΤ" εικονίδιο αλλά κοκκινισμένο)

 

4. Εγγραφείτε στο GSM Forum (http://forum.gsmhosting.com/vbb/index.php?) και μετά πηγαίνετε εδώ http://forum.gsmhosting.com/vbb/showpost.php?p=922083&postcount=20 και κατεβάστε τα δύο αρχεία Windows_System32_3.0.1.912.Patched.rar και Programs_Bluetooth_3.0.1.912.Patched.rar. Τα αρχεία που είναι συμπιεσμένα βάλτε τα στους δύο φακέλους που προτείνονται δηλ. WINDOWS/SYSTEM32/ kai PROGRAM FILES/WIDCOMM/BLUETOOTH SOFTWARE/ αντίστοιχα (αντικαθιστώντας τα ήδη υπάρχοντα, στα οποία πρέπει προηγουμένως να τους αλλάξετε το όνομα, για να γίνουν δεκτά τα καινούργια).

 

5. Κάντε ένα reboot στο μηχάνημά σας και καλώς εχόντων των πραγμάτων, το "ΒΤ" εικονίδιο στο tray θα είναι λευκό και θα λειτουργεί, έχοντας πλέον αναβαθμισμένη έκδοση BT drivers χωρίς πλέον κολλήματα (τουλάχιστον στο δικό μου ΡC έφυγαν τελείως :D :D )

 

Καλή επιτυχία :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος RouKouNas (14 Δεκ. 2004 , 10:31)

 

πεδες καλημερα..

 

σημερα 6 μερες μετα που φορτισα το κινητο ηρθε η ωρα να το ξαναβαλω στην "πριζα"!!! φοβερη αυτονομια σε σχεση παντα με την χρηση.. εγω βεβαια δεν του εχω βαλει εφαρμογες οπως οι περισσοτεροι εδω αλλα του εχω βγαλει τα ματια σε sms, video και ομιλια (περπου 5,5 ωρες)..!!

 

παρατηρησα κατι που ειδα να γραφετε πιο πανω απο καποιους..

 

οτι αμα το αφησεις για λιγη ωρα χωρις να το "πειραξεις" μολις πατησεις καποιο πληκτρο ανταποκρινετε μετα απο 2 δευτερολεπτα? τι γινετε? το περνει ο "υπνος"?? :confused: :p

 

χα χα.. εχει πολυ πλακα αυτο που διαβασα και παρατηρησα οτι οντως το κανει και το δικο μου..

 

αλλη ερωτηση..

 

γιατι κανετε αυτα τα reset και τα format?

που αποσκοπει μια τετοια κινηση?

 

να ειστε καλα!! ;)

 

6 ΜΕΡΕΣ????????? :wacko: πως ειναι δυνατον?να ρωτησω,οι 2 πρωτες φορτισεις και εκφορτισεις δεν ειναι που θα πρεπει να γινουν πληρως?ποση ωρα πρεπει να φορτιζει τις πρωτες φορες?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Paris (14 Δεκ. 2004 , 00:53)

 

Apantaw ston eayto mou. Telika fainetai oti eimai o monos atyxos pou exei ola ayta ta provlhmata. Exw dld ena axrhstevmeno 6630. Den doulevei oute kan me thn italikh karta ths Tim pou eixe sto kouti. Elpizw na exoun to firmware update sta Xania gia na dw ti tha ginei..

 

Synexizw to monologo: Paw shmra sto club Nokia sta Xania kai tous ekshgw ta provlhmata mou. Arxisan na mou lene mlks oti xreiazomai karta 3G kai gi'ayto kollaei to kinhto mou. Ase pou gia na kanoun anavathmish prepei na paei sto Hrakleio kai thelei 5 ergasimes meres! Hmarton... As kanei kapoios ena sxolio re paidia...

My soul is painted like the wings of butterflies,

Fairy tales of yesterday, will grow but never die,

I can fly, my friends!

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asmodeus (14 Δεκ. 2004 , 13:14)

 

6 ΜΕΡΕΣ????????? :wacko: πως ειναι δυνατον?να ρωτησω,οι 2 πρωτες φορτισεις και εκφορτισεις δεν ειναι που θα πρεπει να γινουν πληρως?ποση ωρα πρεπει να φορτιζει τις πρωτες φορες?

 

 

παιδια επειδη ειδα οτι επικρατησε πανικος με τις "6 μερες" θα ηθελα να σας πω οτι ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ!!! :rolleyes:

 

Αυτη τη στιγμη μολις τελειωσε η 2η φορτιση η οιποια κρατησε με το ρολοϊ 1 ωρα και 15 λεπτα αλλα ΟΧΙ με τον δικο του ταχυ-φορτιστη αλλα με τον κλασσικο φορτιστη της ΝΟΚΙΑ τον παλιο που εχω απο ενα 8310.

 

Πιστευω οτι πεζει ρολο η περιοχη που βρικομαι και του οτι εδω οι ρυθμισεις του δικτυου ειναι τετοιες που δεν καταναλωνει πολυ μπαταρια.. δειτε ποιο κατω τι λεει στο site της ΝΟΚΙΑ για αυτο το θεμα:

 

Διαχείριση ισχύος

 

Μπαταρία Χωρητικότητα Χρόνος ομιλίας Χρόνος αναμονής

BL-5C 900 mAh Li-lon Μέχρι και 3 ώρες Μέχρι και 11 ημέρες

 

Η απόκλιση στους χρόνους λειτουργίας εξαρτάται από την κάρτα SIM, τις ρυθμίσεις του δικτύου και τη χρήση. Ο χρόνος ομιλίας αυξάνεται μέχρι και 30%, εάν είναι ενεργοποιημένο το half rate, και μειώνεται κατά 5%, εάν είναι ενεργοποιημένο το enhanced full rate.

 

Τωρα μην με ρωτησετε τι ειναι το half rate ή το full rate!! :confused:

Εγω οπως το αγορασα το τηλεφωνο ετσι το εχω δεν του πειραξα τιποτε!!

 

Ενα μειον που εχω βρει και δεν ξερω πως να το αντιμετωπισω ειναι το οτι δεν μπορω να μπω στο wap γιατι η ΤΙΜ δεν εχει τις ρυθμισεις λεει... :angry:

 

Μηπως καποιος μπορει να βοηθησει???

 

Και κατι αλλο, μπορει κανεις να δει

 

"ρυθμισεις>συνδεση>σημεια προσβασης"

 

τι εχει μεσα?? εμενα εχει ΤΙΜ MMS και ΤΙΜ MMS(01). ειναι σωστο αυτο?

 

Γιατι εχει 2 τετοια? :confused:

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!!

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ili (14 Δεκ. 2004 , 14:03)

 

Για δείτε κι αυτό... :D

 

 

τι ειναι αυτο ili?

 

και κατι ακομα.. που εχεισ βρει αυτη τη SUPER θηκη την CNT 537 και ποσο κανει?

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Paris (14 Δεκ. 2004 , 14:01)

 

Synexizw to monologo: Paw shmra sto club Nokia sta Xania kai tous ekshgw ta provlhmata mou. Arxisan na mou lene mlks oti xreiazomai karta 3G kai gi'ayto kollaei to kinhto mou. Ase pou gia na kanoun anavathmish prepei na paei sto Hrakleio kai thelei 5 ergasimes meres! Hmarton... As kanei kapoios ena sxolio re paidia...

 

 

πιστευω φιλε μου οτι εισαι απο τους ατυχους που επεσαν σε ελλατωματικη συσκευη.. στο παρελθον εχω "φαει την πατατα" με ενα 6310i αλλα με πολυ μεγαλη πιεση και εναν φοβερο καβγα στα κεντρικα τοτε της ΝΟΚΙΑ στην ΣΥΓΓΡΟΥ (δεν ξερω αν ειναι ακομα εκει) μου το αλλαξαν με ενα καινουριο.

προσπαθησε να μιλησεις με καποιον στα κεντρικα της ALPHA COPY και σου ευχομαι καλη επιτυχια γιατι οπως εχω ξαναπει με αυτην την αντιπροσωπια ειναι "που θα πεσεις" και "που θα τους πιασεις".. εαν τουσ πιασεις στον υπνο καλως.. εαν οχι πρεπει να ΓΚΑΡΙΞΕΙΣ για να τους ξυπνησεις...

 

καλη επιτυχια ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ili (14 Δεκ. 2004 , 14:03)

 

Για δείτε κι αυτό... :D

 

 

ili Τι ακριβώς είναι αυτό;

Επίσης είδα κάτι άλλο που είναι σαν γωνία και στις άκρες των πλευρών του έχει κάτι ηχεία.

 

Τι είναι αυτό;; Είναι αυθεντικό προιόν Νόκια!!!

 

Thanks!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Paris (14 Δεκ. 2004 , 14:01)

 

Synexizw to monologo: Paw shmra sto club Nokia sta Xania kai tous ekshgw ta provlhmata mou. Arxisan na mou lene mlks oti xreiazomai karta 3G kai gi'ayto kollaei to kinhto mou. Ase pou gia na kanoun anavathmish prepei na paei sto Hrakleio kai thelei 5 ergasimes meres! Hmarton... As kanei kapoios ena sxolio re paidia...

 

με αυτα τα προβληματα δεν φτεει που δεν ειχες 3g καρτα.μαλλον το κινητο φτεει.του εχεις κανει κανενα format στην mmc και στην μνημη τηλεφ???

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manos the greek (14 Δεκ. 2004 , 14:35)

 

ili Τι ακριβώς είναι αυτό;

Επίσης είδα κάτι άλλο που είναι σαν γωνία και στις άκρες των πλευρών του έχει κάτι ηχεία.

 

Τι είναι αυτό;; Είναι αυθεντικό προιόν Νόκια!!!

 

Thanks!

:)

 

 

Δεν είναι αυθεντικό, είναι πατεντούλα κατασκευής gwgw και είναι αντάπτορας για να μπαίνει στο pop-port κινητό σας ότι υπέροχο ακουστικό ή ηχείο ή στερεοφωνικό θέλετε!!! :D :D :D

 

Δοκιμασμένο και σε 6230 και σε 6630 με υπέροχα αποτελέσματα...

 

Ο gwgw δέχεται παραγγελίες... PM him!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος RouKouNas (14 Δεκ. 2004 , 14:23)

 

τι ειναι αυτο ili?

 

και κατι ακομα.. που εχεισ βρει αυτη τη SUPER θηκη την CNT 537 και ποσο κανει?

 

ευχαριστω.

 

 

Η θηκούλα βγαίνει στα 18,90 € περίπου...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

φιλε ρούκουνα κρατιέμαι για να είμαι κόσμιος...

 

6 μέρες δεν υπάρχει περίπτωση ούτε μια στο δισεκατομμύριο να κρατάει η μπαταρία του 6630 και να σταματήσουμε να δίνουμε ψευδής εντυπώσεις σε υποψηφιους αγοραστές.

 

το τηλέφωνο με normal 24ωρη χρήση κρατάει 1.5/2 μέρες (με το ζόρι).

εκτος κι αν εσύ το ανοίγεις μονο 3 ώρες την ημερα ΄.

δεν είναι δυνατόν φιλε μου να σε πιστέψει κανένας εδώ μέσα αφού σε όλους τόσο κρατάει.

 

ας μην το ξανασυζητήσουμε λοιπόν και θα σε παρακαλέσω να μην επιμένεις περαιτέρω ...

φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ili (14 Δεκ. 2004 , 14:03)

 

Για δείτε κι αυτό... :D

 

ε αφού γίνεται κι αυτό να το προσπαθήσουμε!! δεν νομίζω να είναι τίποτα δύσκολο... :)
Link to comment
Share on other sites

6 μερες?μηπως εχω κανει λαθος και διαβαζω για το 6310?για ξανακοιταξε το φιλε μου μηπως εννοεις ωρες?γιατι μερες αποκλειεται,2 μερες μετα βιας να βγαλει

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nkmosch (14 Δεκ. 2004 , 12:41)

 

Ρε παιδιά, το φαινόμενο της έλλειψης δικτύου γίνεται ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ. Πλέον, 1 στις 3 κλήσεις χάνεται την ώρα που μιλάω, δεν με ακούνε κλπ. Έχω ελληνικό 6630 και την τελευταία έκδοση λογισμικού σε Vodafone

 

 

Μιλας για κλησεις 3G?

Link to comment
Share on other sites

re paidia se pio nokia club na paw gia na mou perasoun ta ellhmika amesws??Eimai sto Peristeri.Prepei na na fygw arga to vrady apo a8hna.Kai kati allo gia na mou perasoun ta ellhnika 8a xa8oun oi epafes mou?Na tis kanw copy to memory card?
http://www.danasoft.com/sig/DSLinGreecesucks.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sotirakiss (12 Δεκ. 2004 , 16:43)

 

ena mono exw na pw, EIMAI :stupid: kai :geek: tin karta tin evala sto kinito xwris na tin piesw mesa me to daxtilo mou wste na koumpwsei kai meta na kleisw to kapaki apo pane.evaza tin misi kai tin esprwxna me to kapaki .me apo telesma na min exei kali epafi kai mia na tin diavazei to kinito kai mia oxi.opote ksexaste ti elega poio panw giati poly apla update xreiazomai egw kai oxi to tilefwno. :X

 

 

Το ίδιο έκανα και εγώ όταν το πήρα και έτσι κατέληξα να φορμάρω την κάρτα χωρίς λόγο γιατί νόμιζα ότι για αυτό δεν την έβλεπε!!! :rolleyes: :o :whistle:

Mobiles: Samsung Galaxy Nexus

Link to comment
Share on other sites

στη θεσσαλονίκη που μπορούμε να κάνουμε την αναβάθμιση;

για ιταλικά παντα :cool:

http://www.imageshack.gr/files/sazwsmc2u6io8pdczlh2.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...