Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαζη αλλα σημαντικη ερωτηση: επειδη παω για αναβαθμηση, οποτε και χανω οτι εχω στη μνημη του τηλεφωνου, ειναι απαραιτητο να κανω φορματ και στην καρτα η τα προγραματα που εχει αυτη θα λειτουργουν και μετα την αναβαθμηση; Κατα την εγκατασταση τους δηλαδη μεταφερονται και αρχεια στο τηλεφωνο η αποκλειστικα στην καρτα;
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jois21 (13 Δεκ. 2004 , 18:18)

 

Μια χαζη αλλα σημαντικη ερωτηση: επειδη παω για αναβαθμηση, οποτε και χανω οτι εχω στη μνημη του τηλεφωνου, ειναι απαραιτητο να κανω φορματ και στην καρτα η τα προγραματα που εχει αυτη θα λειτουργουν και μετα την αναβαθμηση; Κατα την εγκατασταση τους δηλαδη μεταφερονται και αρχεια στο τηλεφωνο η αποκλειστικα στην καρτα;

 

 

Παρε back-up στην καρτα. Ετσι θα μπορεις να κανεις επαναφορα μετα την αναβαθμιση. Οτι εφαρμογη εχεις στην καρτα δεν θα πειραχτει.

Me to back-up, επαφες,ημερολογιο σωζονται .

Εγω μετα την αλλαγη γλωσσας δεν ειχα κανενα προβλημα με εφαρμογες που ηταν εγκατεστημενες στην καρτα.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nervous (13 Δεκ. 2004 , 18:23)

 

Παρε back-up στην καρτα. Ετσι θα μπορεις να κανεις επαναφορα μετα την αναβαθμιση. Οτι εφαρμογη εχεις στην καρτα δεν θα πειραχτει.

Me to back-up, επαφες,ημερολογιο σωζονται .

Εγω μετα την αλλαγη γλωσσας δεν ειχα κανενα προβλημα με εφαρμογες που ηταν εγκατεστημενες στην καρτα.

 

 

φίλε nervous, έχω πάρει backup του κινητού στην κάρτα, όταν είχε το ιταλικό μενού επάνω. Οταν έχουν μπει όμως τα ελληνικά με το update σε ΝΟΚΙΑ shop , αν κάνω restore δεν θα μπλεχτεί το κινητό με ιταλικές ρυθμίσεις και αρχεία πάνω σε ελληνικά ???? Σε παρακαλώ (και όποιος άλλος γνωρίζει σίγουρα) πες αν γίνεται γιατί με ενδιαφέρουν οι ήδη σεταρισμένες ρυθμίσεις μου (access points, μηνύματα κλπ.) που υπάρχουν εντός του backup αποθηκευμένου στην κάρτα του κινητού. :worry: :worry: :worry:

 

Σ' ευχαριστώ προκαταβολικά (και όποιο άλλο παιδί ξέρει) για την απάντηση...

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nickvog (13 Δεκ. 2004 , 19:50)

 

φίλε nervous, έχω πάρει backup του κινητού στην κάρτα, όταν είχε το ιταλικό μενού επάνω. Οταν έχουν μπει όμως τα ελληνικά με το update σε ΝΟΚΙΑ shop , αν κάνω restore δεν θα μπλεχτεί το κινητό με ιταλικές ρυθμίσεις και αρχεία πάνω σε ελληνικά ???? Σε παρακαλώ (και όποιος άλλος γνωρίζει σίγουρα) πες αν γίνεται γιατί με ενδιαφέρουν οι ήδη σεταρισμένες ρυθμίσεις μου (access points, μηνύματα κλπ.) που υπάρχουν εντός του backup αποθηκευμένου στην κάρτα του κινητού. :worry: :worry: :worry:

 

Σ' ευχαριστώ προκαταβολικά (και όποιο άλλο παιδί ξέρει) για την απάντηση...

 

 

Φιλε μου nickvog τις ρυθμισεις της tim μπορεις να τις σβησεις πριν παρεις το backup,εγω ετσι εκανα.Περασα τις ρυθμισεις που ηθελα και μετα πηρα backup :)

Δεν δημιουργειται κανενα μπερδεμα. Μετα την αναβαθμιση των ελληνικων εξαφανιζεται και το shortcut της tim για το δικτυο

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

paidia den ksero alla exthes evala to kin stin fortisi to vrady k to evgala to proi pou ksipnisa(5 ores to afisa gia fortisi).k apo to proi 7 iora os tora exi pesi dio grammes!poli den einai?

http://mobile-review.com/forum2/customavatars/avatar7425_3.gif

 

All in all a must buy for every Nokia lover and for others too! UI is brilliant, MP Cam is good, the phone has got Stereo output, Great 65K TFT Screen (display) it has got everything that you would need in a phone! I must say 6630 is going to be one of my favorites!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Chris K. ( 7 Δεκ. 2004 , 00:46)

 

re paidia

 

ellinika pliktra gia to kinito iparxoun?

ego to exo apo germania kai perimeno na bgaloune edo to elliniko software gia to kinito

 

xriazome omos pliktra me ellinika gramata :)

 

 

kanena neo? :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow (13 Δεκ. 2004 , 16:37)

 

Το καλώδιο του n-Gage δεν έχει καμία σχέση με τα καλώδια που χρησιμοποιούν τα υπόλοιπα κινητά της Nokia. Το μέν του n-Gage έχει κάτι σαν miniUSB θύρα ενώ του 6630 την γνωστή pop-port θύρα.

 

ανεφερα το n-gage γιατο οταν το συνδεες δημιουργουσε τον τοπικο δισκο και με αποστολη προς ειχε στιλει τα αρχια

Link to comment
Share on other sites

Toulaxiston pali kala pou den xreiazetai na kanis videocalling me voda live!sosta?apla mia usim k energopoisi tis yperesias k eisai comple

http://mobile-review.com/forum2/customavatars/avatar7425_3.gif

 

All in all a must buy for every Nokia lover and for others too! UI is brilliant, MP Cam is good, the phone has got Stereo output, Great 65K TFT Screen (display) it has got everything that you would need in a phone! I must say 6630 is going to be one of my favorites!

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ nervous για την άμεσή σου απάντηση !! Εκανα όπως μου πρότεινες και δεν φαίνεται να έκανα ζημιά (μέχρι στιγμής :p ). Μόνο που δεν βρήκα τα αποθηκευμένα μηνύματα ρυθμίσεων για τα access points και ξανάστειλα μήνυμα....

 

Με την ευκαιρία θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο, που ίσως φανεί πολύ χρήσιμο και για άλλους εδώ στο forum. Για αποστολή email μέσω VODAFONE (βλέπετε είναι επίκαιρη η VODA λόγω βιντεοκλήσεων, που πραγματοποιούνται και από τους κατόχους A la Carte ;) ) εκτός από τα access points VF LIVE! Prepay και VF ΜΜS χρειάζονται και κάποιες άλλες ρυθμίσεις ??? Είχα δει κάποιες σελίδες πιο πίσω κάποιες ρυθμίσεις e-mail από τον petran, αλλά αν κατάλαβα καλά είναι για συνδρομητές (με συμβόλαιο). Μήπως αυτές μπορούν να χρησιμοποιηθούν και από κατόχους A la Carte ???

 

Και ένα τελευταίο για όσους έχουν κάνει χρήση και ίσως ξέρουν ... Για βιντεοκλήσεις αρκεί το access point "VF LIVE! Prepay" ???

 

Ευχαριστώ παιδιά εκ των προτέρων....

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

simera antalaksa me enan filo mou arxeia me bt.mallon mono egw tou edwsa.otan tou edwsa egw ola kala to 6630 to anagnwrisw amesws to 6600 kai ta esteile.otan omws to 6600 prospathise na mou steilei,me anagnwrize kanonika alla kata tin apostoli elege sinexeia sindesi adinati.Na ipothesw oti to provlima to exei to 6600? :worry:
[sIGPIC][/sIGPIC]Let me see you striped down to the bone!
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου αναγνωριζει το bt bluetrek G2 ΕΝΩ με το 6600 7610 κλπ δεν ειχα προβλημα :(
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μόλις τώρα έστειλα ένα αρχειο jpg απο το pc στο κινητό που ήταν 300kb. όταν πήγα να το ανοίξω στην έκθεση κράσαρε και έβγαινε στην αρχική, στο desktop ας πούμε. Τι συμβαίνει? Μήπως πρέπει η ΝΟΚΙΑ να βγάλει κανένα update σύντομα?
Link to comment
Share on other sites

Εκανα την αναβαθμηση,περασα ελληνικα και επιτελους φως!!!!

Το κινητο πλεον ειναι αψογο.

Πιο πριν ειχα σωσει τα μηνυματα διαμορφωσης σε ενα φακελο.

Μετα εβαλα την καρτουλα στο reader και εσωσα στο pc ολο τον φακελο mail,τον οποιο μετα την αναβαθμηση ξαναπερασα στο κινητο και τα εκανα εκ νεου εγκατασταση!!!!!

Αυτο το εκανα διοτι εχω παραδοση στα Hard format ηδη εχω κανει 2 στο 6630!!!

Μπηκα internet με το netFront και επαθα,η ταχυτητα ειναι απιστευτη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nkmosch (13 Δεκ. 2004 , 23:08)

 

Παιδιά, μόλις τώρα έστειλα ένα αρχειο jpg απο το pc στο κινητό που ήταν 300kb. όταν πήγα να το ανοίξω στην έκθεση κράσαρε και έβγαινε στην αρχική, στο desktop ας πούμε. Τι συμβαίνει? Μήπως πρέπει η ΝΟΚΙΑ να βγάλει κανένα update σύντομα?

 

δε μου το χει κανει αυτο ακομα γενικα το κινητο μου δουλευει πολυ καλα φτου να μη το ματιασω αν και οπως ειπε ο φιλος mirrorofsorrow αν κανω λιγη ωρα να μπω στο μενου δε μπαινει αμεσως μου τεμπελιαζει το χρυσο μου :p

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ακουσει πως ο επεξεργαστης εχει μια λειτουργια, οταν δεν το χρησιμοποιεις να κανει ενα slow down για να χαλαει λιγοτερη μπαταρια. Αυτο πρεπει να συμβαινει... :)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Chris K. (13 Δεκ. 2004 , 20:35)

 

kanena neo? :(

 

 

Ακομα δεν εχουν ερθει στην Ελλαδα αξεσουαρ-ανταλακτικα για το 6630 αρα ειναι πολυ δυσκολο να βρεις ελληνικο πληκτρολογιο... Απο τις αρχες του αλλου χρονου ισως τα βρουμε στα NοkiaShops...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nkmosch (13 Δεκ. 2004 , 23:08)

 

Παιδιά, μόλις τώρα έστειλα ένα αρχειο jpg απο το pc στο κινητό που ήταν 300kb. όταν πήγα να το ανοίξω στην έκθεση κράσαρε και έβγαινε στην αρχική, στο desktop ας πούμε. Τι συμβαίνει? Μήπως πρέπει η ΝΟΚΙΑ να βγάλει κανένα update σύντομα?

 

 

Εκανα ακριβως το ιδιο πραγμα, ακομα και με μεγαλυτερου μεγεθους jpg και δεν μου παρουσιασε κανενα προβλημα, ισα ισα την εκανα και wallpaper και την δεχτηκε κανονικοτατα...

Δεν νομιζω να εχει προβλημα το κινητο, ισως το συγκεκριμενο jpg που εστειλες να ειχε καποιο προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Paris (13 Δεκ. 2004 , 17:13)

 

Phra ki egw to... timhmeno to 3650 apo Italia alla exw ena karo provlhmata: Katarxhn molis paw na paiksw opoiodhpote arxeio hxou akoma kai ta midakia pou eixe default to kinhto kollaei kai thelei restart. Epishs otan me kalesoun to kinhto den paizei hxo kai kollaei epishs, dld o allos to exei klhsei ki egw ton vlepw na synexizei na me kalei kai oute mporw na apanthsw.

Apantaw ston eayto mou. Telika fainetai oti eimai o monos atyxos pou exei ola ayta ta provlhmata. Exw dld ena axrhstevmeno 6630. Den doulevei oute kan me thn italikh karta ths Tim pou eixe sto kouti. Elpizw na exoun to firmware update sta Xania gia na dw ti tha ginei..

My soul is painted like the wings of butterflies,

Fairy tales of yesterday, will grow but never die,

I can fly, my friends!

Link to comment
Share on other sites

Exei doulecei kaneis to e-mail apo ta minimata tou 6630 ?????

Xriazomai boithia opoios mporei...

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κατι...

Για να συνδεθει το 6630 με τον υπολογιστή με το καλωδιο θελει sp1,sp2.

Ξέρει καποιος πού μπορώ να τα βρώ;

(Δεν εχω αυθεντικα xp!)

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος INDYJONES (14 Δεκ. 2004 , 01:15)

 

Να ρωτήσω κατι...

Για να συνδεθει το 6630 με τον υπολογιστή με το καλωδιο θελει sp1,sp2.

Ξέρει καποιος πού μπορώ να τα βρώ;

(Δεν εχω αυθεντικα xp!)

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων !

 

 

Κανοντας update απο το Windows Update θα κατεβασει το τελευταιο service pack το οποιο ειναι το sp2...

Εμενα οταν ειχα αντιγραμμενα windowsXP, αφου τελειωσε το download μου εβγαλε την ενδειξη "Invalid Product Key" και δεν καταφερα να τα κανω install... Με τα αυθεντικα που εχω τωρα δεν εχω κανενα προβλημα !

 

Καποια παιδια παραπανω αναφερανε κατι για Product key changer και διαφορους αλλους τροπους ... Τσεκαρε σε διαφορα Cr@ck Sites για κωδικους αν θελεις αλλα προσεχε...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tsipfi (13 Δεκ. 2004 , 23:11)

 

 

Εχω παραδοση στα Hard format ηδη εχω κανει 2 στο 6630!!!

Μπηκα internet με το netFront και επαθα,η ταχυτητα ειναι απιστευτη.

 

Φιλε μου πως εκανες format στον c γιατι θελω να κανω και εγω γιατι πια δεν εχω γραμματα μονο αριθμους......

 

ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ.........

 

 

ΣΟΣ παρακαλω θελω να κανω format γινεται?????

 

 

Υ.Σ

ΟΚ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΑ.... ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝ 5 ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!!!! ;)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος avid (14 Δεκ. 2004 , 01:43)

 

Φιλε μου πως εκανες format στον c γιατι θελω να κανω και εγω γιατι πια δεν εχω γραμματα μονο αριθμους......

 

ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ.........

 

 

ΣΟΣ παρακαλω θελω να κανω format γινεται?????

 

 

soft reset : *#7370#

hard reset : ανοιγεις το κινητο κρατωντας πατημενα πρασινο κουμπι,*,3 μεχρι να δεις την ενδειξη formatting. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos (14 Δεκ. 2004 , 01:46)

 

soft reset : *#7370#

hard reset : ανοιγεις το κινητο κρατωντας πατημενα πρασινο κουμπι,*,3 μεχρι να δεις την ενδειξη formatting. :)

 

Το εκανα...... ολα οκ!!!!!!!!!!

 

ΕΥΧΑΡΕΙΣΤΩ!!!!!!! ;)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Woca (13 Δεκ. 2004 , 23:56)

 

Ειχα ακουσει πως ο επεξεργαστης εχει μια λειτουργια, οταν δεν το χρησιμοποιεις να κανει ενα slow down για να χαλαει λιγοτερη μπαταρια. Αυτο πρεπει να συμβαινει... :)

 

Είναι απολύτως λογικό, και πολύ πιθανό να οφείλεται αυτή η μικρή καθυστέρηση σε αυτό. Πάντως και με αρκετή χρήση, τώρα πια, με βγάζει μόνιμα 2 μέρες. Πάρα πολύ καλά. ;Oταν πάρω και το 9500, προβλέπω να με βγάζει και βδομάδα. Για ευνόητους λόγους. :D :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...