Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος COCOMAT (11 Δεκ. 2004 , 20:44)

 

(Συγνωμη για την επαληψη...)

 

Μια ερωτηση-βοηθεια.

 

Για ν αλλαξει κανεις την παλια sim,σε usim,πρεπει απαρετητα να μπει και στη διαδικασια να πληρωνει παγιο γυρω στα 10euro ωστε να εχει τα προνομοια του 3G?

 

Πηγα σε καταστημα της ΤΙΜ (Ελλαδας) και ζητησα να μου εκδοσουν δυο νεες καρτες με το ιδιο νουμερο (twin gard) και ταυτοχρονα ζητησα να μου δωσουν τις νεες καρτες και μου ειπαν:ΠΩΣ ΟΙ ΚΑΡΤΕΣ USIM ΔΙΝΟΝΤΕ ΜΟΝΟ ΑΝ ΓΙΝΩ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗΣ ΣΤΟ 3G ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΧΩ ΤΑ ΠΡΟΝΟΜΟΙΑ ΤΟΥ 3G!

 

Ξερετε αν ειναι ετσι?

 

χιλια ευχαριστω

 

φιλικα

 

Εγω στον κοσμοτε μου εκαναν αλλαγη μονο την καρτα ειχα συμβολαιο μαλιστα ηταν η πρωτη 3G στο Βολο που πουλησε το καταστημα 13Ε ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΚΑΝΕΝΑς ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΠΑΓΙΟ ΚΛΠ.Ασχετο απο σημα παντως παω μια χαρα κανενα προβλημα ,για τους φιλους απο Βολο
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπορείτε να τρέξετε το SPMARK04 από http://www.futuremark.com και να γράψετε πόσο βγάζει?

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε γμτ δεν τα καταφερνω να μπω ουτε στο wap ουτε στοinternet απο το κινητο.

Εχω συνδεση κοσμοτε. Τι πρεπει να κανω? Πρεπει να ενεργοποιησω κατι? εστειλα μυνημα wapa n στο 1651 εσωσα τα settings. Οταν παω να μπω βγαζει το μυνημα no gateway reply. Τι να κανω? Τι settings να βαλω και που? Εχω απελπιστει. Θελω ιντερνετ στο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

asymvivaste χιλλια συγνωμη αλλα το βιαζομουν το προγγραματακι για να το βαλω ευχαριστω παντως

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

apo to pcsuite me usb kalwddio mprw na perasw clipakia sto kinito?exw prospathisei alla den kserw pws
[sIGPIC][/sIGPIC]Let me see you striped down to the bone!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος solaris (11 Δεκ. 2004 , 16:48)

 

 

ERWTHSH

 

Mporei na mou pei kapoios poso kostizei na metatrepsw thn 2G karta mou Vodafone CU se USIM? Me endiaferei na kratisw to idi uparxwn noumero mou .

 

 

Από VODAFONE Στουρνάρη που την πήρα εγώ (πιστεύω παντού η ίδια τιμή θα ισχύει) 17,31 € ;)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jois21 (11 Δεκ. 2004 , 19:41)

 

Mε τα χιλια ζορια περασα sp1 στα μαιμου xp μου.Το καλωδιο ομως επιμενει να μη λειτουργει. :blink: :wacko:

 

 

Αν το καλώδιο είναι το DKU-5 (δεν είμαι σίγουρος ποιο καλώδιο χρησιμοποιεί για data το 6630) τότε πρέπει να κατεβάσεις και να εγκαταστήσεις τους παρακάτω drivers για να δουλέψει. Ιδού και το link της ΝΟΚΙΑ

 

http://nds1.nokia.com/phones/files/software/Nokia_DKU-5_1_24.exe

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

kapios pou na exei to 6630 mporei na mou lisei mia aporia?exw usb kalodio.mporw na perasw clipakia ?exw perasei apo to pcsuite mp3 kai ikones alla den mporw na perasw clip kserei kaneis an ginetai kai pws?
[sIGPIC][/sIGPIC]Let me see you striped down to the bone!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nickvog (11 Δεκ. 2004 , 23:35)

 

Αν το καλώδιο είναι το DKU-5 (δεν είμαι σίγουρος ποιο καλώδιο χρησιμοποιεί για data το 6630) τότε πρέπει να κατεβάσεις και να εγκαταστήσεις τους παρακάτω drivers για να δουλέψει. Ιδού και το link της ΝΟΚΙΑ

 

http://nds1.nokia.com/phones/files/software/Nokia_DKU-5_1_24.exe

 

 

Το DKU-2 χρησιμοποιει (αυτο που λες ειναι σειριακο).Ευχαριστω για τη βοηθεια αλλα το κατεβασα 5 λεπτα πριν δω το ποστ :p

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sotirakiss (11 Δεκ. 2004 , 23:45)

 

kapios pou na exei to 6630 mporei na mou lisei mia aporia?exw usb kalodio.mporw na perasw clipakia ?exw perasei apo to pcsuite mp3 kai ikones alla den mporw na perasw clip kserei kaneis an ginetai kai pws?

 

 

Τι εννοεις δεν μπορεις να περασεις;Βγαζει καποιο σφαλμα;Εμενα στελνει οτιδηποτε κανονικα... :o

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jois21 (11 Δεκ. 2004 , 23:58)

 

Το DKU-2 χρησιμοποιει (αυτο που λες ειναι σειριακο).Ευχαριστω για τη βοηθεια αλλα το κατεβασα 5 λεπτα πριν δω το ποστ :p

 

Α και να προσθεσω ειναι ιδιο και με το καλωδιο του 7610
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nkmosch (11 Δεκ. 2004 , 10:14)

 

Παιδιά, το γρατζούνισα :cool: :cool: :cool:

Ευτυχώς είχα παραγγείλει Μαύρη Πρόσοψη απο τον John 74... :whistle:

Θέλω όμως να αγοράσω και την original, την έχει πάρει κανενός το μάτι???

 

min kaneis to kopo psahnontas original kalymata gia to 6630 ase poy tora ferane gia to 7610 sti Nokia Edo, fantasoy pote tha feroune gia to 6630 kai tha ehei 40-50 euro..epeidi den eheis dei ta kallymata apo konta den tha xehoriseis shedon kamia diafora apo ta original (ean itan mapa den tha ta eferna kan etsi ;) ) ta paidia poy ehoune parei tha mas poyne ti gnomi toys
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

paidia to kin einai katapliktiko!kanena restart den exo pathi edo k dio meres pou to exo!kai kane problem genika!anapatites dixni kanonika...

tin proti fora pou fortisa to kin mesa se mia ora fortise,APISTEYTO!

Apla paidia ego tha pao na paro voda cu usim gia na ekmetaleuomai tis 3g ypiresies,siga min valo cosmote i tim gia na plirono pagia ,makria apo mena......

http://mobile-review.com/forum2/customavatars/avatar7425_3.gif

 

All in all a must buy for every Nokia lover and for others too! UI is brilliant, MP Cam is good, the phone has got Stereo output, Great 65K TFT Screen (display) it has got everything that you would need in a phone! I must say 6630 is going to be one of my favorites!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος profion85 (12 Δεκ. 2004 , 01:41)

 

paidia to kin einai katapliktiko!kanena restart den exo pathi edo k dio meres pou to exo!kai kane problem genika!anapatites dixni kanonika...

tin proti fora pou fortisa to kin mesa se mia ora fortise,APISTEYTO!

 

 

<<Δειχνει>> οτι φορτιζει πολυ γρηγορα αλλα τις πρωτες φορες θελει καποιες ωριτσες στη πριζα για να φορτησει πληρως, ετσι νομιζω τουλαχιστον :o

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

ena restart moy ekane simera otan milaga me msn sto agile messenger (piga na steilo ihitiko minima me to version 3.13) kai moy kolise to kinito me apotelsma to restart..allos to dokimase me to agile messenger mipos fteai to app??
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Ίσως η ερώτηση που κάνω να είναι λίγο για ηλίθιους, αλλά όλες τις εφαρμογές για Symbian τηλέφωνα, όπως το 6630, από που τις κατεβάζετε;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για προσπαθήστε να στείλετε ένα email απο το κινητό με attachment!!!

Εμένα δεν μπορεί να το στείλει ενώ αν είναι μόνο κείμενο, μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις δεν μπορεις να περασεις;Βγαζει καποιο σφαλμα;Εμενα στελνει οτιδηποτε κανονικα...

den mou vgazei koapoio sfalma.apla den kserw pws na ta perasw.epanalambanw pws exw usb kalwdio kai ikones kai mousiki ta perasa me to pcsuite.

[sIGPIC][/sIGPIC]Let me see you striped down to the bone!
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βραδυ ειμαι υπερηφανος να πω οτι μπορει να ειμαι ο πρωτος στην ελλαδα που εκανε το πρωτο crash test!Ενα 6630 να σκαει με δυναμη στο πεζοδρομιο!Ενα δυο σημαδακια εμειναν αλλα ουτε διαλυθηκε ουτε επαθε τιποτα.Και δεν τριζει καθολου.Μην σας πω βεβαια που πηγε η ψυχη μου εκεινη την ωρα.Μου εφυγε αμεσως η σουρα μαζι με μια απο τις ζωες μου!Do not try this at home!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nkmosch (11 Δεκ. 2004 , 11:34)

 

Thanks, την είδα εχθές στο πλαίσιο αλλα ρε γαμώτο εξέχει πολύ και το κλιπάκι της δεν βγαίνει

 

 

Ναι, ισως αυτο ειναι ενοχλητικο για καποιους αλλα μεχρι στιγμης ειναι το μονο original που εχει η Νοκια και για το 6630... Υπαρχουν και "βαλιτσακια θηκες" αλλα καμια φορα ειναι μεγαλυτερες απο το κινητο με αποτελεσμα να "πλεει" μεσα σε αυτες...

Link to comment
Share on other sites

Για οσους δεν μπορουν να συνδεθουν με το PC Suite...

 

Πρεπει οπωσδηποτε να εχεις ειτε Windows2000 με το service Pack 3 ειτε Windows XP με το service pack 1 (τουλαχιστον)... Μην προσπαθειτε με διαφορετικους τροπους γιατι ουτε Bluetooth αναγνωριζει ουτε τιποτα αλλο, εφαγα μια εβδομαδα για να συνδεθω και μολις χθες καταφερα αφου αγορασα και τα αυθεντικα XP...

 

Για τα "μαιμου" Windows XP να ξερετε οτι αν κανετε update για να κατεβασετε καποιο service pack στο τελος θα σας βγαλει ενα παραθυρακι λεγοντας "Invalid Product Key" με αποτελεσμα να μην εγκατασταθει τιποτα... Εγω εκανα περιπου 2 ωρες να το κατεβασω και μετα μου εβγαλε αυτο το πραγμα :mad: (Ευτυχως το γυαλι της οθονης αντεξε την μπουνια που εφαγε γιατι τωρα δεν θα ειχα ουτε οθονη :o )

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sadiagraxa (12 Δεκ. 2004 , 12:43)

 

Ναι, ισως αυτο ειναι ενοχλητικο για καποιους αλλα μεχρι στιγμης ειναι το μονο original που εχει η Νοκια και για το 6630... Υπαρχουν και "βαλιτσακια θηκες" αλλα καμια φορα ειναι μεγαλυτερες απο το κινητο με αποτελεσμα να "πλεει" μεσα σε αυτες...

 

Εγώ παρήγειλα αυτήν και ο Θεός Βοηθός

http://www.mobilefun.co.uk/product/4641.htm

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sadiagraxa (12 Δεκ. 2004 , 12:50)

 

Για οσους δεν μπορουν να συνδεθουν με το PC Suite...

 

Πρεπει οπωσδηποτε να εχεις ειτε Windows2000 με το service Pack 3 ειτε Windows XP με το service pack 1 (τουλαχιστον)...

 

 

Πρέπει επίσης (όσοι έχουν SP2 δεν χρειάζεται) να έχετε βάλει και τους BT drivers της WIDCOMM για windows (ΒΤW 1.4.x), κάντε ένα search στο google και θα βρεθούν.

 

Και κάτι που ανακάλυψα τυχαία ψάχνοντας. Αφού εγκαταστήσουμε το PC SUITE 6.4 (το οποίο, εκτός από το 6630, αναγνωρίζει και το 6600 :D ) της ΝΟΚΙΑ, τρέχοντας τον ΝΟΚΙΑ FILE BROWSER μέσα από το PC SUITE διεπίστωσα έντονη καθυστέρηση στη λειτουργία του προγράμματος. Βρήκα όμως ότι μπορούμε να κάνουμε μεταφορές αρχείων, επαφών κλπ. και εκτός προγράμματος !!!! Στο My Computer (ή Υπολογιστής μου) στα Windows XP, εκτός από τους δίσκους και τα λοιπά drives έχει καταχώρηση κάτω από την ταμπέλα Others και για τον Nokia Phone Browser σαν ξεχωριστό drive !!!! Αν έχετε εξουσιοδοτημένη σύνδεση μεταξύ του κινητού και του υπολογιστή (θα συνδέονται αυτόματα μεταξύ τους σε κάθε request), τότε το ΡC θα δει αυτόματα το κινητό και μπορείτε από εκεί να διαχειριστείτε τα πάντα :D :D :D

 

 

Υ.Γ. Και μια ερώτηση .... Εχει κανείς βρει BT drivers της WIDCOMM έκδοσης μεγαλύτερης από 1.4.2.8 ??? Ξέρω ότι υπάρχουν αλλά δεν έχω καταφέρει να τους εντοπίσω κάπου για download (υποστηρίζεται ότι οι πιο τελευταίοι που κυκλοφορούν είναι πιο γρήγοροι και αξιόπιστοι). Τhanx παιδιά για την όποια πληροφορία... :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

to kinito den diavazei tin karta mnimis.mou leei oti den iparxei karta mnimis.exthes pou mou to ekane prwti fora me ena restart epanilthe.simera meta apo 3 restart sinexizei na parousiazei to idio provlima.episis orismenes fores den diavazei oute tis eikones pou exw apothikeumenes stin mnimi tou tilefwnou.san na min iparxoun.kserei kaneis tipota giauto? :eek:
[sIGPIC][/sIGPIC]Let me see you striped down to the bone!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...