Jump to content

Motorola Moto E (2nd gen - 2015)


Mark_K
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά από ρομ, θετωντας σαν πρώτο θέμα την αυτονομία και την σταθερότητα, ποια θεωρείτε καλύτερη;

cm11 σπέρνει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 214
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε θα έχει απόθεμα. Κοντεύει 2 ετών έτσι κι αλλιώς.

Ελαφρώς πάνω από 100 έχει το καινούριο μοντέλο. Αν δεν είναι πρόβλημα το μέγεθος (5") είναι καλύτερα να στραφείς σε αυτό. Εκτός της οθόνης που έχει και πιο μεγάλη ανάλυση, έχει και καλύτερη κάμερα, φλας, κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Μα πως ανεβηκε τόσο πολύ η τιμή του;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

οντως στο θεο πηγε:

https://www.skroutz.gr/s/6317018/Motorola-Moto-E-2nd-Gen-4G-8GB.html?from=account_notifications#js_review_134723

 

στα 75 ειναι η κανονικη τιμη του, ισως λογω μικρης διαθεσιμοτητας ανεβαινει

Link to comment
Share on other sites

Όλα εξαρτώνται από το απόθεμα. Π.χ. το public λέει αρχική τιμή 79 και με προσφορά(προφανώς για να ξεστοκάρει) το έχει 59€, αλλά δεν είναι διαθέσιμο πλέον. Αν έχει σταματήσει να το φέρνει ο επίσημος αντιπρόσωπος(θεωρητικά από εκεί θα βγαίνει η επίσημη τιμή) και το έχουν σε στοκ μόνο σκρουτζομάγαζα που το έχουν εισάγει μόνοι τους, και λογικά δεν θα είναι και πολλά κομμάτια δεν υπάρχει άλλη επιλογή. Αν ο αντιπρόσωπος και τα μεγάλα καταστήματα έχουν βάλει χαμηλή τιμή για να τα διώξουν(και το έκαναν) και το μικρό μαγαζάκι το έχει από τότε που επίσημα είχε πάνω από 120€ και το έχει αγοράσει λίγο πιο κάτω, ίσως είναι λογικό.
Link to comment
Share on other sites

Ελαφρώς πάνω από 100 έχει το καινούριο μοντέλο. Αν δεν είναι πρόβλημα το μέγεθος (5") είναι καλύτερα να στραφείς σε αυτό. Εκτός της οθόνης που έχει και πιο μεγάλη ανάλυση, έχει και καλύτερη κάμερα, φλας, κλπ.

 

Έψαχνα κάτι στις 4,5 ίντσες.

 

Μα πως ανεβηκε τόσο πολύ η τιμή του;

 

Γιατί το έχουν 2-3 καταστήματα μόνο...

Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα κάτι στις 4,5 ίντσες.

 

σωστος, κι εγω λατρευω τις 4,5 ιντσες και εχω καραβολευτει με το moto e μου

(εχω και το g2 για σερφαρισμα στο σπιτι,

αλλα το moto e χρησιμοποιειται κατα κορον στην δουλεια και στο τρεξιμο),

αντε να δουμε που θα βρουμε το επομενο μικρακι οταν χρειαστει

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω για το μέγεθος.

Προσωπικά, το μόνο που με ενοχλεί λιγάκι είναι η ανάλυση στο Moto e. Θα προτιμούσα να ήταν 720χ1280 έστω και αν έπρεπε να πάει στις 5 ίντσες.

Link to comment
Share on other sites

ναι, σωστος και σε αυτο, δεν ειναι για σερφαρισμα με τις ωρες, εξου κι εγω στις περιπτωσεις που ανεφερα ελαχιστα σερφαρω ουσιαστικα,

πιο πολυ οτι ερθει απο ειδοποιησεις (mail κλπ),

οσο για την αναλυση, μηπως αν ανεβει η αναλυση, ανεβει και η τιμη;

οπως το σκεφτομαι παντως και για αντικατασταση παλι ενα φτηνο μικρακι θα επαιρνα και root απο day1,

η motorola βγαζει value for money συσκευες αλλωστε

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

έχω ένα θεματάκι με του αδελφού μου, του το έκανα δώρο πέρσι και πριν λίγες ημέρες σταμάτησε να αναγνωρίζει την κάρτα sim , του είχα περάσει με twrp (ξεκλείδωμα bootloader , root κλπ, γιοκ εγγύηση) ένα backup του είχα πει να το κάνει και δούλεψε πάλι για λίγες ημέρες, του φορούσα την 5.1 το πήρα για να δω τι φταίει και τελικά του πέρασα την 6.0 αλλά πάλι δεν αναγνωρίζει την κάρτα sim (έχω δοκιμάσει την κάρτα αλλού δουλέυει και έχω βάλει άλλη κάρτα που δουλεύει αλλά πάλι τα ίδια) είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα και αν ναι πως το έλυσε ;

 

λύθηκε το πρόβλημα απλά κόλλησα(Ελληνική πατέντα) ένα χαρτάκι πάνω στην sim και δουλεύει μια χαρά προφανώς χαλαρώσανε τα λαμάκια

Edited by lost
λύθηκε το πρόβλημα

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Σε ένα κινητό, κάθε 2-3 λεπτά ανοίγει η οθόνη κ δείχνει την ώρα και το lock icon. Πως απενεργοποιείται αυτό; Εχω κλείσει κάθε πιθανό notification που θα μπορούσε να το κάνει αλλά επιμένει. Ούτε reboot ούτε κλείσιμο όλες οι εφαρμογές.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Κόλλησε το ανταπτοράκι της σιμ μέσα στην υποδοχή και δεν βγαίνει.

Έχει τύχει σε κανέναν? καμιά ιδέα πριν πάω σέρβις??

Όταν το ζουλάω προς τα μέσα, κουμπώνει κανονικά στη θέση του. Όταν το ξαναπατάω, βγαίνει σχεδόν το μισό, αλλά το τραβάω για να το αφαιρέσω και δεν αφαιρείται. Κοντεύω να το πετάξω από το μπαλκόνι, αλλά φοβάμαι μην περνάει κανείς απο κάτω και τη φάει άδικα. :D

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Λοιπόν μετά από δύο χρόνια και μερικά πεσίματα σταμάτησε να έχει ήχο στο κουδούνισμα και να ακούς μόνο με τα ακουστικά

Επειδή βγήκε από την εγγύηση πρίν από λίγες ημέρες κοίταξα στην αρχή μήπως έστρωνε με ένα hard reset, δεν έγινε τίποτα.

Κοίταξα στο διαδίκτυο πως ανοίγει ένα moto 4 2gen και έπαθα πλάκα. https://www.ifixit.com/Device/Motorola_Moto_E_2nd_Generation

Τελικά μια πρόχειρη λύση ήταν από αυτά που αλίευσα, ήταν να πατήσω δυνατά στο σημείο του μεγαφώνου και να επανέλθει ο ήχος, για πόσο διάστημα δεν ξέρει κανείς :p

Παρεμπιπτόντως πέρασα και μια rom Pie9 από το xda και ξανάνιωσα :)

https://forum.xda-developers.com/moto-e-2015/development/rom-lineageos-16-0-moto-e-2015-lte-t3830976

το μόνο που χρειάζεστε ποιο πρίν, είναι η τροποποιημένη trwp, https://forum.xda-developers.com/moto-e-2015/development/twrp-squid-twrp-recovery-moto-e-lte-t3137649

 

 

3t9MOsz.png CatfqjZ.png

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς είχε πάθει το δικό μου, και έφτιαξε με τον ίδιο τρόπο....

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola Moto E (2nd gen - 2015)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...