Jump to content

windows 64 bit? kykloforhsan?


RODAKINO
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα τα περασε κανεις τα Beta 64bit? σκεφτομαι να τα βαλω τωρα που σε 2-3 μερες θα τα εχω. ειναι ευκολη διαδικασια? σε φορητο θα τα βαλω. απο drivers τι θα χρειαστω?
:cry: :whip:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 63
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ τα έχω βάλει, για να λειτουργήσουν οι συσκευές σου χρειάζεσαι 64bit drivers(όχι για όλες)
Link to comment
Share on other sites

σου ειναι ευκολο να μου πεις τι drivers εβαλες? εχω βρει μονο για την nvidia μεσα απο το site της.τι αλλο θα χρειαστω?
:cry: :whip:
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πώ κι εγώ για μια γρήγορη δοκιμή τα έβαλα και τα έβγαλα (βλέπεις δεν δούλευε το zone alarm και δεν μπορούσα να μπώ στο internet...)
Link to comment
Share on other sites

Τα Windows 64 τα έχω κ τα λειτουργώ κανονικότατα!

ΔΕΝ είναι πλεον beta αλλά πέρασαν σε φάση pre-release (RC ίσως)

Είναι ΗΔΗ με service pack 1 (εγιναν SP1 αμέσως μολις κυκλοφόρησε το SP2 για τα XP)

οπως αλλωστε ολες οι εκδόσεις που απεστειλε η Microsoft μετα τον Νοέμβρη του 2004

*καμιά σχέση με longhorn xxxx ως προς την σταθερότητα

(τα longhorn ειναι ακομη preview/review κ οχι beta stage)

*καμια σχέση με τα longhorn 4074 ως προς την ταχυτητα (ακομη)

*XP 64 ακριβώς το ίδιο περιβάλλον εργασίας με τα κοινά XP

 

Είναι σταθερότατα και ο μόνος λόγος που παραμένουν pre-release

(κατα την προσωπική μου αποψη)

Είναι η ελλειπής υποστήριξη 64bit drivers απο διάφορους vendors,

αλλα πλέον οπως θα παρατηρείτε οι μεγαλύτεροι ΗΔΗ έχουν support

βλ. Nvidia, ACER Labs Incorporated (ALi), VIA, INTEL, AMD, ATI κτλ κτλ.

Είναι τα σχεδόν ανύπαρκτα(?) 64bit programs απο διάφορους vendors.

Η ανύπαρκτη (ακομη) μερίδα χρηστών με χ64 συτήματα.

H πολύ μικρή γκάμα x64bit επεξεργαστών καθένας με τα δικά του features/κουσούρια.

Σύν τοις άλλης θα προσθέσω την επικείμενη παρουσίαση νέων 64bit συστημάτων και Dual Core 64bit επεξεργαστών.

Πιστεύω πως θα κυκλοφορήσουν αν όχι φέτος, τοτε 2006 μαζί με τα LongHorn

 

Οι επεξεργαστές που υποστηρίζονται μέχρι στιγμής είναι

AMD ATHLON 64

AMD OPTERON

Intel Xeon Including Intel EM64T

Intel Pentium 4 Including Intel EM64T

Με minimum 256ΜΒ RAM και 1.5GB χώρο

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι όμως να βγουν και επίσημα το Μάρτιο δεν είναι κρίμα να βάλεις τώρα την pre-release έκδοση και μετά να ξανακάνεις Format για να βάλεις την κανονική; ;)
Link to comment
Share on other sites

για Itanium δεν κάνουν τα x64 sugardad

 

ΠΡΟΣΟΧΗ:

 

Για τους Itanium θες τα Windows XP 64BIT

[ ναι lol , είναι σχεδόν το ίδιο όνομα, αυτά για AMD Athlon 64 / Opteron , Intel DESKTOP EM64T λέγονται Windows XP Professional x64 ]

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και ο verikets κυκλοφόρησε η Release Candidate 2 των XP64, ενώ η επίσημη έκδοση θα κυκλοφορήσει τέλη Φεβρουαρίου με αρχές Μαρτίου. Στο Ελλάντα δεν ξέρω πότε θα τα δούμε...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται με τα x64...?

Κανα νεο εχουμε...?

Αντε γιατι θελω να παρω new PC, αλλα περιμενω για να βαλω απευθειας x64...

Link to comment
Share on other sites

Άντε να κυκλοφορήσουν, να τα φέρουν και στη βιβλιοθήκη της σχολής μου για να τα πάρω και original και τζάμπα... :cool:

Μπορείς να το εξηγήσεις λίγο αυτό; :confused: Σας δίνουν δηλαδή original cd των windows τζάμπα;

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον και η INTEL κυκλοφορησε 64bit επεξεργαστες , πιστευω οτι σε λιγακι θα εμφανιστουν.

 

Κι ε΄γω αυτό πιστεύω, ότι μόλις μπουν για τα καλά στο παιχνίδι και οι 64bit της Intel θα αρχίσουν να κυκλοφορούν και τα XP 64 και ούτε καν σαν pre - realease αλλά ως κανονική έκδοση...

Link to comment
Share on other sites

Έκανε κανείς τον κόπο να κοιτάξει τα review που υπάρχουν στο Intenet? Σας παραθέτω ένα απόσπασμα:

 

The performance of the top Intel CPUs is still somewhat lower than that of the top Athlon 64 solutions. Although Pentium 4 processors retain leadership in their traditionally strong fields such as video data encoding or final rendering, they still yield to AMD CPUs in most applications including contemporary games.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το εξηγήσεις λίγο αυτό; :confused: Σας δίνουν δηλαδή original cd των windows τζάμπα;

 

Ναι. Μέχρι 30 CD's ο κάθε φοιτητής. Ό,τι θες από διανομές Linux, επίσης Oracle και σχεδόν τα πάντα από Microsoft (εκτός από Word, Excel, Powerpoint). Δες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Μέχρι 30 CD's ο κάθε φοιτητής. Ό,τι θες από διανομές Linux, επίσης Oracle και σχεδόν τα πάντα από Microsoft (εκτός από Word, Excel, Powerpoint). Δες εδώ.

Λες να δίνουν και εδώ; Θα το ψάξω λίγο. Στο πολυτεχνείο της Ξάνθης είμαι... Σε σας δίνουν μόνο στους ΗΜΜΥ ή σε όλους;

Link to comment
Share on other sites

Λες να δίνουν και εδώ; Θα το ψάξω λίγο. Στο πολυτεχνείο της Ξάνθης είμαι... Σε σας δίνουν μόνο στους ΗΜΜΥ ή σε όλους;

 

Στους ΗΜΜΥ σίγουρα, στους άλλους δεν ξέρω. Κι εγώ πρόσφατα το έμαθα. Δεν το διατυμπανίζουν δηλαδή. Δε χάνεις τπτ να ψάξεις. ;)

Link to comment
Share on other sites

Latest news

Officially Stated

 

Απρίλιος, ο μήνας των x64:

 

Μέχρι τις 17 Απριλίου θα έχουμε τα Windows XP x64 [ final product ] , και τέλη Απριλίου θα έρθουν και τα Windows 2003 Server Series x64 [ final product ].

Link to comment
Share on other sites

Latest news

Officially Stated

 

Απρίλιος, ο μήνας των x64:

 

Μέχρι τις 17 Απριλίου θα έχουμε τα Windows XP x64 [ final product ] , και τέλη Απριλίου θα έρθουν και τα Windows 2003 Server Series x64 [ final product ].

Αυτό που το διάβασες; Είναι σίγουρο;

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρότατο είναι.

 

Μάλιστα τα 64άρια XP είναι port των Windows 2003 Server , και έτσι πιστεύουμε τουλ. θα είναι κάπως πιο δυνατά , πιο σταθερά και κάτι τις πιο ασφαλή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...