Jump to content

Cosmote TV


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ προσωπικά κάνω τα εξής:

 

1.Κάνω απλά Log in μέσω δεδομένων στην συσκευή που έχω τον δηλωμένο αριθμό Cosmote

2.Κάνω Log οut

3.Συνδέω την συσκευή μέσω wifi τώρα

4.κάνω πάλι τα 2 παραπάνω αλλά μέσω wifi

3.Μετά από αυτά τα βήματα έχω για 2 μέρες έχω πρόσβαση από την δεύτερη δηλωμένη συσκευή μέσω του wifi δικτύου της 3ης διαδικασίας.

ΣΕ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά δεν καταλαβαίνω όταν λές ΣΥΣΚΕΥΗ ποιά από τις δύο έννοεις σε κάθε βήμα (κινητό με sim και tablet χωρίς sim)και δεν τα καταφέρνω :(

 

1) κινητο

2)κινητό

3)κινητο

4) βήματα 1 και 2 σε tablet μέσω wifi

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω μια δυσκολη ερώτηση αλλά μάλλον χωρίς λύση. Λοιπόν,συσκευή xiaomi με root μέσω magisk κ ενώ εγκατέστησα την εφαρμογή otego κ την έκρυψα μέσω του magisk hide (όπως έχω κάνει κ με 1-2 άλλες για να μη φαίνεται το root) η εφαρμογή ανοίγει,ρωτάει επιβεβαίωση με μνμ κτλ αλλά όταν πάει να ξεκινήσει αναπαραγωγή σε κάτι που εχω επιλέξει πετάει το μνμ ότι δεν παίζει λόγω root κτλ.

Υπάρχει καμία λύση ή να τη σβήσω να μην πιάνει τζάμπα χώρο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Έβαλα σε mecool m8s w την εφαρμογή cosmote tv go το πρώτο κανάλι παίζει μια χαρά. Μόλις αλλάζω το δεύτερο δεν παίζει. Και με wi fi και με ethrrnet. Το έχω κάνει μη root. Καμία ιδέα;

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
ΜΑΥΡΗ ΟΘΟΝΗ

Δοκίμασα και εγώ σε Windows 7 sp1 x64

με Chorme, Mozilla, Explorer 11

με καθαρισμένα τα cookies

με reset στον rooter

Απενεργοποιημένα τα Avira και το AntiMalwareBytes

Το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.

Βγάζει ΜΑΥΡΗ ΟΘΟΝΗ.

Μου είπαν από την εξυπηρέτηση πελατών να περιμένω την επόμενη αναβάθμιση της εφαρμογής μήπως διορθωθεί το θέμα.

http://image.prntscr.com/image/7f0e699b83cb4a7ba1291723c046e168.png

 

Καλησπέρα, το ίδιο πρόβλημα και εδώ μετά από update των windows που έκανα ετεροχρονισμένα. Τόσο καιρό δούλευε κανονικά, μετα το update τίποτα.

Μίλησα με το 13888, τους είπα ότι έχω κάνει όλα αυτά τα οποία αναφέρει και ο από πάνω χρήστης και μου είπαν ότι θα το δηλώσουν σαν βλάβη για να κάνουν κάποιες ενέργειες απομακρυσμένα.

Σήμερα με ξαναπήραν και μου είπαν πως δεν μπορούν να κάνουν κάτι, είναι πρόβλημα που εμφανίζεται μεμονωμένα και κάτι που θα μπορούσε ΙΣΩΣ να βοηθήσει είναι ένα rollback των Windows.

Δηλαδή ή ενημερωμένα windows ή cosmote tv go. Γελάει ο κόσμος.

 

Υπάρχει κάποιος που να έχει δοκιμασμένη λύση; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το ίδιο πρόβλημα και εδώ μετά από update των windows που έκανα ετεροχρονισμένα. Τόσο καιρό δούλευε κανονικά, μετα το update τίποτα.

Μίλησα με το 13888, τους είπα ότι έχω κάνει όλα αυτά τα οποία αναφέρει και ο από πάνω χρήστης και μου είπαν ότι θα το δηλώσουν σαν βλάβη για να κάνουν κάποιες ενέργειες απομακρυσμένα.

Σήμερα με ξαναπήραν και μου είπαν πως δεν μπορούν να κάνουν κάτι, είναι πρόβλημα που εμφανίζεται μεμονωμένα και κάτι που θα μπορούσε ΙΣΩΣ να βοηθήσει είναι ένα rollback των Windows.

Δηλαδή ή ενημερωμένα windows ή cosmote tv go. Γελάει ο κόσμος.

 

Υπάρχει κάποιος που να έχει δοκιμασμένη λύση; :worry:

Η πιο σωστή και δοκιμασμένη λύση είναι να πάρεις ένα Xiaomi TV box MiBox3, να περάσεις την app για tablet και να ησυχάσει το κεφάλι σου. Και θα ησυχάσει πολύ περισσότερο σε λίγο καιρό που θα βγει το TV box τους, του τέστοιν θα υπάρχει και IPTV app πλέον.

Αλλά να ξέρεις ότι με τα windows δε γίνεται δουλειά. Μόνο ταλαιπωρία!

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
εχω καταλάβει σωστά ότι πλέον δεν χρειάζεται να έχεις ote σύνδεση για να τρέξει το otego σε tablet ή laptop ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εγώ το τρέχω σε δίκτυο της nova.. δεν ξέρω αν μπορείς πια να δεις και μέσω hdmi σε tv, αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, εγώ το τρέχω σε δίκτυο της nova.. δεν ξέρω αν μπορείς πια να δεις και μέσω hdmi σε tv, αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει.
Περνάς το app για tablet με slide install σε ένα Anroid TV box - που δεν είναι root - και βλέπεις κανονικά. Τι σχέση έχει το HDMI για το αν θα παίζει;;;

Σου είπα αυτό τον τρόπο για να μη παιδεύεστε να βλέπετε από το τηλέφωνο. Απλά...

Edited by Ipokratis
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα!

Εχω ενα προβλημα και δεν μπορω να βρω ακρη!Ελπιζω καποιος να μπορει να βοηθησει!

Εχω δυο philips android tv .τις αγορασα την ιδια μερα απο το ιδιο καταστημα.ιδιο μοντελο ιδιο firmware ολα ιδια!

Στην μια μου ανοιγει το cosmote go και στην αλλη οχι!Εννοειται οτι δεν ειναι root.

Τις εκανα restore και τις δυο και παλι το ιδιο στην μια παιζει και στην αλλη οχι!

Μου βγαζει»Δυστυχως η εφαρμογη cosmote tv go εχει σταματησει».

Καμια ιδεα τι μπορει να φταιει η τι μπορω να κανω;

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι!

Στην tv που μου παιζει το cosmote go μετα απο λιγο φαμπωνει αρκετα η εικονα!με δυσκολια ξεχωριζεις τι ακριβως βλεπεις!

Το αντιμετωπιζει αλλος;Υπαρχει καποια λυση;

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι!

Στην tv που μου παιζει το cosmote go μετα απο λιγο φαμπωνει αρκετα η εικονα!με δυσκολια ξεχωριζεις τι ακριβως βλεπεις!

Το αντιμετωπιζει αλλος;Υπαρχει καποια λυση;

Ευχαριστω!

αλλάζεις την εκόνα από auto σε 720p

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Εχω ενα προβλημα και δεν μπορω να βρω ακρη!Ελπιζω καποιος να μπορει να βοηθησει!

Εχω δυο philips android tv .τις αγορασα την ιδια μερα απο το ιδιο καταστημα.ιδιο μοντελο ιδιο firmware ολα ιδια!

Στην μια μου ανοιγει το cosmote go και στην αλλη οχι!Εννοειται οτι δεν ειναι root.

Τις εκανα restore και τις δυο και παλι το ιδιο στην μια παιζει και στην αλλη οχι!

Μου βγαζει»Δυστυχως η εφαρμογη cosmote tv go εχει σταματησει».

Καμια ιδεα τι μπορει να φταιει η τι μπορω να κανω;

Ευχαριστω!

Εχω την εντύπωση ότι πλέον το TV go υποστηρίζει μόνο μια συσκευή.Νομιζω το γράφει στην εφαρμογή στη βοήθεια από ότι θυμαμαι

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για του λόγω το αληθες:a133fa384f295705c0172e9dca27fcfa.jpg

Edited by kapapa
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

αλλάζεις την εκόνα από auto σε 720p

Και πως γινεται αυτο;ψαχνω μεσα στην εφαρμογη και δεν βρισκω την επιλογη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω την εντύπωση ότι πλέον το TV go υποστηρίζει μόνο μια συσκευή.Νομιζω το γράφει στην εφαρμογή στη βοήθεια από ότι θυμαμαι

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για του λόγω το αληθες:a133fa384f295705c0172e9dca27fcfa.jpg

Οχι δεν ειναι αυτο το προβλημα για εχω ενεργοποιησει τις extra συσκευες.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία να ρωτήσω και γω με τη σειρά μου.Πως ενεργοποιείται η υπηρεσία έξτρα συσκευων και τι κόστος εχει;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Ωραία να ρωτήσω και γω με τη σειρά μου.Πως ενεργοποιείται η υπηρεσία έξτρα συσκευων και τι κόστος εχει;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

5 ευρώ επιπλέον τον μήνα . Πάρε στο 13888 του ΟΤΕ να στο ενεργοποιήσουν αν θες.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επανερχομαι!

Στην tv που μου παιζει το cosmote go μετα απο λιγο φαμπωνει αρκετα η εικονα!με δυσκολια ξεχωριζεις τι ακριβως βλεπεις!

Το αντιμετωπιζει αλλος;Υπαρχει καποια λυση;

Ευχαριστω!

Επειδή έχω πάθει κάτι παρόμοιο μπορώ να υποθέσω ότι το λογισμικό androind στην τηλεόραση έχει μείνει πολύ πίσω . Ίσως σε androind 4.4 για δες και πες.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

5 ευρώ επιπλέον τον μήνα . Πάρε στο 13888 του ΟΤΕ να στο ενεργοποιήσουν αν θες.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή έχω πάθει κάτι παρόμοιο μπορώ να υποθέσω ότι το λογισμικό androind στην τηλεόραση έχει μείνει πολύ πίσω . Ίσως σε androind 4.4 για δες και πες.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι η αληθεια ειναι οτι ειναι σε android 5.1.1

Το περιεργο (που πριν λιγο το παρατηρησα)ειναι οτι το κανει σε συγκεκριμενα καναλια και οχι σε ολα!

Ιδια αναλυση δεν εχουν ολα;

 

Πριν λιγο καποιος εγραψε οτι μπορουμε να κατεβασουμε την αναλυση.ξερεις μηπως πως;

Edited by elninioz
Προσθεσα μια ερητηση
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη άργησα να σου απαντήσω. Εδώ είναι ή επιλογή. 448c910b5357a92ff624cc708e0b3b45.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

προφανώς δεν έχει γίνει ακόμα αναβάθμιση στην εφαρμογή για Imac υπολογιστές. Ωσ γνωστόν η εφαρμογή παίζει σε ζουμ μετά από αναβάθμιση στο νέο λειτουργικό.

Ξέρει κανένας κάτι παραπάνω για αυτό το θέμα ; Μας έχουνε βγάλει την ψυχή οι τύποι.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, όπως αναφέρουν και διαφημίζουν για την χρήση της εν λόγω υπηρεσίας τους στην ΕΕ σας δίνω ένα screen shot των όρων όπου αναφέρει πως θα σου διακόψουν την υπηρεσία αυτή ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΟΥΝ να διαπιστώσουν την χώρα που λειτουργείς την υπηρεσία τους αυτή (που τους καλοπληρώνουν εμπρόθεσμα - υπόψιν - για να την έχεις). Ορθά ως εδώ.

Με διέκοψαν όμως στο 6μηνο όπου έκαναν ΑΝΕΠΙΤΥΧΩΣ την εξακρίβωση του κράτους που ζω όπου είναι η Ολλανδία. Και προσπαθώ να βγάλω άκρη ύστερα από τηλέφωνα, chating, κλπ να αποδείξω ότι είμαι άνθρωπος κι όχι ελέφαντας!!!

Και η τελική τους απάντηση;Ότι για να λειτουργεί η υπηρεσία θα πρέπει να κάνω περισσότερη χρήση της εντός Ελλάδας!!!! :lol:

Και αναφέρει όπως θα προσέξετε ότι απευθύνεται σε φοιτητές του εξωτερικού!:lol:

Cosmote πάνω από όλα δλδ;;; Πρέπει να δηλώνω την παρουσία μου εκεί λες κι είμαι κανένας αποφυλακισμένος;;;;:lol:

Με λίγα λόγια πρόκειται για ΑΠΑΤΗ με θύματα εμάς!!!

http://help.cosmote.gr/system/templates/selfservice/gnosisgr/#!portal/201600000002048/article/PROD-12433/KW819-COSMOTE-TV-GO

Με λίγα λόγια μας οδηγούνε από μόνοι τους σε εύρεση κάποιου IPTV server και μετά κλαίγονται που υπάρχει η παρανομία...

 

Μην μιλήσω για τα app που έχει η εν λόγω υπηρεσία, όπου ύστερα από 1 περίπου λειτουργίας κρατάνε περίπου 3-4 GB από τον αποθηκευτικό χώρο της συσκευής κι αν δεν το πάρεις χαμπάρι να κάνεις διαγραφή τους μέσα από την ρύθμιση του συστήματος της εφαρμογής θα πρέπει αν σβήσεις άλλες εφαρμογές!! (πας στις ρυθμίσεις > εφαρμογές > cosmote tv go> αναγκαστική διακοπή κ μετά διαγραφή δεδομένων) και θα πρέπει να είσαι τυχερός να μην δει την συσκευή σου ως "νέα" το σύστημα τους γιατί θα μπλέξεις πάλι στον λαβύρινθο: τηλέφωνο > αναμονή 20 λεπτά (που στα χρεώνουν) > από τον ένα στον άλλο "υπεύθυνο" με αναμονή πάλι > αχ κύριε, εντός του μήνα μια φορά μπορείτε να αλλάξετε συσκευή! (ενώ πρόκειται για τη ίδια!)

Ας μην μιλήσω για τον windows player που έχουν...

 

Τι να πω; Έφυγα από την Ελλάδα για να μην έχω όλα αυτά τα κόλπα αλλά δυστυχώς...

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη άργησα να σου απαντήσω. Εδώ είναι ή επιλογή. 448c910b5357a92ff624cc708e0b3b45.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οσο και να ψαχνω εμενα τετοια επιλογη δεν μου εχει!

Εχω εκδοση για tablet.

Εσενα πως σου την εμφανιζει τι πατας;

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, όπως αναφέρουν και διαφημίζουν για την χρήση της εν λόγω υπηρεσίας τους στην ΕΕ σας δίνω ένα screen shot των όρων όπου αναφέρει πως θα σου διακόψουν την υπηρεσία αυτή ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΟΥΝ να διαπιστώσουν την χώρα που λειτουργείς την υπηρεσία τους αυτή (που τους καλοπληρώνουν εμπρόθεσμα - υπόψιν - για να την έχεις). Ορθά ως εδώ.

Με διέκοψαν όμως στο 6μηνο όπου έκαναν ΑΝΕΠΙΤΥΧΩΣ την εξακρίβωση του κράτους που ζω όπου είναι η Ολλανδία. Και προσπαθώ να βγάλω άκρη ύστερα από τηλέφωνα, chating, κλπ να αποδείξω ότι είμαι άνθρωπος κι όχι ελέφαντας!!!

Και η τελική τους απάντηση;Ότι για να λειτουργεί η υπηρεσία θα πρέπει να κάνω περισσότερη χρήση της εντός Ελλάδας!!!! :lol:

Και αναφέρει όπως θα προσέξετε ότι απευθύνεται σε φοιτητές του εξωτερικού!:lol:

Cosmote πάνω από όλα δλδ;;; Πρέπει να δηλώνω την παρουσία μου εκεί λες κι είμαι κανένας αποφυλακισμένος;;;;:lol:

Με λίγα λόγια πρόκειται για ΑΠΑΤΗ με θύματα εμάς!!!

http://help.cosmote.gr/system/templates/selfservice/gnosisgr/#!portal/201600000002048/article/PROD-12433/KW819-COSMOTE-TV-GO

Με λίγα λόγια μας οδηγούνε από μόνοι τους σε εύρεση κάποιου IPTV server και μετά κλαίγονται που υπάρχει η παρανομία...

 

Μην μιλήσω για τα app που έχει η εν λόγω υπηρεσία, όπου ύστερα από 1 περίπου λειτουργίας κρατάνε περίπου 3-4 GB από τον αποθηκευτικό χώρο της συσκευής κι αν δεν το πάρεις χαμπάρι να κάνεις διαγραφή τους μέσα από την ρύθμιση του συστήματος της εφαρμογής θα πρέπει αν σβήσεις άλλες εφαρμογές!! (πας στις ρυθμίσεις > εφαρμογές > cosmote tv go> αναγκαστική διακοπή κ μετά διαγραφή δεδομένων) και θα πρέπει να είσαι τυχερός να μην δει την συσκευή σου ως "νέα" το σύστημα τους γιατί θα μπλέξεις πάλι στον λαβύρινθο: τηλέφωνο > αναμονή 20 λεπτά (που στα χρεώνουν) > από τον ένα στον άλλο "υπεύθυνο" με αναμονή πάλι > αχ κύριε, εντός του μήνα μια φορά μπορείτε να αλλάξετε συσκευή! (ενώ πρόκειται για τη ίδια!)

Ας μην μιλήσω για τον windows player που έχουν...

 

Τι να πω; Έφυγα από την Ελλάδα για να μην έχω όλα αυτά τα κόλπα αλλά δυστυχώς...

 

Φιλαράκι και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα που μένω Αγγλία. Και να φανταστείς πληρώνω κιόλας. Μου είπανε τα ίδια ακριβώς πράγματα. Πρέπει να είναι πολύ για τα πανηγύρια. Γιατί έτσι νομίζουν ότι παίζουν με την νοημοσύνη σου.

Link to comment
Share on other sites

Οσο και να ψαχνω εμενα τετοια επιλογη δεν μου εχει!

Εχω εκδοση για tablet.

Εσενα πως σου την εμφανιζει τι πατας;

Ευχαριστω!

Και εγώ έκδοση για τάμπλετ έχω . Μια μέσα στην οθόνη πατάω και τα βγάζει κάτω δεξιά . Την ώρα που παίζει κάτι.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έκδοση για τάμπλετ έχω . Μια μέσα στην οθόνη πατάω και τα βγάζει κάτω δεξιά . Την ώρα που παίζει κάτι.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με mouse εννοεις;

Εγω το ok παταω και μου βγαζει μονο αυτον τον κυκλο κατω δεξια τιποτα αλλο.

Συγνωμη αν σε εχω τρελανει!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι είναι. Αν υπολογίσουμε ότι πάρα πολλές εκπομπές ΔΕΝ τις μεταδίδει γράφοντας εκείνο το μήνυμα που λέει ότι "αυτή η εκπομπή δεν είναι σε μετάδοση από το Cosmote tv go" , οι app που έχουν είναι για τα σκουπίδια, ο player των windows είναι ότι χειρότερο υπάρχει, αυτό το κόλπο της απάτης με την δήθεν προβολή στην ΕΕ...

Πρόκειται για οργανωμένη απάτη!

Και μάλιστα τους προ-πληρώνουμε!!

 

Προτείνω να μαζευτούμε για να κάνουμε ομαδική καταγγελία.

Εγώ προσωπικά γύρισα την πληρωμή μέσω PayPal και στους επόμενους 2 μήνες θα τους κάνω καταγγελία στην PayPal γιατί δεν έχω την υπηρεσία που πληρώνω!

Φιλαράκι και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα που μένω Αγγλία. Και να φανταστείς πληρώνω κιόλας. Μου είπανε τα ίδια ακριβώς πράγματα. Πρέπει να είναι πολύ για τα πανηγύρια. Γιατί έτσι νομίζουν ότι παίζουν με την νοημοσύνη σου.
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...