Jump to content

Goodys vs. McDonalds


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποια από τις δύο αλυσίδες Fast Food προτιμάτε;  

1.119 members have voted

  1. 1. Ποια από τις δύο αλυσίδες Fast Food προτιμάτε;

    • Goodys
      933
    • McDonalds
      187


Recommended Posts

Νομιζω πως η Κορεάτικη/Κινεζική κουζινα ειναι πιο υγιεινη...

 

Τα κομματια που κανουν μπιφτεκια στα μακντοναλντς ειναι τα χειροτερα...ολα τα αποφαγια των κινεζων! Για δοκιμασε ενα sirloin απο beijing dog να καταλαβεις τι σημαινει κρεας http://www.laymark.com/i/m/m179.gif

 

Φαντασου να πιασει κατι τετοιο στην Αθηνα...ο μπογιας θα κανει χρυσες δουλειες :X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ προτιμώ τα McDonalds γιατί έχουν ωραία φαγήτα και επιδόρπια (Mc Flurry κ.α) και έχουν και καλύτερες τιμές απο τα Goody's:D.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν ήμουν μικρότερος τις ελάχιστες φορές που έτρωγα σε τέτοια μαγαζία προτιμούσα τα Goody's.Τώρα πλέον ούτε απέξω δεν περνάω.
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά κάθε γεύμα απο McDonalds και Goodys θα έπρεπε να συνοδεύεται από ειδοποιήσεις σαν αυτές που υπάρχουν στα τσιγάρα...

Θα πεθάνεις

Το τέλος έρχεται παλιοκαπνιστή

Πες αλεύρι,ο χάρος σε γυρεύει

ΜΠΟΥ!

011110010110111101110101011101000111010101100010011001010010111001100011011011110110110100101111011101110110000101110100011000110110100000111111011101100011110101101111010010000110011100110101010100110100101001011001010100100100100001000001

00110000

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν ήμουν μικρότερος τις ελάχιστες φορές που έτρωγα σε τέτοια μαγαζία προτιμούσα τα Goody's.Τώρα πλέον ούτε απέξω δεν περνάω.

 

Και'γω μια φορά το μήνα και άν,πηγαίνω στα Mc'Donalds.Δεν έχει και τα καλύτερα φαγητά (συμπεριλαμβάνονται και τα Goody's).

 

Κανονικά κάθε γεύμα απο McDonalds και Goodys θα έπρεπε να συνοδεύεται από ειδοποιήσεις σαν αυτές που υπάρχουν στα τσιγάρα.

 

Στα Mc'Donalds & στα Goody's δεν βάζουν ειδοποιήσεις γιατί ξέρουν ότι θα χάσουν κόσμο (πελάτες).Δεν είναι και ότι καλύτερο στο δίσκο που σου βάζουν το φαί να περιγράφει τι περιέχει π.χ το Hamburger.Όλοι ξέρουμε τι περιέχουν αυτά,και έτσι και το διαβάσει κάποιος αυτό την ώρα που θα τρώει,και τρομάξει(:scared:)και θα τα βγάλει όλα έξω!.Αηδιαστικό...

Link to comment
Share on other sites

Σε όλη μου την ζωή μόνο 3 φορές έχω πάει σε Goodys ή

McDonalts.

Είναι τόσο απαίσιο το φαγητό τους λες και είναι 'πλαστικό'.

Απορώ πως μερικοί τρελαίνονται για αυτά!

Link to comment
Share on other sites

Σε όλη μου την ζωή μόνο 3 φορές έχω πάει σε Goodys ή

McDonalts.

Είναι τόσο απαίσιο το φαγητό τους λες και είναι 'πλαστικό'.

Απορώ πως μερικοί τρελαίνονται για αυτά!

 

Ο καθένας με τα γούστα του.Δηλαδή μπορεί κάποιος να μην έχει πάει ποτέ σε Goody's ή McDonalds,κάποιος μπορεί να τρώει μία φορά στις τόσες (σαν εμένα) και κάποιος μπορεί να τρώει κάθε μέρα Junk Food.Ο καθένας με τα γούστα του.:)

Link to comment
Share on other sites

Χιλιες φορες να παω σε γυραδικο παρα σε αυτα...

Παρα ταυτα ειμαι με Γκουντης, ο Donald ειναι τραγικος

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

@ 'trapped οσο για το κοκκαλο θα το βρεις σχεδον σε ολα τα ετοιμα μπιφτεκια ! :(

 

Αλλα και εγω με χιλια goodys (πιο καθαρα) , εχει και delivery :D ( για ιδιωτες και εταιριες)

και σκεφτομαι πως θα παω στα mcDonalds που ειμαι "μυστικος επισκεπτης" και πρεπει να κανω ερευνα.

Μαλλον θα βρω κανενα καλο σκυλακι να ταισω !

Οσο για τα goodys κανουν πολλου ελενχους και ''χρεωνουν'' με ''ποντους'' οταν κανουν λαθη και οταν μαζευουν καποιους τους κλεινουν, π.χ στο goodys που ειναι ο αδερφος μου ''χρεωθηκε'' με 500 ποντους επειδη ξεχασε το αρωματικο σπρειτ (με κλειστη συσκευασια) στο χωρο των τροφιμων(παλι κλειστες συσκευασιες) και φυσικα καλα τους κανουν , μεχρι και τα χερια που πλενουν καταγραφονται !

Σιγουρα καλυτερα το σπιτικο φαγητο !

Link to comment
Share on other sites

μονο σουβλακια απο επιλεγμενα μαγαζια... η μαλλον μονο απο ενα καπου στην βεικου
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα κάτι βγήκε ότι το κρέας των Mc.Donalds ήταν από κάποια πλάσματα τα οποία δεν ήταν ζώα, δεν είχαν μάτια-γλώσσα-αυτιά κλπ.κλπ.. Έχετε ακούσει κάτι σχετικό?
.!.
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα κάτι βγήκε ότι το κρέας των Mc.Donalds ήταν από κάποια πλάσματα τα οποία δεν ήταν ζώα, δεν είχαν μάτια-γλώσσα-αυτιά κλπ.κλπ.. Έχετε ακούσει κάτι σχετικό?

 

Gia ta KFC mallon 8a les... Yparxei ena topic edw ... exei kai photos..

Link to comment
Share on other sites

μονο σουβλακια απο επιλεγμενα μαγαζια... η μαλλον μονο απο ενα καπου στην βεικου

 

Mαλλον λες για ενα που εχει 'πολλες γευσεις' ε?

Οταν ανοιξε πηγαινα καθε μερα, σαν τον τυπο στο super size me!

Oμως ωρα τελευταια χαλασε κι αυτος...

 

 

Οσο για τα περιεργα πλασματα που μας σερβιρουν: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=3944&highlight=kfc+%EA%EF%F4%EF%F0%EF%F5%EB%E1

 

Θυμιζει ενα παιχνιδι, το Abe's odessy οποιος θυμαται

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Μετα την προσφατη εμπειρια μου απο Ντομινος Πιτσα...θυμηθηκα κατι που εκανα πριν 3-4 μηνες. Ειχα δει ενα βιντεο στο YouTube που εδειχνε μια τυπισσα η οποια ειχε ενα χαμπουργκερ ΜακΝτοναλντς 2-3 ετων (δε θυμαμαι ακριβως) το οποιο δεν ειχε παθει τιποτα...Και επειδη δυσκολευομουν να το πιστεψω...πηγα και αγορασα ενα για να κανω το ιδιο. Το εχω 3-4 μηνες λοιπον πανω πανω στη βιβλιοθηκη μου (τυλιγμενο) και σημερα που το ανοιξα...καλυτερα να δειτε μονοι σας :blink:

 

http://i191.photobucket.com/albums/z287/n_wildgirl/DSC_0409-1.jpg

 

Μυριζει ταγκιασμενο λαδι και εχει γινει πετρα. Περα απο αυτα τιποτα αλλο. Ουτε μουχλα ουτε τιποτα. Και οι πατατες...κατακιτρινες οπως οταν τις πηρα! Που κανονικα θα επρεπε να εχουν γινει μαυρες προ πολλου...

Η φωτογραφια ειναι αληθινη...οποιος δεν το πιστευει (λογικο, ουτε εγω το πιστευα!) μπορει να κανει το ιδιο πειραμα και να το δει με τα ματια του. Σκεφτομαι να το κανω και με Goodys...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσες απλα να ειχες δει την εκπομπη του ευαγγελατου:lol::p

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Και στην εκπομπή της Στεφανίδου,νομίζω,είχαν κάνει κάτι παρόμοιο.Συγκριναν ενα σπιτικό hamburger, με αγορασμένα από εστιατόρια fast-food.Οι πατάτες αν θυμάμαι καλά,όπως παρατήρησες και εσύ είναι οι πιο ανθεκτικές!
Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσες απλα να ειχες δει την εκπομπη του ευαγγελατου:lol::p

 

Και στην εκπομπή της Στεφανίδου,νομίζω,είχαν κάνει κάτι παρόμοιο.Συγκριναν ενα σπιτικό hamburger, με αγορασμένα από εστιατόρια fast-food.Οι πατάτες αν θυμάμαι καλά,όπως παρατήρησες και εσύ είναι οι πιο ανθεκτικές!

 

Δυστυχως δε βλεπω τηλεοραση...αλλά νομιζω κ να ειχα δει θα ηθελα να το διαπιστωσω με τα ματακια μου! Φρικη παντως παιδια ε? Και ενταξει να πω στο κρεας να κανουν τσατσιές...στις πατατες ομως γιατι??? Δεν αρκει να ειναι προτηγανισμενες? Πρεπει να ειναι και πλαστικες?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

K τα δύο ειναι τα ιδια σκ@τ@.

Πολύ ακριβά για όσα προσφέρουν.

Καλύτερα να φας δυο σουβλάκια παρά κάτι απο εκεί..

 

Απο που να αρχίσω;

To club special ;Ποιότητα πολυ μετρια και αν το ανοίξετε βρωμαει.Πατάτες της κακιάς ώρας και τίποτα ιδιαίτερο...

Με τα ιδια λεφτά ίσως και λιγότερα περνετε απο πίτα του παπου club και ειναι απείρως καλύτερο και πιο χορταστικό .

Τα burger εκτός απο αυτα με το 1 ευρώ του mcdonald είναι πολυ υπερτιμημένα..Καλύτερα να φαω κανένα sandwitch απο τα everest η αν θελω burger να παω σε καποιο burgerαδικο όπως lickys με πολυ καλύτερη ποιοτητα και λιγοτερα χρηματα για αυτο που περνω και πιο χορταστικό.

 

Τωρα για τα μακαρονάδες goodys δε το συζητώ.Πολύ φτηνιάρικο πράγμα και άνοστο. Και λίγο.Αλλού θα βρείτε απείρως καλύτερο πράγμα.Τωρα για τα μεσογειακά κτλ τι να πω..Απλα τα θεωρώ απάτη και δε χορταινεις με τίποτα εκτός αν είσαι ενα κοριτσάκι γυρω στο 1.60.Σιγα μη χορτασω εγω που ειμαι 1.90.

 

Επίσης αυτο με το ελαιόλαδο είναι μεγαλη μούφα.

Ξέρω απο λάδια κάποια πραγματα έχω μιλήσει και με πολλους παραγωγούς και εργοστασιάρχες..Δε σημαίνει οτι οποιο και όποιο ελαιόλαδο είναι καλό.Μπορει να ειναι και χειρότερο απο οποιοδηποτε αλλο φυτικό λάδι..

Επίσης το λάδι τηγανίζεται στα goodys για 48 ώρες μέχρι να αλλαχτεί.Σκεφτείτε ποσες πατάτες έχει τηγανίσει. Τι ελαιόλαδο ,τι λάδι για μηχανακι το ίδιο ειναι μετά.

 

Το μονο που αξίζει στο goodys κάπως είναι οι σαλατες αλλά αν και σε άλλα μέρη εχω δει πολυ μεγαλύτερη ποικοιλία και καλύτερη ποιότητα. Οσο για τα mcdonald τσιγκουνευονται πολυ το κρέας στα μπιφτεκια και είναι πολύ λεπτά.

Απο το mcdonald το μονο που λέει κάπως είναι το παγωτό του αν και σε μενα οταν ετρωγα για μια βδομάδα απο αυτό με πιανε η κοιλιά μου !

 

Γενικά και τα δυο ειναι το ιδιο χάλι

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω mc για ενα λογο.Εκανα νηστεια και πηγα γκοντισ και πηρα το σαντ με θαλασσινα αλλα ηταν ωμα τα θαλασινα
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω mc για ενα λογο.Εκανα νηστεια και πηγα γκοντισ και πηρα το σαντ με θαλασσινα αλλα ηταν ωμα τα θαλασινα

 

βρε αχαριστε το καταστημα σου προσέφερε σουσι σε φθηνοτερη τιμη κ αντι

να τους πεις κ ευχαριστω παραπονιέσαι κιολας.....μια ζωη αχαριστος ο ελληνας...αισχος... :p:p:lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αυτο με το ελαιόλαδο είναι μεγαλη μούφα.

Ξέρω απο λάδια κάποια πραγματα έχω μιλήσει και με πολλους παραγωγούς και εργοστασιάρχες..Δε σημαίνει οτι οποιο και όποιο ελαιόλαδο είναι καλό.Μπορει να ειναι και χειρότερο απο οποιοδηποτε αλλο φυτικό λάδι..

Επίσης το λάδι τηγανίζεται στα goodys για 48 ώρες μέχρι να αλλαχτεί.Σκεφτείτε ποσες πατάτες έχει τηγανίσει. Τι ελαιόλαδο ,τι λάδι για μηχανακι το ίδιο ειναι μετά.

 

Πες τα...Αυτο με το λαδι που τηγανιζεται 48 ωρες ειναι το χειροτερο. Ετσι φτιαχνονται και τα πατατακια στα εργοστασια. Και ΑΝ ειναι 48 ωρες...και οχι παραπανω :X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πες τα...Αυτο με το λαδι που τηγανιζεται 48 ωρες ειναι το χειροτερο. Ετσι φτιαχνονται και τα πατατακια στα εργοστασια. Και ΑΝ ειναι 48 ωρες...και οχι παραπανω :X

Επισης για την ιστορια της υποθεσης με το λαδι εχω ακουσει οτι το ελαιολαδο μεχρι τρεις τηγανιες ειναι καταλληλο και αυτες την ιδια μερα....μετα οξειδωνεται(?)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Nομίζω πως ναι. Από την άλλη έχω ακούσει ότι τα goodys έχουν καλήτερη ποιότητα στα κρέατα. Είχα διαβάσει πριν από 3-4 μήνες ότι τα Mcdonalds έκτρεφαν κάτι ''πλάσματα'' που σίγουρα δεν ήταν κανονικά ζώα ώστε να τα χρησιμοποιήσουν για μπιφτέκια κλπ,κλπ. Βέβαια μετά απο 1 βδομάδα κουκουλώθηκε το όλο ζήτημα λέγοντας ότι τελικά δεν ίσχυε. Έχετε ακούσει κάτι για αυτό το θέμα?

 

Για αυτό και προτιμώ goodys.

.!.
Link to comment
Share on other sites

5-6 φορες ειναι νομιζω...με φιλτραρισμα του λαδιου μετα απο καθε μία...στα φαστφουνταδικα με τιποτα δεν το αλλαζουν την ιδια μερα!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ούτε ένα (1) κατάστημα μαζικής εστίασης που να χρησιμοποιεί ελαιόλαδο στις φριτέζες του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...