Jump to content

[CAR] Citroen C4


SKALP
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

hi se olous pali!!!

to manual enginekiller...

http://rapidshare.de/files/13832074/c4_service_manual.zip

 

Φιλε sakisC4 μαλλον τσαμπα ταλαιπωρηθηκες... Οταν εννοουσα service manual δεν εννοουσα το βιβλιαρακι των σερβις που εχουμε ολοι ατο αυτοκινητο...:) Εννοουσα καποιο πχ απο τη haynes που εχουν μεσα σχεδια των μηχανικων μερων η της καλωδιωσης του αυτοκινητου και που αναφερουν πως γινονται οι εργασιες πανω στο αυτοκινητο, πως συνδεονται τα ηλεκτρικα κτλ... :)

Τεσπα δεν πειραζει ευχαριστω για τον κοπο σου...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παντως και εγω οταν ειπες service manual αυτο το βιβλιαρακι που γραφουμε τα σερβις νομιζα οτι ενοουσες και ελεγα τι να το κανει αυτος .
Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε συ εχουν μεσα σχεδια μηχανικων μερων, καλωδιωσης ακομα και τα πλαστικα και την ταπετσαρια του αυτοκινητου και αναφερουν τι και πως γινονται οι εργασιες πανω στο αυτοκινητο, πως συνδεονται τα ηλεκτρικα κτλ... service and repair manual ισως ειναι η σωστη φραση...
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι κι εγώ μετά από λίγο καιρό. Ερώτηση κρίσεως... Ξέρει κανείς σας κανα προϊόν με το οποίο μπορώ να καθαρίζω τις ζάντες;

Η μια εκ των τεσσάρων έχει κάτι μαύρα στίγματα που δεν βγαίνουν με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

παντως και εγω οταν ειπες service manual αυτο το βιβλιαρακι που γραφουμε τα σερβις νομιζα οτι ενοουσες και ελεγα τι να το κανει αυτος .

xaxaaa:lol:

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι κι εγώ μετά από λίγο καιρό. Ερώτηση κρίσεως... Ξέρει κανείς σας κανα προϊόν με το οποίο μπορώ να καθαρίζω τις ζάντες;

Η μια εκ των τεσσάρων έχει κάτι μαύρα στίγματα που δεν βγαίνουν με τίποτα.

Υπαρχουν καθαριστικα ζαντων που καθαριζουν επιμονες βρωμιες.... Της sonax ξερω οτι ειναι καλο...

Link to comment
Share on other sites

Το είδα κι αυτό...

 

Παρκάρω σήμερα σε ένα σημείο για μια δουλειά διάρκειας μισής ώρας. Τελειώνω, μπαίνω στο αυτοκίνητο και φεύγω. Σταματάω λίγο στο σπίτι μου να γεμίσω νερό τους υαλοκαθαριστήρες, πάω να ανοίξω το καπώ και τί βλεπω......

 

http://www.aegeanseagull.com/tempgeorge/dsc00069.jpg

 

Μια τρύπα σε μέγεθος σφαίρας ακριβώς επάνω από την δεξιά πιτσιλίθρα.... και γρατσουνιές από αριστερα.... περιττό να περιγράψω συναισθήματα, νεύρα, βρισίδια, ...

 

Να μην τα πολυλογώ, πάω από τη Citroen. Συμφωνούμε ότι είναι από πτώση κεραμιδιού. Φεύγω πίσω στο δρόμο που το είχα παρκάρει. Ξαφνικά με σταματάει ένας νεαρός και με ρωτάει αν είχα παρκάρει εκεί πριν κάποια ώρα. Του λεώ ναι. Και μου εξηγεί ότι άκουσε και είδε να πέφτει ένα κεραμίδι από τον τελευταίο όροφο της οικοδομής κάτω από την οποία είχα παρκάρει. Ζημιά: 400 ευρώ (268 ευρώ μόνο το καπώ).

 

Πηγαίνω στην Αστυνομία κάνω δήλωση, το δηλώνω και στην ASPIS Help, και απ' ό,τι μου είπανε, επειδή στην ασφάλειά μου πληρώνω Κακόβουλες ενέργειες και Φυσικά φαινόμενα, θα μου το καλύψουν....

 

Αύριο θα δούμε... ( Ε, ρε και και να παιρνούσε κανένας χριστιανός από κάτω... στη φωτό δεν φαίνεται καλά αλλά έχει κάνει τρύπα... κανονική)...

http://www.mathiteio.com/mats/citroen_c4_6(small).jpg
Link to comment
Share on other sites

Προχτες εμπρος απο μενα ειχε παρκαρει ενα C4 VTS(1,6 μαλλον).O τυπος ειχε βαλει φυμε τζαμακια,ηταν πολυ ομορφο στο μαυρο τουλαχιστον.Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι ηταν πιο χαμηλο απο το δικο μου VTR Pack 1.6.

Ισχυει αυτο ή το ειχε χαμηλωσει?Το αλλο που παρατηρησα ηταν οτι στο πισω δεξι τζαμι ειχε μια ενσωματομενη κεραια μεσα στο γυαλι(σαν αντιστασεις).Μετα ειδα οτι ειχε πανοραμικη ηλιοροφη και καταλαβα οτι ειναι απλα η κεραια ραδιοφωνου.Ομως ειχε και στην οροφη.Τι να ηταν αραγε?http://www.imagedropbox.com/images/panc4/dsc00070.jpg

http://www.musketier.com/assetts/images/c402.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ρώτησα. Θα την παραγγείλω αύριο.

 

Σας ενημερώνουμε πως το κόστος των ανταλλακτικών για την τοποθέτηση ποδιάς για το αυτοκίνητο σας είναι 154.65 euro.

Το κόστος συμπεριλαμβανομένης της εργασίας είναι 184.65 euro.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Προχτες εμπρος απο μενα ειχε παρκαρει ενα C4 VTS(1,6 μαλλον).O τυπος ειχε βαλει φυμε τζαμακια,ηταν πολυ ομορφο στο μαυρο τουλαχιστον.Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι ηταν πιο χαμηλο απο το δικο μου VTR Pack 1.6.

Ισχυει αυτο ή το ειχε χαμηλωσει?Το αλλο που παρατηρησα ηταν οτι στο πισω δεξι τζαμι ειχε μια ενσωματομενη κεραια μεσα στο γυαλι(σαν αντιστασεις).Μετα ειδα οτι ειχε πανοραμικη ηλιοροφη και καταλαβα οτι ειναι απλα η κεραια ραδιοφωνου.Ομως ειχε και στην οροφη.Τι να ηταν αραγε?http://www.imagedropbox.com/images/panc4/dsc00070.jpg

ολες οι εκδοσεις εχουν ακριβως το ιδιο υψος, οποτε το ειχε

χαμηλωσει αυτος.

αλλη φορα για να καταλαβεις αν ειναι 1.6 η 2.0 κοιτα αν βγαζει πισω εξατμιση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ρώτησα. Θα την παραγγείλω αύριο.

 

ωραιος το εχω κι εγω στα αμεσα σχεδια μου... Πολλα ομως ρε γαμωτο για να βιδωσουν ενα κομματι μεταλλο...

Ακριβως αυτο που σου ειπε ο Leftlap για τα 1.6-2.0...;)

Link to comment
Share on other sites

ωραιος το εχω κι εγω στα αμεσα σχεδια μου... Πολλα ομως ρε γαμωτο για να βιδωσουν ενα κομματι μεταλλο...

Ακριβως αυτο που σου ειπε ο Leftlap για τα 1.6-2.0...;)

 

Nαι αλλά αξίζει Αντρέα. Οταν την βάλω θα ποστάρω photos.:)

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

εμενα πρεπει να ειναι πλαστικια . !!!!!!!!!!!!!

 

 

καλα ε αυτο με το καπο ταγικο . ειναι αυτο ομως κακοβουλη ενεργεια η φυσικο φαινόμενο .

Link to comment
Share on other sites

εμενα πρεπει να ειναι πλαστικια . !!!!!!!!!!!!!

 

 

καλα ε αυτο με το καπο ταγικο . ειναι αυτο ομως κακοβουλη ενεργεια η φυσικο φαινόμενο .

 

Ξαναβάζεις την φωτό να την δω;

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ξαναβάζεις την φωτό να την δω;

Τις εχω και τις 3 φωτο που ειχε βαλει στη σελιδα μου και συγκεκριμενα εδω:

http://students.gmele.com/andreas/vehicles/c4/photos/

Link to comment
Share on other sites

Σάββα με ποιο τμήμα (ή με ποιον) μίλησες; Θέλω να παραγγείλω κι εγώ την ποδιά και επίσης το πετάλι του γκαζιού και το footrest
Link to comment
Share on other sites

Σου απάντησα με pm. Κι εγώ αύριο θα την παραγγείλω τηλεφωνικά. Τους ενημέρωσα με email και μου ζήτησαν να επιβεβαιώσω την παραγγελία με ένα τηλ.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα την παρήγγειλα. Θα την έχουν Δευτέρα μεσημέρι μάλλον οπότε Τρίτη ή Τετάρτη την βάζω.

Aντώνη πήρες τηλέφωνο;

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Προχτες εμπρος απο μενα ειχε παρκαρει ενα C4 VTS(1,6 μαλλον).O τυπος ειχε βαλει φυμε τζαμακια,ηταν πολυ ομορφο στο μαυρο τουλαχιστον.Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι ηταν πιο χαμηλο απο το δικο μου VTR Pack 1.6.

Ισχυει αυτο ή το ειχε χαμηλωσει?Το αλλο που παρατηρησα ηταν οτι στο πισω δεξι τζαμι ειχε μια ενσωματομενη κεραια μεσα στο γυαλι(σαν αντιστασεις).Μετα ειδα οτι ειχε πανοραμικη ηλιοροφη και καταλαβα οτι ειναι απλα η κεραια ραδιοφωνου.Ομως ειχε και στην οροφη.Τι να ηταν αραγε?http://www.imagedropbox.com/images/panc4/dsc00070.jpg

 

 

Εννοείς ότι τα πλευρικά τζάμια των παραθήρων είναι φυμέ;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

εμενα πρεπει να ειναι πλαστικια . !!!!!!!!!!!!!

 

Και εμένα απ'οσο μπορώ να καταλάβω πλαστικιά είναι.

 

 

Να σας ρωτήσω: εχει βάλει κανείς καλύμματα; Και αν ναι, από που και πόσο περίπου σας κοστίσανε;

 

Εγώ πήγα autoplus, και μου είπαν ότι για το C4 πρέπει να γίνει ειδική παραγγελία με τιμές από που ξεκινάνε από 120 euro ανάλογα με την ποιότητα του υφάσματος...

 

Επίσης ξερει κανείς αν υπάρχουν καλύμματα στα επίσημα αξεσουάρ από την Citroen, και πόσο στοιχίζουν;

 

ευχαριστώ :D

Link to comment
Share on other sites

Σάββα, για να είμαι ειλικρινής το ξέχασα γιατί έχω κάτι τρεχάματα με νοσοκομεία (τίποτα σοβαρό, ο αδερφός μου μπήκε για χειρουργείο κύστης κόκυγα) και ήμουν εκεί όλη μέρα, μόλις μπήκα σπίτι. Ευελπιστώ αύριο να πάρω
Link to comment
Share on other sites

για κουκουλα λες; Εδω ο ειδικος φιλε... Εχω αλλαξει 4 κουκουλες σε δυο χρονια. Παρε tnf οχι την χειροτερη ποιοτητα γιατι δεν ειναι αρκετα ανθεκτικη και αδιαβροχη. Οι τιμες ξεκινανε απο 75 - 80 ευρω. το μεγεθος της κατηγοριας του μπαινει κανονικα απλως δεν ταιριαζουν καλα οι καθρεπτες αλλα εγω τους κλεινω ουτως η αλλως και αν ειναι πιο φαρδια μπορει να στη βγαλει ο δυνατος αερας... Παντως μπορεις να κανεις παραγγελια στην tnf για τις ακριβεις διααστασεις και αποτι μου ειχαν πει δεν θα παει παραπανω... Παντως παρε αυτη τη μαρκα και θα με θυμιθεις. Εχω αλλαξει 4 διαφορετικες μαρκες στα δυο χρονια, η πρωτη ηταν tnf και ηταν η μονη ΑΡΙΣΤΗ και η φτηνοτερη απο τις αλλες.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...