Jump to content

[CAR] Citroen C4


SKALP
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια γεια σας και παλι μενω περιοχη πειραια εχω το ασημι χρωμα 5πορτο.Ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το αυτοκινητο που εχει εκπληκτικα φρενα,το καλοκαιρι σε μια πολυ δυσκολη στιγμη το διαπιστωσα. Τα λαδια τα αλλαξα στα 3000χμ μετα απο συμβουλη εξουσιοδοτημενου.Θελω να βαλω τα 5-30 γιατι στο site της σιτροεν το αναφερει ως citroen first fill και το μανιουαλ λεει οτι ο κινητηρας μου παιρνει αυτο το λαδι.Τωρα εχω τα 5-40 και ο κινητηρας ειναι πιο "σφιχτος" και εχει πιο τραχυ ηχο ειδικα κρυος.Τελικα με τις ζωνες μηπως ειναι θεμα λογισμικου δηλ. τις πρωτες μερες σε πριζω και απο εκει και περα με δικη σου ευθυνη.Τα καθισματα δεν τα σκαλιζω μη τυχων γινει τιποτα με τους αεροσακους
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σας χαιρετώ μετά από καιρό (δυστυχώς με το ζόρι προλαβαίνω να σας διαβάζω το τελευταίο δίμηνο...) και επανέρχομαι με ερώτηση.

 

"Φοράει" κανείς από σας αλυσίδες στο C4 του; Μιλούσα με έναν ταξιτζή τις προάλλες και μου έλεγε ότι για όλα τα καινούρια αυτοκίνητα με ABS, anti-spin κτλ τεχνολογίες, οι αλυσίδες είναι θάνατος!! Αληθεύει αυτό;

 

Για όσους του έχουν ήδη βάλει χιονολάστιχα, ποια έχετε βάλει; Ποια μου προτείνετε να αγοράσω; Έχω μαύρα μεσάνυχτα στο θέμα!

http://www.mathiteio.com/mats/citroen_c4_6(small).jpg
Link to comment
Share on other sites

"Φοράει" κανείς από σας αλυσίδες στο C4 του; Μιλούσα με έναν ταξιτζή τις προάλλες και μου έλεγε ότι για όλα τα καινούρια αυτοκίνητα με ABS, anti-spin κτλ τεχνολογίες, οι αλυσίδες είναι θάνατος!! Αληθεύει αυτό;

 

εγω εχω αγορασει αλυσιδες τις απλες με μεταλικους κρικους που ειναι . δεν τις εχω φορεσει ποτε αλλα για περιπτοση αναγκης .

γενικα οι αλυσιδες δεν ειναι για να κανεις χιλιομετρα ειναι για δυσκολα κομματια μονο .

 

Να ρωτήσω κάτι.

Τι εχετε να πειτε για την πανοραμική οροφή? Ειναι καταπληκτικό σαν αίσθηση αλλά γιατί ας πούμε δεν την επιλέγει σχεδόν κανενας???

 

εμενα δεν θα με χαλουσε παντα ηθελα οροφη στο αυτοκινητο μου αλλα ενεκα το 1000ευρο που δεν την σκευτηκα καν . παντως ειναι αρκετα εντυποσιακη δεν ξερω αν επιρεαζεται η ακαμψια του αμαξοματος αλλα δεν νομιζω θα το ειχαν σκευτει . αραγε η ασφαλεια την καλυπτε αυτην "θραυση κρυσταλων" ?

 

 

"An intelligent seat belt reminder operates for the driver and rear passengers."

Λογικά τότε θα έπρεπε να χτυπάει και για τις πίσω...

 

(**) Μόλις κοίταξα και πάνε ακριβώς εκεί. Στα καθίσματα επίσης δεν πάνε καλώδια. Ένα περίεργο που εντόπισα, είναι στο κάθισμα πίσω απο του συνοδηγού. Αν το σηκώσετε και βγάλετε τη μοκέτα της βάσης (εκεί που είναι η ζώνη - βγαίνει και μπαίνει πανεύκολα) θα δείτε ένα πλαστικό "καπάκι" σαν πιάτο. Αυτό γυρνάει και έχει και ένα βελάκι επάνω του. Περίεργο...:shifty:

 

οταν λες να χτυπαει και για τις πισω ενωεις σαν του οδηγου ? γιατι το "An intelligent seat belt reminder operates for the driver and rear passengers." το εχει και για τους πισω οταν καποιος βγαλει την ζωνη χτυπαει .

 

το πιατακτι το ειχα δει και εγω δεν εχω ιδεα τι μπορει να ειναι .

 

 

το zoyan ακομα δεν καταλαβα τι ειναι

Link to comment
Share on other sites

Σας χαιρετώ μετά από καιρό (δυστυχώς με το ζόρι προλαβαίνω να σας διαβάζω το τελευταίο δίμηνο...) και επανέρχομαι με ερώτηση.

 

"Φοράει" κανείς από σας αλυσίδες στο C4 του; Μιλούσα με έναν ταξιτζή τις προάλλες και μου έλεγε ότι για όλα τα καινούρια αυτοκίνητα με ABS, anti-spin κτλ τεχνολογίες, οι αλυσίδες είναι θάνατος!! Αληθεύει αυτό;

 

Για όσους του έχουν ήδη βάλει χιονολάστιχα, ποια έχετε βάλει; Ποια μου προτείνετε να αγοράσω; Έχω μαύρα μεσάνυχτα στο θέμα!

 

Eγώ φόρεσα στα τελευταία χιόνια...καλά εάν πιστεύαμε ότι μπαρούφα έλεγαν οι ταρίφες τώρα δεν θα οδηγούσαμε...:lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο που του αρέσει η πανοραμική οροφή:

 

[έχει μειονεκτήματα πέρα από το αισθητικό μέρος...όπως η ζέστη το καλοκαίρι, το ότι δεν ανοίγει, το ότι είναι πανάκριβη κτλ]

Για την ζέστη υπάρχει κουρτινάκι αλλά δεν κάνει και πολλά πράγματα.

 

http://img232.imageshack.us/img232/2682/citroenc41512044bj.th.jpg

 

http://img232.imageshack.us/img232/5148/c4coupe5ow.th.jpg

 

http://img83.imageshack.us/img83/3346/c4instrumenttrimmedium4bl.th.jpg

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε γειτονα harxenia σε ποιο εξουσιοδοτημενο σου ειπαν να αλλαξεις τα λαδια στα 3000χλμ;

ToucHDowN μην ακους ταριφες αυτοι βαριουνται που ζουνε και νομιζουν οτι επειδη πηραν καμια mercedes εχουν all-road roadster tyrbo-jet 5litro... Ολα χρειαζονται αλυσιδες στα δυσκολα.

Οσο για τις ζωνες: καταρχας πισω στανταρ δεν εχει γιατι το εχω φορτωσει σα γαιδουρι και τιποτα. Επισης σημερα εξακριβωσα και για μπροστα. Ακομα και αδειο να ειναι το καθισμα αν λυσεις τη ζωνη αυτο βαραει...

Επισης το κολπο που ειπα για την πορτα (οτι αν την ανοιξεις σταματαει ακομα και εν κινησει ενω το κολπο απο το c3 (κρατας πατημενο το κουμπι της απελευθερωσης της ζωνης) το ξαναδοκιμασα σημερα και δεν πιανει.

Οποτε μενουνε στο οτι εχει αισθητηρες ζωνης και οχι βαρους και σταματαει να χτυπαει:

Οταν ανοιξεις την πορτα(αν ηταν πισω η ζωνη πιανει ακομα και αν ανοιξεις του οδηγου και αν ηταν του συνοδηγου η ζωνη δεν σταματαει αν ανοιξεις του οδηγου αν και νομιζα οτι γινοταν...)

Οταν βαλεις οπισθεν

Μετα απο λιγα λεπτα

 

update

Σημείωση: Η ταξινόμηση γίνεται με τα εξής κριτήρια: Κυβισμός/Hatchback-Coupe/Έκδοση εξοπλισμού/Ονομαστικά

myPhone C4 List:

 

  1. georgesol =====> Αθήνα ===========> 2000 Coupe VTS ============> black obsidien
  2. leftpap =======> Αθήνα ===========> 2000 Coupe VTS ============> silver aluminium
  3. salinas =======> Αθήνα ============> 2000 Coupe VTS ============> red lucifer
  4. agiorgitis =====> Τρίπολη ==========> 1600 Hatchback Εxclusive ======> black obsidien
  5. elteo ========> Ραφήνα ==========> 1600 Hatchback Exclusive ======> gris fer
  6. eNeRGy ======> Αθήνα ===========> 1600 Hatchback Exclusive ======> gris fer
  7. MPOMPIO =====> Πάτρα ===========> 1600 Hatchback Exclusive ======> gris iceland
  8. Ryback3 ======> Ορεστιάδα ========> 1600 Hatchback Exclusive ======> silver aluminium
  9. aleksios ======> Κως =============> 1600 Hatchback SX Pack =======> blue oriental
  10. engines ======> Θεσσαλονίκη ======> 1600 Hatchback SX Pack =======> gris fer
  11. enginekiller ===> Πειραιάς-Αχαϊα ======> 1600 Hatchback SX Pack =======> blue oriental
  12. harxenia =====> Πειραιάς ==========> 1600 Hatchback SX ===========> silver aluminium
  13. kalste =======> Θεσσαλονίκη =======> 1600 Hatchback SX ===========> gris fer
  14. panikosis1 ====> Χαλκίδα ==========> 1600 Hatchback SX ===========> silver aluminium
  15. Gravity ======> Αθήνα ============> 1600 Hatchback SX ===========> black obsidien
  16. Oddin =======> Αθήνα ============> 1600 Hatcback SX ===========> gris iceland
  17. ardassa =====> Αθήνα ============> 1600 Coupe VTS =============> gris fer
  18. lakis73 ======> Aθήνα ============> 1600 Coupe VTS =============> silver aluminium
  19. Ma_D =======> Θεσσαλονίκη =======> 1600 Coupe VTS =============> black obsidien
  20. orfiso =======> Θεσσαλονίκη =======> 1600 Coupe VTS =============> black obsidien
  21. tony78 ======> Aθήνα ============> 1600 Coupe VTS =============> silver aluminium
  22. TouchDown ===> Βέροια ===========> 1600 Coupe VTS =============> black obsidien
  23. tsipi04 ======> ?????? ============> 1600 Coupe VTS =============> lusifer aluminium
  24. doganos1985 => Πειραιάς ===========> 1600 Coupe VTR Pack =========> silver aluminium
  25. georgep800 ==> Iεράπετρα Κρήτης ====> 1600 Coupe VTR Pack ==========> gris fer
  26. mainos ======> Αθήνα ============> 1600 Coupe VTR Pack ==========> silver aluminium
  27. Matty =======> Νεμέα-Αθήνα=======> 1600 Coupe VTR Pack =========> silver aluminium
  28. nkri ========> Αθήνα ============> 1600 Coupe VTR Pack ==========> gris fer
  29. panc4 =======> Αθήνα ===========> 1600 Coupe VTR Pack ==========> black obsidien
  30. akalyptos_82 => Χαλκιδική ==========> 1600 Coupe VTR =============> gris fer
  31. keltis =======> Πειραιάς ===========> 1600 Coupe VTR =============> gris fer
  32. Kerouac =====> ??????? ===========> 1600 Coupe VTR =============> ??????
  33. theologos14 ==> Νέα Σμύρνη ========> 1600 ?????????? =============> silver aluminium
  34. KarlBarks ====> Θεσσαλονίκη ========> 1400 Hatchback SX ===========> black obsidien
  35. K_GR_8 =====> Ηράκλειο ==========> 1400 ????????? ==============> ???????????
  36. Takis_C4=====> Πύργος-Πάτρα ======> 1400 Coupe VTR =============> silver aluminium
  37. rosso =======> Αθήνα ============> 1400 Coupe VTR =============> black obsidien

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι πόση ώρα έκανε αλλά μετά από ένα χρονικό διάστημα σταματά να χτυπά το μπίπερ της ζώνης. Νομίζω όχι πάνω 2-3λεπτο.

 

Πώς το αντέχεις όμως...;

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι πόση ώρα έκανε αλλά μετά από ένα χρονικό διάστημα σταματά να χτυπά το μπίπερ της ζώνης. Νομίζω όχι πάνω 2-3λεπτο.

 

Πώς το αντέχεις όμως...;

Αν δεις το εχω γραψει..

Χοντρικα ηταν 3 λεπτα.

Οντως πως να το αντεξεις αφου μετα απο μερικα δευτερολεπτα δυναμωνει κιολας... Ευτυχως που χωρις τη ζωνη μου νιωθω γυμνος και ετσι παντα τη φοραω...(δεν εννοω του παντελονιου ετσι; ):lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις το εχω γραψει..

Χοντρικα ηταν 3 λεπτα.

Οντως πως να το αντεξεις αφου μετα απο μερικα δευτερολεπτα δυναμωνει κιολας... Ευτυχως που χωρις τη ζωνη μου νιωθω γυμνος και ετσι παντα τη φοραω...(δεν εννοω του παντελονιου ετσι; ):lol: :lol:

 

Eννοείται την φοράω πάντα...μου έχει γίνει συνήθεια και όταν την ξεχάσω [σπάνια] αισθάνομαι ότι κάτι μου λείπει.

Απλά εάν θέλω να πάω την κοπελιά μου στην δουλειά της [βαριά 3χλμ] βαριέμαι να την φοράω..πφφφ!:O :rolleyes:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Τις προάλλες μετά τα σφιξίματα στις βίδες στις πόρτες έβγαλα το extra bass [δεν θυμάμαι πώς το λένε] και πραγματικά ευχαριστιέμαι ακρόαση. Πριν ψιλο-μπούκωνε με αυτό active.

 

Παρατήρησα επίσης σε μία προσπέραση ενός εξυπνάκια που μόλις ξεκίνησα να τον περνώ να επιταχύνει με το φόρτωμα της 3ης [και την αναμενόμενη αύξηση του θορύβου] ανέβασε και το ηχοσύστημα αυτόματα την έντασή του.

 

Niceee...!:lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Eμένα πάντως δε μου έχει δυναμώσει ποτέ αυτόματα την ένταση... Τί έκανες? Πάτησες τέρμα γκάζι ή κάτι ανάλογο? Παρατήρησες στις πόσες στροφές περίπου στο έκανε?
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν κοίταζα στροφόμετρο γιατί εάν το έκανα δεν θα σας έγραφα τώρα...στην αρχή νόμιζα ότι είναι ιδέα μου αλλά είμαι σίγουρος ότι ανέβασε αυτόματα την ένταση.

Εάν κοιτάξεις μέσα στο μενού του r-cd το έχει σαν επιλογή.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Την έχω δεί την επιλογή (την έχω μάλιστα ενεργή) αλλά δεν το έχω δεί σε "δράση" ποτέ...
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Την έχω δεί την επιλογή (την έχω μάλιστα ενεργή) αλλά δεν το έχω δεί σε "δράση" ποτέ...

 

Βόγγηξε αρκετά το μοτέρ γιατί φόρτωσα πολύ ψηλά την 3η για να περάσω τον κομπλεξικό.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Την έχω δεί την επιλογή (την έχω μάλιστα ενεργή) αλλά δεν το έχω δεί σε "δράση" ποτέ...

 

Ουτε κι εγω ρε γαμωτο κι ολο το ψαχνω...

 

Οσο για το αν φορτωνω τις ταχυτητες... εχω βαρεθει να βλεπω το κοκκινο του στροφομετρου... Κοντευω λοιπον το 11 στην καταναλωση(10.9)...

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον elteo μόλις τον προσπέρασες του έριξες καμία?:lol:

Μου είχε τύχει μια φορά να προσπεράσω έναν γέρο, που πήγαινε σε επαρχιακό δρόμο γεμάτο στροφές με 20, και στη μέση ακριβώς του δρόμου. (Δρόμος τρίπολη->άστρος αν έχεις περάσει). Σε κάποια φάση λοιπόν ο γέρος κοκαλώνει το αυτοκίνητο. :blink: Πρέπει να ήμασταν 5-6 αυτοκίνητα που πηγαίναμε ουρά πίσω του, για 4-5 χιλιόμετρα. (Ο δρόμος είχε πολλές στροφές και δεν έβρισκα ευκαιρία να προσπεράσω. Άσε που πηγαινε στη μέση του δρόμου όμως είπα...). Μόλις λοίπόν τον προσπέρασα, κατεβάζει ο θείος μου το παράθυρο, βγάζει το χέρι έξω και κάνοντάς το γροθιά το κούναγε πάνω κάτω (ξέρετε πώς... :shifty:) λέγοντας "Τον παίζεις καθόλου? Παίξτονε παίξτονε...!":lol:

Το ίδιο υποθέτω θα έκαναν και οι άλλοι, καθώς όποιος τον προσπέρναγε κράταγε πατημένη την κόρνα του...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

engineeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

 

τι σου εχω εγω τι σου εχω εγω

 

σημερα ηρθε το C4 του φιλου μου .

 

τις ζαντες θα σου τις δωσει τελικα σου εστειλα το τηλ του με πμ να μιλησετε .

 

φυσικα θα ειναι του κουτιου ακομα και τα προστατευτικα αυτοκολητα εχει πανω .

 

 

αντε θελω και εγω δωρο :)

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τις αλυσιδες που λεγατε. Ρωτησα στην αντιπροσωπεια και μου ειπαν, για 17" ζαντες αλουμινιου, οι αντιολυσθιτικες αλυσιδες μπορουν να κανουν ζημια.

Οποτε με 100€ πηρα τις γνωστες γκρι "σακουλες".

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Δεν κοίταζα στροφόμετρο γιατί εάν το έκανα δεν θα σας έγραφα τώρα...στην αρχή νόμιζα ότι είναι ιδέα μου αλλά είμαι σίγουρος ότι ανέβασε αυτόματα την ένταση.

Εάν κοιτάξεις μέσα στο μενού του r-cd το έχει σαν επιλογή.

 

Η επιλογή είναι το automatic volume και πρέπει να είναι active. Αυτή εμφανίζεται αν πατήσεις το κουμπί στο ράδιο που έχει πάνω μια νότα, οπότε και μπαίνεις στο μενού του ήχου (balance, ambience, fader κτλ κτλ). Αν αλλάξετε την επιλογή σε inactive θα δείτε ότι δεν δυναμώνει κατά τις προσπεράσεις, αλλά και ότι δεν χαμηλώνει όταν λειτουργούν οι αισθητήρες παρκαρίσματος...

Link to comment
Share on other sites

engineeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

 

τι σου εχω εγω τι σου εχω εγω

 

σημερα ηρθε το C4 του φιλου μου .

 

τις ζαντες θα σου τις δωσει τελικα σου εστειλα το τηλ του με πμ να μιλησετε .

 

φυσικα θα ειναι του κουτιου ακομα και τα προστατευτικα αυτοκολητα εχει πανω .

 

 

αντε θελω και εγω δωρο :)

 

Eίναι σαν τις δικές μου; (σαν αστέρι 16")

Πόσο τις δίνει και για ποιό λόγο; Είναι πανέμορφες και είμαι της άποψης ότι οι ζάντες που δίνει ο κατασκευαστής είναι αυτές που του πάνε περισσότερο. Δεν πειραματίζομαι με το εμπόριο ΠΟΤΕ!

 

Ενα παράδειγμα...οι 14άρες αλουμινίου του πρώην Saxo VTS 1.6L μου, του πήγαιναν καταπληκτικά! Ξέρετε ποιές λέω, εκείνες που έκαναν βαθούλωμα προς τα μέσα.

 

Agiorgitis, ακριβώς το ίδιο έκανα και τα πήρε...στο επόμενο φανάρι ήρθε δίπλα μου και έκανε νόημα να κατεβάσω το τζάμι. Κατεβάζω το τζάμι του συνοδηγού ατάραχος...και του λέω πριν μιλήσει..."δεν μιλάω με ξένους κύριε...πάγια εντολή της μητέρας μου...γειά σας" ...πράσινο και άντε γεια. Εμεινε αποσβωλομένος...το βλέμμα του όλα τα λεφτά...και άργησε τόσο ώστε να το φασκελώσει ο από πίσω του.

Καλά του πήγε η μέρα του!:lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Απότι μου ειχε πει ο Karl τις δινει γιατι θελει να βαλει αλλες απέξω μαλλον για πιο ωραιες. Κοιτα απο ομορφια σιγουρα μπορεις να βρεις απ'εξω πολλες καλυτερες αλλα και πιο ακριβες θα ειναι και δεν ξερεις σε τι θα πεσεις γιάυτο σκεφτομαι αυτο σοβαρα. Αργοτερα θα παρω το παιδι τηλεφωνο. Απότι καταλαβα οπως οι δικες σου ειναι elteo. Δε δινει η citroen αλλες 16αρες για το coupe.
Link to comment
Share on other sites

Eίναι σαν τις δικές μου; (σαν αστέρι 16")

Πόσο τις δίνει και για ποιό λόγο; Είναι πανέμορφες και είμαι της άποψης ότι οι ζάντες που δίνει ο κατασκευαστής είναι αυτές που του πάνε περισσότερο. Δεν πειραματίζομαι με το εμπόριο ΠΟΤΕ!

 

Ενα παράδειγμα...οι 14άρες αλουμινίου του πρώην Saxo VTS 1.6L μου, του πήγαιναν καταπληκτικά! Ξέρετε ποιές λέω, εκείνες που έκαναν βαθούλωμα προς τα μέσα.

 

 

καλα οι ζαντες του σαχο οντος ηταν καταπληκτικες και εμενα μου αρεζαν πολυ

 

ο φιλος τις δινει επειδη του φενονται μικρες επειδη ειναι χοντρομπρατσες

 

για την ακριβεια μου ειπε στο τηλ που μιλησαμε χθες οτι τα τασια τα δικα μου φενοται ποιο μεγαλα .

 

κατι σε 17αρες ειπε θα βαλει .

 

τιμη θα μας πει ο engine οταν τον παρει τηλ .

 

ααααααααααααα εβαλα GPS αυτοκινητο

 

σε λιγο θα βαλω και φωτογραφια . να δειτε

 

http://img382.imageshack.us/img382/6762/dsc048234cd.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απότι μου ειχε πει ο Karl τις δινει γιατι θελει να βαλει αλλες απέξω μαλλον για πιο ωραιες. Κοιτα απο ομορφια σιγουρα μπορεις να βρεις απ'εξω πολλες καλυτερες αλλα και πιο ακριβες θα ειναι και δεν ξερεις σε τι θα πεσεις γιάυτο σκεφτομαι αυτο σοβαρα. Αργοτερα θα παρω το παιδι τηλεφωνο. Απότι καταλαβα οπως οι δικες σου ειναι elteo. Δε δινει η citroen αλλες 16αρες για το coupe.

 

Nα τις βάλεις engine γιατί είναι πανέμορφες!

 

Αυτές έχω: http://img390.imageshack.us/img390/1353/fond6bd.th.jpg

 

:p

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

καλα οι ζαντες του σαχο οντος ηταν καταπληκτικες και εμενα μου αρεζαν πολυ

 

ο φιλος τις δινει επειδη του φενονται μικρες επειδη ειναι χοντρομπρατσες

 

για την ακριβεια μου ειπε στο τηλ που μιλησαμε χθες οτι τα τασια τα δικα μου φενοται ποιο μεγαλα .

 

κατι σε 17αρες ειπε θα βαλει .

 

τιμη θα μας πει ο engine οταν τον παρει τηλ .

 

ααααααααααααα εβαλα GPS αυτοκινητο

 

σε λιγο θα βαλω και φωτογραφια . να δειτε

 

Α κατάλαβα αλλά ο φίλος σου είναι ολίγον άσχετος και επιδειξιομανής...πέστου ότι και η 17άρα δεν θα φαίνεται πολύ μεγαλύτερη γιατί το C4 έχει μεγάλους θόλους. Απλά συνέκρινέ το με του Astra και θα καταλάβεις.

 

H σύγκριση με τα τάσια είναι άτοπη...και σαφώς φαίνονται μεγαλύτερα ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΜΑΞΙΑ γιατί μπορεί να είναι 16" αλλά πιάνουν από πιο πάνω για γατζώσουν στην σιδερένια ζάντα. Ετσι τα κάνουν να φαίνονται μεγαλύτερα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...