Jump to content

[CAR] Citroen C4


SKALP
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παντως εγω το εχω 2,5 χρονια και δεν εχω κανενα προβλημα.

Εξαιρουντε τα "κλασικα" πλεον του c4. (Λιγο τριξιμο τα τακακια καπου-καπου, λιγο ντουπ-ντουπ τα πισω αμορτισερ, το ζουαν)...

 

κι εγώ 2,5 χρόνια...άψογο.

 

για 1η φουρνιά έχω μείνει ικανοποιημένος.:)

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ντάξει την βγάλαμε την στατιστική μας. Το 75% των κατόχων C4 δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα μετά από 2 χρόνια χρήσης :p
Link to comment
Share on other sites

όχι ...απλά δεν υπάρχει τυφλοσούρτης...1η φουρνιά ελαττωματικό ή γαλλικό αρα και συνεργείο.

 

το αμάξι είναι τζακποτ.-

 

εάν είσαι γκαντέμης και Toyota να πάρεις...θα πετύχεις lemon-car. :lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

E μην μου πείτε ρε παιδιά ότι δεν τρίζει το C4 σας. Δεν τρίζουν τα παράθυρα; δεν τρίζουν οι ταπετσαρίες στις πόρτες; δεν τρίζουν τα αμορτισέρ; δεν τρίζουν οι πίσω δαγκάνες κατα το πάτημα του φρένου;(καλά αυτό δεν είναι τρίξιμο, αλλά "κραυγή αφινιασμένων φαλαινών:shock:" που λέει και ο agiorgitis...) δεν τρίζει το ζουάν; (σήμερα διέσχισα όλη την πλατεία που ήταν γεμάτη κόσμο, με πρώτη:X, γιατί αν έκανα αλλαγή όλοι γυρνούσαν απο το τρίξιμο...:ninja:)

 

Φτάνουν αυτά ή να συνεχίσω;

 

το αμάξι είναι τζακποτ.-

εάν είσαι γκαντέμης και Toyota να πάρεις...θα πετύχεις lemon-car. :lol:

 

Αν και κατα την γνώμη μου δεν ισχύει αυτό, ακόμα και έτσι να ήταν, όταν θα πήγαινες στο service της Toyota, ακόμα και για το παραμικρό, θα σου το διόρθωναν χωρίς δεύτερη κουβέντα!

 

Και εδώ ισχύει, ότι πληρώνεις παίρνεις...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

E μην μου πείτε ρε παιδιά ότι δεν τρίζει το C4 σας. Δεν τρίζουν τα παράθυρα; δεν τρίζουν οι ταπετσαρίες στις πόρτες; δεν τρίζουν τα αμορτισέρ; δεν τρίζουν οι πίσω δαγκάνες κατα το πάτημα του φρένου;(καλά αυτό δεν είναι τρίξιμο, αλλά "κραυγή αφινιασμένων φαλαινών:shock:" που λέει και ο agiorgitis...) δεν τρίζει το ζουάν; (σήμερα διέσχισα όλη την πλατεία που ήταν γεμάτη κόσμο, με πρώτη:X, γιατί αν έκανα αλλαγή όλοι γυρνούσαν απο το τρίξιμο...:ninja:)

 

.

Φιλε georgep, το οχημα το εχω 2,5 χρονια και δεν τριζει πουθενα παρα τους καροδρομους.

Το ζουαν τριζει ελαχιστα, τα φρενα εχω να τα ακουσω πολυ καιρο... Ισως επειδη εχω 18.500 χλμ (λιγα)

Συμφωνω με τον elteo σε ο,τι λεει παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Γεώργιε800,

 

από πότε τα τριξίματα λογίζονται ως μηχανικές βλάβες;

 

Στην περίπτωση των C4 παίρνεις περισσότερα, εάν δεν το αντιλαμβάνεσαι δεν μπορώ να κάνω κάτι.

Είναι αρκετά καλοφτιαγμένο αμαξάκι και σίγουρα 1000 φορές ομορφότερο από κάτι Toyota Auris, Ford Focus, VW Golf και Seat Leon.

Στο θέμα των σέρβις και της εξυπηρέτησης φταίμε κι εμείς ως πελάτες. Ας μην το προχωρήσω είναι μεγάλη συζήτηση.

 

Και στα λέει κάποιος που τον Μάιο πάει μάλλον ή για VW Golf GT 170 ή για Seat Leon 1.8TFSi 160. :rolleyes:

 

To αμαξάκι είναι πολύ καλό.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

παιδια το c4 σενταν ποτε ερχετε?δεν εχει ακουστει τιποτα

 

υπαρχει τετοιο πραγμα??:confused::worry:

Link to comment
Share on other sites

παιδια το c4 σενταν ποτε ερχετε?δεν εχει ακουστει τιποτα

 

δεν πρόκειται....προορίζεται για τις γορές αναπτυσσόμενων χωρών όπως Βραζιλία, Κίνα κτλ.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

παιδια το c4 σενταν ποτε ερχετε?δεν εχει ακουστει τιποτα

 

Mηπως εννοεις το c4 πικασο ;

Ειδα ενα 5θεσιο ασημι σημερα. Κουκλι...

Link to comment
Share on other sites

Mηπως εννοεις το c4 πικασο ;

Ειδα ενα 5θεσιο ασημι σημερα. Κουκλι...

 

όχι ...υπάρχει και C4 sedan...σαν αυτό αλλά δεν πρόκειται να εισαχθεί.

 

http://www.ceskatelevize.cz/specialy/automotorevue/galerie/155/hi-1.jpg

 

http://www.alpini.com.br/imagens/sisnot/imagens_4/C4_sedan_01.jpg

 

είναι χάλια ...μπλιαχ!

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

όχι ...υπάρχει και C4 sedan...σαν αυτό αλλά δεν πρόκειται να εισαχθεί.

 

http://www.ceskatelevize.cz/specialy/automotorevue/galerie/155/hi-1.jpg

 

http://www.alpini.com.br/imagens/sisnot/imagens_4/C4_sedan_01.jpg

 

είναι χάλια ...μπλιαχ!

 

ιιτ σακς...:down::down:

παλι καλα που δε θα ρθει..

Link to comment
Share on other sites

Γεώργιε800,

 

από πότε τα τριξίματα λογίζονται ως μηχανικές βλάβες;

 

Στην περίπτωση των C4 παίρνεις περισσότερα, εάν δεν το αντιλαμβάνεσαι δεν μπορώ να κάνω κάτι.

Είναι αρκετά καλοφτιαγμένο αμαξάκι και σίγουρα 1000 φορές ομορφότερο από κάτι Toyota Auris, Ford Focus, VW Golf και Seat Leon.

Στο θέμα των σέρβις και της εξυπηρέτησης φταίμε κι εμείς ως πελάτες. Ας μην το προχωρήσω είναι μεγάλη συζήτηση.

 

Και στα λέει κάποιος που τον Μάιο πάει μάλλον ή για VW Golf GT 170 ή για Seat Leon 1.8TFSi 160. :rolleyes:

 

To αμαξάκι είναι πολύ καλό.

 

Μόνο οι μηχανικές βλάβες κάνουν ένα αμάξι αναξιόπιστο; Αν και έχω μερικές(βραχυκύκλωμα βαλβίδας θερμοκρασίας - με άφησε στον δρόμο, σκορτσάρισμα δίσκου συμπλέκτη απο τα 8000 χλμ!!...)

 

Το αντιλαμβάνομαι ότι με το C4 παίρνω περισσότερα, ήταν και ο λόγος που το επέλεξα. Δυστυχώς όμως μετά κατάλαβα το ΓΙΑΤΙ...

 

Για την ομορφιά συμφωνώ και επαυξάνω! Για τον χαρακτήρα όμως... Ούτε για one night stand δεν είναι...:lol:

 

Ε τι να απομένει να κάνεις για να έχεις έστω και την υποτυπώδη εξυπηρέτηση; Μήπως να τους αρχίσεις στα πινελίκια για να κάνουν δύο λεπτών δουλεία;; Δεν νομίζω ότι είναι λύση...

 

Πάρε τίποτα γιαπωνέζικο να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο... Το Honda Civic κάτι φαίνεται να λέει...:rolleyes:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Μόνο οι μηχανικές βλάβες κάνουν ένα αμάξι αναξιόπιστο; Αν και έχω μερικές(βραχυκύκλωμα βαλβίδας θερμοκρασίας - με άφησε στον δρόμο, σκορτσάρισμα δίσκου συμπλέκτη απο τα 8000 χλμ!!...)

 

και νομίζεις ότι αυτά δεν μπορούν να συμβούν στους άλλους;:lol:Για μπες στα αντίστοιχα κλαμπ να γελάσεις...όσα μπορείς να διαβάσεις γιατί τα κρύβουν κιόλας.

Εγώ προσωπικά αν και Οκτ 2004 μοντέλο (1ης παραγωγής δηλ) δεν είχα τίποτα. 1-1. Δεν βγάζουμε έτσι συμπεράσματα.

 

Το αντιλαμβάνομαι ότι με το C4 παίρνω περισσότερα, ήταν και ο λόγος που το επέλεξα. Δυστυχώς όμως μετά κατάλαβα το ΓΙΑΤΙ...

 

Οκ. Μιλάμε για μοντέλο 2004 κι εσύ μιλάς με δεδομένα 2007. Φάουλ.

 

 

Ε τι να απομένει να κάνεις για να έχεις έστω και την υποτυπώδη εξυπηρέτηση; Μήπως να τους αρχίσεις στα πινελίκια για να κάνουν δύο λεπτών δουλεία;; Δεν νομίζω ότι είναι λύση...

 

Πάρε τίποτα γιαπωνέζικο να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο... Το Honda Civic κάτι φαίνεται να λέει...:rolleyes:

 

α εδώ γελάμε...:lol:

 

Ησυχο το κεφάλι σου με Σιβίκ και Σαρακάκη; Εκεί να δεις φωνές που θα βάζεις...τα ξέρω εκ των έσω...

 

Επίσης έχε κατα νου ότι για να ισχύει η εγγύηση των 7 ετών πρέπει να αλλάζεις λάδια κάθε 6μηνο(!!!!) με κόστος περι τα 100-130 ευρώ. Τσεκαρισμένο 100%.

 

Και τέλος εφόσον μιλάμε για το Σιβίκ...στοιχίζει όσο περίπου το Golf GT θέλω να πάρω και θα έχω αρκετά κιλά ροπής παραπάνω, +30 άλογα και ανάλογο αν όχι καλύτερο επίπεδο εξοπλισμού. Για το Leon δεν το συζητώ μου μένουν κ ρέστα στην τσέπη.

 

Οσο κ να ψάξεις την (ιδανική) Ιθάκη δεν θα την βρεις.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Για μένα δε μετράει μόνο η μάρκα, αλλά και η εξυπηρέτηση/γνώσεις στο σέρβις. Τί να το κάνω το BMW (π.χ.) αν στην αντιπροσωπία ειναι άσχετοι, δεν περνάνε εγγυήσεις, με γράφουν στα παλιά τους... :X
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

E μην μου πείτε ρε παιδιά ότι δεν τρίζει το C4 σας. Δεν τρίζουν τα παράθυρα; δεν τρίζουν οι ταπετσαρίες στις πόρτες; δεν τρίζουν τα αμορτισέρ; δεν τρίζουν οι πίσω δαγκάνες κατα το πάτημα του φρένου;(καλά αυτό δεν είναι τρίξιμο, αλλά "κραυγή αφινιασμένων φαλαινών:shock:" που λέει και ο agiorgitis...) δεν τρίζει το ζουάν; (σήμερα διέσχισα όλη την πλατεία που ήταν γεμάτη κόσμο, με πρώτη:X, γιατί αν έκανα αλλαγή όλοι γυρνούσαν απο το τρίξιμο...:ninja:)

 

Αν και κατα την γνώμη μου δεν ισχύει αυτό, ακόμα και έτσι να ήταν, όταν θα πήγαινες στο service της Toyota, ακόμα και για το παραμικρό, θα σου το διόρθωναν χωρίς δεύτερη κουβέντα!

 

Και εδώ ισχύει, ότι πληρώνεις παίρνεις...

 

Δεν τρίζουν τα παράθυρα; ΟΧΙ

δεν τρίζουν οι ταπετσαρίες στις πόρτες; ΜΟΥ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΑΝ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΑΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΑ ΜΌΝΩΣΗ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ

δεν τρίζουν τα αμορτισέρ;ΟΧΙ ΕΝΑ ΧΤΥΠΟ ΕΙΧΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΑΝ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΟΠΟΙΑ ΜΟΥ ΚΟΛΗΣΑΝ ΤΑ ΚΑΠΑΚΙΑ ΜΙΣΟ ΛΕΠΤΟ ΔΟΥΛΕΙΑ

δεν τρίζουν οι πίσω δαγκάνες κατα το πάτημα του φρένου; ΟΧΙ

δεν τρίζει το ζουάν ΟΧΙ

 

γενικα εγω οτι προβλημα εχω στην αντιπροσοπεια μου μου το φτιάχνουν δεν καταλαβαινω τι παραπανω θα μου εκαναν στην toyota το μονο καλο ειναι τα 6-7 χρονια εγκυηση οπου οτι χαζομαρουλα την βαζεις εκει . .

 

 

αλλα μιλαω παντα για τα χρηματα που εδωσα και αυτο που πηρα δεν τολμαω να το συγκηνω με ενα Lexus η ενα M-Benz θα ημουν αφελης

 

αααααααααα εκανα προσφατα το service 30.000 πληρωσα 160 ευρω αμα εκανα το ιδιο σε ενα VW-audi θα εδηνα ta 3πλα τουλαχιστον

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό το πρόβλημα με τον συμπλέκτη σε πόσους από σας έχει εμφανιστεί και σε ποια χιλιόμετρα;
Link to comment
Share on other sites

elteo εισαι αξιο τεκνο του Γκεμπελς....

 

τα λαδια στο civic μου(μοντ 06) κοστιζουν 55ευρω...που τα βρηκες εσυ τα 130ευρω?

 

και ουτε και μας πιεσε κανεις να παμε για αναγκαστικες αλλαγες λαδιων στο εξαμηνο......

 

επισης πουθενα δεν προκειται να βρεις αμαξι με εξοπλισμο σαν του σιβικ χωρις να δωσεις φραγκο παραπανω για εξτρα.....

 

μαλλον δεν στα μαθανε καλα......ξαναψαξε λιγο.....

Link to comment
Share on other sites

δεν σε αναγκάζουν να πας στο 6μηνο;

 

είσαι σίγουρος ότι ισχύει η εγγυηση σου; Γιατί άλλα γράφουν στο 4ΤΦ οι κάτοχοι.

 

τους χαρακτηρισμούς στους επιστρέφω...για λαμαρίνες μιλάω...δεν θα έρθω σε αντιπαράθεση με κανέναν.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

για λαμαρινες μιλας αλλα η σιγουρια και η ειρωνια στο full κατα τα αλλα...

 

αφου εχεις εσωτερικες πληροφοριες οπως λες και τα τσεκαρεις 100% ξαναψαξε.....

 

σιγα μην με κυνηγανε και με το ντουφεκι να κανω χιλιομετρα για να παω ανα 6μηνο για σερβις....

Link to comment
Share on other sites

Σου ανέφερα αυτά που διάβασα από τουλάχιστον 10 κατόχους (ο ένας μάλιστα εάν θυμάμαι καλά έχει 50-55.000 χλμ) Σιβίκ.

 

Η ειρωνεία που είναι; Δεν ισχύει αυτό για τον Σαρακάκη; Η θες να μου πεις ότι το after sales service είναι αντίστοιχο της Toyota. Να είμαστε προσγειωμένοι.

 

Α και ο εξοπλισμός του Golf GT 1.4 170 είναι σαφώς ισάξιος μην πω κ καλύτερος του Σιβικ 1.8

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ειμαι αθηνα οποτε ο σαρακακης μου ειναι αδιαφορος.......στη λαρισα που ειμαι η αντιπροσωπια ειναι ισως η δυνατοτερη της επαρχιας...

 

οσο για τον εξοπλισμο σε παω και μια κοντρα που λεγαμε μικροι......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...