Jump to content

[CAR] Citroen C4


SKALP
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οk όταν πάρεις επειδή έχει ηχογραφημένο μήνυμα πάτα το αντίστοιχο για το

τμήμα ανταλλακτικών. Από εκεί θα το παραγγείλεις.

 

[edit] Μελλοντική προσθήκη μου θα είναι οι αντιηλιακές μεμβράνες. Οταν

ανοίξει λίγο ο καιρός θα το κοιτάξουμε και αυτό.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχουν στην Citroen αλλά πόσο κάνουν δεν ξέρω. Ρώτα τους.

 

Εννοείτε ότι θα τους ρωτήσω... μόλις βρω χρόνο να περάσω από εκεί. Έλεγα μήπως τα έχει βάλει κανέις και ήξερε. Thanks πάντως.

 

 

enginekiller: για καλύμματα λέω μέσα στα καθίσματα, στο σαλόνι.

 

Πάντως thanks για την πληροφορία για την tnf. Γιατί και για κουκούλα ψάχνω και θα κοιτάξω για αυτήν που λες, αφού είσαι ευχαριστημένος και είναι και αρκετά οικονομική. (στην autoplus για κουκούλα, πάλι ειδική παραγγελία μου είπανε 150 euro...)

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε ότι θα τους ρωτήσω... μόλις βρω χρόνο να περάσω από εκεί. Έλεγα μήπως τα έχει βάλει κανέις και ήξερε. Thanks πάντως.

 

Μπααα πότε δεν τα συμπάθησα. Είναι άβολα και στην ουσία προφυλάσσω το αμάξι

μου για τον επόμενο ιδιοκτήτη...για ποιόν λόγο;

Οχιιιι ΕΓΩ θα το χαρώ με τα όμορφα μπεζ καθίσματά του. εάν λερωθεί θα το πάω

στο πλυντήριο και θα γίνει κούκλα πάλι.

 

:D :rolleyes:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα το αυτοκινητο για τον ελεγχο στα πισω φρενα οπως σας ειχα πει. εγινε ελεγχος και τελειωσε το θεμα αυτο.

οχι ομως και η σημερινη οδυσσεια. ειχα ζητησει αφου θα εμπαινε το αυτοκινητο συνεργειο να γινοταν και ζυγοσταθμιση γιατι ειχα ενα τρεμουλο στα 110-130 χλμ. μου ειχαν πει οτι η ολη διαδικασια θα κρατουσε 2 ωρες

οποτε καθησα και εγω να περιμενω ο κακομοιρης.

Τελικα εφυγα μετα απο 6 ωρες :mad: :mad: :cry: και χωρις να καταφερουν

να το ζυγοσταθμισουν :wacko:

ακουστε την επισημη εξηγηση απο τον ιδιο τον ιδιοκτητη της καθετου αντιπροσωπειας που φερει και το ονομα του γιατι εγινε και μια μικρη φασαρια :X

"το προβλημα ειναι στα ζαντολαστιχα και εχει επισημανθει και σε αλλα C4 με τον ιδιο συνδιασμο 17'' resolfen και michelin pilot και οφειλεται σχεδον σιγουρα στα λαστιχα. δηλαδη ζυγοσταθμιζεται ο τροχος στο μηχανημα μπαινουν τα αντιβαρα (δεν κανουν ζυγοσταθμιση πανω στο αυτοκινητο)

και οταν κανει το αυτοκινητο μερικα χλμ και ξαναμπει ο τροχος στο μηχανημα

φαινεται να χρειαζεται ζυγοσταθμιση παλι :!: "

για να το διορθωσουν αλλαζουν θεση στο λαστιχο πανω στη ζαντα κανουν μια διαδρομη και ξαναδοκιμαζουν μεχρι να βγει αποτελεσμα σε αλλους εχει διορθωθει ετσι σε αλλους οχι, στο δικο μου το εκαναν 4 φορες και δεν διορθωθηκε.

μου ειπε επισης οτι εχουν ηδη αναφερει το προβλημα στη citroen και αυτη τα ριχνει στη michelin και παει λεγοντας... το θεμα μου λεει δεν εχει τελειωσει

θα με ειδοποιησουν τωρα τι μπορει να γινει αγνωστο.

επισης οπου και να το παω εξω ακομα και πανω στο αυτοκινητο να κανω ζυγοσταθμιση μου λεει δεν θα καταφερω κατι γιατι θα ξαναπαρουσιαστει αμεσως.

τουλαχιστον εβγαλα ακρη με τα πισω αμορτισερ. μου ειπε το εξης οτι ναι μεν η citroen δεν αναγνωριζει το προβλημα αλλα σε οσα εχει αλλαξει τελευταια

λογω του τριξιματος δεν εχουν προβλημα δηλαδη οι τελευταιες παρτιδες δεν το παρουσιαζουν, οποτε κανονισα να τα αλλαξω και εγω στο επομενο σερβις στην εγγυηση αν δεν σταματησει ο θορυβος που σιγουρα δεν θα εχει :D

 

επισης αξεσουαρ footrest αλουμινιου η citroen δεν βγαζει :(

 

sorry για το μεγαλο post.

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω: εχει βάλει κανείς καλύμματα; Και αν ναι, από που και πόσο περίπου σας κοστίσανε;

 

Εγώ πήγα autoplus, και μου είπαν ότι για το C4 πρέπει να γίνει ειδική παραγγελία με τιμές από που ξεκινάνε από 120 euro ανάλογα με την ποιότητα του υφάσματος...

 

Επίσης ξερει κανείς αν υπάρχουν καλύμματα στα επίσημα αξεσουάρ από την Citroen, και πόσο στοιχίζουν;

 

ευχαριστώ

 

Φιλε rosso,

 

Εχω βαλει μαυρα καλυμματα απο δερματινη με λογοτυπο της Citroen κοστος 150Euro, στο Pan Car στην οδο Πρωτοπαπαδακη στο Γαλατσι. Σου το προτεινω.

 

Οσο για τα γνησια της Citroen κοστιζουν γυρω στα 200Euro. Ειχα κανει ερευνα αγορας σε πολλες αντιπροσωπειες οι οποιες καμια δεν τα ειχε ετοιμοπαραδοτα, μονο κατοπιν παραγγελιας. Παραδοση περιπου σε 15μερες.

Επισης πολλες ηθελαν extra χρηματα για την τοποθετηση.

Ετσι κατεληξα στο Pan Car το οποιο ειναι βιοτεχνια με μεγαλη ποικιλια.

If there was no gravity.
Link to comment
Share on other sites

Οk όταν πάρεις επειδή έχει ηχογραφημένο μήνυμα πάτα το αντίστοιχο για το

τμήμα ανταλλακτικών. Από εκεί θα το παραγγείλεις.

 

[edit] Μελλοντική προσθήκη μου θα είναι οι αντιηλιακές μεμβράνες. Οταν

ανοίξει λίγο ο καιρός θα το κοιτάξουμε και αυτό.

 

Επειδή και 'γω το ψάχνω αυτό, αν καταλήξεις κάπου ή βρείς κάτι σχετικό, ανέφαιρε το εδώ..:)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα το αυτοκινητο για τον ελεγχο στα πισω φρενα οπως σας ειχα πει. εγινε ελεγχος και τελειωσε το θεμα αυτο.

οχι ομως και η σημερινη οδυσσεια. ειχα ζητησει αφου θα εμπαινε το αυτοκινητο συνεργειο να γινοταν και ζυγοσταθμιση γιατι ειχα ενα τρεμουλο στα 110-130 χλμ. μου ειχαν πει οτι η ολη διαδικασια θα κρατουσε 2 ωρες

οποτε καθησα και εγω να περιμενω ο κακομοιρης.

Τελικα εφυγα μετα απο 6 ωρες :mad: :mad: :cry: και χωρις να καταφερουν

να το ζυγοσταθμισουν :wacko:

ακουστε την επισημη εξηγηση απο τον ιδιο τον ιδιοκτητη της καθετου αντιπροσωπειας που φερει και το ονομα του γιατι εγινε και μια μικρη φασαρια :X

"το προβλημα ειναι στα ζαντολαστιχα και εχει επισημανθει και σε αλλα C4 με τον ιδιο συνδιασμο 17'' resolfen και michelin pilot και οφειλεται σχεδον σιγουρα στα λαστιχα. δηλαδη ζυγοσταθμιζεται ο τροχος στο μηχανημα μπαινουν τα αντιβαρα (δεν κανουν ζυγοσταθμιση πανω στο αυτοκινητο)

και οταν κανει το αυτοκινητο μερικα χλμ και ξαναμπει ο τροχος στο μηχανημα

φαινεται να χρειαζεται ζυγοσταθμιση παλι :!: "

για να το διορθωσουν αλλαζουν θεση στο λαστιχο πανω στη ζαντα κανουν μια διαδρομη και ξαναδοκιμαζουν μεχρι να βγει αποτελεσμα σε αλλους εχει διορθωθει ετσι σε αλλους οχι, στο δικο μου το εκαναν 4 φορες και δεν διορθωθηκε.

μου ειπε επισης οτι εχουν ηδη αναφερει το προβλημα στη citroen και αυτη τα ριχνει στη michelin και παει λεγοντας... το θεμα μου λεει δεν εχει τελειωσει

θα με ειδοποιησουν τωρα τι μπορει να γινει αγνωστο.

επισης οπου και να το παω εξω ακομα και πανω στο αυτοκινητο να κανω ζυγοσταθμιση μου λεει δεν θα καταφερω κατι γιατι θα ξαναπαρουσιαστει αμεσως.

τουλαχιστον εβγαλα ακρη με τα πισω αμορτισερ. μου ειπε το εξης οτι ναι μεν η citroen δεν αναγνωριζει το προβλημα αλλα σε οσα εχει αλλαξει τελευταια

λογω του τριξιματος δεν εχουν προβλημα δηλαδη οι τελευταιες παρτιδες δεν το παρουσιαζουν, οποτε κανονισα να τα αλλαξω και εγω στο επομενο σερβις στην εγγυηση αν δεν σταματησει ο θορυβος που σιγουρα δεν θα εχει :D

 

επισης αξεσουαρ footrest αλουμινιου η citroen δεν βγαζει :(

 

sorry για το μεγαλο post.

 

Τι νεο φρουτο ειναι αυτο με τα ζαντολαστιχα....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι. Ρώτησα στην αντιπροσωπεία και μου είπαν ότι δεν μπορώ να βάλω δικό μου cd player. Anyway, θα κρατήσω αυτό που μου δίνουν και βλέπουμε. Τώρα με απασχολεί ένα άλλο πράγμα και ούτε αυτό κατάφεραν να μου το ξεκαθαρίσουν. Εσείς ξέρατε εσωτερικά τι χρώμα είναι το αυτοκίνητο; Το ταμπλό δηλαδή θα ήταν μαύρο ή λαδί; Εγώ ρώτησα και μου είπαν δεν το ξέρουν αυτό. Δηλαδή ότι μου τύχει!! Στα κεντρικά που ρώτησαν μου είπαν αφού ειναι gris fer θα είναι μαύρο το ταμπλώ και σήμερα εδώ στη δουλειά είναι παρκαρισμένο ένα C4 gris fer hatchpack (κουκλί!) και είναι λαδί μέσα. Αυτά... σας ζάλισα και πάλι.:X
:p
Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτο με το χρωμα ειναι μουφα... Κι εμενα μου ελεγαν οτι επειδη ειναι μπλε, μεσα θα ειναι μπεζ, και εμενα ειναι μαυρο και σε αλλους μπεζ... Σε ολα υπαρχουν και περισσοτερες απο μια ταπετσαριες(δεν ξερω αν υπαρχει καμια εξαιρεση) αλλα δεν ξερω αν μπορουν να δουν τι ειναι τα ετοιμοπαραδοτα... Παντως και στις δυο περιπτωσεις ειναι πολυ ωραια οποτε μην ανησυχεις...
Link to comment
Share on other sites

Παντως εμενα το λαδί ταμπλω δεν μ' αρεσει καθολου!

Θα συμφωνήσω.... περίπου... βλέπεται δηλαδή... αλλά δεν συγκρίνεται με τίποτα με το μαύρο.

:p
Link to comment
Share on other sites

Φιλε rosso,

 

Εχω βαλει μαυρα καλυμματα απο δερματινη με λογοτυπο της Citroen κοστος 150Euro, στο Pan Car στην οδο Πρωτοπαπαδακη στο Γαλατσι. Σου το προτεινω.

 

Οσο για τα γνησια της Citroen κοστιζουν γυρω στα 200Euro. Ειχα κανει ερευνα αγορας σε πολλες αντιπροσωπειες οι οποιες καμια δεν τα ειχε ετοιμοπαραδοτα, μονο κατοπιν παραγγελιας. Παραδοση περιπου σε 15μερες.

Επισης πολλες ηθελαν extra χρηματα για την τοποθετηση.

Ετσι κατεληξα στο Pan Car το οποιο ειναι βιοτεχνια με μεγαλη ποικιλια.

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες φίλε Gravity. Το έχω ακούσει το Pan Car, θα το κοιτάξω. 150 euro είναι πολύ καλή τιμή για δερματίνη...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με απασχολεί ένα άλλο πράγμα και ούτε αυτό κατάφεραν να μου το ξεκαθαρίσουν.

Εσείς ξέρατε εσωτερικά τι χρώμα είναι το αυτοκίνητο; Το ταμπλό δηλαδή θα ήταν μαύρο ή λαδί;

Εγώ ρώτησα και μου είπαν δεν το ξέρουν αυτό. Δηλαδή ότι μου τύχει!! Στα κεντρικά που ρώτησαν

μου είπαν αφού ειναι gris fer θα είναι μαύρο το ταμπλώ και σήμερα εδώ στη δουλειά είναι

παρκαρισμένο ένα C4 gris fer hatchpack (κουκλί!) και είναι λαδί μέσα.

 

Περνάς αυτά που παιρνούσα και εγώ όταν ΘΑ το αποφάσιζα. Ήταν ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ περίεργο και στις δύο

(μεγάλες) αντιπροσωπίες να μήν έχουν ΙΔΕΑ για τους συνδυασμούς του αυτοκινήτου, σε τί χρώμα

δηλαδή έρχεται Η ΘΑ ΕΡΘΕΙ !!!!

 

Μάλιστα, για το κόκκινο (που ήθελα και τελικά δεν είχε), νόμιζαν ότι το ταμπλώ είναι μαύρο

(όπως το προτιμώ) και στο δρόμο το είδα ανοιχτόχρωμο. Δηλαδή αν ερχόταν ανοιχτόχρωμο τί

θα έκανα στην παραλλαβή ?

 

Η εντύπωση ήταν πάντως ότι ενώ για το C2/C3 πετούσαν, για το C4 σαν να μην ήξεραν τί να πούν.

Εσάς τί εντύπωση σας έδωσαν ΟΤΑΝ το αγοράσατε?

Link to comment
Share on other sites

Περνάς αυτά που παιρνούσα και εγώ όταν ΘΑ το αποφάσιζα. Ήταν ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ περίεργο και στις δύο

(μεγάλες) αντιπροσωπίες να μήν έχουν ΙΔΕΑ για τους συνδυασμούς του αυτοκινήτου, σε τί χρώμα

δηλαδή έρχεται Η ΘΑ ΕΡΘΕΙ !!!!

 

Μάλιστα, για το κόκκινο (που ήθελα και τελικά δεν είχε), νόμιζαν ότι το ταμπλώ είναι μαύρο

(όπως το προτιμώ) και στο δρόμο το είδα ανοιχτόχρωμο. Δηλαδή αν ερχόταν ανοιχτόχρωμο τί

θα έκανα στην παραλλαβή ?

 

Η εντύπωση ήταν πάντως ότι ενώ για το C2/C3 πετούσαν, για το C4 σαν να μην ήξεραν τί να πούν.

Εσάς τί εντύπωση σας έδωσαν ΟΤΑΝ το αγοράσατε?

Εγω τα ηξερα καλυτερα απο αυτον οποτε δεν πολυμιλαγε αυτος...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Η εντύπωση ήταν πάντως ότι ενώ για το C2/C3 πετούσαν, για το C4 σαν να μην ήξεραν τί να πούν.

 

Εγώ τι να πω; Ήθελαν να μου πουλήσουν το C3!!! Ότι και καλά είναι γυναικείο αυτοκίνητο, είμαι νέα οδηγός κτλ... Να τους εξηγώ ότι το C4 μου αρέσει και ότι θα είναι το οικογενειακό μας αυτοκίνητο... τπτ ντε και καλά το C3 κτλ :mad: . Να συμπληρώσω ότι το C4 το κόκκινο είναι με λαδί χρώμα στο ταμπλό-στην αντιπροσωπεία που το είδα. + για το ραδιοcd καμία πληροφορία (ευτυχώς που υπάρχει και το φόρουμ). Ρώτησα στα κεντρικά και στην αντιπροσωπεία που το έκλεισα και δεν ξέρουν να μου πουν αν η οθόνη θα έχει έστω την ώρα! Δηλαδή δεν ξέρουν αν αυτή η οθόνη θα υπάρχει μέσα στο αυτοκίνητο επειδή δεν έχω εργοστασιακό ραδιοcd!! http://www.c4.as.ro/pics/int/displayDigital/int_30.jpg

 

Ελπίζω να υπάρχει... Συγνώμη για την τεράστια φωτογραφία

:p
Link to comment
Share on other sites

1on μου ηρθε και εμενα χαρτι για ελενχο στα μαρκουτσια .

 

 

2ον το ταμπλο του αυτοκινητου γνοριζουν τι θα ειναι στο pc που κανουν τιν παργκελια τα γραφει ολλα . εγω εψαχνα μαυρο 1,4sx με μαυρο ταμπλο αλλα δεν βρηκα ετσι πειρα το καφετι . μια χαρα ειναι και αυτο .

 

3ον εγω εβαλα ημικαλιματα λευκα .

 

εγω ειμαι της λογικης οτι καλητερα να τα χαλασουμε οταν ειναι κανουρια και μετα αμα γινουν χαλια τοτε βαζουμε καληματα . παρα το αντιθετο .

 

φιλε με την δερματινη μπορεις να παραθεσεις καμια φωτο να δουμε πως ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

Η εντύπωση ήταν πάντως ότι ενώ για το C2/C3 πετούσαν, για το C4 σαν να μην ήξεραν τί να πούν.

Εσάς τί εντύπωση σας έδωσαν ΟΤΑΝ το αγοράσατε?

 

 

Η εντυπωσή σου είναι σωστή... Εγώ πήγα σε 3 αντιπροσωπίες της Citroen πριν το πάρω και οι 3 πωλητές σε κάθε μια μου έδωσαν την εντύπωση ότι το C4 δεν το έπαιζαν στα δάχτυλα απο πλευράς πληροφοριών όπως τα C2/C3. Είχαν μια δυσκολία στο να απαντήσουν σε λίγο πιο περίπλοκα πράγματα από τα κλασσικά.

 

Εγώ επειδή είχα περάσει άπειρες ώρες στο internet και είχα διαβάσει όλες τις σελίδες αυτού του forum πριν πάω, έκανα όπως ακριβώς λέει ο enginekiller... Πιο πολύ μίλαγα εγώ παρά αυτοί....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Χτες ελαβα μια επιστολη απο Citroen για μια ''ανακληση'' για το C2 Vtr της αδερφης μου.Λεει να παει το αυτοκινητο σε αυτους για περιπου 3 ωρες για αναβαθμιση της μοναδας BSI και να εχει ολα τα κλειδια και την καρτα immobilizer μαζι.Ξερει κανεις κατι?Τι ειναι η BSI?
http://www.musketier.com/assetts/images/c402.jpg
Link to comment
Share on other sites

Karl μπορεις να ξεχασεις τα τασια που σου ειχα υποσχεθει και εγω τις ζαντες... Με πηρε χτες ο Μιλτος και μου ειπε οτι τελικα ο αδερφος του αποφασισε να τις κρατησει οποτε ακυρο...

Σαν πολλες ανακλησεις δε μαζευτηκαν;;; panc4 τι γινεται με σενα μονοπωλειο εχεις παρει τα προβληματα;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τι να πω; Ήθελαν να μου πουλήσουν το C3!!! Ότι και καλά είναι γυναικείο αυτοκίνητο, είμαι νέα οδηγός κτλ... Να τους εξηγώ ότι το C4 μου αρέσει και ότι θα είναι το οικογενειακό μας αυτοκίνητο... τπτ ντε και καλά το C3 κτλ :mad: . Να συμπληρώσω ότι το C4 το κόκκινο είναι με λαδί χρώμα στο ταμπλό-στην αντιπροσωπεία που το είδα. + για το ραδιοcd καμία πληροφορία (ευτυχώς που υπάρχει και το φόρουμ). Ρώτησα στα κεντρικά και στην αντιπροσωπεία που το έκλεισα και δεν ξέρουν να μου πουν αν η οθόνη θα έχει έστω την ώρα! Δηλαδή δεν ξέρουν αν αυτή η οθόνη θα υπάρχει μέσα στο αυτοκίνητο επειδή δεν έχω εργοστασιακό ραδιοcd!! http://www.c4.as.ro/pics/int/displayDigital/int_30.jpg

 

Ελπίζω να υπάρχει... Συγνώμη για την τεράστια φωτογραφία

 

το δικό μου είναι gris fer με μπεζ σαλόνι και αποχρώσεις του μπεζ το ταμπλό.

έτσι το ήθελα και πραγματικά είναι υπέροχη η αντίθεση.

το καλό είναι ότι δεν λερώνει ...και δεν το προσέχω μέσα και πολύ.:rolleyes:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Σαν πολλες ανακλησεις δε μαζευτηκαν;;; panc4 τι γινεται με σενα μονοπωλειο εχεις παρει τα προβληματα;;;

 

Μιλά για το C2 VTR της αδερφής του...:rolleyes:

 

Ρε εμένα 1η φουρνιά και τίποτα....:p

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει τι λεει ο enginekiller!!!

Elteo και μενα 1η φουρνια ειναι το C4....09/2004 κατασκευής.

Τελικα η ποδια που παρηγγηλες ειναι πλαστικη ή μεταλλικη?

http://www.musketier.com/assetts/images/c402.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...